Skocz do zawartości
Reklama:

• oferty_pracy.jpg katalog_firm.jpg mapa_opiekunow.jpg opieka_niemcy.jpg kawa.jpg dyskusje.jpg

ivka

Mycie przepalonych naczyń

Recommended Posts

ivka    3

Podzielę się z Wami cenną radą którą wczoraj otrzymałam od koleżanki :) .

Przepalone naczynie namaczamy w wodzie z solą, a później szorujemy połówką ziemniaka.

Jeszcze nie stosowałam w praktyce ale mam nadzieję, że zdaje egzamin ;) . Tak zapewniała koleżanka.

• Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych agencyjnych lub prywatnych ofertach pracy, poradnikach i postach?

Zarejestruj się

wiolka    2

Ooo, ja przepalone garnki emaliowane szorowałam solą, ale ostatecznie spalenizna nigdy nie schodziła i garnki lądowały w śmieciach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ania39    4

Są stosunkowo tanie (12 stuk w paczce) takie czyściki już nasączone substancją myjącą,sprawdzają się super na wszystkie przypalone garnki i nie tylko,podobne jak Abrazzo,ale są odpowiedniki tańsze i też dobre.

Sól gruba też super się sprawdza,ale to już na odmoczony garnek i potraktowany z grubsza drucikiem do czyszczenia,bo nie ma co się czarować-przypalony=zaschnięte resztki są na dnie naczynia i same nie zejdą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ivka    3

ania39 no wiadomo. Też znam te czyściki, ale nie zawsze ma się pod ręką profesjonalne środki i trzeba posiłkować się tym co ma się aktualnie w domu. A ziemniaka to każdy chyba ma? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a.....1    449

Przepalone naczynie namaczamy w wodzie z solą, a później szorujemy połówką ziemniaka.

Jeszcze nie stosowałam w praktyce ale mam nadzieję, że zdaje egzamin ;) . Tak zapewniała koleżanka.

------

hm. tego nie słyszałem ,jak będę miał wpadke to wypróbuję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2249

Katka nie mam tzw,,przedwojennych " hahaha ale zawsze takie garnki lubiłam-były one nie do zdarcia. Tak jak piszesz -piachem się je szorowało np. na biwaku !To byly czasy!fajne czasy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pawlos    1

Odmoczyć i szorować, ja też wody nalewam do garnka i gotuje na średnim ogniu żeby zmiękczyć przypalenie. Jak nie zejdzie po 2-3 razach to w kibel i nowy garnek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Weronika    3

O soli słyszała, ale ostatnio przeczytałam o sodzie połączonej z octem i że z tego zrobić masę i zostawić garnek. Próbował ktoś? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2249
30 minut temu, Weronika napisał:

O soli słyszała, ale ostatnio przeczytałam o sodzie połączonej z octem i że z tego zrobić masę i zostawić garnek. Próbował ktoś? 

o tym specyfiku ..soda z octem" moge powiedziec ,że wielkie ,,,, chciałam coś wyczyścic i zrobiłam taką masę i zostawiłam i nic nie wyczysciło i tylko smród octu,,wyczysć coca -colą, cytryną i czym jeszcze ? jak nie wezmiesz dobrego prochu to te ekologiczne cudeńka tylko na małe brudaski się nadają ale nie na wyczyśzczenie czegoś porządnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agucha    3
O 4.03.2015 at 18:15, ivka napisał:

Takiej metody to ja jeszcze w życiu nie słyszałam. Działa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2249
2 godziny temu, agucha napisał:

Takiej metody to ja jeszcze w życiu nie słyszałam. Działa?

agucha i potem masz kartofelki na obiad..=hahahha

ja też takich wynalazków nie przerabiałam ,jeszcze co do czego to musi się moczyć tygodniami w tej wodzie i soli a potem zasuwanie jeszcze z kartoflami-kto to wymyślił,,,mamy XXI wiek..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a.....1    449
O 4.01.2016 at 11:38, pawlos napisał:

Odmoczyć i szorować, ja też wody nalewam do garnka i gotuje na średnim ogniu żeby zmiękczyć przypalenie. Jak nie zejdzie po 2-3 razach to w kibel i nowy garnek.

najlepsze wyjscie  wyrzucić i już !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2249

@adamos1a wiesz jak szkoda taki podpalony urynał wyrzucic? hahahah

na wystawę staroci ,albo pomalować i kwiatka posadzić i na ogródek wystawić ,albo ,albo jeszcze bym kupe cudów stworzyła z garnuszka,,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wan75    2

Ja wyrzucam od razu przepalone naczynia. Po co się męczyć z szorowaniem jak garnki nie kosztują wcale dużo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Weronika    3

Podobno są jeszcze jakieś chemiczne sposoby- specjalne środki do czyszczenia garnków, ale bałabym się później zjeść coś z takiego garnka po chemii. Chyba, wychodzi z tego, że najlepiej od razu wszystkie wyrzucić.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
namdu    1

Na przypalone garnki najlepsza jest soda. Zawsze wszystko mi schodziło za jej sprawą. Jest lepsza od wszelkiej chemii gospodarczej. Chociaż mam jeden wyjątek, jak jeszcze mieszkałam w Polsce, to zaopatrywałam się w produkty General Fresh ( środki czystości) i one też dawały radę. Nie wyrzuciłam nigdy żadnego garnka. Jedynie co, to patelnie, ale one szybciej się zużywają ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Masz wiadomość z forum Opiekunek!

Linki warte Twojej uwagi:

Oferty pracy agencji
Oferty prywatne
Mapa Opiekunów
Katalog agencji i przewoźników
Rozmowy Opiekunów
Aplikuj do wielu agencji naraz
Wyślij zapytanie do przewoźników

lub zarejestruj się, by dołączyć do najlepszej grupy polskich Opiekunów, otrzymywać najnowsze oferty pracy w opiece oraz mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zarejestruj się