Skocz do zawartości

Serenity

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  2809
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  84

Ostatnia wygrana Serenity w rankingu: 12 września 2017

Serenity posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

1877 Zauważony

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Wielkopolska
 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

5311 wyświetleń profilu
 1. Pomoc

  @safariblueMyślę podobnie jak koleżanki, że oczywiście warto spróbować. Oczywiście , praca a więc konkretniej Twoja pierwsza sztela może być bardzo różna, ale i tym nie ma się co przejmować, bo miejsc pracy jest dużo i są bardzo różne. Myślę, że każdy w końcu znajdzie coś dla siebie. O czym tu jeszcze nie wspomniano to kwestia życia osobistego. Rodzina ( mąż, dzieci ), jeśli są, to jednak mogą ucierpieć, zwłaszcza jeśli wyjazdy mają przynieść jakieś konkretniejsze pieniądze - czyli będą dłuższe.
 2. [...] Rozmowa przy kawie

  @Alicja09 Gratuluję Ci świetnej pracy ! Bycie listonoszką to jest to ! Pozdrawiam wszystkich piszących na forum.
 3. [...] Rozmowa przy kawie

  @Katii Nie do końca zrozumiałam twoją historię, ale al dente to makaron niedogotowany, twardawy, a nie jakiś jego rodzaj. Ale to już chyba wiesz... W każdym razie udaję się już na spoczynek, czego wszystkim zebranym również życzę i zasyłam jedną z moich ulubionych piosenek w oczekiwaniu wiosny:
 4. Czy forum jest dość przejrzyste ?

  @Redakcja Dziękuję za poważne i wyczerpujące potraktowanie mojego postu. Mam nadzieję, że istotnie pojawi się jakiś spis konkretnych problemów, które są już omówione w różnych tematach np jak zrezygnować ze złej szteli ?albo kiedy zrezygnować ze szteli ? bo chyba każda nowa osoba, która zagląda na fora dla opiekunek robi to w poszukiwaniu rozwiązania jakiegoś problemu. Obecnie osoby aktualnie obecne na forum tłumaczą nowo-przybyłym rzeczy już często poprzednio wyjaśnione np niedawno pojawił się Gość twierdzący ( w temacie : warto się przyglądać różnym sztelom ), że niemożliwe jest i nie wierzy, żeby opiekunka miała jakiś określony koniec pracy wieczorem, bo cyt. żadna Niemka nam na to nie pozwoli... Jasne jest i bardzo smutne, że taka osoba nawet nie próbuje rozwiązać swojego problemu, bo go nawet nie widzi i nie ma pojęcia, że można się przed tym obronić ( choć łatwe to takie znowu nie jest). Koleżanki tłumaczyły, że jednak można. Problem poważny, bo dotyczący elementarnej godności opiekunki, która nie jest niewolnikiem a pracownikiem. Co do wyszukiwarki widzę, że nieco została poprawiona, bo teraz jest : Sprawdź wyniki poniżej. Nie znalazłeś wśród nich tego, czego szukałeś? Spróbuj wyszukać: a poprzednio była jedynie informacja Nie znalazłeś tego czego szukałeś? No może się czepiam, ale czy wyszukiwarka nie powinna raczej pokazywać na początku po prostu wyników wyszukiwania ? Życzę wielu sukcesów i dobrych pomysłów które pomogą i nam lepiej funkcjonować.
 5. @Mirelka1965 Bardzo dobry pomysł.
 6. Ciekawy przypadek bezsennych nocy opisuje @Grzegorz B. Jego Podopieczna dostawała na noc... tabletkę moczopędną ! Absurdalne. Napewno warto sprawdzać przy nieśpiących staruszkach czy nie dostają takich tabletek na noc. Lista powodów niesypania naszych Pdp chyba nie ma końca....
 7. [...] Rozmowa przy kawie

  Czyli jednak sukces. No tak spokojna noc to podstawa inaczej i tak się długo bez snu nie pociągnie w tej pracy. Podałeś ciekawy przykład jak to można osiągnąć: odłożyć wieczorem tabletkę moczopędną. Pozwolę to sobie dopisać do mojego ukochanego tu tematu :
 8. [...] Rozmowa przy kawie

  No kuriozalne zupełnie, ale czy bez tej tabletki pani Babcia spała potem już spokojnie ?
 9. Czy forum jest dość przejrzyste ?

  @Redakcja Ale tagować mogłaby chyba Redakcja lub współpracownicy ? Spis konkretnych problemów dałoby się jednak wyszczególnić np nadmiar godzin, nieśpiący Pdp, ubezpieczenie itp itd, ale jasne, że wymagałoby to sporo pracy i bieżącego zaangażowania. Bez wątpienia byłoby to pomocne dla opiekunek. Nadal większość opiekunek myśli, że wszystko co się trafia trzeba cierpliwie znosić. Teraz niestety w oczy na pierwszej stronie rzucają się jedynie reklamy. A co do wyszukiwarki to już pisałam o jej wadliwym działaniu. Ale bez uporządkowaniu tematów , choćby tagami, jest i tak mało użyteczna nawet gdy ktoś się domyśli jak działa.
 10. [...] Rozmowa przy kawie

  O tak, agencje są jednak dosyć różne, choć jeśli chodzi o najważniejsze : jakość szteli to i tak uważam to za czysty przypadek : los na loterii. I tak nawet stosując wszelkie środki ostrożności ( najlepszy to rozmowa z bieżącym opiekunem czy opiekunką ) trafiłam 2 lata temu na istny horror ! Ale... mając doświadczenie i wiedząc co tu można znależć w Niemczech odjechałam z tej szteli 3 dnia. Co do wyboru agencji to proponuję Ci taki stary temat.
 11. [...] Rozmowa przy kawie

  Zauważ, że jest to legalny powód do natychmiastowego wypowiedzenia umowy tej firmie, bo 24 h "opiekę " koordynatora obiecują właściwie wszędzie i tak pisze w naszych śmiesznych, ale jednak obowiązujących prawnie umowach. Niemniej poza sytuacjami gdy jasno się firmie zagrozi zakończeniem wspólpracy to reakcji nie ma żadnej i to nawet jeśli dzwonią. Koordynator to zupełna fikcja - według moich doświadczeń.
 12. [...] Rozmowa przy kawie

  Kończąc moją szychtę na szteli życzę również wszystkim dobrej nocy !
 13. [...] Rozmowa przy kawie

  Przy czwartym miejscu też jeszcze miałam jakiś dreszczyk emocji, nawet duży. Ale to było 7 lat temu.
 14. [...] Rozmowa przy kawie

  Znam takie życie bardzo dobrze : dla zasady pracowałam tak pierwsze dwa lata, potem oczywiście od przypadku do przypadku. Mimo wszystko nowe miejsce już mnie nie porusza tak jak kiedyś i to już od jakiegoś czasu.
 15. [...] Rozmowa przy kawie

  No to też Ci zazdroszczę.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się