Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O a dziś i to nawet u nas dobrze brzmiąca  oferta dla osoby znającej rosyjski.

Oj, wykształcenie to potęga. Szkoda, że jestem zajęta i tylko jakieś niemiłe dla ucha niemieckie dialekty ćwiczę.

Warto czytać oferty, żeby wiedzieć jak tu się rozwijać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

O a dziś i to nawet u nas dobrze brzmiąca  oferta dla osoby znającej rosyjski.

Oj, wykształcenie to potęga. Szkoda, że jestem zajęta i tylko jakieś niemiłe dla ucha niemieckie dialekty ćwiczę.

Warto czytać oferty, żeby wiedzieć jak tu się rozwijać.

 

Ty wiesz jaką ostatnio miałam lingwistkę na zastępstwo.Rosyjski ,francuski  ,ukraińsku ,angielski i niemiecki.Alles Mutterspreche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresadd napisał:

Ty wiesz jaką ostatnio miałam lingwistkę na zastępstwo.Rosyjski ,francuski  ,ukraińsku ,angielski i niemiecki.Alles Mutterspreche.

I tak wszyscy musimy. Takie już czasy. Każdy atut się przyda.

Z rosyjskim to jednak najłatwiej i uważam że najprzyjemniej się słucha tego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To co chciałbym tu poruszyć, dotyczy raczej agencji nie stelli. (moja wyszukiwarka, nie może znaleźć tego tematu). Tu na miejsce i rodzinę aż tak bardzo nie narzekam, choć tak łatwo nie jest, a z agencją ciągle muszę się użerać. Ciągle o coś prosić, dzwonić pisać e-,maile, upominać się. Dziś usłyszłam od prezesa, że ciągle dupę truję. Najpierw kilka miesięcy prosiłam o kartę EKUZ bo byłam chora. Wyjechałam chora i przyjechałam też chora, po podróży zimnym busikiem znów choroba wróciła. Dopiero rodzina PDP interweniowała i tę kartę EKUZ otrzymałam. Co tydzień chodzę na zastrzyki   więc ubezpieczenie zdrowotne to dla mnie podstawa.

Dziś znów dostałam wypłatę za kwiecień i za mało. Nie doliczyli dodatku za święta i "ucieli mi" za 3 dni marca. Trzy dni plus dodatek za święta to jest  ponad. 200 Euro za mało. Już siły nie mam na to ciągłe użeranie się z agencją.  Ta ich bezczelność  mnie przeraża.  Nie dosyć, że próbują ukrasć to co sie opiekunce należy to jak się człowiek upomni to słyszy jakieś niewybredne teksty. 

Oj w tej pracy jak nie urok to przemarsz wojsk. Jak stella w miarę dobra to agencja "pod górkę robi" i na odwrót. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

@foczka63 a chwalisz czy ganisz. Jak chwalisz to za co? 

Chwalę.EKUZ  i A1 mam,kasa na czas,kontakt i współpraca bez zarzutu,zapytania wyjaśniane bez ociągania i kręcenia.Jedyne czego moge sie uczepić to składki.Gdyby były od 4400zł, byłaby to agencja na piątke a tak tylko 4,5 :):):)

Pracuję z nimi rok,kilka lat temu  raz na zastępstwo i nie narzekam.Sporo dziewczyn z forum też z tą firmą pracuje.

Ja jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LENA_57 napisał:

@foczka63, no właśnie te składki to jest bolączka. Emeryturka później kiepska. Najlepsze opiekunki dla agencji są te z KRUS-em, generalnie te, które się tych składek nie domagają. 

W tej mojej składki złe nie są,ale mogłyby byc wyższe.Wiem co masz na myśli.Dla młodszych opiekunek wysokośc a raczej "niskość" składek to problem.Dla tych ,które już mają emeryturę wypracowaną  czy na niej są,mniejszy.

Tak czy inaczej ,100% idealnej agencji nie ma i chyba nigdy nie będzie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LENA_57 napisał:

@foczka63, no właśnie te składki to jest bolączka. Emeryturka później kiepska. Najlepsze opiekunki dla agencji są te z KRUS-em, generalnie te, które się tych składek nie domagają. 

A to nie jest tak, że na KRUSie nie można wyjechać na podstawie umowy o pracę, czy umowy-zlecenia do pracy? Coś mi świta, że opłacając KRUS nie można mieć innej umowy. Na czas takiego wyjazdu trzeba by wyrejestrować się z KRUSu. Ale może źle wiem, więc pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@wichurra agencje juz wiedzą co i jak ominąć. A tu wiekszość ma umowę zlecenie. 

Hmm - to ciekawe. Bo przecież od umowy-zlecenie też ZUS trzeba zapłacić, a chyba nie można opłacać i ZUSu i KRUSu jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wichurra napisał:

Hmm - to ciekawe. Bo przecież od umowy-zlecenie też ZUS trzeba zapłacić, a chyba nie można opłacać i ZUSu i KRUSu jednocześnie. 

Agencje tez zatrudniaja na czarno. Róznica taka, że rodzina niemiecka więcej płaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy styku dwóch tytułów ubezpieczeń czyli KRUS i ZUS od umowy zlecenia ważna jest wysokość kwoty na umowę zlecenie. Nie może być wyższa niż minimalne wynagrodzenie bo traci się uprawnienia z tytułu ubezpieczenia w KRUS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

W tej mojej składki złe nie są,ale mogłyby byc wyższe.Wiem co masz na myśli.Dla młodszych opiekunek wysokośc a raczej "niskość" składek to problem.Dla tych ,które już mają emeryturę wypracowaną  czy na niej są,mniejszy.

Tak czy inaczej ,100% idealnej agencji nie ma i chyba nigdy nie będzie:(

Wieści mam ,że składki u nas mają być od średniej krajowej.Ale to nie oficjalnie.Więc grzecznie czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LENA_57 napisał:

Oj w tej pracy jak nie urok to przemarsz wojsk. Jak stella w miarę dobra to agencja "pod górkę robi" i na odwrót. 

Czy gra jest warta świeczki? Czy sądzisz,że nie znajdziesz lepszej agencji,lepszej szteli ,lepszej wypłaty? Jak zaczynałam pracę w opiece,zależało mi tylko na tym żeby się gdziekolwiek zahaczyć,oczywiście legalnie,ale nie liczyłam na kokosy.  Spośród wielu agencji wybrałam kilka,ale ostatecznie tylko jedna znalazła dla mnie sztelę,bo po niemiecku umiałam kilka słów ,a rodzina to zaakceptowała.Wiedziałam jednak,że jak tylko zdobędę doświadczenie i poduczę niemiecki będę chciała znależć lepszą agencję. Sledziłam ogłoszenia,czytałam opinie,rozmawiałam z innymi opiekunkami i w ten sposób wybrałam tę,w której teraz jestem,zresztą to ta sama co pracuje Fioletta i Orim.

Składki mam od średniej krajowej,wypłatę na czas,doskonały kontakt z koordynatorem na miejscu,który potrafi w lot wszystko załatwić ,a niedogodności na szteli rekompensuje mi wypłata,która jest znacznie wyższa od tych które pojawiają się w ogłoszeniach .

Odpowiedz sobie dlatego na pytanie,czy chcesz się już zawsze użerać z nic nie wartą agencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ivanilia40 napisał:

Czy gra jest warta świeczki? Czy sądzisz,że nie znajdziesz lepszej agencji,lepszej szteli ,lepszej wypłaty? Jak zaczynałam pracę w opiece,zależało mi tylko na tym żeby się gdziekolwiek zahaczyć,oczywiście legalnie,ale nie liczyłam na kokosy.  Spośród wielu agencji wybrałam kilka,ale ostatecznie tylko jedna znalazła dla mnie sztelę,bo po niemiecku umiałam kilka słów ,a rodzina to zaakceptowała.Wiedziałam jednak,że jak tylko zdobędę doświadczenie i poduczę niemiecki będę chciała znależć lepszą agencję. Sledziłam ogłoszenia,czytałam opinie,rozmawiałam z innymi opiekunkami i w ten sposób wybrałam tę,w której teraz jestem,zresztą to ta sama co pracuje Fioletta i Orim.

Składki mam od średniej krajowej,wypłatę na czas,doskonały kontakt z koordynatorem na miejscu,który potrafi w lot wszystko załatwić ,a niedogodności na szteli rekompensuje mi wypłata,która jest znacznie wyższa od tych które pojawiają się w ogłoszeniach .

Odpowiedz sobie dlatego na pytanie,czy chcesz się już zawsze użerać z nic nie wartą agencją?

Jeszcze mnie tam dopisz do tej listy, :769_heart:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...