Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Florcia @erika @AnnaAgata @ava @Łukasz

Moi drodzy wszystkim Wam życzę dobrej nocy.

Ciężkie teraz mam  te dni przed Świętami w Niemczech, ale zawsze miło jest popisać i powalczyć wspólnie  w waszym towarzystwie o nasze sprawy czy lepszy nastrój 

      Spokojnej Nocy i  Pięknych Snów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani:serce: no i dobranoc. Nie zdążę nawet się przywitać a juz dzień mija.Ma to swoje dobre strony bo dni jakoś mijają.Dziwnie mi jest tutaj w tym wyjatkowym czasie.W domu moim który nie jest taki jak kiedyś stoi postawiona przez kogoś choinka.U mnie mój stroik zabrany z Pl gdy jeszcze w fajnych rodzinnych czasach  starałam się swieta przygotowywać z myslą o wszystkich.Dobrze że nie wychodzę prawie z domu ,nie widze światecznego nastroju i liczę że czas szybko minie i będzie już po Nowym Roku.A dalej będzie dobrze.I szybko minie.Spokojnej nocki życzę Wam :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ;)) Myślałam, że do Was nie będzie mi dane wrócić przed świętami, ale cieszę się, że się udało :) Ja z pdp przechodziłam przez zapalenie płuc, wizyty w szpitalu i nie spanie po nocach. Jednak wracam z nowymi siłami, chociaż zabiegana, bo szykuję święta :)  Jak ubierzemy z pdp choinkę to postaram się dodać fotkę. Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !  To ja ,zawirowana lub zwariowana Beatka ! 

 

Po powrocie nie mogłam się wrzucić w wir codzienności . Ha.ha ...trzeba było znów obiady gotować . 

 

Teraz święta , to choinki czas . :)

Ja póki co w PL. Muszę papiery sobie wyprostować . 

Więc szkolę język , choć dużo osób mówi , że przeca matury nie będę robić :)

Trzymajcie się w zdrowiu , radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani :serce:   Napewno wszyscy już po:kawa:  i zapracowani :love: ja tez pracuje , nie myślałam , że bedzie tak cieżko :( nie bede tu płakać , bo wiem ,ze wszyscy nie mamy lekko . " jak nie urok to przemarsz wojska" uff moze dotrwam .. Bede sie starała , bo to w sumie krótko . Pozdrawiam cieplutko wszystkich pracujących i urlopujacych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro choinkę ubieram , taka tradycja . 

Na stół naszykowałam swoje wędliny , bo ta sklepowa chemia okropna . ..

Trzymajcie się cieplutko w ten świąteczny czas ! 

 

P.s.

Jak tam tubylcy po tym zamachu polskiego tira ? 

Taka tragedia . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje,ale płakać nie będę.Nic to nie da oprócz smutku dla nas samych i dla tych którzy o nas myslą.Staram sie być usmiechnieta i wesoła.I tak jest lepiej dla wszystkich.Trzymajcie się.Smutek nic nie daje, a usmiech owszem tak.Pozdrawiam cieplutko:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika @luttka a mnie jest bardzo smutno, choć tu w tym miejscu praca jest dobra, ale jest mi smutno i tak. A jeszcze gorzej udawać - bo tak wypada, że jest Ok bo Ok nie jest. Ale jeszcze trochę i będzie po wszystkim...Oby czym prędzej...

 

@erika Jesteś dzielną osobą i pisz śmiało jak sobie radzisz z nowymi problemami i na czym polegają - to jest z pożytkiem dla wielu osób. Ktoś może się czegoś nauczy czy się  dowie czegoś nowego albo..poczuje się mniej samotny ze swoimi problemami.

I wszyscy mieliśmy albo będziemy mieli tu ciężkie dni czy w ogóle ciężkie miejsca. I wciąż musimy szukać sposobów jak sobie radzić z różnymi kłopotami w naszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie udawanie,no nie.Smutek to coś co nic nie wnosi w nasze życie.Pewnie że jest niekiedy smutno,ale i tak trzeba przejść jakoś,podnieść głowę i już.Pomyśleć co mogę i jak, żeby było lepiej a nie gorzej,pozytywniej a nie smutniej.Jeszcze tyle przed nami,jeszcze tyle.:love:Głowy i serca do góry:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. @Serenity cóż ja moge napisać !

Trafiłam strasznie! Nie zgodzilam sie na dxwiganiu pdp ok 90 kg ,a rodzina powiedziała ze powinnam wszystko itd jutro święta Busy nie jadą , nie mam internetu dobrego :( ze strony Rodziny dzisiaj usłyszałam ze mam już nic nie robić itd Moja Agencje informowalam na bieżąco o wszystkim ! Jutro rodzina ma rozmawiać tez. Z Agencjs itd co mnie jutro spotka to nie wiem dobrej nocy życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj eriko:love:, sama wiesz najlepiej na co jesteś w stanie zgodzić się, prawdopodobnie nie wiedziałaś wszystkiego na temat Stelli, bo, jak wiem nie przyjęłabyś takiego miejsca. Rodzina reaguje jakby każda z nas była niewolnicą do wszystkiego.

Trzymaj się i nie daj się, mimo wszystko. Wiem, jak Ci jest trudno, bo to czas świąteczny, ale jakby na to nie patrzeć, dla nas to jest praca i tylko praca i nie można zgadzać się na rzeczy dla nas niemożliwe do wykonania. Buziaczki:love::serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Florcia ale wiecie jak mi cieżko! Tak zmienniczka mi wszystko przekazała , ale zjechała do domu bo pdp zabrali do szpitala i teraz stan jego sie pogorszył ! Najgorsze to ze rodzina twierdzi ze jestem opiekunka i powinnam wszystko robić łącznie z dxwiganiem uff ja wszystko chętnie robiłam , ale dxwiganie mnie przerosło !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika Bardzo mi przykro Eriko, że coś takiego Cię spotyka i wiadomo każdego z nas może to spotkać. Jeśli chory jest bezwładny i nie możesz bez ryzyka dla własnego zdrowia go asekurować czy przesuwać - odmów stanowczo ! Nie ryzykuj urazu kręgosłupa. Z czasem nawet małe uraziki mogą się sumować. Nie nadwerężaj się !!!

      Niech przyjedzie Czerwony Krzyż albo pflegedienst - ktoś z zewnątrz koniecznie ! i oceni czy Ty możesz bez pomocy odpowiednich urządzeń transferować tego chorego.

    Agencje wiadomo mają wolne, ale gdy praca Ci zagraża masz prawo zawsze odmówić. I musisz ze względu na swoje zdrowie. Nie dżwigaj tego chorego . Wezwij też koordynatora o ile masz telefon.

     I jeszcze brak Internetu ! I taka rodzina pdp ! Co za ludzie !

Eriko, wiele sił Ci życzę !

@erika polecam Ci ten stary temat

Pewne rzeczy zawsze warto sobie przypomnieć !

Chociaż Ty jak wiem dużo umiesz. Ale czasem jakiś szczegół może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serde , @Serenity dzięki , doskonale zdaje sobie sprawę jakie skutki mogą nastąpić dźwigając kogokolwiek i cokolwiek ! U mojego pdp dzisiaj już sie pojawiła pielęgniarka  . Ponieważ powiększyła sie rodzinka , bo święta sa wiec po dłuższej rozmowie  ustalono mój zakres obowiązków  przy pdp ale bez dźwigania , i tylko do zakończenia Świat ! Pozniej zdecydujemy z Agencjami : de. I polską agencja co dalej . Jednogłośnie stwierdziliśmy , ze to wina Agencji , przecież nie poinformowała mnie Agencja  , ze przy tej chorobie jest dxwiganie , a właściwie to ja nie wiedziałam , ze to jest główna choroba pdp . Wiecie co ? Troche sie chyba żona pdp wystraszyła , bo powiedziałam ze nie mam Bus ale pójdę. Na święta na ulice itd i przestała mnie gnębic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika Ufff...choć tyle, że przestano Cię gnębić, ale rodzinka, że hej !  Brak wstydu czasem jest tu porażający.

              Tu w Niemczech NIKT nie będzie dżwigać chorych i tego nie robi - na to są podnośniki albo dwie osoby.

         A agencje nie są w niczym pomocne, tylko chować głowę w piasek umieją i liczą, że znajdą naiwną, która zaryzykuje swoje zdrowie.

          Trzymaj się dzielnie Eriko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity Ja nie zostawię tak tego w spokoju .. Bez względu na to jak dalej sie mój "los" potoczy . wigilia spędzona tutaj z rodzina pdp poprawiła mi mój "humor" było cudownie , nawet dostałam prezenty i coś w kopercie :) ale to nie zmienia niczego co tu sie wydarzyło i to co przeżyłam ! Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świat !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...