Skocz do zawartości

Oferty pracy w Niemczech dla opiekunek

Praca dla opiekunek osób starszych z ponad 50 polskich i niemieckich agencji pracy oferujących wyjazd do Niemiec i Szwajcarii 


Szukam pracy dla  


Data dodania (1)  


Rodzaj umowy  


Wybierz państwo  


Liczba osób do opieki  


Inne  


Wybierz agencje  

73947 tematów w tym forum

 1. Do opieki pacjentka polskojęzyczna.✅OFERTA w 61267 Neu-Anspach (HESJA) ✅Od 21.02.2023

  • 81 wyświetleń
 2. PILNA OFERTA ✅OFERTA w 61440 Oberursel (HESJA) ✅ Do opieki samotna Seniorka

  • 76 wyświetleń
 3. Pilna oferta!21493 Schwarzenbek (SZLEZWIK- HOLSZTYN) ✅Od ZARAZ

  • 103 wyświetleń
 4. SAMOTNA SENIORKA Z OKOLIC MÜNSTER/START 27.02.2023/1400 €

  • 425 wyświetleń
 5. 🔥 OPIEKUNKA DLA PANI Z OKOLIC COBURGA 🗓️ 16.02.2023 💶 1650 €

  • 354 wyświetleń
 6. OPIEKUNKA dla SENIORKI od 22.02./Mettmann/SPRAWDZONA OFERTA + PREMIA WIELKANOCNA

  • 427 wyświetleń
 7. OPIEKUNKA dla SENIORA od 27.02. w Eschenburg / NOWE ZLECENIE + PREMIA WIELKANOCNA

  • 378 wyświetleń
 8. OPIEKUNKA dla SENIORA od 25.02./ Kürten/ PREMIA za WIELKANOC

  • 349 wyświetleń
 9. Seniorka 90 lat z rollatorem

  • 486 wyświetleń
 10. Senior z demencja, opieka w łóżku

  • 505 wyświetleń
 11. Poszukujemy Opiekunki dla Seniorki

  • 389 wyświetleń
 12. Do opieki mobilna Seniorka z Nordhalben na 21.02

  • 496 wyświetleń
 13. Oferta do samotnego, mobilnego Seniora | Hesja | 1650 euro + premia

  • 449 wyświetleń
  • 476 wyświetleń
 14. Oferta do samotnej Seniorki z Bawarii | 1650 euro + premia

  • 488 wyświetleń
  • 438 wyświetleń
 15. Poszukujemy Opiekunki do samotnej seniorki z okolic Hamburga!

  • 406 wyświetleń
  • 479 wyświetleń
 16. Poszukujemy Opiekunki/Opiekuna dla Małżeństwa

  • 381 wyświetleń
 17. ZASTĘPSTWO ŚWIĄTECZNE: Opiekunka z dobrym niemieckim do Pani od 30.03 za 1700 EUR + premia wielkanocna

  • 371 wyświetleń
 18. Krótkie zlecenie do samotnej seniorki z okolic Osnabrück!

  • 496 wyświetleń
 19. ZASTĘPSTWO ŚWIĄTECZNE: Opiekunka z komunikatywnym niemieckim do Seniora od 18.03 za 1600 EUR + premia wielkanocna

  • 371 wyświetleń
  • 395 wyświetleń
 20. Poszukujemy Opiekunki dla Seniorki

  • 380 wyświetleń
 21. ZASTĘPSTWO do Podopiecznego w Dusseldorfie od 15 lutego! do 1700 Eur

  • 517 wyświetleń
 22. Opieka do samotnej seniorki - Friedberg [PLZ 61169] OD ZARAZ - 1750 EURO

  • 549 wyświetleń
 23. Samotna kobieta do opieki- koniec lutego (C/Hun)

  • 480 wyświetleń
 24. Sprawdzone miejsce do samotnej seniorki (C/Dus)

  • 457 wyświetleń
 25. Seniorka do opieki + samodzielny mąż/ miejsce na koniec lutego (C/Wie)

  • 366 wyświetleń
 26. Opiekunka do małżeństwa 35625 Hüttenberg/Hesja/ koło Gießen Od 20.02.2023 na 6 tygodni do 1800 + opłacony przejazd

  • 348 wyświetleń
 27. Poszukujemy Opiekuna/Opiekunki

  • 344 wyświetleń
  • 355 wyświetleń
 28. Poszukujemy opiekunki z dobrym niemieckim do seniorki w Oberroßbach.

  • 367 wyświetleń

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy w opiece w Niemczech:

Opieka Niemcy
Kto może zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Niemieccy seniorzy oczekują od opiekunek empatii, spokoju, cierpliwości, troski, odpowiedzialności, czułości oraz zdolności kulinarnych i dbałości o porządek. Jak sprawdzić czy nadajemy się do pracy opiekunki? Najprościej pomyśleć o tym, czy my same na miejscu rodziny podopiecznego wybralibyśmy siebie na opiekunkę i czy jesteśmy gotowe zająć się obcą, starszą i często mocno schorowaną osobą, kosztem własnego czasu i własnych potrzeb na rzecz oczekiwań i ograniczeń seniora. Jeżeli na oba te pytania odpowiedzieliśmy twierdząco to praktycznie nic nie stanie nam przeszkodzie, by przynajmniej spróbować, bo przy rosnącym zapotrzebowaniem na usługi polskich opiekunów pracę w tym charakterze otrzymamy niemal od ręki i to przy minimum oczekiwań.

Decydując się na wyjazd do Niemiec musimy jednak pamiętać, że oprócz opieki nad starszą osobą przyjdzie nam się mierzyć z rozłąką z własną rodziną i przyjaciółmi, spędzając cały wyjazd w roli gościa. To dlatego mówi się, że praca w opiece nie należy do najłatwiejszych, a jej podjęcie musi być podyktowane nie tylko chęcią zarobku, ale przede wszystkim zrozumienia roli opiekuna, która stawia nas w gotowości do niesienia bezwarunkowej i bezinteresownej opieki, nierzadko niedocenianej przez seniora. Na początek warto wybrać oferty krótkoterminowe na tzw. skoczka, które pozwolą nam sprawdzić się w pracy w Niemczech bez konieczności wypełniania standardowego 2-miesięcznego zlecenia.

Oferty dla opiekunek
Jak znaleźć pracę w opiece w Niemczech?

Szukać pracy w opiece w Niemczech możemy na kilka sposobów. Oprócz oczywistego przeszukiwaniu setek stron agencji warto skorzystać z rozwiązań i narzędzi ułatwiających znalezienie oczekiwanej oferty bez konieczności oddawania dziesiątek telefonów i wysyłania setek formularzy. 

Na początek zachęcamy do przeglądania aktualnych ofert pracy. Powyżej swoje ogłoszenia publikuje 50 polecanych i sprawdzonych agencji. Oferty można dowolnie filtrować, by szybko odnaleźć interesujące nas warunki dotyczące miejsca, znajomości języka, stawki, rodzaju umowy, wysokości ZUS, płci podopiecznego czy możliwości palenia. 

Najszybszym i najwygodniejszy, sposobem znalezienia pracy jest wypełnienie multiFormularza, który pozwala na postawienie warunków, od których uzależniamy podjęcie współpracę z agencjami. Po jego wypełniamy już w ciągu kilku godzin dowiemy się, która z agencji potrafi im sprostać i zaoferować najbardziej odpowiadającą nam ofertę - dopasowaną do naszego doświadczenia, kwalifikacji i oczekiwań.

Wybierz sposób znalezienia pracy: 

:cyfra1n: Załóż konto, by otrzymywać najnowsze oferty pracy (kliknij).

:cyfra2n: Przeglądnij aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech z ponad 50 agencji pracy (kliknij).

:cyfra3n: Sprawdź polecane i sprawdzone agencje pracy (kliknij).

:cyfra4n: Wypełnij multiFormularz i sprawdź, która agencja sprosta postawionym przez Ciebie warunkom (kliknij).

 

Praca dla opiekunek bez języka
Czy Opiekunka musi znać język niemiecki?

Nie musi, zwłaszcza, gdy chce się przebranżowić i zarobkować w Niemczech. Spora część Opiekunek tak właśnie zaczynała swoją pierwszą pracę. Dzisiaj komunikują się z Niemcami bez żadnych problemów i zachęcają do pójścia ich drogą. Jak zatem zacząć? Wertując słownik, korzystając z lekcji i kursów internetowych lub wybierając ofertę tych agencji i firm, które proponują kursy językowe z gwarancją zatrudnienia po ich ukończeniu. Można też skorzystać z rzadko pojawiających się ofert bez znajomości języka niemieckiego do polskojęzycznych lub niepełnosprawnych podopiecznych, co nie zmienia faktu, że bariera językowa da o sobie znać już w pierwszych godzinach pobytu w Niemczech. Język warto znać nie tylko ze względu na podopiecznych i ich rodziny, ale przede wszystkim dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Komunikatywna znajomość języka pozwoli nam nie tylko rozumieć, co dzieje się wokół nas, ale przede wszystkim uchroni nas przed wykorzystywaniem faktu nieznajomości języka i da możliwość szybkiego egzekwowania własnych potrzeb i ustaleń, a w sytuacjach skrajnych pozwoli na szybką i bezproblemową zmianę miejsca pracy. Krótko mówiąc, znajomość języka niemieckiego doda nam pewności siebie i ułatwi codzienne funkcjonowanie w każdym aspekcie. Znajomość języka niemieckiego otwiera także drogę do podejmowania dużo lżejszych zleceń, w których główny nacisk kładzie się na towarzyszenie podopiecznej i prowadzenie z nią konwersacji. Pamiętać należy także o tym, że to właśnie poziom znajomości języka niemieckiego ma największy wpływ na oferowane przez agencje stawki. Jest zatem o co walczyć. Każdy wyjazd to okazja na podszkolenie języka i przy kolejnych zleceniach otrzymania dużo wyższego wynagrodzenia, nawet u tego samego pracodawcy. 

Czy Opiekunka musi mieć doświadczenie w pracy w opiece w Niemczech?

Do podjęcia pracy w charakterze Opiekunki w Niemczech wystarczy nieudokumentowane doświadczenie w opiece nad np. własnymi rodzicami lub rodzeństwem. To minimum, które daje niemieckim seniorom gwarancję, że wybrana przez nich Opiekunka miała styczność z osobami chorymi i zdaje sobie sprawę z czekających ją obowiązków. Posiadanie doświadczenia jest tym samym ważne także dla nas, by na miejscu nie mierzyć się dodatkowo z zaskoczeniem, niechęcią i rozczarowaniem. 

Dobra sztela
Co to jest dobra sztela i jak ją znaleźć?

Sztela (oznaczająca z jęz. niemieckiego miejsce) to nic innego, jak miejsce pracy w opiece w Niemczech. Dobra sztela to zatem dom podopiecznego, w którym pracuje się nam komfortowo i chcemy do niego wracać. Słowem kluczem jest słowo nam, bo to co dla jednej opiekunki osób starszych będzie ideałem, dla innej może już takie nie być. Można przyjąć, że dobra sztela to sztela na której dobrze się płaci, nie ma dodatkowych mocno absorbujących obowiązków, na której możemy liczyć na przysługujące nam przerwy oraz umożliwiająca nam ich spędzanie poza domem podopiecznego. Krótko - łatwa, przewidywalna i przyjemna. Jeżeli dodamy do tego współpracującego, miłego i w miarę samodzielnego seniora to możemy mówić o uniwersalnej dobrej szteli. Tyle teorii. W praktyce za dobrą sztelę uznaje się miejsce, w którym osiągamy kompromis między stawką i zastanymi warunkami, które akceptujemy i które nie obciążają nas przesadnie ani fizycznie, ani psychicznie. 

Nie ma gotowej recepty na znalezienie dobrej szteli bez jej poznania na miejscu, ale w wielu przypadkach możemy pomóc szczęściu przez kierowanie się przy wyborze oferty nie tylko proponowaną stawką, ale przede wszystkimi naszymi oczekiwaniami i umiejętnościami. Dobrze, by w parze z nimi szło doświadczenie i znajomość chorób podopiecznego. W pierwszej kolejności dobrze będzie też odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy i czego chcemy uniknąć. Należy pamiętać, że w kontakcie z każdą agencją mamy prawo postawić swoje warunki, od których uzależnimy podjęcie pracy w opiece. Mogą to być warunki dotyczące stawki, płci podopiecznego, liczby podopiecznych, a także ich chorób i zakresu obowiązków, o przesypianiu całej nocy nawet nie wspominając. Pamiętajmy o tym, żeby przed podjęciem wiążącej decyzji nie tylko zapoznać się opisem miejsca pracy, ale także porozmawiać ze zmienniczką.   

Opiekunka Niemcy
Ile zarabia Opiekunka w Niemczech?

Zarobki opiekunki w Niemczech podejmującej legalną pracę w opiece za pośrednictwem polskich agencji wahają się od 1100 do nawet 2000 euro. Skąd takie widełki? Z jednej strony wiele zależy od stanu zdrowia podopiecznego i jego ograniczeń, co ma bezpośredni wpływ na liczbę i rodzaj obowiązków, oraz od poziomu znajomości przez Opiekunkę języka niemieckiego, wykształcenia, posiadanych kwalifikacji i doświadczenia. Oznacza to, że wynagrodzenie dwóch opiekunek pracujących w tym samym miejscu może się różnić.

Zlecenie związane z opieką nad niepełnosprawnym Seniorem będzie więcej płatne niż oferta dotycząca dotrzymania towarzystwa mobilnemu i samodzielnemu podopiecznemu, choć i w takich przypadkach zdarzają się wyjątki związane z zasobnością portfela rodziny podopiecznego i jej oczekiwań, co wprowadza dysproporcje, która sprawia, że można przy opiece nad 1 osobą otrzymać wynagrodzenie większe niż przy opiece nad małżeństwem w innym miejscu. Na większe stawki na pewno mogą liczyć opiekunki posiadające prawo jazdy lub te będące pielęgniarkami.

Przy wynagrodzeniach Opiekunów pracujących w Niemczech trzeba zaznaczyć, że w trakcie zlecenia Opiekunka nie wydaje pieniędzy na nocleg i wyżywienie, co w innych profesjach należy do rzadkości. Oznacza to, że oszczędna Opiekunka nie wyda w Niemczech ani grosza.

Opiekunka w Niemczech
Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty dla opiekunki?

Większość opiekunów wybór oferty uzależnia wyłącznie od zaproponowanej stawki, licząc na to, że sobie poradzą. Tyle że za różnicą 100 czy 200 euro mogą kryć się nieoczywiste obowiązki, nierzadko trudny charakter podopiecznego, a nawet dużo gorsze warunki mieszkaniowe.

Przy wyborze oferty pracy w opiece w Niemczech warto zastanowić się także, gdzie chcemy pracować. W grę wchodzą niemieckie wsie, miasta i miasteczka, za którymi stoją możliwości lub spore ograniczenia uzależnione od liczby mieszkańców, infrastruktury oraz samej lokalizacji. 

Nie bez znaczenia są choroby i niepełnosprawności podopiecznego. Warto o nich pomyśleć jeszcze przed wyjazdem i wykluczyć te, których - o ile takie występują - chcielibyśmy przy opiece uniknąć. Tu także trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bliżej nam do opieki nad samodzielnym czy leżącym seniorem, co w obu przypadkach wpływa na zakres i ciężar obowiązków.

Dyskusja o wyjeździe do samotnych czy zamężnych podopiecznych trwa od lat. Jedni podkreślają, że samodzielna i sprawna druga połowa naszego podopiecznego zwiększa nasze szanse na wykorzystywanie na zewnątrz przysługujących nam przerw oraz skorzystania z 1 dnia wolnego. Przeciwnicy widzą w takim rozwiązaniu więcej dodatkowych obowiązków oraz ograniczeń zależnych od charakteru samodzielnej połówki i jej przyzwyczajeń.      

O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
 • Dodaj nową pozycję...