Skocz do zawartości

Przepisy na niemieckie obiadki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę z hitem mojej PDP

Bayerischer Schweinebraten mit Biersauce (pieczeń wieprzowa w sosie piwnym)

1 1/2 kg karkówki

250 g kości wieprzowe

1 łyżka kminku

2 cebule

1 marchew

100 g selera

1 por

sól

Pieprz czarny

Piwo, ciemne

bulion

Masło do smażenia

Mięso i kości przyprawić do smaku solą, pieprzem i kminkiem. Rozgrzać piekarnik do 250 st. Pokroić cebula, marchew, por i seler.

Na patelni, podsmażyć mięso i kości w gorącym maśle ze wszystkich stron. Wyjąć mięso i kości i dodać około 1/4 litra bulionu. Łopatką ostrożnie zdjąć z patelni pozostałości ze smażenia.

Włożyć mięso i kości do dużej brytfanny dodać bulion i warzywa.

Piec w nagrzanym piekarniku przez 1,5-2h, niedługo przed końcem pieczenia wlać ciemne piwo. Po upieczeniu pokroić pieczeń na plastry. Sos zagęścić. Podawać z knedlami albo z ziemniakami.

Moja PDP uwielbia bawarską kuchnię. A jak jej zrobię pieczeń to jest w siódmym niebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas może nie hit, ale babcia lubi Leberknödelsuppe. Nie wiem co jej w tym smakuje, bo to woda z pulpetami, ale lubi to robię ;) . Sama w tym czasie zjadam jakąś kanapkę bo nie przepadam za wątróbką ;) .

1 sucha bułka

1 mała cebula

70 g wątroby

70 g mielonej wołowiny

25 g masła

1 jajko

2 łyżki bułki tartej

  sól

  pieprz

1 łyżeczka tymianku

1 łyżeczka majeranku

1 szczypta mielonego kminku

1 szczypta gałki muszkatołowej

1 litr bulionu

1 łyżka posiekanej natki pietruszki

Bułkę namoczyć w wodzie. Cebulę obrać i pokroić na bardzo małe kawałki. Umyć wątroby, osuszyć, usunąć skórę i ścięgna. Wątrobę zmiksować w blenderze, dodać dodać pokrojoną w kostkę cebulę i 70 g mieszanego mięsa mielonego. 25g masła rozgnieść widelcem, połączyć z masłem i namoczoną bułką tartą i 2 czubatymi łyżkami bułki tartej, dodać mięso. Doprawić mocno solą, pieprzem, tymiankiem, majerankiem, kminkiem, gałką muszkatołową i dobrze wymieszać.

Doprowadzić do wrzenia bulion. Formować pulpeciki 2 łyżkami i kłaść na gorący bulion. Gotować 6-8 min. Podawać z posiekaną natką pietruszki.

[ Data: 11-02-2015, 00:36 ]

Tą bawarską pieczeń też znam. Smakuje mi w przeciwieństwie do rosołku ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas na naszą "przeklętą" zupkę ;) .

Brokkolisuppe

500 g brokułów

2 duże ziemniaki

1 litr bulionu warzywnego

sól

pieprz

100 ml śmietany

Pokroić ziemniaki na małe kawałki. Ziemniaki i brokuły gotować w bulionie warzywnym przez 20 min aż zmiękną. Zmiksować w blenderze. Ponownie przełożyć do garnka i podgrzać. Doprawić solą i pieprzem. Podawać z grzankami.

Dobrze, że przy tym nie ma dużo roboty ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To może ja podam przepis na moje ulubione ciasto cebulowo-porowe.

500g mąki

20g drożdży

pół łyżeczki cukru

40g masła

1 jajko

150 ml letniego mleka

1 łyżeczka soli

ponad 1kg obranej cebuli

2 pory

100g margaryny

200g śmietany 30%

150g jogurtu naturalnego

4 jajka

100g pokrojonej w kostkę szynki

3 łyżki mąki

2 łyżeczki soli

1/4 czerwonej papryki

1/2 łyżeczki kminku

1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej

pieprz, 4 łyżki bułki tartej.

Wsypać do miski mąkę. Zrobić w niej dołek, pokruszyć drożdże, wsypać pół łyżeczki cukru, zalać ciepłą wodą i zostawić na pół godziny. Następnie dodać masło pokrojone na małe kawałki, jajka, sól i ciepłe mleko (nie za gorące) i wyrobić ciasto. Pozostawić w ciepłym miejscu na 2h pod przykryciem.

W tym czasie podsmażyć drobno pokrojoną cebulę i por na margarynie. Pozostawić do wystygnięcia. Następnie dodać jogurt, śmietanę, jaja, mąkę i przyprawy i wymieszać.

Podzielić ciasto na 2 części i rozwałkować na grubość 3-4mm. Wyłożyć ciastem formę do pieczenia (28cm śr.). Wylepić boli na wysokość 3cm. Posypać bułką tartą. Wysypać pół mieszaniny pory i cebuli, posypać pokrojoną szynką. Piec 20-25cm w piekarniku nagrzanym do 200st (termoobieg). Z drugą częścią ciasta zrobić ta samo.

[ Data: 02-03-2015, 22:41 ]

Danie czasochłonne, ale na prawdę przepyszne :) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadłam coś takiego, ale jeszcze nigdy nie robiłam. Ciasto drożdżowe nie należy do moich ulubionych ciast, bo nie lubię wyrabiać :D, ale możliwe że kiedyś zrobię dla PDP.

[ Data: 02-03-2015, 22:44 ]

a jak to się zwie po niemiecku, tak normalnie Zwiebel Lauch Kuchen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka, zrobiłam dziś "przeklętą" zupkę z Twojego przepisu. PDP bardzo smakowała.
Cieszę się, że smakowało :) .

[ Data: 03-03-2015, 17:16 ]

Maddalena zaszalałaś z tym przepisem. Na gotowanie trzeba przeznaczyć pół dnia :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Bardzo przydatne informacje tylko trzeba trafić na podopiecznych co mogą takie rzeczy jeść mi szczególnie przypadł do gustu tort ale z bitą śmietaną to nie bardzo jak zamrozić więc przepis wykorzystam w domu .A informacje na prawdę super szczególnie dla tych z małym doswiadczeniem w gotowaniu w de jak np.ja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 28.06.2017 at 12:40, Maria Jolanta napisał:

No właśnie ! Zapomniałam że w poprzednim miejscu zajadali się kluskami lanymi. Jutro ugotuję zupinkę z lanymi kluseczkami. :d

 

A moj podopieczny uwielbia knedelki z kaszy manny na rosołku . Ja tez lubię i tak sobie podjadamy raz w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
8 godzin temu, Jolka61 napisał:

To daj przepis na te knedelki z kaszy mannej, dzięki 

Ja znam tylko taki.Masło ze dwie łyżki roztopić,dodać łyżkę grisu( kaszki mannej) i szybko zamieszać.Uzyskaną masę kaszkową łyżeczką wkładać na gotujący rosół.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

Ja znam tylko taki.Masło ze dwie łyżki roztopić,dodać łyżkę grisu( kaszki mannej) i szybko zamieszać.Uzyskaną masę kaszkową łyżeczką wkładać na gotujący rosół.

Można wylać na talerz i jak zastygnie pokroić w kostkę i zupka zalać.Też dobre:)Taki "KAJOTEK" przedszkolny:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
9 minut temu, Heidi napisał:

Dorwałam się do fajnej niemieckiej  książki kucharskiej "Dasz grosze Buch der Biltzrezepte".  Będę  wklejać  fotografie. Mała  ściąga  nikomu nie zaszkodzi .

Czekam na przepisy :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...