Skocz do zawartości
Reklama:

Serenity

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  1989
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  68

Ostatnia wygrana Serenity w rankingu: 22 lipca

Serenity posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

1014 Zauważony

O Serenity

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Wielkopolska
 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

4421 wyświetleń profilu
 1. @Blondi opiekunkowo ! moja znajomość nadal trwa . I faktycznie znalazłam sobie kogoś do pogadania, i nie o jednym bynajmniej.
 2. Tutaj chciałabym zaproponować temat, który pojawia się czasem w innych wątkach Nasze problemy z historią w Niemczech, a szczególnie z historią II wojny światowej. Temat jest generalnie w Niemczech raczej tabu : w prywatnych rozmowach bardzo rzadko ktoś go porusza. Jeśli już to wskutek jakiegoś programu w TV albo gazecie. I tu jest problem, bo w Niemczech pisze się o drugiej wojnie głównie w kontekście ... krzywd , które spotkały Niemców : wypędzenie, głód pod koniec wojny, bombardowanie Drezdna... To wszystko może dodatkowo obudzić demony w ludziach, którymi się opiekujemy i których pokolenie rozpętało II wpjnę światową w celu likwidacji sąsiadów i zdobycia nowych terenów. Czasem się nawet zastanawiam co mnie może spotkać na miejscu w Niemczech ? Tak, boję się zawsze z lekka nowych miejsc i to właśnie też ze względu na historię. Niemcy nie wydają mi się do końca bezpieczne.... Na szczęście w mojej pracy ten problem: agresja czy niechęć Pdp czy ich rodzin ze względu na historię nie występował często i jaskrawo, ale też się pojawił. A uważam, że agencje wysyłające nas do pracy powinny bezwzględnie sprawdzać nastawienie swoich klientów do Polski i Polaków, czego jak mi wiadomo nie robią. A może niektóre jednak pytają ? na pewno powinni. bo gdyby Pdp okazał się zdeklarowanym nazistą to żadną sztuką się z taką osobą nie ułoży poprawnie kontaktów, nawet jeśli ten Pdp miałby już demencję, bo nigdy nic nie wiadomo. Byłam świadkiem jak świeżo przybyła opiekunka otrzymała na prawdę silny cios laską w plecy za rozmowę po polsku przez telefon ( dzwoniła do rodziny, że szczęśliwie dojechała ...). Podopieczna jeszcze głośno wrzasnęła : nie mówić po polsku ! I uważała swoją reakcję za naturalną i uzasadnioną. Na szczęście jej rodzina zapłaciła poszkodowanej opiekunce i zdecydowanie wstydzili się tej sytuacji. Opiekunka wyjechała wkrótce po zdarzeniu. Ja sama tam nie dzwoniłam w jej obecności. No, dobrze, że tam agencja nie zadzwoniła, bo też mogłam oberwać. Były też inne sytuacje, ale w moim przypadku raczej ze strony gości Pdp, którzy pozwalali sobie na złośliwości. Zapraszam do opisywania własnych doświadczeń. I naszą @Redakcja do wklejenia wątku w tym temacie.
 3. @Redakcja dziękuję. Oczywiście, @Betty pisze jak najbardziej w temacie, ale problem przez nią zaprezentowany przekracza zwyczajne nasze problemy z agencją. Do Tematu Problemy z historią mogłabym wstęp napisać, i rozpocząć ten temat, ale potem nie mogłam sama przenieść powyższych wątków, co mógłby wykonać jedynie nasz Zarząd.
 4. Blue napisałaś i pomyślałaś wtedy rzecz niezwykle mądrą. Dawno nie czytałam tak mądrych słów. Nie mam prawa dawać rozgrzeszenia w imieniu ofiar.... To jest bardzo mądre nie tylko w odniesieniu do naszej historii, ale wobec wielu życiowych spraw. Bo ileż razy ludzie , żeby uchodzić za lepszych, rozgrzeszają ostatnie gówno, które nie ich spotkało ? @Moderator albo nasza @Redakcja może warto wyciągnąć ten wątek Np pod tytułem : Problemy z historią ? Począwszy od pierwszego postu @Betty Powiedziałabym nawet, że owe sprawy budzą obawy u osób nawet planujących dopiero pracę opiekunki i dobrze, żeby taki temat istniał.
 5. @Jaga8584 dobrze robisz, że przywozisz małe prezenciki to należy w Niemczech do dobrego tonu : byle trochę papierka i wstążeczkę dołożyć to i dobra ziołowa herbata wystarczy. A wystawiać się z prezentami jako opiekunka ? Głupota, bo inaczej nie idzie tego nazwać.
 6. Ile więc zarabiasz i jakie masz warunki pracy przez tego reklamowanego przez siebie pośrednika ?
 7. @Betty @Maria Jolanta @Blondi Reakcja agentury, w której pracowała Betty istotnie przerasta absurdy wielu innych agentur i jest to wręcz obrzydliwe zachowanie i odrażające i bardzo niskie moralnie, ale ...to nie jest jakieś wyjątkowe myślenie wśród Niemców.... Niestety. ... Skutek wieloletniej propagandy w Niemczech : Niemcy są tu przedstawiani przeważnie jako ofiary wojny - byli wypędzani, zbombardowani, głodzeni itp itd... Bardzo bolesna dla nas jest ta skrajna nieuczciwość historyczna w Niemczech, i współczuję wszystkim opiekunkom, które się stykają z jawną taką postawą. Ogromnie współczuję @Betty i podziwiam jej hart ducha. Na szczęście przeważnie jest to zamaskowane. No i na pewno lepiej się pracuje opiekunce, która dobrze języka nie zna i gazet nie czyta. Ma problemy, ale inne. A agencje powinny jednak eliminować klientów zionących już szczególną nienawiścią dla Polaków.
 8. @Blondi Dziś jest 24 to powinna być miesięcznica opiekunek w Niemczech, bo z tym musimy najbardziej walczyć ! właśnie czuwanie po nocy może najbardziej nadszarpnąć tu zdrowie, obok dźwigania ciężarowców. Zdrowy sen to podstawa i oby każdej z nas to się trafiało jak najczęściej !
 9. o, udało mi się teraz wkleić. świetna, ironiczna piosenka.
 10. Dzięki, właśnie posłuchałam. I choć nie moje to melodie ( metal ) to jednak zespół ciekawy. I piosenek ich o przetłumaczonych jest na tekstowo.pl mnie spodobało się najbardziej : Haifisch ale nie mogę teraz tego wkleić. Świetny teledysk.
 11. [...] Rozmowa przy kawie

  Jasne, koniec wieńczy dzieło przecież, ale mi jeszcze daleko do końca.
 12. no to wklejam piosenkę, która się podoba naszym forumowiczom tu łatwiej będzie odnależć.
 13. Do mojego ulubionego tematu na forum dodaje właśnie znaleziony w kalendarzu cytat : " Allen aus dem Wege gehen die schlecht schlafen und nachts wachen " Friedrich Nietsche ( 1844-1900) O , tak, zeszłam z drogi źle śpiącym i wstającym po nocach staruszkom prowadzącym nocne życie i teraz sama sypiam dobrze, i dni w Niemczech lepiej znoszę.
 14. [...] Rozmowa przy kawie

  @erika Pozdrawiam serdecznie i powodzenia na nowym miejscu ! @Blondi Czytam z zajęciem twoje raporty z luksusowego świata i cieszę się twoim szczęściem, ale ... oddycham z ulgą, że ja sama mam tu moją zwyczajną szarzyznę z opuszczonym przez świat panem Dziadziem : Ruhe uber alles ! @Maria Jolanta nie można się dręczyć nauką niemieckiego ! zwłaszcza gdy nastrój nie ku temu, bo można się calkiem zniechęcić ! Ciesz się każdym nowym slowem i postępem, który zawsze następuje. Na początku zawsze trzeba : słuchać, słuchać , słuchać i starać się jak najwięcej zrozumieć i załapać nieświadomie melodię języka i poprawną wymowę. Może warto Ci pomyśleć jaki program, film, reportaż ? jest w stanie Cię zainteresować po niemiecku I na tym się skupić ? To musi być coś miłego dla Ciebie, a nie jakaś harówa. Będzie dobrze !
 15. [...] Rozmowa przy kawie

  @Łukasz W sumie nieważne kto tamten tekst napisał, ale to nie są słowa żadnego lekarza. Sam zresztą widzisz na swojej szteli jak cienko jest z leczeniem zaburzeń psychicznych u starszych osób, nawet w Niemczech. Przecież taka pani Babcia nie powinna być agresywna ?! Sama też wiem, że tak bywa i nie bardzo wie medycyna co począć z tym fantem... No i życzę Ci kolejnej szteli bez takiej demencji czy alcmajmera. Od tego i najtwardszy człowiek musi odpocząć. Bywają też osoby starsze, ciężko chore, ale bez demencji, nie mówiąc już o agresji.
×

Masz wiadomość z forum Opiekunek!

Linki warte Twojej uwagi:

Oferty pracy agencji
Oferty prywatne
Mapa Opiekunów
Katalog agencji i przewoźników
Rozmowy Opiekunów
Aplikuj do wielu agencji naraz
Wyślij zapytanie do przewoźników

lub zarejestruj się, by dołączyć do najlepszej grupy polskich Opiekunów, otrzymywać najnowsze oferty pracy w opiece oraz mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zarejestruj się