Skocz do zawartości
Reklama:

LENA_57

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  1005
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana LENA_57 w rankingu: 16 września

LENA_57 posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

439 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

1580 wyświetleń profilu
 1. To też nie dla mnie. Od zakonu uciekałabym jak najdalej.
 2. Nie dla mnie, nie płacą składek ZUS od śr. kraj.
 3. Witamy na forum!

  No jak tak "opiekunki" myślą to nic dziwnego, że agencje sobie tak poczynają.
 4. Witamy na forum!

  @Jolantapl chciałabym co najmniej za 6 m-cy, choć przepracowalam już 8 miesiecy. Domagam się tylko tego co mi się należy,
 5. Witamy na forum!

  No tak, agencja lajkuje.
 6. Witamy na forum!

  Za każdy przepracowany miesiąc, to chyba różnica.
 7. @hawana, ależ zuważam. Przyglądałam się z bliska pracy medykom. Sama mam pokrewny zawód i wiem jak jest "od kuchni". Faktem jest, że nasza cała służba się wali. Rezydenci sa przede wszystkim za bardzo wykorzystywani przez swoich starszych kolegów, którzy mają prywatne poradnie a w państwowych placówkach obciążają nadmiernie, za małe pieniądze, stażystów. Naturalnie, że samej rezydentury lekarz nie wyżyje. Jak mu kierownik kliniki, nie wyrazi zgody na dorabianie to taki młody lekarz jest w kiepskiej sytuacji. Ale w tym całym bałaganie nie należy zapominać o innych grupach medyków. Ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, laboranci itd. Generalnie ten caly system jest chory. Najwięcej pieniędzy idzie w tę chorą administację jak NFZ. Lekarze są przepracowani, bo oprócz zajmowania się pacjentem mają masę papierkowej roboty. Powinno być więcej sekretarek medycznych. W Niemczech jeden lekarz rodzinny ma dwie pielęgniarki i dwie sekretarki medyczne. Polska naturalnie długo do takiego poziomu nie sięgnie, ale trzeba coś zrobić by nasze pieniądze, były odpowiednio wykorzystane. Problem w tym, że nikt nie ma konkretnego pomysłu. Obawiam się, że jedynie co nas może czekać to podniesienie składek na ubezpieczenie zdrowotne.
 8. @hawana, to cię podziwiam. Z reguły lekarzami zostają dzieci lekarzy. Twoja córka miała z pewnością ciężko, bo była z poza układu i każdy ją w tym trudnym okresie wykorzystywał.
 9. [...] Rozmowa przy kawie

  Witam przy . Ja dzis miałam fatalna noc. Dopadło mnie rozwolnienie, za późno wstałam, za późno zrobiłam śniadanie. Teraz chwila spokoju dziadki zajęci jedzeniem. Babcia nie panikuje. Aby do soboty. Jadę do domu. Może się uda trochę odpoczać. @jolantapl ma rację nie dajmy się terrroryzować, bo nas wszyscy po kolei zamęczą.
 10. Pytania do dr Sylwii Timm

  Pielęgniarka na dyżurze też się zdrzemnie. Lekarz też. Oni moga mieć takich dyżurów max. 7 w miesiącu. Więc jak opiekunka wstaje 2- 3 razy w nocy do chorego, i to przez 30 dni w miesiącu, po całym dniu pracy, to już koszmar. A takie przypadki bywają. Ostatnio slyszałam, że opiekunka zmarła w pracy i agencja miała problemy, bo nikt z rodziny nie chciał zwłok ściągnąć. Ja wstawałam w nocy, ale tylko raz i już mialam dość.
 11. @hawana, pracowalam w klinice i rezydenci przychodzili do pracy dwa razy w tygodniu od 8:00 do 15:00. W pozostałe dni pracowali w prywatnych klinikach, więc mieli dwa etaty, które wyrabiali w ciągu 40 godz. tygodniowo. Pokaż mi inny zawód, gdzie możliwe jest mieć dwa etaty i pracować tylko 40 godz. w tygodniu. Rezydenci mogą już wykładać, więc i za to jest dodatkowo płatne. Poza tym rezydenci mogą wziąć dyżur, o ile kierownik kliniki na to pozwoli. Jeden dyżur (24h) to od 1500 do 2500 zł w zależności od oddziału. Rezydenci są w stanie się utrzymać. Fakt, nie zarabiają tyle co lekarz ze specjalizacją i z doktoratem, ale nie jest to tak tragiczne biorąc pod uwagę inne zawody medyczne. Najmniej to zarabiają ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. To też są ludzie po 5-letnich studiach a zarabiają grosze i nie mają możliwości wykonywania dwóch etatów w tym samym czasie, jak to bywa w przypadku lekarzy.
 12. Wyobrażam sobie co by było jakby tak wszystkie opiekunki w tym samym czasie wzieły sobie wolne. Szkoda, że to niewykonalne. Pracownicy najemni, grupa kompletnie niezorganizowana. Opiekunka nie zachoruje, nie zastrajkuje, bo jej nikt za to nie zapłaci. Teraz strajkują lekarze rezydenci, zarabiają w czasie robienia specjalizacji za mało, ale w przyszłość jakaś dla nich jest. Dla pracownika najemnego nie ma nic. Dopóki nasz rząd się nie weźmie za umowy śmieciowe to tak będzie. Czy to opiekunka czy szeregowy pracownik agencji, będzie traktowany tak jak się nazywa ich umowy o pracę - Śmieciowe. Niedługo zaczną szkolić Ukrainki na opiekunki. Już są zatrudniane na kasach w Biedronce. Ale na opiekunki to one się za bardzo nie nadają, znam ich mentalność. Będą z nimi tylko kłopoty.
 13. A pracownicy kłamią, bo takie mają dyrektywy. Jak powie prawdę to też długo nie popracuje. Tacy pracownicy są często zmieniani jak rękawiczki. Doświadczone opiekunki już umieją wyczuć, kiedy są okłamywane. Teraz nikomu nie można wierzyć. wszystko trzeba mieć na piśmie. Ciekawe tylko, czy nie otrzymywanie umów na czas, to też wina włascicieli, czy pracowników agencji.
 14. @Gość wkurzona. Szeregowi pracownicy agencji też są nie lepiej traktowani. Powinniśmy używać formuły "właściciele agencji".
 15. @Maria Jolanta, ja płace za chorobowe, co miesiąc 120 zł mniej, ale i tak nic po tym, bo agencja ani razu nie odprowadziła składek przez 3 m-ce pod rząd.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się