Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Blondi napisał:

Ale dużo opiekunów/ek chwali tą agencję,,Me,,,pe,,,wszystko zalezy od oferty i od wynagrodzenia, kto jakie ma wymagania,,jednemu starczy 1000 a innemu mało itd, ,trzeba przyznać ,że w tych dużych agencjach to jest zero poszanowania ,,tam jak spęd,,albo chcesz tą ofertą przedstawioną przez paniusię albo nie,,a potem czekaj i czekaj aż zła paniusia zadzwoni z następną ofertą nie lepszą od tej pierwszej,,,tam jest taki młyn,,,

Dlatego każdy powinien wyrażać swoją opinię! Inni mogą ocenić! Żeby nie było tak: 'Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salus-med Opole, w przyszłym tygodniu mam wyjazd, przesyłają kilka dokumentów do podpisania. Pytam o jakiekolwiek opinie bo do tej pory pracowałam na czarno i trochę się obawiam jechać ponieważ na internecie znalazłam jedynie ich stronę a opinii brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Anna napisał:

salus-med Opole, w przyszłym tygodniu mam wyjazd, przesyłają kilka dokumentów do podpisania. Pytam o jakiekolwiek opinie bo do tej pory pracowałam na czarno i trochę się obawiam jechać ponieważ na internecie znalazłam jedynie ich stronę a opinii brak

Opinie są, tylko trzeba poszukać! Jeżeli już pracowałaś to powinnaś wiedzieć, co dla Ciebie ważne. Czytaj ze zrozumieniem i decyduj sama za siebie.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LENA...przecież dwie walizki do Sindbada wejdą, ostatnio Blondi miała też tego bagażu trochę, bo dziewczyna na zamek jechała i zmieściło jej się do. Sindbada wszystko...nie mówiąc o mnie, zawsze mam dwie walizki i jest gut...Ok, ale nie odbiegam już od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marianek napisał:

Pewnie, że wejdą o ile (mogę się mylić) nie ważą więcej jak 30 kilo. A jak więcej to dycha dla obsługi! A w busiku niech wszyscy mają po 2 walizki, wtedy zobaczysz!

No tak, tylko później musze jeszcze jechać S-Bahnem i taszczyć je po schodach.  Mam jedna walizkę, dwie torby podręczne i ogromną poduszkę do spania. Przed snem lubię trochę w łóżku poczytać, a tam nie ma co podłożyć pod głowę.   Rąk mi braknie a dźwiganie tego po schodach jest raczej trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałoby mi się jeszcze poduchę targać...na każdej szteli był wybór poduszek,małe,duże,poszewki, zawsze się dopasowało jakąś. A w busie to faktycznie czasami są przegięcia, ale to już inny temat.  A z tym transportem, co agencje mi proponowały, to albo busik spod drzwi do drzwi, albo Sindbad i sporadycznie samolot i odbiór z dworca czy lotniska transportem czy to rodziny czy koordynatora. Ale nigdy przemieszczanie  się esbaną. Wszystkie agencje stanęły na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz do samolotu (tanie linie) to tylko z laptopem i bagażem podręcznym. Za walizkę zapłacisz tyle, że ci się odechce. Poza tym na lotnisko też trzeba dojechać i z lotniska na miejsce też. Mnie nikt na dworcu w Niemczech nie odbiera.   

Agencja pobiera od klienta sporą kwotę za transport pod drzwi, więc jest zobowiązana taki transport zapewnić. 

A tam gdzie jestem nie ma dużych poduszek, są tylko małe jaśki. "Moi staruszkowie" śpią na takich małych. Oni widocznie tak lubią.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, kto dokładnie pytał o bravecare, ale odpowiem awansem w ciemno.  Z tego co wiem, to firma jest młoda, świeża na rynku i oni są chyba podwójnym pośrednikiem, tzn. sami nie zatrudniają, tylko zatrudnia inna firma o innej, choć zbliżonej nazwie a oni tylko rekrutują. Koleżanka miała wątpliwości, co do oplacania składek, więc nie podjęła współpracy, twierdziła,że to wszystko mało profesjonalnie wygladało, ale zaznaczam,że nie jest to moja opinia, ja bezpośrednio z ta firma nie pracowałam. Najpierw warto by sprawdzić, czy firma jest w Kraz-ie, to podstawa, bo jeśli nie to może być niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.07.2017 at 17:14, Marianek napisał:

A czy posiada ktos jakieś opinie o firmie Bravecare? Proponują mi wyjazd i chciałam zasięgnąć obiektywnej opini

Nie Ela. nie wiem czemu, ale tak mi okienko wyskoczyło i nie dało rady już edytować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to, mówiąc chłopskim językiem, że jest to agencja-krzak, jak wezmą od rodzin kasę, to sie po cichu mogą zwinąć i opiekunka ani grosza nie zobaczy, szukaj wiatru w polu. Każda szanująca sie firma musi być w Krazie. Ja tam sie aż na tym tak dokładnie nie znam, ale tyle to już zdążyłam sie nauczyc przez parę lat w opiece. :)

Wiem,że Kraz to podstawa dla każdej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Ela napisał:

Nawet jeśli wysłali umowę do podpisania przed wyjazdem?

To nie ma nic do rzeczy!>:(

Trochę przynudzę, ale wkleję to:

KRAZ – rejestr ważny dla agencji i pracowników

Jest to rejestr, w który wpisywane są podmioty prowadzące agencje zatrudnienia, świadczące usługi w zakresie pośrednictwa pracy, pośrednictwa do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych, poradnictwa zawodowego, doradztwa personalnego lub pracy tymczasowej.

Krajowy rejestr podmiotów, prowadzących agencje zatrudnienia jest jawny i dostępny na stroniewww.kraz.praca.gov.pl i zawiera wykaz czynnych agencji zatrudnienia na terenie RP.

Agencje zatrudnienia zobligowane zostały przepisami ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy do przedstawiania marszałkowi województwa informacji o działalności agencji zatrudnienia, w terminie do dnia 31 stycznia każdego roku za rok poprzedni. Do obowiązków agencji zatrudnienia należy również informowanie marszałka województwa w terminie 14 dni o zmianie danych, zawieszeniu albo wznowieniu wykonywania działalności oraz o jej zaprzestaniu.

Poprzez zmianę danych należy rozumieć zmianę oznaczenia podmiotu, adresu zamieszkania lub siedziby podmiotu oraz adresów, pod którymi jest prowadzona działalność. W przypadku niedopełnienia tych obowiązków marszałek województwa może wszcząć postępowanie administracyjne skutkujące wykreśleniem agencji z rejestru. Takie postępowanie może zostać wszczęte również w przypadku stwierdzenia niezgodności danych w rejestrze ze stanem faktycznym. Dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy działając z upoważnienia marszałka województwa sprawuje kontrolę w zakresie przestrzegania warunków prowadzenia agencji i może wyrywkowo dokonywać sprawdzenia faktów podanych we wniosku o wpis do rejestru.

Podmioty występujące z wnioskiem o wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia oświadczają, iż znane im są i spełniają warunki prowadzenia agencji zatrudnienia określone w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz że dane zawarte we wniosku o wpis są kompletne i zgodne z prawdą. Tym samym potwierdzają, iż wiedzą o obowiązku terminowego informowania WUP o każdej zmianie danych.

Krótko mówiąc: nad firmami nie wpisanymi do KRAZ-u nikt nie ma żadnej kontroli!

Dopiszę jeszcze, że takich agencji nie mogą między innymi prowadzić osoby karane, mieć odpowiednie wykształcenie i jest wiele innych wymogów!

Z reguły, kto omija KRAZ to kombinuje!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marianek napisał:

Z reguły, kto omija KRAZ to kombinuje!>:(

Nie tylko kombinują Ci co Krazu unikają. Ostatnio pojawiła się dyskusja o tym jak agencje sobie ucinają z wynagrodzenia opiekunek żeby proponować im wyższą wypłatę a potem zabrać za przejazd, mieszkanie inne rzeczy. Najlepiej skontaktować się z kilkoma agencjami i po zapoznaniu się z umowami wybrać tą najlepszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, opiekunka_zofia napisał:

Nie tylko kombinują Ci co Krazu unikają. Ostatnio pojawiła się dyskusja o tym jak agencje sobie ucinają z wynagrodzenia opiekunek żeby proponować im wyższą wypłatę a potem zabrać za przejazd, mieszkanie inne rzeczy. Najlepiej skontaktować się z kilkoma agencjami i po zapoznaniu się z umowami wybrać tą najlepszą.

Każda agencja kombinuje i ma coś za uszami!:p Jedne to robią dyskretnie, a inne na żywca. W dobie internetu, smartfonów, telefonów komórkowych nie sprawdzać opinii o agencjach? Jak opiekun sam nie potrafi, niech poprosi dzieci, wnuki. Umowy czytamy i podpisujemy przed wyjazdem! I nie liczy się nic, co nie jest na piśmie! A więc żadne umowy przesłane do Niemiec i adres pracy w busie! Nawiasem mówiąc, nie wiadomo do jakiego busa wsiąść!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, opiekunka_zofia napisał:

Nie tylko kombinują Ci co Krazu unikają. Ostatnio pojawiła się dyskusja o tym jak agencje sobie ucinają z wynagrodzenia opiekunek żeby proponować im wyższą wypłatę a potem zabrać za przejazd, mieszkanie inne rzeczy. Najlepiej skontaktować się z kilkoma agencjami i po zapoznaniu się z umowami wybrać tą najlepszą. 

@opiekunka_zofia Szanowni Państwo, a może tak Państwo sami poinformują opiekunów kto stoi za reklamowanym tu przez Państwa od kilku dni forum rzekomo zrzeszającym opiekunów? Obiecujemy, że zrobimy to sami przy kolejnej próbie reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moderator napisał:

Szanowni Państwo, a może tak Państwo sami poinformują opiekunów kto stoi za reklamowanym tu przez Państwa od kilku dni forum rzekomo zrzeszającym opiekunów? Obiecujemy, że zrobimy to sami przy kolejnej próbie reklamy.

Powiem szczerze - nie rozumiem sensu tej wypowiedzi? Forów jest dużo! Wystarczy wbić w google 'opinie o firmie XXX' i wyskakują odpowiedzi o forach i nie tylko. I pytanie? Czy to forum zrzesza opiekunów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Marianek napisał:

Powiem szczerze - nie rozumiem sensu tej wypowiedzi? Forów jest dużo! Wystarczy wbić w google 'opinie o firmie XXX' i wyskakują odpowiedzi o forach i nie tylko. I pytanie? Czy to forum zrzesza opiekunów?

Sens wypowiedzi miał być zrozumiały przede wszystkim dla osoby, do której była ona kierowana. @Marianek chciałbyś udzielać się na forum prowadzonym przez agencję pracy, która dzięki temu wie o Tobie więcej niż powinna i mogłaby użyć narzędzi forumowych niezgodnie z przeznaczeniem? Proszę nie odpowiadać, by nie schodzić bardziej z głównego tematu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...