Skocz do zawartości

Serenity

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  2784
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  84

Ostatnia wygrana Serenity w rankingu: 12 września 2017

Serenity posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

1822 Zauważony

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Wielkopolska
 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

5077 wyświetleń profilu
 1. Eksmisja opiekunki

  Tam za stówkę to już gratka nie lada, choć stare budownictwo... ale wątpię, żeby wyceniono powyżej 100 000, czyli do zapłaty było 15 tyś. Dobrze, teraz dostanę 10 minusów i dowiem się, że jestem porażka, tragedia i chciwus. Niemniej od początku nie wietrzyłam tu tragedii ludzkiej a coś fałszywego.. Wychodzi na zwykłą głupotę tej Pani, może...alkohol ? Miałam takiego znajomego, który też przespał poważne pieniądze z powodu pijaństwa, a potem krzyczał, że go okradli... Ale nikt nie zrobił o nim reportażu. Niemniej ciekawy materiał Leno, może coś jeszcze podsuniesz nam do zażartej dyskusji ?
 2. Eksmisja opiekunki

  Żałuję, że nie mogę postawić Ci z 5 plusów. I prawda, że rada tych urzędniczek była zwyczajnie normalna, choć panowie redaktorzy tak ją wyszydzili.
 3. Eksmisja opiekunki

  Około 15 tysięcy złotych - góra 20 tysięcy kosztowałoby to Matkę pani Żanety i z reguły na raty, a na pewno istniała taka możliwość wniosku o rozłożenie na raty. Urząd poszedł im bardzo na rękę. I najwyraźniej w Milanówku starają się raczej pozbyć mieszkań komunalnych niż je utrzymywać w swoim władaniu.
 4. Eksmisja opiekunki

  Przecież w tym artykule nie ma nic nowego ? a nawet jest mniej informacji, bo już w ogóle nie ma informacji o przyczynach dla których sąd uznał zasadność odmowy umowy najmu. Jest za to zaskakująca informacja, że istotnie w 2011 istniała możliwość zakupu tego mieszkania z 85% bonifikatą... Hmm...Dlaczego tego nie wykonano ? Im dalej w las tym więcej drzew.
 5. Eksmisja opiekunki

  Jak długo nie było tej pani w mieszkaniu zostało przemilczane w reportażu, nie bez powodu i ona też o tym nic nie mówi oraz to jakie były jej zamiary wyjazdowe : na krótko czy na zawsze. W tym temacie niestety, wszystko to spekulacje, czy burmistrz kradnie czy jednak ma innych potrzebujących, czy to opiekunka , czy też nie, tu jest bardzo mało twardych faktów ( w sumie jeden : nie było jej dość długo, żeby nie podpisano z nią umowy najmu, a więc co najmniej pół roku, a nasza praca przecież tego nie wymaga ) Upór autorów reportażu sportretowania bohaterki reportażu jako niebywałej ofiary i to używających najgrubszych środków mnie odrzuca i ja tego nie kupuję.
 6. Eksmisja opiekunki

  @Mirelka1965 Nie sądzę, żęby to co się dzieje z miniem komunalnym było nieistotne, a zainteresowanie musiało wynikać z zazdrośći. Tu istnieje podejrzenie, że urzędnicy chcą okraść biedną osobę, a ja uważam, że nawet bardziej możliwe jest , że ta pani chce dostać mieszkanie bezprawnie, żeby wykupić i sprzedać na wolnym rynku.dzie dowód Bardzo ważny element w tej sprawie : skąd sąd wie na 100% że nie mieszkała tam od dłuższego czasu ? A sąd wie, choć w reportażu nie ma słowa o tym powiedzmy ...kto donióśł, a zresztą dowód musi być żelazny ? Kto doniósł ? Matka... Moja przyjaciółka uważa, że tym pewnym dowodem są wnioski jej Matki do opieki społecznej np o dodatek na zimę, gdzie nie wymieniła córki jako osoby pozostającej we współnym gospodarstwie domowym, bo ...raczej pani Żaneta wyjechała na stałe do Włoch, gdzie jak piszą : zaspokajała swoje potrzeby mieszkaniowe. I to wyjąśnienie wydaje mi się logiczne.
 7. Eksmisja opiekunki

  Nieobecność w lokalu ( długość tego okresu jest przemilczana ) przyznanym przez gminę , komunalnym, a więc należącym do wszystkich nas, jest mizerną podstawą po pozbawienia kogoś umowy najmu ? ? Wiele osób wyjeżdża na amen zagranicę. Mienie komunalne powinno spokojnie na nich czekać ?
 8. Eksmisja opiekunki

  @Marianek Miejmy nadzieję, że jednak mieszkanie trafi do rodziny doświadczonej przez los, a takich nigdzie nie brak. I pewnie, że w opiece można ładnie zarobić i tak się dzieje. Niemniej wczoraj moja przyjaciółka obejrzała ten materiał i stwierdziła, że mogę się mylić co do Pani Żanety, bo ona jej na opiekunkę nie wygląda...choć na pewno ma jakąś kasę, bo na początku mówiła bardzo spokojnie. Moja przyjaciólka podejrzewa, że raczej ta pani wyjechała za granicę nie do opieki, ale związała się z jakimś facetem i gdy Matka zmarła wróciła w nadziei wykupu tanio tego lokum, ale nie dali jej umowy najmu, bo za życia jej Matki nie było jej w lokalu i stąd cała sprawa. Oczywiście, za mało podają tu faktów i stąd można snuć różne podejrzenia.
 9. Eksmisja opiekunki

  A pani Wilczyńska - która na ciemną nie wygląda - być może - co bardzo możliwe dawno kupiła sobie mieszkanie i wynajmuje je lokatorom, których gdy nie mogą zapłacić jakiegoś 1000 zł - przegania zimą wymontowywując im liczniki prądu. Nie zdziwiłabym się wcale... Ciekawe czy ktoś by nadal uważał, że powinna dostać to mieszkanie za grosze ? Za dużo tu przemilczeń w istotnych kwestiach.
 10. Eksmisja opiekunki

  Plus jest taki, że po tej wrzawie medialnej dostanie to mieszkanie rodzina z listy oczekujących... No i bardzo dobrze.
 11. a do końca to nie rozumiem : czy uważasz, że fakt, że dostajemy zapłatę za naszą pracę to znaczy, że nie możemy się tak zaangażować jako obcy? Czy chciałaś powiedzieć coś innego ? Że ludzi w rodzinach dzielą pieniądze ? Oj, dzielą ostro i do końca ! I trudno się dziwić w tej naszej polskiej biedzie...
 12. Eksmisja opiekunki

  Ta pani wcale nie zaprzecza, że tam nie zamieszkiwała, a prawo jest bardzo jasne w tym względzie i spójne jak mało co : po pół roku niebytności mogą każdego wymeldować. W tym jednym względzie nie ma tu wątpliwości.
 13. Eksmisja opiekunki

  Ja też obejrzałam na spokojnie po raz już trzeci już ten reportaż i moje zdanie się jeszcze mocniej ugruntowało. Marianku, żeby utrzymać taki lokal to obecnie trzeba w nim przede wszystkim przebywać i o tym każdy wie, a dalsze przepisy mogą się jeszcze zmienić. Ale obyś zachował swoje mieszkanie i oby czynsz był nadal sensowny. Wiele się może zmienić na rynku nieruchomości w Polsce i wiele się zmieniło. W tym reportażu - obliczonym na wzbudzanie sensacji na ostro pominięte są najistotniejsze sprawy : wysokość czynsz płaconego przez panią Żanetę i jej dochody. Sąd pierwszej i drugiej instancji ( podtrzymujące decyzję eksmisyjną ) działa zgodnie z prawem i nie widzę powodu na oburzenie. Nikt tam nie podaje kryterium dochodowego, a jedynie brak zamieszkiwania w tym lokalu i brak tytułu prawnego pani Wilczyńskiej do tego mieszkania. I jest tu jaskrawa sprzeczność w tym reportażu, bo skoro Opiekunka nie była w mieszkaniu od dawna ( nie wiemy jak długo, ale minimum to pół roku ) to musiała zarobić w tym czasie na prawdę spore pieniądze i dlaczego ma tylko 250 euro ? plus 1000zł ? bo te akurat kwoty podają dokładnie, a inne przemilczają. Nie podają - co mnie dziwi - ile płaciła za mieszkanie ? widocznie ta informacja jest niekorzystna dla opiekunki, bo kto by się oburzał gdyby wiedział, że zarabia : najskromniej 4000 tysiące co drugi miesiąc a za mieszkanie będąće własnością gminy płaci 100zł ? albo 200 choćby.... gdy rodziny z dziećmi mieszkają na pokoju u rodziców ? Poznałam ostatnio 4-osobową rodzinę mieszkającą na pokoju 18 m2 u teściów, ale nie było tam TV z kamerami, a powinno.... Ten reportaż to nie jest rzetelna dziennikarska praca, ale wzbudzanie sensacji. A opiekunka ma pieniądze na wynajem i dramatu tu na dziś nie widzę, ale tych dramatów to w Polsce nie brak
 14. Eksmisja opiekunki

  Zastanawia mnie ta cała jadowitość, ale nie rozumiem jej.
 15. Eksmisja opiekunki

  skąd taka myśl ? I ocena, że ja akurat mam lepiej ? Bo w ciągu 5 lat oszczędziłam na mały domek ? Może wymagało to jednak zahartowania trudnym życiem ? I dlatego też nie lubię użalania się i wielkich pretensji.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się