Skocz do zawartości

Sprzątanie otoczenia seniora


Gość Beata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny! Mam pytanie, czy po przyjeździe na ofertę dostosowujecie otoczenie do siebie? Moja zmienniczka pozmieniała wszystko w kuchni i straciłam 2h zanim poprzenosiłam wszystko na swoje miejsce. Moim zdaniem nie powinno się niczego zmieniać w obcym domu. Ja staram się przy sprzątaniu odkładać wszystko na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zezłościłam się jak zobaczyłam jak wyglądają szafki w kuchni. Praktycznie wszystkiego musiałam szukać. Jedynie sztućce zostały na swoim miejscu.

Niestety nie miałam możliwości powiedzenia o tym zmienniczce bo nie mam z nią kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Mam pytanie, czy po przyjeździe na ofertę dostosowujecie otoczenie do siebie? Moja zmienniczka pozmieniała wszystko w kuchni i straciłam 2h zanim poprzenosiłam wszystko na swoje miejsce. Moim zdaniem nie powinno się niczego zmieniać w obcym domu. Ja staram się przy sprzątaniu odkładać wszystko na swoje miejsce.

Masz rację -ordnung musi być.Ja też niczego nie zmieniam a wręcz dostosowuje się do seniorki porządku-tak jak ustawi tak stoi i nawet nie pomyślę aby coś zmienic-jej dom i jej rządy.,ale mi to nie przeszkadza -lubię też porządek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzątanie to ja jako tako nie sprzątam. Ewentualnie odkładam na miejsce. Do sprzątania przychodzi pani raz w tygodniu. Nawet jedzenie przynosi nam córka podopiecznego więc nie mam co przestawiać w szafkach kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzątanie to ja jako tako nie sprzątam. Ewentualnie odkładam na miejsce. Do sprzątania przychodzi pani raz w tygodniu. Nawet jedzenie przynosi nam córka podopiecznego więc nie mam co przestawiać w szafkach kuchennych.
!!\

Ale masz luksus-nie sprzątasz -nie gotujesz -to i zakupów nie robisz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taki luksus. Może nie gotuję, nie sprzątam i nie robię zakupów, ale mam sparaliżowanego od pasa w dół seniora, który nie kontroluje czynności fizjologicznych.

O to ciężki przypadek i dużo pracy ,to dobrze ze masz jeszcze kogoś z rodziny co Ci pomaga -bo samemu by było naprawdę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie! Proszę o radę? Chodzi o sprzątanie. Pierwsza stella, zastałam dom po pobycie ponad 2 miesięcznym poprzedniczki, która była pierwszą u Pdp. Zaczełam od sprzątania szuflad z przyborami kuchennymi, sztuściami itp. W szufladach, bałagan, bród, chleb, okruszki, piasek, tłuszcz gruby  na kilka milimetrów. I tak leciało, pucowanie, drzwi przy klamkach czarne,  Od  Pdp otrzymałam zarzut, że ja tylko pucen i pucen, że niby powiedziałam, że nie mam pauzy, oczywiście, że nie mam bo o 13 na spacer, potem sprzątanie po obiedzie, chwilka na odpoczynek,  a potem powrót PDP do kuchni. To jeszcze nic, ale wczoraj upadła na dywan, sama wstała z łóżka, moja wina! Tysiąc razy powtarzałam, żeby sama nie chodziła. Przepraszam Was Kochane, to pierwszy zły humor Pdp. Przecież nie będę umytych rzeczy wkładała do syfu. Ja też jem. jaki pogląd Wasz? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tośka są różni Pdp: jedni domagają się nieustannego sprzątania i nie znoszą, żeby opiekunka usiadła na chwilę, a inni ledwo pozwolą posprzątać minimalnie. Mój Pdp też byłby niezadowolony gdybym za dużo sprzątała. Miałam też jedna staruszkę, która niczego nie potrzebowała bardziej niż mojej obecności, choć mogłam czytać czy zajmować się soba - byle nie odchodzić.

      Nasza praca to jednak głównie dotrzymywanie towarzystwa Pdp i stymulowanie ich intelektualnie: rozmowy, wspólne oglądanie Tv, kontakt i oczywiście drobne czynności pielęgnacyjne. Starsi pozostawieni sobie źle się czują, czują się zaniedbani. Mogą dziwaczyć.

     Myślę, że jednak jeżeli w domu Pdp jest aż tak brudno, że trudno to zaakceptować  to musisz jakoś podzielić swój czas i posprzątać to co dla Ciebie niezbędne i podstawowe - ale nigdy na raz !, bo  jednak przede wszystkim trzeba  znależć codziennie czas dla Pdp. Może

       Niedobrze też jest mówić Pdp, że ma brud w domu, bo mimo wszystko może poczuć się za to odpowiedzialna , bo w końcu to jej dom.

       I jeśli chce chodzić sama to może lepiej jej nie pouczać ? Ja sama unikam pouczania Pdp. Jeśli coś robi to trudno, bo to jednak dorosła osoba. Najważniejsze to zawsze dobra atmosfera z Pdp i wtedy można sporo załatwić.

        Życzę Ci wypracowania mądrego kompromisu i cierpliwości, która czasem jest najlepszą rzeczą w naszej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Serenity napisał:

@tośka jasne, Tosiu. Będzie dobrze ! Babcia twoja ma przyszłość, bo apetyt zdrowy !

Już ok! rodzinka przez Pdp poinformowana, że obiad gut!

Dzięki wszystkim za wsparcie, z uwagą was śledzę..

Mam pytanie po za tematem. Co z forum przy kawie> Nie wiem gdzie pisać.Strona główna ? Ratunku! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie obserwuje pania, ktora sprzata u PDP.

Jest tu wiele lat, Pdp lubi ja, pani Wilk przynosi ploteczki, dyskutuje, 

 

Naszlo mnie by sprawdzic jak pWilk sprzata.

Coz...

Swifterem machu machu, czesc pajeczyn od kilku tygodni nie zauwazaona.

Jak dojda do ziemi ,moze wtedy.

Odkurzanie tych uopiornych wykladzin i lezacych na nich dywanow, przyznam okropnosc i wspoczuje kregoslupowi p.Wilk.

Natomiast na ,,drobiazgach,, jak listwy kurz na 1 cm...

 

A i zlosliwie czekam czy oprozni worek odkurzacza, bo jest pelniutki...

Jesli dzis nie zmieni musze ja w koncu, bo jutro sprzatam moj pokoj, chce odkurzyc kanape itd, a z odkurzacza wali starym kurzem,

Ale jesli PDP to odpowiada, to prosze , nie mam zamiaru mowic glosno .

Tylko tak sobie porownuje ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sayonara 52 to normalka, tak sprzątają niemieckie sprzątaczki a i tak są o niebo lepsze od nas bo , my podludzie. 

sayonara 52 to normalka, tak sprzątają niemieckie sprzątaczki a i tak są o niebo lepsze od nas bo , my podludzie. 

Ja znów mam problemy ze zmienniczkami. zostawiają po sobie straszny nieporządek. Jak jeżdżę 7 lat, to raz mi się tylko zdarzyło, że po przyjeździe zastałam  mieszkanie czyściutkie, wszystko na swoim miejscu. O dziwo właśnie z tej osoby rodzina była nieszczególnie zadowolona.  A osoba była naprawdę w porządku, uczciwa, pracowita, nie umiała się tylko głupio podlizywać.  

Nie wiem skąd się wzięła opinia, że Polacy to brudasy a Niemcy to taki porządny uporządkowany naród, bo z tego co ja obserwuje jest akurat odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje terytorium zostawie zmienniczce czyste, tzn moj pokoj i toalete.

Oczwiscie ogarne w kuchni szafki, aby bylo czysto w nich.

wiadomo kurz jest wszedzie.

Reszta mnie nie obchodzi, bo to Niemka sprzata.

Na oko dom jest czysty, ale ,,drobiazgi,, juz nie,

Nie mam zamiaru poprawiac po Wilk.

Nie cierpie wykladzin ,dywanow.

Mam wrazenie ze siedza w nich mliardy roztoczy.

Zeby

nie wiem jak odkurzac to nie jest czyste...

Kiedys w De tv pokazali ile grzybow siedzi w tych dywanach, swiecili lampa, i bylo b.kolorowo,

bleee

 

Ja u siebie chodze boso ,w skarpetkach, zadnych wykladzien czy ,,perskich dywanow,,

Brzydze sie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...