Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki, @erika Młodzi Polacy na emigracji w Niemczech sporo ryzykują wyjeżdżając z dziećmi,

ale mają pewne szanse wywalczyć swoje dziecko dzięki nagłośnieniom tej sprawy. Za to Polak czy Polka mający dzieci z Niemcami w przypadku konfliktu w związku stoją na całkowicie  przegranej pozycji. Niby nie znam aż tylu emigrantów, ale już osobiście poznałam  trzy osoby, jednego mężczyznę i dwie kobiety, kompletnie załatwionych przez swoich niemieckich towarzyszy życie, przegnanych na 4 wiatry i bez możliwości kontaktu z dziećmi.  Z jednej dziewczyny ojciec jej dziecka zrobił wariatkę i narkomankę.  Drugą kobietę przegnał do spółki z ojcem nastoletni syn, i  też ją straszyli Jugendamtem.  A mężczyzna mieszkał lata całe w Niemczech, dorobił się domku a wyniósł się po 50tce, bo inaczej żona z córką oskarżyłyby go o molestowanie seksualne. Wszystkie te trzy osoby poznałam w Polsce dokąd wrócili z pustymi rękoma, pokaleczeni psychicznie bardzo mocno.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się to; o czym pisałam na formu już chyba w ub. roku.  Nikt się tą sprawą wtedy nie interesował. Teraz się zacznie. Polacy we własnym kraju będa obywatelami drugiej kategorii. 

Wszystko będzie się odbywać po malutku po cichutku. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Ale my to już wiemy...:smutek: I obgadywaliśmy temat z pierdyliard razy...:( Każdy ma taką pracę, na jaką się godzi...:smutek:

To prawda nasz zawód nie jest prosty, ofert pracy jako opiekunka jest od groma i ciut ciut ale żeby znaleźć dobrą i do tego w miarę płatną to trzeba się naszukać 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KamilaJ napisał:

To prawda nasz zawód nie jest prosty, ofert pracy jako opiekunka jest od groma i ciut ciut ale żeby znaleźć dobrą i do tego w miarę płatną to trzeba się naszukać 

Dobra to też pojęcie względne jeżeli chodzi o pracę jako opiekun .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Dobra to też pojęcie względne jeżeli chodzi o pracę jako opiekun .

Racja dla każdego "dobra" może znaczyć co innego. Ja jak pracuje to jeszcze w sumie nigdy źle nie miałam. Ani finansowo ani na szteli. Zawsze moi podopieczni chodzący byli. Przy leżącym jest więcej roboty wiadomo 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KamilaJ napisał:

Racja dla każdego "dobra" może znaczyć co innego. Ja jak pracuje to jeszcze w sumie nigdy źle nie miałam. Ani finansowo ani na szteli. Zawsze moi podopieczni chodzący byli. Przy leżącym jest więcej roboty wiadomo 

Nie zgadzam się, że przy lężącym jest więcej pracy. Przy chodzącym demencyjnym jest b. dużo pracy. Chodzi i psoci. Chodzi i brudzi. Chodzi i przeszkadza przy każdej czynności. Chodzi i w majtki robi lub załatwia sie tam gdzie popadnie. Przy chodzącym o zdrowym umyśle to co innego. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dosyć stare , ale od czasu do czasu zaglądam na tą stronę , bo do dzisiaj Niemcy to czytają i komentują . Ostrzegam , że można sobie troszkę podnieść ciśnienie :haha:https://translate.google.de/translate?hl=pl&sl=de&u=https://www.pflegeheimportal.de/blog/polnische-abzockerei-mit-altenpflege-in-deutschland.html&prev=search

Dodam tylko , że to jest niemiecka strona , skorzystałam z translatora .

Edytowane przez violka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LENA_57 napisał:

No i stało się to; o czym pisałam na formu już chyba w ub. roku.  Nikt się tą sprawą wtedy nie interesował. Teraz się zacznie. Polacy we własnym kraju będa obywatelami drugiej kategorii. 

Wszystko będzie się odbywać po malutku po cichutku. 

 

@LENA_57 podziekujmy rzadzacym i premierowi za udane wystapienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, violka napisał:

To jest dosyć stare , ale od czasu do czasu zaglądam na tą stronę , bo do dzisiaj Niemcy to czytają i komentują . Ostrzegam , że można sobie troszkę podnieść ciśnienie :haha:https://translate.google.de/translate?hl=pl&sl=de&u=https://www.pflegeheimportal.de/blog/polnische-abzockerei-mit-altenpflege-in-deutschland.html&prev=search

Dodam tylko , że to jest niemiecka strona , skorzystałam z translatora .

Kilka godzin czytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.05.2018 at 12:39, LENA_57 napisał:

No i stało się to; o czym pisałam na formu już chyba w ub. roku.  Nikt się tą sprawą wtedy nie interesował. Teraz się zacznie. Polacy we własnym kraju będa obywatelami drugiej kategorii. 

Wszystko będzie się odbywać po malutku po cichutku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ja zawsze w temacie.

 

Lena optymistka z Ciebie. Na konferencji w Sejmie Schudrich jasno powiedział, że ci co nie lubią Żydów mogą wyjeżdżać z kraju.

 

Tutaj około 38 minuty

 

 

Jest tyle odłamów Żydów, że z nich da się utworzyć kilka kategorii obywateli. Ostatnią kategorią mogą być szabesgoje.

A tutaj artykuł jak „wyszlamowali” Szwajcarów.

https://wpolityce.pl/polityka/393679-jak-moze-wygladac-wojna-z-polska-o-pozydowskie-mienie-w-zwiazku-z-ustawa-447-widac-po-ataku-na-szwajcarskie-banki

 

Serbowie  płaca

https://rs.usembassy.gov/united-states-welcomes-serbias-passage-holocaust-restitution-law/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...