Skocz do zawartości

ania39

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  325
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

627 Zauważony

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  woj.lubuskie
 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ania39

  Magnolia

  Zdarza się, że krzewy magnolii nie zakwitają. Może to być powodowane kilkoma czynnikami: - Sposób powstania sadzonki — magnolia rozmnażana z nasion wymaga wiele czasu i cierpliwości, zasadzona w ogrodzie nie zakwitnie jeszcze przez kilka lat. Szybciej kwiaty pojawią się na roślinach szczepionych na pniu — po ok. 2-4 latach. Na czas oczekiwania na kwiaty wpływa też gatunek i odmiana rośliny. - Przemarznięcie — pąki liściowe i kwiatowe roślina zawiązuje jeszcze jesienią. Jeśli nie zostanie osłonięta na zimę (szczególnie młodsze okazy) np. agrowłókniną, mogą one ulec uszkodzeniu, co sprawi, że wiosną kwiaty się nie pojawią. Na ogół magnolie bezpieczniej uprawiać w miejscach zacisznych i osłoniętych od wiatru. Uwaga również na późne lipcowe nawożenie: przekarmienie odżywką z azotem może zwiększać wrażliwość na przemarzanie.
 2. ania39

  Magnolia

  Przycinanie - brak kwitnienia może być również spowodowany przycinaniem. Roślina ta źle je znosi, poza tym wypuszcza kwiaty na pędach wieloletnich. Pozbywając się ich, gwarantujemy sobie brak kwitnienia przez co najmniej kilka lat. Delikatne cięcie pielęgnacyjne, usuwanie suchych i uszkodzonych gałęzi można przeprowadzać po zakończeniu kwitnienia w maju. Zaleca się przycinać za trzecim liściem pod kwiatem. Młodych krzewów najlepiej nie przycinać wcale.
 3. Dziękuję wszystkim za pamięć i życzenia .
 4. ania39

  Rozmowa przy kawie (2)

  sklepy typu TEDÌ, KiK
 5. ania39

  Poskarżyjki.

  @Bratek powinnaś raczej powiedzieć rodzinie,że od następnej wizyty Pani sprzątające ty idziesz do miasta,sklepu,na spacer czy zamykaj się na klucz w pokoju i wyjdź lub przyjdź jak sprzątaczka wyjdzie. 2 godz sprząta,to ty ten czas wykorzystaj dla siebie.
 6. Czesc!

  Pomylilo mi sie i wyslalam do anio.

  Podaje nr telefonu

  0221

  422 499.

  kierunek do De znasz?

  Daj znac co ustalias,

  Pozdrawiam

  1. Pokaż poprzednie komentarze  4 więcej
  2. sayonara 52

   Ok.

   Powiedz,ze od opiekunki Dr.Thoma Lehman.

   Dziekuje i pisz jak tam jest.

  3. ania39

   To nic pewnego,bo tam chyba opiekunka jest i zmiany trzeba na 6 grudzień . Nie wiem czy ja się zdecyduję, brak Internetu mnie przeraża. Do opieki jest 95 letnia babcia. Zaczekam na jej telefon do końca następnego tygodnia.

  4. sayonara 52

   Aha, od dr Ernst Nochman moja pop ma wiadomosc

 7. Hej

  W sprawie postu, możesz mi podać nr do nich ? 

  Ania

  Dobrej nocy :)

  1. sayonara 52

   Zaraz o 16.00 podam, bo pop spi i nie chce jej budzic

 8. Składam spóźnione ale szczere życzenia dla świętujacych
 9. ania39

  Kondolencje

  Szczere z serca płynące wyrazy współczucia.
 10. ania39

  Odliczantus

  Wyjeżdżam wcześnie rano....dziękuję za towarzystwo....dobrego urlopu dla odpoczywających i dobrych miejscówek dla pracujących...usłyszymy się
 11. ania39

  Rozmowa przy kawie (2)

  Nigdy nie bierz się za rzeczy które są nam zwykłym opiekunkom zabronione wykonywać tu w Niemczech. Lekarz od odleżyn nie ty.
 12. ania39

  Rozmowa przy kawie (2)

  sklep TEDÌ i KiK bynajmniej na tym adresie mają...nawet gumki, guziki...koronki też
 13. ania39

  Rozmowa przy kawie (2)

  Nie....coś tam mam w planie...:)


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...