Skocz do zawartości

Smerfetka

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Zauważony

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tak ubezpieczają się, ale na pytanie co robiły w domu podopiecznej gdy ta niefortunnie upadła i umarła co odpowiedzą? Ubezpieczenie niczego nie załatwia a niemcy nie są tacy fajni i donoszą w imię prawa i sprawiedliwości. U nas się donosi, żeby ktoś miał gorzej a tam z zupełnie innych powodów.
 2. Plusy? My mamy w genach oszukiwanie, kiwanie i cwaniakowanie. To wszystko do czasu, bo w przypadku wypadku komunikacyjnego, zawału serca, dziwnej śmierci podopiecznej, zwyczajnej kontroli lub kontroli po donosie wtedy zobaczycie swoje plusy. Kara dla rodziny i opiekunki, koszty, koszty i jeszcze raz koszty a my nie jesteśmy młode i wszystko się może zdarzyć. Moja koleżanka jeździ tak od lat i nic się nie stało ale pozostaje to nieszczęsne ale. .
 3. Hej. Dowie się na zlecenie, bo te umowy są ozusowane bez względu na kwotę i zus odpowie komornikowi jeżeli ten się do nich zgłosi. Musiałabyś mieć umowę o dzieło, bo wtedy nie ma zusu i komornik dowie się pod koniec roku kalendarzowego, bo wtedy pracodawca przedstawi Twoje dane urzędowi skarbowemu a do tego czasu opłacał będzie "anonimowe" zaliczki na podatek. Tak czy tak kiedyś się dowie.
 4. Ten facet stoi przodem czy bokiem? Nieprawdopodobne. Mój mózg zagotował kilka razy.
 5. Na święta nie jeżdżę. Nie chcę stracić bezpowrotnie rodzinnych chwil i żałować, że za parę stów euro spędziłam ten czas z obcymi ludźmi. Proponuję ten film:
 6. Święte słowa. Nic dodać, nic ująć. Nie my to dziesiątki innych na nasze miejsce, ale prawda jest też taka że częste zmiany opiekunek nie są agencji na rękę i powinni jednak kiedyś się ugiąć.
 7. Smerfetka

  Mycie przepalonych naczyń

  katka przyszła, napisała dziesiątki maili niezwiązanych z opieką i zaraz zacznie spamować i linkować. Założymy się?
 8. Tak bezmózgowcami, ale do czasu. Wejdą nowe uregulowania i agencje zmienią umowy na usługi kaletnicze hahahahaha. Chyba każdy widzi jak te umowy są zbudowane i czemu mają służyć...
 9. Witam a co oni mają powiedzieć? Zarabiają na tym. Im dłużej opiekunka wytrzyma na stelli tym lepiej dla agencji. Agencja zrobi wszystko żeby powiedzieć że to Twoja wina bo przesadzasz. Nie odpuszczajcie tego. Zdokumentujcie i nie odpusczajcie. Słuchajcie a co wy na to żeby zaproponować adminom temat coś na wzór opinii ale o stellach. Nie wiem jak się to ma do ustawy o danych osobowych, ale np. byśmy tam mogli pisać np. Anna K. z Mainz. To niewiele ale już coś. Wtedy opiekunki mogłyby zerkać i dowiadywać się o ofercie. Byłyby też tam też te dobre i sprawdzone. Sprawdź gdzie jedziesz... Smutna trzymam za Ciebie kciuki. Praca w opiece to nie zło. Złem zazwyczaj są niektóre agencje a może nawet nie one ale ludzie tam pracujący.
 10. Smerfetka

  Rozmowa przy kawie (1)

  tu fimik z adamosem, a resztę On zapewne sam doda. Pozdrowienia
 11. Szklanka jest do połowy pełna :) Na rynku jest dziesiątki agencji. Wystarczy, że te najmniejsze, które nie mogą się przebić wprowadzą te zasady. I co się wtedy stanie? Będziemy je same sobie reklamować. Część opiekunek je wypróbuje. A wtedy i duże agencje coś będą musiały zrobić. Moim zdaniem taka internetowa inicjatywa ma sens, bo nie zaszkodzi a może pomóc. Mnie ten program 5+ się podoba także dlatego, że za wiele zrobić nie możemy.A tu coś się dzieje.
 12. Witajcie. Pomagam znajomemu w sprowadzeniu z de samochodu. Znajomy chciał sprawdzić po numerze vin historię auta i skorzystał ze strony samochod-vin.pl i został oszukany, bo po wpłacie pieniędzy nie otrzymał vinu samochodu ani nikt nie odpisał na jego reklamację. Po tym wszystkim doczytał w regulaminie tej strony, że firma ją prowadząca ma siedzibę na Seszelach. Uważajcie, bo stracicie ponad 20 zł! Oszust działa nadal bezkarnie!
 13. Witaj! Ja znam historię, że rodzina wzięła opiekunkę do innej agencji. I tam to rodzina negocjowała warunki. Agencję traktują jako zło konieczne. Koleżanka jest tam prawie na stałe. pozdr.
 14. Gdyby większość opiekunek było w stowarzyszeniu to agencje nie miałyby wyjścia, bo wtedy nie miałyby rąk do pracy. Ale jak rozmawiam z opiekunkami to widzę, że większości zależy tylko na pieniądzach i są w stanie wiele znieść na czym żerują pośrednicy. smutne.
 15. Gdybyście miały zmienić tylko 1 rzecz w umowie to co by to było? Ale tylko jedną i byłaby respektowana. Ja nie pieniądze, ale najbardziej czas pracy: - stałe godziny pracy z dodatkami za ewentualne wstawanie nocne - określone jasno godziny wolne, w tym 1 dzień weekendu.


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompedium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...