Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze warto przegladac w Internecie nie tylko oferty agencji jako takich ale i konkretnym sztelom.

Bywaja faktyczne kuriozalne oferty, albo interesujace

Dzis znalazlam

Obowiązki: Sprawowanie opieki nad 21-letnią kobietą w okolicach Heidelbergu.Podopieczna ma 21 lata, jest osobą niepełnosprawną / sparaliżowaną, która porusza się na wózku inwalidzkim. Na miejscu są sprzęty pomocnicze do transferu podopiecznej. Od poniedziałku do piątku podopieczna bierze udział w zajęciach na uczelni. Do zadań opiekunki będzie należało również wsparcie w nauce i robienie notatek. W weekendy jest więc czasu wolnego, ze względu na pomoc, ze strony rodziców podopiecznej. • Opiekuna ma do dyspozycji osobne mieszkanie • Pomoc w codziennych czynnościach - toaleta i czuwanie nad bezpieczeństwem podopiecznej • WSPARCIE ze strony drugiej opiekunki na miejscu • Prowadzenie gospodarstwa domowego Wymagania: • Doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi • BARDZO DOBRA znajomość języka niemieckiego – WARUNEK KONIECZNY Oferta: • Wyjazd w terminie 27.02.2016 na 2 miesiące • LEGALNE ZATRUDNIENIE • BARDZO ATRAKCYJNE ZAROBKI – 1512 € BRUTTO + PREMIE • SKŁADKI ZUS OD KWOTY OKOŁO 4055 ZŁ BRUTTO • Dokument A1 / karta EKUZ • Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu • Stabilne miejsce pracy • Wsparcie ze strony Koordynatora 24h na dobę.
 
Nie znam osobiscie tej firmy,
ale oferta nieco odmienna od pozostlych.
Zachecam innych do dokladnie jakis ciekawych ofert jako przykladow tego co mozna znalezc, a nie reklamy konkretnej firmy.
Choc oczywiscie oferty tez swiadcza o agencjach.
W tej powyzszej mamy diokladna sume ubezpieczenia i to jest w porzadku.
z drugiej strony nie ma ani slowa o charakterze PDP i to moze juz byc roznie....
Znalam opiekunke, ktora po tygodniu rzucila opieke nad osoba niepelnosprawna w wieku 30lat,
tyle bylo zadan....
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na ogłszenia różnych agencji,

jechałam autobusem z bardzo fajną dziewczyną ,która opiekowała się 27 latką ,tyle pracy ,że powiedziała ,że napewno już do niej nie wróci,charakter paskudny i nieraz tak jest ,że opis cudowny i steli i PDP , a charakter PDP nie do wytrzymania,podam taki przykład :

spacer z PDP-przeciągnęła opiekunkę 5 km ,napachała się opiekunka tego wózka z PDP i po powrcocie do domu już ma być obiad ,już czeka na obiad a przecież trzeba zrobić ten obiad i nerwówka ogromna. niby nic takiego ale kto by tak na dłuższą metę wytrzymał? z wywalonym językiem usługuj bo PDP nie zmęczona siedząc na wózku więc nawet do takiej nie dochodzi ,że opiekunka pada z sił.Aby jak najmniej takich steli ,

tutaj młoda 21 lat i by się wydawało ,że wszystko slicznie i pięknie -ale jak jest naprawdę? może znajdzie się osoba która uciekła z tej steli? raczej jak by było dobrze to by już tam miejsce było zaklepane -ja tak myślę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

Super pomysł na ogłszenia różnych agencji,

jechałam autobusem z bardzo fajną dziewczyną ,która opiekowała się 27 latką ,tyle pracy ,że powiedziała ,że napewno już do niej nie wróci,charakter paskudny i nieraz tak jest ,że opis cudowny i steli i PDP , a charakter PDP nie do wytrzymania,podam taki przykład :

spacer z PDP-przeciągnęła opiekunkę 5 km ,napachała się opiekunka tego wózka z PDP i po powrcocie do domu już ma być obiad ,już czeka na obiad a przecież trzeba zrobić ten obiad i nerwówka ogromna. niby nic takiego ale kto by tak na dłuższą metę wytrzymał? z wywalonym językiem usługuj bo PDP nie zmęczona siedząc na wózku więc nawet do takiej nie dochodzi ,że opiekunka pada z sił.Aby jak najmniej takich steli ,

tutaj młoda 21 lat i by się wydawało ,że wszystko slicznie i pięknie -ale jak jest naprawdę? może znajdzie się osoba która uciekła z tej steli? raczej jak by było dobrze to by już tam miejsce było zaklepane -ja tak myślę,,

może przy opiekunie by była nie taka zła  ha ha ,wiem coś na ten temat,,,nieraz ludzie chorzy potrafią być zawistni ,ale i tacy ,że do rany przyłożyć,wszystko od człowieka zależy jaki ma charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Serenity napisał:

Ta oferte akurat podaja dwie niby  rozne agencje. Samo w sobie  ciekawe.

ale zawsze jest pytanie czy tu prowadzenie gospodarstwa domowego tylko  niepelnosprawnej czy tez jej rodzicow?

 

To ,ze taka sama oferta jest z dwoch rożnych a nawet trzech agencji to wcale nie jest dziwne i"ciekawe". Po prostu  kilka agencji polskich współpracuje z jednym niemieckim posrednikiem i dlatego maja te same oferty, pojedzie ta , którą wybierze rodzina  a z ktorej agencji to dla posrednika obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość napisał:

To ,ze taka sama oferta jest z dwoch rożnych a nawet trzech agencji to wcale nie jest dziwne i"ciekawe". Po prostu  kilka agencji polskich współpracuje z jednym niemieckim posrednikiem i dlatego maja te same oferty, pojedzie ta , którą wybierze rodzina  a z ktorej agencji to dla posrednika obojętne.

i znowu musi być ładna Facjata aby rodzince wpasć w oko -hahaha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś dodam:

 

 

Miejsce pracy: Neuruppin (okolice Berlina)

 

Oferta pracy od 05.03 na 2 m-ce

 

 

ZOSTAJĄC NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE ZYSKUJESZ DODATKOWO 600 ZŁ PREMII!

 

 

Szczegóły oferty:

 

Do opieki jest 85-letnia babcia, posiada I grupę inwalidzką. Choruje na polineuropatię i reumatyzm. Jest w pełni świadoma. Porusza się samodzielnie, nieco wspiera się rolatorem. Toaletę wykonuje samodzielnie. Trzeba jej pomóc w ogólnej opiece, ubieraniu i prowadzeniu domu: sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów. Ważna jest również aktywizacja, rozmowy, organizowanie czasu wolnego. Babcia lubi oglądać telewizję, czytać i piec ciasta. Lubi też przebywać w ogrodzie. Mieszka w domku jednorodzinnym, dla opiekunki jest osobne mieszkanie, jest również dostęp do Internetu.

 

 

Wymagania:

 

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- prawo jazdy.

 

 

Nasza oferta:

 

Wynagrodzenie: 1250 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup biletu

myslę ,że nie jest zła też i taka oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie co oferują nieraz inni to nie żle.ja uważam jezeli szanuje ojca i matke  to opiekunowi stworze też w miarę dobre warunki i tak to widzę i u Niemców a jeżeli tylko patrzy na śmierć ojca czy matki aby zyskać majątek to i opiekun tez tak jest traktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

Ja też coś dodam:

 

 

Miejsce pracy: Neuruppin (okolice Berlina)

 

Oferta pracy od 05.03 na 2 m-ce

 

 

ZOSTAJĄC NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE ZYSKUJESZ DODATKOWO 600 ZŁ PREMII!

 

 

Szczegóły oferty:

 

Do opieki jest 85-letnia babcia, posiada I grupę inwalidzką. Choruje na polineuropatię i reumatyzm. Jest w pełni świadoma. Porusza się samodzielnie, nieco wspiera się rolatorem. Toaletę wykonuje samodzielnie. Trzeba jej pomóc w ogólnej opiece, ubieraniu i prowadzeniu domu: sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów. Ważna jest również aktywizacja, rozmowy, organizowanie czasu wolnego. Babcia lubi oglądać telewizję, czytać i piec ciasta. Lubi też przebywać w ogrodzie. Mieszka w domku jednorodzinnym, dla opiekunki jest osobne mieszkanie, jest również dostęp do Internetu.

 

 

Wymagania:

 

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- prawo jazdy.

 

 

Nasza oferta:

 

Wynagrodzenie: 1250 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup biletu

myslę ,że nie jest zła też i taka oferta

Premia swiateczna imponujaca !

Ale mankamencik widze spory: gotowanie a nawet pieczenie ciasta z ta Babcia,

bo to akurat bywa ciezkawo...  Nie lubilam takich miejsc, gdzie staruszki probowaly gotowac

Ale nie ma rozy bez kolcow.

Do wziecia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

Ja też coś dodam:

 

 

Miejsce pracy: Neuruppin (okolice Berlina)

 

Oferta pracy od 05.03 na 2 m-ce

 

 

ZOSTAJĄC NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE ZYSKUJESZ DODATKOWO 600 ZŁ PREMII!

 

 

Szczegóły oferty:

 

Do opieki jest 85-letnia babcia, posiada I grupę inwalidzką. Choruje na polineuropatię i reumatyzm. Jest w pełni świadoma. Porusza się samodzielnie, nieco wspiera się rolatorem. Toaletę wykonuje samodzielnie. Trzeba jej pomóc w ogólnej opiece, ubieraniu i prowadzeniu domu: sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów. Ważna jest również aktywizacja, rozmowy, organizowanie czasu wolnego. Babcia lubi oglądać telewizję, czytać i piec ciasta. Lubi też przebywać w ogrodzie. Mieszka w domku jednorodzinnym, dla opiekunki jest osobne mieszkanie, jest również dostęp do Internetu.

 

 

Wymagania:

 

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- prawo jazdy.

 

 

Nasza oferta:

 

Wynagrodzenie: 1250 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup biletu

myslę ,że nie jest zła też i taka oferta

Jasne , ze dobra i pewnie sporo opiekunek sie zgłosi. Wydaje sie ze i ta babcia sympatyczna, kto lubi piec ciasta dogada się z babcią na pewno. Często jednak są oferty, ze naprawdę trzeba byc robotem 24h , zeby się podjąc takiej pracy. W innym wątku o agencjach jest przykład stelli, gdzie opiekunka ma się zajmowac stopami u chorej na cukrzyce. U Niemcow fusspflege to już standard a tu ,gdzie szczególnie powinna sie tym zajmowac" siła fachowa" to rodzina bez wyobrazni, żeby nie napisac gorzej zleca to opiekunce.Ciekawe czy agencja mając takie ogłoszenie może je zweryfikowac, bo przeciez mało kto nie wie, ze stopy u diabetykow powinny byc starannie pielęgnowane, ale pewnie mają to gdzieś.A co będzie, gdy opiekunka babkę skaleczy? Najmniejszy ueaz może być w tym przypadku niebezpieczny, a odpowiadac za to będzie opiekunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy kupę roboty przy dwóch PDP, 

Oferta pracy od 10.04 na 2 miesiące

 

 

 

Szczegóły oferty:

 

Do opieki jest starszej małżeństwo- Pani Lotte oraz Pan Waldemar. Podopieczna ma II gr. inwalidzką. Cierpi na Parkinsona, ma inkontynencję oraz jest osłabiona psychicznie. Porusza się przy rolatorze, potrzebuje jedynie lekkiego wsparcia w czynnościach dnia codziennego. Jej mąż ma również II gr. inwalidzką, ma inkontynencję oraz Alzheimera. Trzeba mu pomóc w higienie, toalecie i pozostałych czynnościach, porusza się jednak samodzielnie, bez wsparcia. Do małżeństwa przychodzi Dienst by rozłożyć lekarstwa. Mieszkają w domu jednorodzinnym (80m2), trzeba pomóc poprowadzić dom oraz zrobić zakupy (ok. 20 min. drogi- tylko świeże produkty, większe zakupy robi ich syn). Do dyspozycji Opiekunki jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest również telewizor i osobna łazienka.

 

 

Wymagania:

 

- dobra znajomość j. niemieckiego.

 

 

Nasza oferta:

 

Wynagrodzenie: 1400 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup biletu

11 minut temu, Serenity napisał:

Premia swiateczna imponujaca !

Ale mankamencik widze spory: gotowanie a nawet pieczenie ciasta z ta Babcia,

bo to akurat bywa ciezkawo...  Nie lubilam takich miejsc, gdzie staruszki probowaly gotowac

Ale nie ma rozy bez kolcow.

Do wziecia !

Babcia może w sile wieku jeszcze i może jej być wszędzie pełno ,tak premia jest dobra nie 50 euro za dzien świąt, a 75 euro .ja ostatnio miałam 100 euro za święta i powiedziałam sobie-nigdy więcej za 400 zł nie zostanę na święta w DE,strasznie smutne święta miałam bez rodziny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Serenity napisał:

Premia swiateczna imponujaca !

Ale mankamencik widze spory: gotowanie a nawet pieczenie ciasta z ta Babcia,

bo to akurat bywa ciezkawo...  Nie lubilam takich miejsc, gdzie staruszki probowaly gotowac

Ale nie ma rozy bez kolcow.

Do wziecia !

Poasystowac przy pieczeniu ciast, to jeszcze nic takiego, przecież ciast nie pieczy się codziennie. Tam gdzie staruszka gotuje to już inna sprawa, nie pojechałabym na takie miejsce. Agencje nie zawsze taką informację podają. Kiedyś już byłam prawie zdecydowana jechac, miałam opiekować się dziadkiem, ale była też żona nie wymagająca opieki. Zadzwoniłam do tej agencji i pani bardzo zachwalała to miejsce, bo....nie trzeba gotowac, tym zajmuje się żona podopiecznego. Wyobrażam  sobie jak to by wyglądało, podziękowałam za to super miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość napisał:

Poasystowac przy pieczeniu ciast, to jeszcze nic takiego, przecież ciast nie pieczy się codziennie. Tam gdzie staruszka gotuje to już inna sprawa, nie pojechałabym na takie miejsce. Agencje nie zawsze taką informację podają. Kiedyś już byłam prawie zdecydowana jechac, miałam opiekować się dziadkiem, ale była też żona nie wymagająca opieki. Zadzwoniłam do tej agencji i pani bardzo zachwalała to miejsce, bo....nie trzeba gotowac, tym zajmuje się żona podopiecznego. Wyobrażam  sobie jak to by wyglądało, podziękowałam za to super miejsce.

 

dokładnie  takich ofert ja też unikałem,miałem pierwszą stele -Eherpar byłem tam około dwa lata bez zmienników-od czasu do czasu jechałem do domu itd.ale z gotowaniem z nią się umówiłem na początku,że jak ona chce gotować  to sama ,ja się nie wtracam,ewentualnie ziemniaki obrać i to wszystko   i tak było  do śmierci jej męża..,ale ta kobieta miała "olej w głowie"jak ja ugotowałem ,nie dyskutowała ,tylko jadła. ,no ale  takich stel jest mało,bo tych negatywnych jest wiecej.Teraz jestem z dziadkiem ,je wszystko i jeszcze mnie chwali do kuzynki ,bo tylko ją ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

Tutaj mamy kupę roboty przy dwóch PDP, 

Oferta pracy od 10.04 na 2 miesiące

 

 

 

Szczegóły oferty:

 

Do opieki jest starszej małżeństwo- Pani Lotte oraz Pan Waldemar. Podopieczna ma II gr. inwalidzką. Cierpi na Parkinsona, ma inkontynencję oraz jest osłabiona psychicznie. Porusza się przy rolatorze, potrzebuje jedynie lekkiego wsparcia w czynnościach dnia codziennego. Jej mąż ma również II gr. inwalidzką, ma inkontynencję oraz Alzheimera. Trzeba mu pomóc w higienie, toalecie i pozostałych czynnościach, porusza się jednak samodzielnie, bez wsparcia. Do małżeństwa przychodzi Dienst by rozłożyć lekarstwa. Mieszkają w domu jednorodzinnym (80m2), trzeba pomóc poprowadzić dom oraz zrobić zakupy (ok. 20 min. drogi- tylko świeże produkty, większe zakupy robi ich syn). Do dyspozycji Opiekunki jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest również telewizor i osobna łazienka.

 

 

Wymagania:

 

- dobra znajomość j. niemieckiego.

 

 

Nasza oferta:

 

Wynagrodzenie: 1400 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup bilet

Powazna para: Babcia Parkinson, Dziadek Alzheimer i oboje inkontynencja. Wyzwanie moze byc za ciezkie na 2 miesiace. Na miesiac maksymalnie bym pojechala, zeby zobaczyc co potrafie.

ale... czy Dziadek nie  moze uciec czasem? Jesli istotnie mobilny to to blado to widze wszystko.

i czy oboje uzywaja pieluch bez protestu?

No i podstawa: noc.  tez bardzo tu niepewna sprawa. Oboje moga sie nakrecac..... albo i Babcia pomaga.

Ostatnia para, ktora mialam to byly bardzo spokojne noce, ale Dziadek uspokajal.

Pozytywne: Oferta nie jest taka najpilniejsza, bo dopiero od kwietnia, wiec moze jednak ktos daje rade...

Gdyby byl szybki termin wyjazdu to bym tez zwatpila w powodzenie.

No i brak tu lat i kg PDP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym małżeństwie to sporo roboty-produkty tylko świeże i codziennie po pomidorka jednego bo jutro trzeba kupic świeżego itd, 20 min. drogi to pikus ,zależy dla kogo -prawda?codziennie jak ładna pogoda to extra , ale zawierucha ? albo burza albo albo,,,,

kasa fajna ale co za ludzie? a może do rany przyłóż ,cudowni i wspaniali ,tylko od czasu do czasu wejdą za skórę lekko opiekunce,

w każdym ogłoszeniu wynajdziemy dużo minusów i plusów ,ale ktoś tam pojedzie i będzie musiał zmierzyć się z trudnosciami ,jak oczywiście będą i będzie musiał sobie radzić.

Opieka to loteria .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

Przy tym małżeństwie to sporo roboty-produkty tylko świeże i codziennie po pomidorka jednego bo jutro trzeba kupic świeżego itd, 20 min. drogi to pikus ,zależy dla kogo -prawda?codziennie jak ładna pogoda to extra , ale zawierucha ? albo burza albo albo,,,,

kasa fajna ale co za ludzie? a może do rany przyłóż ,cudowni i wspaniali ,tylko od czasu do czasu wejdą za skórę lekko opiekunce,

w każdym ogłoszeniu wynajdziemy dużo minusów i plusów ,ale ktoś tam pojedzie i będzie musiał zmierzyć się z trudnosciami ,jak oczywiście będą i będzie musiał sobie radzić.

Opieka to loteria .

Jasne, ze loteria...

ale ten opis jest juz taki dosyc zly i jakby sie tam  zglosic to wielkiej konkurencji ze strony innych opiekunek  nie bedzie, tak czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, adamos1 napisał:

Loteria jak  w TOTO   ha ha ..bo informacje o steli są zawsze lakoniczne ,lub  nieprawdziwe ,na to nic nie poradzimy.

Adamie, prosze, nie straszmy ludzi.... Informacje musimy czesto zdobyc przemyslnie od agencji

  albo wyczytac miedzy dwoma  linijkami. Taka praca. Trzeba sie szkolic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem zamiaru straszyć ,ale samo życie ,niech każdy wie jakie są realia a nie po przyjeżdzie konsternacja, ja miałem taki przypadek ,pisałem o tym już  ,ale dużo osób ,chyba nie czytało tego ,więc powtórzę...to było koło Manz   ,około 4-5 lat temu    ,przyjechałem z Agencji na stele.Był już wieczór zimową porą.Dom jak w gdzieś tam na Wschodzie,wchodzę  a tam  totalnie "syf" osoba  towarzysząca tej PDP  nawet dość ubrana ,sprawiała wrażenie poukładnej i inteligentnej.Pokazuje mi PDP-chorą kobiete około 40l. (od dziecka)a to miała być niby jej matka,ale to mi nie pasowało jesli idzie o wiek,ale mniejsza o to,Brak ogrzewania ,woda tylko zimna, okna pozabijane jakimiś kocami -brudnymi no i totalny "syf" .Zaraz wspomniałem ,że jestem w szoku widząc te warunki  a Ona do mnie ,że jak mi się nie podoba to mogę wracać.Byłem zaszokowany tą wypowiedzią.Miałem zamiar to zrobić ,ale pomyślałem jest już póżno i co na dworcu będę nocować -zima!.Załogodziłem sytuacje  i postanowiłem się przenocować a rano wracać  i tak zrobiłem.Skoro świt wstałem  coś tam zrobiłem i za tel.i  do tej Agencji a ta Poani próbuje ze mną dyskutować,jak się wkurzyłem i jej powiedziałem ,że natychmiast ma przyjechać i sobie obejrzeć  stan faktyczny. Dopiero w tedy powiedziała ..ja Panu wierzę a nie przyjade bo mam 400 km do tej steli a zgłoszenie odbyło się drogą internetowa i było zgłoszone ,ze nawet jest pomoc domowa.Powiedziałem ,ze najchętniej bym to zgłosił na Policje ,do Socjalamt i TV.Ona na to niech Pan tego nie robi ,tylko niech Pan z tamąt wyjeżdza.Powiedziałem dobrze ,ale proszę powiedzieć tej Pani ,że musi mi zapłacić za droge,Tak zrobiła.JA oznajmiłem tej Pani ,że wyjeżdzam ,nawet nie protestowała.Przywiozła mnie na dworzec  i siedzi i czeka aż wyjde z auta  a ja do niej ,że ma mi zapłacić za droge a Ona na mnie w nerwach ,że zadzwoni na Policje i tam jeszcze,tak sie zdenerwowalem ,ze podalem jej swoja komorke i powiedzialem prosze dzwonic.Byla zaskoczona i jeszcze pyskowala i tak trwalo chwile,w koncu  dala mi dala mi tyle ile miala i wyszedlem.Musye konczyc bo cos z klawiatura mam.

 

już jestem musiałem kompa wyłączyć...postraszyłem ją ,że to wszystko zgłosze na Policje do Socjal i do TV   i dopiero mi zapłaciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Adamie, ze mimo wszelkich wysilkow mozna na mine trafic.

Twoja przygoda to juz hardcore !

w mojej agencji jest mozliwosc porozmawiania z rodzina lub/i PDP.

w sumie i tak nikt nie dzwoni, ale mozna i to pisze na stronie internetowej.

w wiekszosci opis sie zgadzal, choc z reguly niekompletny.

O charakterze PDP rzadko cos napisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzis znalazlam piekna stele, ale nie pisze za ile ( oferta jest aktualna i kto chce moze ja poszukac w Internecie)

zaskakujace sympatycznie opisano PDP. Cytuje:

Poszukujemy opiekunki dla Pani R. Ma 75 lat. Jest drobnej postury ciała. Jest spokojna, rzadko się skarży. Przez samotność była często smutna. Odkąd wspiera ją opiekunka, częściej się uśmiecha, żartuje.
Nie lubi być wyręczana , dlatego często wesoło powtarza : „przecież nie jestem jeszcze żadną babcią!”.
Podopieczna ma początki demencji – problemy z pamięcią, zapomina się. Dodatkowo ma nadciśnienie. Podopieczna ma inkontynencję, nosi wkładki.
Pacjentka mieszka sama w domu jednorodzinnym (4 pokojowy, 120 m2). Sklepy oddalone są w pobliżu . Do dyspozycji jest rower oraz auto, którym można jeździć z podopieczną na wycieczki.
Pacjentka 2 razy w tygodniu przebywa w dziennym domu opieki w miejscowości , w której mieszka. Dobrze działają na nią spacery – nie ma problemów z poruszaniem się. Nie ma też problemów z przesypianiem nocy. Odżywia się zdrowo, lubi sałatki, warzywa.
Jej ulubione zajęcia to: śpiewanie, prace w ogródku, branie udziału w mszach.
Jeżeli chodzi o czynności higieniczne jest częściowo samodzielna, należy jej tylko asystować, obserwować czy w danym momencie potrzebuje pomocy, przypominać o myciu zębów.
Do dyspozycji opiekunki będzie:
- własny umeblowany pokój 15 m2, z dostępem do Internetu i TV. Możliwe zorganizowanie połączeń na Polskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...