Skocz do zawartości

LENA_57

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  1088
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana LENA_57 w rankingu: 16 września 2017

LENA_57 posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

525 Zauważony

1 obserwujący

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

1773 wyświetleń profilu
 1. Eksmisja opiekunki

  @aga1, dlaczego w Sekwanie. Sprawa dotyczy kraju nad Wisłą. To nie Paryż.
 2. Eksmisja opiekunki

  @Marianek, dokładnie. Ktoś sobie upatrzył to mieszkanie i tyle. Teraz pewnie pani burmistrz, bedzie ją nękać kosztami przechowywania jej rzeczy w magazynie. Ja tego wszystkiego nie rozumiem. Albo się ludzi wyrzuca na ulicę albo sie nęka rzekomymi długami. To już u nas plaga. Czy to sie kiedyś skończy? Ciekawe z jakiej frakcji jest pani burmistrz? A sędzia? Nawet wezwanie do sądu na rozprawę ta pani otrzymała kilka godzin za późno. Sprawa wyraźnie uknuta. A Milanówek to nie wiocha, to prawie już Pruszków k/ Wa-wy.
 3. Eksmisja opiekunki

  Ta sprawa tu wypłyneła, bo dotyczy opiekunki. Owszem mogła też dotyczyć budowlańca, zatrudnionego na umowę zlecenie, na terenie Niemiec. Ta sprawa dotyczy tych, którzy wyjeżdżają za chlebem i nie mogą cały czas przebywać w kraju. Gdyby ta pani pracowała sobie spokojnie w Polsce nikt by jej na ulicę nie wyrzucił. Pracownicy najemi w UE są dyskryminowani. .Tak z tego wynika.
 4. Eksmisja opiekunki

  @Marianek, musisz wystapić z wnioskiem do wydziału kwaterunkowego, by cię dopisali do decyzji mieszkaniowej, jako współnajemcę na równi z mamą. Jeśli odmówią to do sądu.
 5. Eksmisja opiekunki

  @viola, mnie Allianz zdublowało umowę na ubezpieczenie mieszkania. Zwyczajnie wytworzyli sobie drugą umowę, bez mojej wiedzy i podpisu i ścigali mnie za niezapłaconą składkę. Na wezwaniu był inny nr. polisy i po tym doszłam, że istnieje druga umowa Ja do nich kilka razy pisałam, umowę anulowali, ale nie wycofali roszczenia z windykacji. Windykacja też mnie straszyła sprzedażą wierzytelności, dlatego napisałam do prokuratury. Ja nie zaregowałam natychmiast na wezwanie od Allianz, bo mnie w domu nie było. Pracowałam przecież w Niemczech. Jak przyjechałam, to od razu do nich napisałam, załączyłam potwierdzenie zapłaty składki, ale trzy tygodnie później otrzymałam pismo z firmy windykacyjnej z pogróżkami. Takie działanie jest bezprawne. Składki na ubezpieczenie mieszkania nie podlegają nawet windykacji. Dopóki nasza prokuratura, i nasze państwo nie zacznie działać, to takie sprawy będą się ciągle zdarzać. Raz drugi i trzeci takich powinna prokuratura ukarać, przynajmniej grzywną, a są ku temu podstawy prawne, i by się oduczyli.
 6. Eksmisja opiekunki

  @jolantapl, właśnie opiekunki bez rodziny sa naprawdę najbardziej pokrzywdzone. Bo nie da się ciala i umysłu podzielić na dwie części. Wystarczy, że w rodzinie są jakieś "portki" i juz fachowiec.ma respekt. W rodzinie jedna osoba musi pilnować domu. Ja mieszkam w dużym mieście, nawet z klatki znam tylko kilka osób. Znajomości to ja miałam jak w Polsce pracowałam. Teraz nie mam nic do zaoferowania. Poza tym jak można obcych ludzi angażować w swoje sprawy? Nawet bym nie śmiała prosić. Jeśli mi czegoś brakuje w moim charakterze, to na pewno bezczelności. Prosze tylko o to co mi się należy.
 7. Eksmisja opiekunki

  Teraz mnie jeszcze ścigają za długi których nie mam. Co za kraj co za życie. Chodzi raptem o 209 zł zł, ale zapłacić nie mogę, bo nie jestem dłużna. Napisałam do prokuratury, o fałszowanie dokumentów, i próbę wyłudzenia pieniędzy, ale oni z pewnością palcem nie kiwną Nawet sprawy do sądu nie moge oddać, bo pracowac muszę. Przyjdzie wezwanie do sądu, a mnie nie ma. Taki los opiekunki.
 8. Eksmisja opiekunki

  @jolantapl, jak zwiedzą że w Niemczech pracuje, to mnie mają za dojną krowę. A ja nie moge sobie pozwolić na pół roku bez pracy, bez wyjazdu na stellę.
 9. Eksmisja opiekunki

  @Serenity, to remontujesz, czy pracujesz jako opiekunka. Darmowych fachowców to nie ma, materiały też drogie, pilnować trzeba by połowę nie wyniesli. Chyba, że masz rodzinę i ktoś ci pomaga, przynajmniej ten remont nadzoruje. Ta kobieta jest sama jak palec. Ma co najmniej 60 lat i co ona biedna ma zrobić? Ta kobieta utrzymywała to mieszkanie, remontowała, utrzymywała matkę, jak można od niej wymagać by miała jeszcze oszczędności!!! Ta pani burmistrz powinna jej oddać pieniądze, za modernizację tego mieszkania. A tak nawiasem, mnie nawet myśl o remoncie przyprawia o dreszcze. Remontowałam swoje mieszkanie kilka lat temu, Remont małego mieszkania trwał pół roku. Tak mi zrobili instalację, że po 13 latach mi wysiadła i muszę od nowa kuć. Materiału poszło tyle, że trzy mieszkania bym wyremontowała. Czy ktoś mi znajdzie uczciwego fachowca??!!!!!!!!
 10. Eksmisja opiekunki

  @Serenity ja kupiłam sobie malutkie mieszkanie, na wolnym rynku, zanim zaczełam pracować jako opiekunka. . Wtedy ceny mieszkań jeszcze nie były takie wygórowane. Z pracy opiekunki napewno nie da się mieszkania kupić. Do tego potrzeba wsparcia drugiej osoby, Nawet w Milanówku. Chyba że coś do remontu. Tylko czy kobieta sama, już mocno dojrzała jest w stanie to wyremontować?
 11. Eksmisja opiekunki

  @Serenity ja mimo iż pracuję ostatnio dużo z pracy opiekunki nie jestem w stanie się urządzić. Opiekunka nie ma nawet zdolności kredytowej (praca zlecenie). Kawalerka w moim mieście kosztuje, 150 tyś zł i to w starych blokach. W tych nowych już ponad 200 tyś zł. (stan deweloperski). Czy opiekunka jest w stanie tyle odłożyć, skoro rocznie przeciętnie zarabia ok. 30 tyś zł. Czy 30 tyś zł rocznie to duży zarobek? Rachunki trzeba płacić, w czasie pobytu w Polsce też trzeba żyć, ubrać się trzeba. Z tego można odłożyć max. 15 tyś rocznie. Ile lat trzeba pracować by kupić mieszkanie? Możliwe, że ta pani z tego reportażu nawet i tyle i nie zarobiła, a miała na utrzymaniu jeszcze chorą matkę. A najgorsze, że i sąd i pani burmistrz stwierdzili, że ta pani ma potrzeby mieszkaniowe zapewnione w Niemczech. Co za bzdura w przypadku opiekunki.
 12. Eksmisja opiekunki

  Dokładnie jakas zazdrosna menda doniosła. Bo tej mendzie się wydaje, że w Niemczech leżą pieniądze na ulicy.
 13. Eksmisja opiekunki

  Pewnie nawet nie miała czasu na to. Poza tym to praca nieregularna, jak tu wykazać dochody? Niektórym osobom w Polsce wydaje się, że opiekunka w Niemczech zarabia nie wiem jakie pieniądze. Pani burmistrz powiedziała " Ta pani powinna się ustabilizować" ciekawe jak przy takim zajęciu.
 14. Zobaczcie ten reportaż. Eksmitowano kobietę z mieszkania komunalnego w Polsce za to, że pracowała w Niemczech jako opiekunka. Sąd uznał, że ma zapewnione potrzeby mieszkaniowe w Niemczech. Jeśli chce może sobie wynająć mieszkanie na wolnym rynku.
 15. Czy nowy związek 50 +/- ma sens ?

  Ja czekam na wiadomość o śłubie opiekunki po 50. Lub co najmniej o nawiązaniu stałych korzystnych relacji z mężczyną.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się