Skocz do zawartości

Rozmowy zawodowe

Pokaż tematy w Internet, Telefony, Systemy operacyjne, Sprzęt komputerowy, Programy komputerowe, Problemy z komputerem, Kulinaria, Inne prace domowe, Koty, Ptaki, Gady, Ryby, Samochody, Ogród, Rośliny domowe, Psy, Praca Opiekunki w Niemczech, Praca Opiekunki w Polsce, Praca Opiekunki w innych krajach, Agencje pracy - opinie Opiekunek, Przewoźnicy - opinie Opiekunek, Sprzątanie, Depresja, Cukrzyca, Nowotwory, Parkinson, Alzheimer, Osteoporoza, Miażdżyca, Udar, Inne, Stomia, Inkontynencja, Cewnikowanie, Odleżyny, Artretyzm, Reumatyzm, Zaćma i jaskra, Demencja, Stwardnienie rozsiane (SM), Nadciśnienie, Bezsenność, Pieluchowanie, DAM PRACĘ, Lista sztel - min, Prawnik radzi - dr Sylwia Timm, Rekruterka radzi - Beata i Ostatnie oferty, markers, przepisy, wpisy na blogu i tutorials dodano w ciągu ostatnich 365 dni.

Kanał jest aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Bac

  Bac

 3. Hej kochane pracuje jako opiekunka w Luksembourgu, mysle ze warunki sa swietne. Jestem taka bardziej guwernantka, jak mnie nazywaja tutejsi, bo po prostu dbam o czas starszej pani. Gotuje jej posilki, ale toaleta zajmuja sie inne sluzby, przychodzace co drugi dzien. Przychodzi tez pani do sprzatania, ale wiadomo jesli cos jest brudne to nie czekam tydzien tylko sama sprzatne. Starsza pani jest kochana, rodzina ma duzy szacunek do pracy opiekunek. Zagadka sa dla mnie wizyty pielegniarek, ktore po prostu podaja leki i zmieniaja plasterki, cos powazniejszego to juz nie moga. Ciekawe to. Ktoras z was tez jest w Luksembourgu?
 4. Ostatni tydzień
 5. Podejmę się opieki nad osobą chorą ,starszą od już . Mam 5 letnie doświadczenie . Język komunikatywny , prawo jazdy. Zainteresowany jestem ofertami prywatnymi na terenie Niemiec . Mogę się zorganizować w ciągu 24 godzin na wyjazd. Mogą to być oferty na skoczka minimum dwa tygodnie lub na stałą zmianę . Proszę o poważne oferty . Telefon do kontaktu 667-562-126 email: [email protected] Zbyszek .
 6. Cześć Mario. Podaj numer telefonu lub zadzwoń 888 66 06 06
 7. Jeżeli masz umowę , to wygrasz w sądzie.
 8. Praca jako opiekunka osób starszych łatwa nie jest. Dlatego też ja zdecydowałam się na firmę Promedica24 dzięki której wiem, że praca jest legalna bezpieczna i zorganizowana bardzo dobra. Dlatego też właśnie zdecydowałam się na wyjazd z tą firmą. Poza tym jest to firma sprawdzona i godna zaufania. Także warto im zaufać, a w razie jakiś pytań to zawsze można zadzwonić do uh pracownika który służy pomocą.
 9. Szukam pracy jako opiekunka w Niemczech.Bernadeta tel.696-812-459.
 10. Bercik

  Bercik

 11. Wcześniej
 12. 22047 Hamburg czy jest ktos w poblizu chetny na pogaduchy przy kawie
 13. mag351

  mag351

 14. Podejmę się opieki nad osobą chorą ,starszą od już .Mam 5 letnie doświadczenie .Język komunikatywny .Zainteresowany jestem ofertami prywatnymi na terenie Niemiec .Mogę się zorganizować w ciągu 24 godzin na wyjazd. Mogą to być oferty na skoczka minimum dwa tygodnie lub na stałą zmianę .Proszę o poważne oferty .Telefon do kontaktu 667-562-126 Zbyszek .
 15. Andrzej 59

  Andrzej 59

 16. Gość

  Jak włączyć pasek nawigacji w Motoroli G8?

  Dziękuję panie Robercie, mnie również Pan pomógł.
 17. Słyszeliście o tej kampanii? Fajnie, że ambasada reaguje i jest oburzenie, ale jakoś inne rzeczy w tej branży już tak polskich urzędów nie oburzają. Niemiecka agencja nie widzi problemu :)))) Wkurza Was to hasło? Ja myślę, że to hasło dokładnie oddaje to z czym od lat walczymy: Nie jesteśmy własnością podopiecznych i nie służymy, ale pomagamy. Dla tych co im umknęło wklejam komunikat ambasady. Z uwagi na liczne doniesienia prasowe oraz głosy oburzenia polskich i niemieckich obywateli, informujących o „obraźliwej”, noszącej znamiona „rasistowskie”, kampanii reklamowej niemieckiej agencji poradnictwa i pośrednictwa opiekuńczego Procura 24 Pflegevermittlung, będącej częścią firmy Procura Care UG, kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP poleciło Ambasadzie RP w Berlinie sprawdzenie, czy rzeczywiście taka kampania ma miejsce, i czy w ramach tej kampanii naruszane są interesy i dobre imię obywateli polskich pracujących w Niemczech, a w razie potwierdzenia tego rodzaju faktów podjęcie stosownych działań. Polska placówka dyplomatyczna w Berlinie ustaliła, że wspomniana agencja posługiwała się sloganem reklamowym „Oma’s neue Polin!” (po pol. „Nowa Polka babci”) również w bieżącym roku. Potwierdziła to również kancelaria adwokacka CBH Rechtsanwälte, która występuje w imieniu agencji, i w piśmie z 31 maja 2021 r. informuje nas, że jej „klient reklamuje się na autobusach komunikacji miejskiej w Oldenburgu (Ammerland) od kwietnia ubiegłego roku do dziś”. Treść pisma wspomnianej kancelarii w pełni potwierdza obawy resortu spraw zagranicznych. Niemiecka firma nie tylko nie widzi w tym sloganie nic obraźliwego, ale wręcz przeciwnie, twierdzi ona, że hasło reklamowe oddaje w pełni niemiecką rzeczywistość, i w związku z tym nie zamierza nic w tej sytuacji zmieniać. W tej sytuacji Ambasada RP w Berlinie wystosowała do dyrektora zarządzającego Procura Care UG, p. Franka Schlütera, pismo z żądaniem usunięcia reklam z autobusów, jeśli w dalszym ciągu się tam znajdują, wskazując jednocześnie szereg argumentów natury prawnej, społecznej oraz historycznej, domagając się zaprzestania podobnych praktyk. Obecnie czekamy na reakcję agencji. Jesteśmy wdzięczni polskim i niemieckim obywatelom oraz organizacjom branżowym i politycznym z Oldenburga, z całej Dolnej Saksonii oraz z innych regionów Niemiec, a także polskim i niemieckim mediom, które zauważyły ten problem i publicznie dały wyraz swojej dezaprobacie.
 18. HAK

  HAK

 19. Kiana1957

  Kiana1957

 20. Szukam pracy w okolicach Templina 17268
 21. Witam .Ile czasu osoba delegowana z polskiej firmy może pracowac jako opiekunka osob starszych w.niemczwch w roku podatkowym?
 22. W Szwajcarii w związku z coraz bardziej popularną opieką domową działają, a nie gadają po próżnicy. Jedna ze swieżych, tegorocznych informacji z SECO. https://www.seco.admin.ch/seco/de/home/Arbeit/Personenfreizugigkeit_Arbeitsbeziehungen/schwarzarbeit/Arbeit_korrekt_melden/Private_Arbeitgebende/Mustervertrag.html
 23. Jedni zbierają militaria, inni zabronioną literaturę. W jednym z augsburskich domów, do którego trafiłam kiedyś jako opiekunka była pokaźna biblioteka w której dumnie prezentowały się m.in biografie Goebelsa i Mengele. Nie były tam przedstawione suche fakty, ale byly napisane w tendencji raczej pochwalnej dla tych zbrodniarzy. Oraz numer jeden na podium, "Mein Kampf". Spuścizna po zmarłym niedawno panu domu. Opiekowałam się jego żoną, mocno już dementywną , łagodną i nieszkodliwą, ale dzieciom zmarły ojciec przekazał ideologię nazistowskiego Uebermenscha. Zachowywali się poprawnie, ale atmosfera była napięta. Próbowali prowokować, bo z powodu dobrej znajomości języka u mnie, nie znajdywali słabego punktu. Raz im się prawie udało i wywiązała się dość nieprzyjemna dyskusja, gdzie jako kontrargument przedstawiłam niemieckie obozy pracy. Potem był spokój, do końca pobytu nic się nie urodziło i miesiąc minął. Firma znalazła osobę na zmianę, ale przyjechała już po moim wyjeździe. Jak się tam dalej historia potoczyła-nie wiem. Może pomału się sytuacja unormowała, bo rodzina widząc, że nawiązałam kontakt z ich dementywną matką, nie miałam problemów z opieką nad nią- zażyczyła osoby też w tym germanskim jezyku wygadanej.
 1. Pokaż więcej aktywności


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompedium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...