Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

 

Już widziałam na FBcku ,,,

Straszna tragedia ;( 

I ja mam jechać za 3 dni , ciągle z tym samym kierowcą od granicy,,, ehh 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Po takiej wiadomości zawsze myślę również o rodzinach tych osób. Czy oni mieli jakieś umowy o pracę, ubezpieczenie? Czy ich rodziny w tym momencie nie zostaną bez środków do życia? 

Myślę o koleżankach, które pracują często prywatnie i same wychowują dzieci co by się stało gdyby ich zabrakło. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

Chce koniecznie wziac udzial w wyborah.

Nie wiecie czy i gdzie zglosic to w PL?

Bede glosowac juz bedac w pracy.

W gminie weź zaświadczenie o prawie do głosowania.Od 22.09 powinni już wydawać i od tego dnia można się też zarejestrować w obwodzie wyborczym za granicą.

Byłam po zaświadczenie przed wyjazdem i dostałąm info ,że jeśli się zarejestruję to ono nie jest potrzebne.Do poprzednich wyborów miałąm ,ale byłąm właśnie zarejestrowana i na liście i nikt ode mnie nie wołał.Wyżej jest strona ministerstwa i tam od 22ego powinna być lista obwodów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że akuratnie na wybory dojadę do kraju by głosowaniem wesprzeć rzeszę (mam nadzieję) głosujących za... antypis. Jaka to będzie mobilizacja? Co z niej wyniknie? Opozycyjny elektorat rozdrobniony.Ichni zwarty, przekonany, bojowy, gotowy na pobór dóbr. Chyba euforii nie będzie więc niechby tylko to minimum: oby nie mieli większości ani liczebnej ani tym bardziej tej konstytucyjnej. Nie wiem jak bym to zniosła, za późno na nowe otwarcie gdzieś poza granicami kraju. Mogłabym mieć nadzieję, mogłabym mieć sen i niezgode na polityczny świat zamiast ludzkiego, zwykli ludzie naprawdę dogadywaliby się gdyby nie religie i polityka i pieniądze. Nie jest nudno z tą różnorodnością świata ale często jest wk...jaco i bezradność i niemoc mimo chęci. Ale cegiełkę dołoże pokim świadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie głosuję na PiS. Ale..Strasznie mnie denerwuje, że nie mogę głosować na kogo chcę tylko przeciwko komuś. Trochę się czuję postawiona pod ścianą i to ze spluwą przystawioną do skroni. Taka to demokracja gdzie właściwie dobry wybór to żaden wybór.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz Mam podobnie ,ale przecież nie chcemy całkiem zamordować naszego biednego kraju:(.PIS od 4 lat bawi się Polską jak zabawką ,niszczy wszystko czego dotknie,spełnia wizje psychopaty.Najnowsza to "karta artysty" A co jeszcze.Poseł PIS nawołuje do mordowania osób LGTB,inny oświadcza sędziom ,że będa wisieć....Do czego to zmierza strach nawet pomysleć:(Rozleniwiliśmy się jako naród przez lata po upadku komunu i nawet nie zauważyliśmy jak nas z powrotem do tego wózka sekta zaprzęga:( Pozwolilismy na to ,bo nie przyszło nam do głowy,że dyktatura sekty tak szybko przybieże takie rozmiary:( Dodatkowo polski Kościół zaprzedał się PIS  i ku zdziwieniu nawet wierzących przestał reprezentować jakiekolwiek wartości stając się wrogirm Polaków.Tego nigdy nie było w naszej historii  na taką skalę:(Przeraża mnie to co się dzieje ,ale jadę głosować z nadzieją ,że jednak wygra normalność.Idą bardzo ciężkie czasy:(

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, foczka63 napisał:

@fioletowa.mysz Mam podobnie ,ale przecież nie chcemy całkiem zamordować naszego biednego kraju:(.PIS od 4 lat bawi się Polską jak zabawką ,niszczy wszystko czego dotknie,spełnia wizje psychopaty.Najnowsza to "karta artysty" A co jeszcze.Poseł PIS nawołuje do mordowania osób LGTB,inny oświadcza sędziom ,że będa wisieć....Do czego to zmierza strach nawet pomysleć:(Rozleniwiliśmy się jako naród przez lata po upadku komunu i nawet nie zauważyliśmy jak nas z powrotem do tego wózka sekta zaprzęga:( Pozwolilismy na to ,bo nie przyszło nam do głowy,że dyktatura sekty tak szybko przybieże takie rozmiary:( Dodatkowo polski Kościół zaprzedał się PIS  i ku zdziwieniu nawet wierzących przestał reprezentować jakiekolwiek wartości stając się wrogirm Polaków.Tego nigdy nie było w naszej historii  na taką skalę:(Przeraża mnie to co się dzieje ,ale jadę głosować z nadzieją ,że jednak wygra normalność.Idą bardzo ciężkie czasy:(

No i ja to wszystko wiem. I widzę. I wysypki nerwowej dostaję po przeczytaniu kolejnych pomysłów dobrej władzy, i wkurwa ogromnego po kolejnych przykładach demagogii i przekupstwa masy wyborczej, która poza koniec nosa wlasnego  nawet nie próbuje sięgać. I zagłosuję jak mi sumienie nakazuje, ale też z lekkim niesmakiem. Dlaczego uzasadniłam w poprzednim poście. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...