Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Łukasz napisał:

Życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy :):love:

Blondi, przy sobocie po robocie, haha, trzeba iść się zabawić :hahaha: Dobranoc :love::serce: :love:

Następny znika !!! Bawcie się super !!! Dobranoc!!!:love: 

Normalnie kokoszki i koguciki szaleją dzisiaj !!!:serce::love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i zyje... a nie pisalam,bo ledwo zakrety lapie.... takie zycie... jak zawsze cos zalatwiam i organizuje... wiec do rzeczy: moja pdp ma miec ten zabieg transplantacji skory na glowie, wyznaczono, ze przed pobytem w szpitalu ma miec zrobiony rtg i usg wezlow chlopnnych, ale ona nie wychodzi z domu, to trzeba transport zalatwic... zalatwilam... zaczely sie problemy, bo.... bo do wyjazdu transportem sanitarnym trzeba Biwiligung od lekarki, bylam, zalatwilam... wychodze, dzwoni trasport czy mam stepmpel na tym od Wiener Krankenkasse... oki, ide tam, wystalam sie jak dzika, bo 20 osob przede mna, ale mam Stempel... pozniej trzeba dla pdp Luftpolster, taka powietrzna poduszka gegen Dekubitus... juz mam Verordnungschein, wszytsko oki, a tu w Bstaendig mi mowia, ze osobie bezplatna poduszka od nich, za ktora placi Krankenkasse przypada raz na 5 lat, a ona jakas tam poduszeczke rok temu dostala... aha, placi Krankenkasse, to ja dawaj zurueck tam i pytam kto o tym decyduje?: lekarz, wiec sie wtarabanilam bez kolejki, mowie, ze godz temu juz tu bylam, opiekuje sie osoba 96 lat i nie moge drugi raz czekac, potrzebuje panski Stempel, ze wyraza pan zgode zeby Krankenkasse zaplacila za to... ale my nie mozemy, bo to tylko na 5 lat... wiec mowie, ze nowaa pelnolatna kosztuje 441 euro, koszmarnie drogo dla Pensionistin, a wszytsko wskazuje na to,ze ona do kolejnej poduszki za 5 lat moze nie dozyc... widzial pan gdzies ostatnio dekubitus? bo ja dzis rano u pdp... daje pan Stempel czy mam jutro przyjsc znowu i do skutku? tak, tak, juz podbijam... no i maja pdp ma za darmo Luftpolster gegen Dekubitus juz w domu i siedzi na niej... i ktos tu jest genialny i wyszczekany jak niemiecki Burek? dumna jestem z siebie :)

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty ale dalej się dziwię ,że jeszcze jakaś transplantacja w tym wieku,,,wariatkowo na całego,,,nie w tym wieku!!!!! w tym wieku nic już się nie robi do jasnej ciasnej,,,,nic kompletnie,,,jesteś dzielna niesamowicie -ale nikt nie zagada czy to na dobre jej wyjdzie? podziwiam lekarzy ,że chcą się tego podjąc ? do badań swoich? bo ona na tym wyjdzie na 100% bardzo zle ,bardzo zle,,,toż to nie do zrostów w tym wieku,,,nie jestem lekarzem -ale zycie bardzo dużo mnie nauczyło,,,bardzo dużo,,,bardzo dużo przeszlam w swoim zyciu i wiem na co uważać,,,buziaki @Betty buziaki:love:

56 minut temu, Barrakuda napisał:

Ja tez mam  sobotni , rozrywkowy wieczor przy muzyce. Babcia  daje recital popisowy na pianinie, nawet dobrze jej to wychodzi trzeba przyznac , ma wyksztalcenie muzyczne . No i taka  mam dzis rozrywke z muzyka klasyczna,  nie zaszkodzi sie troche ukulturalnic hehe...

babcia jest The Best!!!  pianino uwielbiam -nie ważne jak gra ,ale gra :hahaha: a Ty kochana tancz -ona gra a Ty tańczysz ,,,wiesz jak fajowo:hahaha:

sama bym na tym pianinie pograła -bo sama nie raz pisalam nuty na muzykę i coś tam  bym  pokombinowała:hahaha:

mam talentów caly worek :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia przypomniala sobie , ze zawsze wieczorem grala dla swojego zmarlego trzy lata temu meza . Babcia nie zapomniala gry na pianinie i juz pisalam  gra bardzo dobrze, ta muzyka nie jest do tanca (Chopin), czesto tez  gra przed poludniem, gdy nie idzie do przedszkola  a w przedszkolu tez daje koncerty przy roznych okazjach.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barrakuda napisał:

Babcia przypomniala sobie , ze zawsze wieczorem grala dla swojego zmarlego trzy lata temu meza . Babcia nie zapomniala gry na pianinie i juz pisalam  gra bardzo dobrze, ta muzyka nie jest do tanca (Chopin), czesto tez  gra przed poludniem, gdy nie idzie do przedszkola  a w przedszkolu tez daje koncerty przy roznych okazjach.

To jest babcia super!!! brawo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich:love: Dobrej niedzieli i miłego jesiennego spaceru:):całus::).

11 godzin temu, Barrakuda napisał:

Babcia nie zapomniala gry na pianinie i juz pisalam  gra bardzo dobrze, ta muzyka nie jest do tanca (Chopin)

Barrakuda, Szczęściaro:), jak dobrze, że spotkałaś taką babcię i jak miło słuchać Chopina na żywo:):serce::).

Ja do tej pory spotykam starsze panie, które mają w domu galerię ciekawych obrazów i raczej nie mam powodu do odwiedzania miejscowych galerii:p:).

Witaj eriko:), moc dobrej energii w sobie masz i tak trzymaj:serce::całus::serce:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Barrakuda napisał:

Babcia przypomniala sobie , ze zawsze wieczorem grala dla swojego zmarlego trzy lata temu meza . Babcia nie zapomniala gry na pianinie i juz pisalam  gra bardzo dobrze, ta muzyka nie jest do tanca (Chopin), czesto tez  gra przed poludniem, gdy nie idzie do przedszkola  a w przedszkolu tez daje koncerty przy roznych okazjach.

Warto było zostawić elokwencję francuską :d Gdy wyjeżdżałaś od nich, to zastanawiam się jak ja postąpiłabym? I raczej przemęczyłabym się, a nie warto, ponieważ może być lepiej.

Dzień dobry Wszystkim :) Słonecznej niedzieli !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Serenity napisał:

@emma sama uważam,że jeżeli coś nie tak i nie dało rady tego wyprostować  to wracać już  nie warto. Zdecydowanie wolę nowe wyzwania. i to jest najlepsza strona naszej pracy: dużo ofert.

Dokladnie tak , jak dotad  jeszcze nie zalowalam, ze wyjechalam  wczesniej niz mialam umowe. Oczywiscie , nie robie tego pochopnie, planuje moje wyjazdy i tez chce, aby wszystko przebiegalo zgodnie z planem , ale kiedy widze, ze  w jakims miejscu mam za duzo stresujacych sytuacji czy warunki do d......py, czy problemy z rodzina pdp, kasa  na haushalt czy, wolnym czasem i nie pomagaja zadne negocjacje wypowiadam umowe i do widzenia. Kiedys taka przysluga zrobila mi poprzedniczka, wyjechala i  nie ukrywala przed rodzina z jakiego powodu , gdy ja przyjechalam na to miejsce rodzinka juz inaczej postepowala, koordynatorka  tez wiedziala o wszystkim, podczas mojego pobytu byla kilka razy . Nie wszystkie rodziny jednakowo do tego podchodza, bywa , ze testuja nastepna   na ile sobie pozwoli. Teraz tez absolutnie nie zaluje, chcialam pojechac do Francji ,do Strassburga i pojechalam , ale dwa miesiace  z tym dziadkiem to  za duzo stresu nie wartego zadnej kasy , ktora zreszta sobie teraz wyrownuje ,  w miedzyczasie bylam w domu , zmienilam miejsce  na  calkiem fajne chociaz babcia z demencja , za dwa tygodnie  wyjazd i wszystko zgodnie z planem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda tu podaje bardzo dobry przykład: jeśli jedna opiekunka powie na coś NIE to następnej jest już łatwiej, bo w końcu klienci nasi miękną, ale ...

        działa to też inaczej  : jeśli poprzedniczki się godziły bez szemrania  albo nie daj Boże ! były osoby na czarno to już klops zupełny.

        O, gdybym to ja wyszukiwała oferty to odrzuciłabym z góry każde miejsce gdzie mieli opiekunkę na czarno.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, erika napisał:

Witam serdecznie , @Łukasz  i @beatrix+ :love: pozostałe  śpioszki @Blondi @Serenity @Florcia wstawać :kawa:stygnie:serce:

7rBk9kqTURBXy84NjkzZWUxZGUwMjQ1YTUzYTFiZTc5ZjJmYjE5NzBmZC5qcGVnkpUDAC3NBRTNAtuVAs0B4ADCw4GhMQI.jpg

23bf8fb201798c91a3c4f2c5061f2cfd261ec7ae.png

@Betty dla Ciebie też kogucik pieje:całus:

kochana moja! ja nie chce piania koguta... ja chce porzadnego "koguta" :) !!!!!!!!!!!!!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam jeszcze tematu ,,Dlaczego pijemy " więc zapraszam na  :piwo::drink: a co tam,,,parę % w organizmie :hahaha: :hahaha: ale tylko polecam dla tych urlopujących-hahahhaha ,a dla pracujących -bezalkoholowe jak jest albo przepyszna woda -co zdrowia doda:hahaha:

polecam też :jabłko::zielone_jabłko:i:lody: na wspaniały wieczór :serce::love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypilysmy  dzis z babcia piwko  Krombacher bezalkoholowe do wedzonego wegorza , ktory zostal zakupiony podczas popludniowej  przejazdzki z sympatyczna rodzinka babci , to oni doradzili piwko do rybki , bo taka tu tradycja chociaz powinno byc z procentami . Wczesniej podwieczorek w kawiarni nad jeziorem, wielki kawal tortu malinowego , lody .. nie moglam sie oprzec  i pyszna kawa..Tak nawiazujac do tematu uzaleznien to chyba kawa  na pierwszym miejscu , moge nic nie jesc , ale musze pic ! Nie ma lekko z nalogiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylam z moim pdp w kosciele na koncercie, orkiersty kameralnej, choru i kilku solistow, sopran, alt, tenor i bas.  Wszystko brzmialo jak najbardziej profesjonalnie, tylko... no wlasnie tylko jak ma sie zapalenie pecherza i posiedzi troche w zimnym kosciele, to chocby koncert byl najlepszy na swiecie, to przykre schorzenie psuje odbior. Niestety calego koncertu nie bylam w stanie wysluchac, bo musialam gnac "na strone". A szkoda,  bo koncert naprawde przecudny (Hummel, Mozart, E. Elgar, C.M.Weber).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och tez bym zalowala , gdybym nie mogla wysluchac takiego koncertu. Pieknie brzmi taka muzyka   w kosciele,  o wiele lepiej niz w  filharmonii .  Ja dzis mialam znowu koncert w wykonaniu babci,  na pewno nie  bylo to mistrzowskie wykonanie ale gra bardzo dobrze i rzeczywiscie  muzyka Chopina na zywo robi wrazenie. . Byly tez przedwojenne szlagiery niemieckie i nie tylko, jeden znany z jakiegos filmu . Babcia  ma demencje , zapomina co jadla na obiad godzine pozniej , kilkanascie razy odpowiadam o ktorej przyjdzie corka,  ale gdy siadzie do pianina gra wszystkie utwory z pamieci , nie patrzy w nuty . Nic poza tym ja nie interesuje, nie moze dlugo na niczym sie skupic,  Tv nie oglada ,chociaz ciagle pyta o ktorej wiadomosci, ale po 5 minutach wstaje i przestawia rozne bibeloty na polkach . Dzis wyjatkowo ogladala na NDR program o pianiscie Sebastianie Knauerze, byly fragmenty jego koncertow , ale z tego , co mowila kolezanka , nie zawsze tak jest chociaz muzyka babcie interesuje .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...