Skocz do zawartości

wichurra

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  163
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

451 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. wichurra

  Coronavirus-aktualności

  No tak, tylko Andrea pisała, że na granicy nie wpisywała daty wjazdu do Polski.
 2. wichurra

  Coronavirus-aktualności

  Dzisiaj czytałam, że wielu ludzi dotyka to przedłużenie kwarantanny. I to nie wina policji, oni są tylko od sprawdzania czy ktoś przestrzega kwarantannę a nie od rozstrzygania do kiedy ją ma. Niestety dane z granicy zostają z kilkudniowym opóźnieniem wpisane do systemu i dlatego tak wychodzi. Niemiłosiernie bym się też zdenerwowała na taki stan rzeczy, bo dla mnie każdy dodatkowy dzień byłby torturą. Ale wydaje mi się, że nic się z tym nie zrobi i nic nie ugra.
 3. wichurra

  Coronavirus-aktualności

  Tak niby mówią, że wyniki po paru godzinach są. Ale w sprawie, która mnie osobiście dotknęła, wymaz był pobierany w piątek wieczorem, a wyniki w poniedziałek. Tzn. nie ja miałam pobierany ten wymaz Ale w tv trąbią jak to szybko teraz robi się te testy, a rzeczywistość w tym przypadku jest inna.
 4. Pewnie słyszałaś tezę niemieckich wirusologów (zaczynają ją powtarzać polscy specjaliści), że zachoruje 60-70% społeczeństwa. Niekoniecznie teraz - może w ciągu następnych kilku lat. I chodzi o to z tą całą profilaktyką, żeby te wszystkie zachorowania nie przypadły w jednym czasie, bo żaden system zdrowotny tego nie udźwignie i trzeba będzie jak we Włoszech, wybierać ludzi do ratowania. No i słyszałam od wielu lekarzy w mediach, że tak naprawdę chorych jest o wiele więcej, tylko się ich nie diagnozuje.
 5. Może już dalej ktoś ustosunkował się do Twoich słów. Na początku izolacji niestety nie robią testu. Może jak wystąpią jakieś objawy, to teraz będą robić, ale do tej pory osoby bezobjawowe w kwarantannie nie miały robionych testów.
 6. wichurra

  Sentencje na dziś

  Ooo. Jak miło Pozdrawiam również
 7. wichurra

  E book

  Którą część potrzebujesz? Bo Pieśn lodu i ognia to tytuł całej sagi, która dzieli się na poszczególne tomy.
 8. Może napisze Pani do mnie maila - nie chcę telefonu tak publicznie podawać [email protected]
 9. Cześć wszystkim, chciałabym w lipcu wyskoczyć na miesięczne zlecenie do Niemiec i pomyślałam, że zanim wejdę w kontakt z agencjami, zapytam tutaj. Może ktoś chciałby zrobić sobie w lipcu urlop i szuka zastępstwa. No i ma w miarę dobre miejsce pracy. Znam dobrze niemiecki, mam doświadczenie w tej pracy i referencje. Nie umiem jakoś nad wyraz dobrze gotować, ale jeszcze nikt ze mną nie głodował Nie ma też obawy, że komuś miejsce wygryzę, bo mam stałą pracę w Polsce i tylko podczas urlopu chciałabym sobie dorobić i język odświeżyć.
 10. wichurra

  Rozmowa przy kawie (2)

  A dzień dobry :) Jakoś mi się życie toczy - pracuję w Polsce, ale w ostatnie wakacje byłam na miesięcznym wypadziku jako opiekunka. I tak to co tu dużo pisać - jest dobrze, ale może być i jeszcze lepiej :):) Dużo miłości z okazji Walentynek
 11. Tytuł artykułu wprowadza w błąd. Jak się ma diesla spełniającego normę Euro 6 to nadal będzie można wszędzie wjechać.
 12. wichurra

  Forumowa płytoteka :)

  Z tych nowszych hitów to ten kawałek mi się bardzo podoba.
 13. O ile dobrze pamiętam, to na siedmiu miejscach pracy byłam i tylko w jednym dali mi portfel. I to jeszcze wielki i taki jakiś obszarpany, że wstydziłabym się go z torebki wyjmować przy ludziach
 14. Chyba nikt jeszcze nie wspomniał o dodatkowym portfelu. Zawsze taki biorę na pieniądze na prowadzenie domu. Przeważnie nie dostawałam "stellowego portfela" i później był problem w czym te pieniądze nosić. W swoim portfelu nie bardzo, bo mogą się wymieszać z moimi. No i biorę dodatkowy portfel. W tylko chyba jednym miejscu dano mi portfel, ale był on tak gruby, że pół torebki by mi zajął.
 15. Dołączam się do życzeń Knorr - wszystkiego, co tylko sobie wymarzysz i dożycia późnej starości w zdrowiu i urodzie


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...