Skocz do zawartości

Pożyczka od rodziny podopiecznego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Florcia napisał:

Prośba jest niepoważna, nam nie wolno pożyczać pieniędzy od rodzin PDP ani od samych PDP na cele prywatne. Co Ty wymyśliłeś, młody, jak sądzę człowieku?

Prosba jak najbardziej powazna a lepiej pozyczyc niz krasc ja zna takie przypadki a zle oceniasz ludzi lepiej przemilcz to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Florcia napisał:

Prośba jest niepoważna, nam nie wolno pożyczać pieniędzy od rodzin PDP ani od samych PDP na cele prywatne. Co Ty wymyśliłeś, młody, jak sądzę człowieku?

W jednej z agencji mozna bylo wziac taka pozyczke powiadamiajac agencje, a ta odpisywala ta kwote od wynagrodzenia , wiem, ze kolezanki , ktore nie mialy ze soba kasy  a chcialy cos kupic dla siebie mogly wziac taka zaaliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Daniel napisał:

a zle oceniasz ludzi lepiej przemilcz to

Ludzi nie oceniam, tylko sytuację i ty przemilcz to lepiej:). Niemal wszyscy Niemcy nie znają takiego słowa jak "pożyczka" i przy tym nie ufają nikomu!

Taką zaliczkę możesz otrzymać jedynie w agencji a jeśli pracujesz prywatnie, to już raczej prawie niemożliwe, chyba, że rodzina obdarzyła Ciebie jakimś cudem, wyjątkowym zaufaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel też niestety uważam, że lepiej nie próbować pożyczać od naszych klientów, bo jest to stawianie ich w niezręcznej sytuacji i tym sposobem możesz wywrzeć niedobre wrażenie, a na pewno tego byś nie chciał ?

@Moderator a czy ten wątek swobodnej rozmowy nie zasługiwałby na wyodrębnienie jako osobny temat ? pożyczka od rodziny Pdp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Serenity napisał:

@Daniel też niestety uważam, że lepiej nie próbować pożyczać od naszych klientów, bo jest to stawianie ich w niezręcznej sytuacji i tym sposobem możesz wywrzeć niedobre wrażenie, a na pewno tego byś nie chciał ?

@Moderator a czy ten wątek swobodnej rozmowy nie zasługiwałby na wyodrębnienie jako osobny temat ? pożyczka od rodziny Pdp ?

Napisalem bo rodzina mieszka 300 km a ja mam ich karte od bankomatu i bardzo chetnie do mojej prosby podeszli i nawet dali mi w prezencie wiecej no jestem unich juz 4 lata pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Daniel napisał:

Napisalem bo rodzina mieszka 300 km a ja mam ich karte od bankomatu i bardzo chetnie do mojej prosby podeszli i nawet dali mi w prezencie wiecej no jestem unich juz 4 lata pozdrawiam

Gratuluję:), pracujesz 4 lata i jesteś dla nich osobą zaufaną na której im zależy. To zupełnie inna sytuacja, mimo wszystko, to naprawdę rzadko się zdarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, Serenity napisał:

@Moderator a czy ten wątek swobodnej rozmowy nie zasługiwałby na wyodrębnienie jako osobny temat ? pożyczka od rodziny Pdp ?

@Serenity, dziękuję za zawołanie i sugestię. Mamy nowy temat. Miłego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczulam sie wywolana do odpowiedzi przez @erika . nie powinnam oceniac sytuacji, sama bym nigdy z czyms takim nie wyskoczyla, ale jesli macie takie swobodne i bliskie relacje to to Twoja sprawa. na priv wyslalam Ci tlumaczenie Twojej prosby...powodzenia zycze i mam nadzieje, ze bez wzgledu jak podejda do Twojej prosby to nie zmieni to niczego na niekorzysc w Waszych relacjach, tlumaczenie juz wyslalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Betty napisał:

poczulam sie wywolana do odpowiedzi przez @erika . nie powinnam oceniac sytuacji, sama bym nigdy z czyms takim nie wyskoczyla, ale jesli macie takie swobodne i bliskie relacje to to Twoja sprawa. na priv wyslalam Ci tlumaczenie Twojej prosby...powodzenia zycze i mam nadzieje, ze bez wzgledu jak podejda do Twojej prosby to nie zmieni to niczego na niekorzysc w Waszych relacjach, tlumaczenie juz wyslalam

@Bettyunia to ja tak .. ale ty dobre serduszko :serce: buziolki dla Ciebie Kochana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja dodam coś od siebie, u mnie nie było problemu z zaliczką. Zgłosiłam firmie że mam taką potrzebę bo zabrakło mi grosza na osobiste przedmioty higieniczne i na następny dzień otrzymałam od rodziny 100€ a na koniec miesiąca firma odjeła mi z pensji. Było to dla mnie trochę krępujące ale teraz uważam że to przecież nic złego jeśli pracujemy już od jakiegoś czasu u rodziny. Gdybyśmy były milionerkami to nie pracowały byśmy w opiece..,. każdy jest czasami w dołku i nasi pdp i ich rodziny to też ludzie , powinni zrozumieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Daniel napisał:

Witam

Mam prosbe jak napisac dobrze po niemiecku do corki dziadka zeby pozyczyla 100€ na prywatne zakupy a jak wroce z domu z polski to przywioze i pomniejszyla na koncie o ta kwote budzet domowy na nowy miesiac 

Hallo @Daniel -witaj ,,mamy następnego może rodzynka tutaj ? super i tylko nie waż się od nas uciekać -my jesteśmy grzeczne dziewczynki opiekuneczki:hahaha:

Daniel napisz jak zakończyła się Twoja akcja -myślę ,że powinni Ci pożyczyć -nieraz może zabraknąc i to jest zrozumiałe ,nie jesteśmy bogaczami i nieraz bida zaglądnie nam w oczy,,trzeba jakoś sobie radzić i myślę ,że sobie poradzisz,,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...