Skocz do zawartości

aga1

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  1077
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana aga1 w rankingu: 8 stycznia

aga1 posiada najczęściej lubianą treść!

Reputacja

1464 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

546 wyświetleń profilu
 1. Jak można być lepszym w tej pracy ? chyba, że ktoś zapewni nieśmiertelność swojemu podopiecznemu . Na takim forum trzeba być wyrozumiałym, ponieważ sytuacje jakie zastajemy, czy też przez jakie przechodzimy nadają charakter naszym wpisom. Czasem człowiek coś chlapnie, ja to rozumiem . Jak coś nie tak, staram się nie pisać. Pieniądz nie stanowi o wartości człowieka, ale lepiej go mieć więcej niż mniej .
 2. Nie można winić agencji, ze pracownik pije. Można a nawet powinno się agencjom zarzucić , że wysyłają opiekunów bez badań lekarskich . Jedzie ten, kto tylko wyrazi ochotę . Dlatego wśród opiekunek są alkoholiczki , chore psychicznie itp. itd. Tu gdzie pracuję opiekunka z firmy ( nie będę pisała nazwy) została przyłapana śpiąca z butelką wódki w łóżku . To było w poniedziałek . I tu jest pytanie, czy pojedzie z następnej agencji a co gorsza z tej samej i narobi znów wstydu .
 3. Nie mam w zwyczaju wypominać komuś co robił. Jestem od tego ,żeby dbać o podopiecznych bez względu kim byli czy kim są. Mogę nie przyjąć zlecenia jeśli mi coś nie odpowiada . Staram się ułatwiać sobie pracę a nie utrudniać. Co daje takie wypominanie ? tylko niechęć obopólną.
 4. Obawa przed wyjazdem.

  W tej pracy trudno popaść w rutynę , to pisze Ci stara stażem opiekunka .
 5. [...] Rozmowa przy kawie

  Możliwe, że wypijemy . Mam tu propozycji pracy nawet dość, dość sporo . Ale postanowiłam jechać do domu. Możliwe, że jeszcze wrócę tylko w innej formie. Szef z Plege ) zaproponował mi , żebym otwierała nowe sztele . Jestem tu tak długo, że wystarczyło czasu na nawiązanie pewnych kontaktów, co nie było problemem przy tak przyjaźnie nastawionej rodzinie
 6. Obawa przed wyjazdem.

  Może właśnie wielkim błędem jest, że my chcemy za dużo wiedzieć i za bardzo dbać. Obowiązkiem rodziny jest zapewnić bezpieczeństwo choremu domownikowi w razie nieobecności opiekuna . W opiece nic nie jest regułą, bo wszystko zmienia się z dnia na dzień . Są przypadki losowe, że trzeba zjechać do domu natychmiast . Jeśli rodzina jest wyrozumiała a pracownik agencji mądry to wszystko da się załatwić. Nie można negatywnie nastawiać się przed wyjazdem, bo to potem odbija się na naszej pracy . Zajedziesz na miejsce to się przekonasz, innej możliwości nie ma. Życzę Ci dobrych dni na szteli .
 7. [...] Rozmowa przy kawie

  Nigdy nie bawię się w lekarza i nawet nie sugeruję co dzieci maja robić z rodzicami . Od tego jest lekarz i z nim rozmawiaj. Przedstaw kilka sytuacji przykrych dla ciebie i opowiedz. Bywała rodzina, która nie reagowała więc mówiłam, że rezygnuję z tej pracy . Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy ubezwłasnowolnione i nie odrabiamy jakichś naszych występków . Jesteśmy w pracy i zawsze można z niej zrezygnować . Powodem może być to, że nie dajemy rady na tym zleceniu a to już jest zagrożeniem dla osoby nam powierzonej . Trzeba wszelkich argumentów używać.
 8. Obawa przed wyjazdem.

  Jeśli chcesz zrezygnować ze zlecenia podaj swoje obawy i uzasadnij rezygnację . Nie musisz rezygnować z firmy. Nie wiem tylko dlaczego niektórzy wychodzą z założenia, że firma chce oszukać, albo, że jest zła , inaczej mówiąc podejrzana . Przecież też w tej firmie nie pracowali . Często jechałam na Stelle jako pierwsza i nie miałam możliwości zasięgnąć języka . A jednak pojechałam .Nie licz na to @INEZ , że zmienniczka czy zmienik ciężką sztele opisze ze szczegółami . Jeszcze dużo czasu potrzeba, żeby grupa opiekunek w jakieś formie się zgrała. Podejrzewam, że do tego nigdy nie dojdzie.
 9. Obawa przed wyjazdem.

  I tu masz rację. W końcu to jest praca a nie zesłanie . Pyskować ? nigdy tego nie robiłam. Można się dogadać w każdej sprawie i prawie każdy problem rozwiązać . Jeśli przyjmuję warunki to muszę się z tego wywiązać. Byłam pracownikiem etatowym w kraju . Pracowałam w jednej firmie zmieniając stanowiska a tym samym szefa. Nie wyobrażam sobie pyskowania do szefa czy bycia nieugiętym . Ja jestem w pracy, bo tak traktuję piekę nad osobą mi powierzoną.
 10. [...] Rozmowa przy kawie

  Raczej nie . Ale dziękuję.
 11. Pomoc

  Jeśli jesteś zielona w temacie opieki to w pierwszych rzędzie zastanów się , czy to praca dla ciebie . Bo to jest najważniejsze w tej całej sprawie. Wyjazd pierwszy zawsze związany jest z jakąś niespodzianką . I nie chodzi tu o wysokość pensji. Wbrew poglądowi, że jakoś to będzie , uważam , że to praca ciężka i odpowiedzialna. Ja, jeśli mogę coś poradzić to spróbuj coś w kierunku opieki zrobić na miejscu . Ja, żeby przekonać się, odpracowałam pewien okres w hospicjum jako wolontariuszka. Było mi lżej już w pierwszej pracy, znałam z grubsza problem . I nie wierz w to, że to jakoś poleci . Bywa bardzo ciężko .
 12. [...] Rozmowa przy kawie

  DZIEŃ DOBRY - jeszcze w pracy jestem i zostaję do końca . Ile to potrwa nikt nie wie . Właśnie czekam na "paliatywnych " . Ciężko mi na duszy .
 13. [...] Rozmowa przy kawie

  Zapomniałam się przywitać - dzień dobry - koniec mojego biwakowania w miejscu pracy. Podopieczny już ma opiekę paliatywną. A mieliśmy doczekać razem do 100 - nej rocznicy jego urodzin. Nie będę już kukała na forum. Może od czasu do czasu jak pozwolicie, napisze parę słów. Dziennik prowadzę skrupulatnie. Wszystkiego dobrego i wiary we własne siły życzę.
 14. Ulubione dania na obiad

  A to o suhi wolę jednak ten gęsi smalec https://kuchnia.wp.pl/sushi-z-tasiemcem-6054629671592577g/2
 15. Ulubione dania na obiad

  Ja natomiast mam sentyment do tego smalcu. Mój syn po urodzeniu ważył 640 g urodził się w 28 tyg. ciąży. Wychowałam go bez antybiotyków i wszelkich wspomagaczy. Przy lekkim przeziębieniu smarowałam mu plecki tym smalcem. Wyrósł na zdrowego chłopa . Mimo, że lekarz pediatra mówił, że czarno to widzi . Daliśmy radę.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się