Skocz do zawartości

Odejście podopiecznej


Gość Niewazne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niewazne

Jak sobie z tym radzicie. Byłam na 3 ofertach i dopiero teraz przydarzyło mi się, że podopieczna umarła. Czuję się fatalnie. Było mi tu dobrze a z samą frau dogadywałam się bez słów. Co robić? Wracać? Agencja dała mi możliwość powrotu lub zmiany oferty po pogrzebie.Jak sobie radzicie ze śmiercią podopiecznych? Ratunku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz, rok temu byłam w podobnej sytuacji, ale zdałam sobie sprawę, że to przecież praca. Niestety nasi podopieczni są starzy i schorowani i niewiele czasu pozostało im na ziemi. Weź się w garść. Pochowaj podopieczną i wyjeżdżaj jak najszybciej do innej rodzinki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z tym radzicie. Byłam na 3 ofertach i dopiero teraz przydarzyło mi się, że podopieczna umarła. Czuję się fatalnie. Było mi tu dobrze a z samą frau dogadywałam się bez słów. Co robić? Wracać? Agencja dała mi możliwość powrotu lub zmiany oferty po pogrzebie.Jak sobie radzicie ze śmiercią podopiecznych? Ratunku!!!!

Nie jest to łatwe - to na pewno. Ale musisz żyć dalej i zarabiac, niestety, life is brutal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wiadomo, że jak sa dobre kontakty z podopiecznym to się człowiek zawsze przywiąże do podopiecznych, ale ja staram się trzymać zawsze dystans. Łatwo można przekroczyć potem pewną granicę, traktuje ich bardziej jako pracodawców. Choć czasem nie do końca się udaje. Śmierci podopiecznej jesczze w sumie nie przeżyłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja w ciągu swojej kariery opiekunki miałam tylko raz do czynienia ze śmiercią. Na moich rękach zmarł mój rakowy PDP :( . W duchu życzyłam mu szybkiej śmierci, bo cierpiał strasznie. Miał już przerzuty na wszystkie narządy wewnętrzne a co ciekawe - w pełni sprawny mózg. 4tyg przed śmiercią nic nie jadł. Jego sąsiedzi przychodzili do niego i prosto w oczy życzyli mu szybkiej śmierci, ale ja uważam, że to nieludzkie z ich strony. Co to za życzenia? Można życzyć komuś zdrowia a nie śmierci.

Ciężko było pozbierać się po śmierci i stać obok jak rodzina PDP cierpiała. To był na prawdę wspaniały człowiek.

Po śmierci PDP wróciłam na 2tyg do Polski i po tym krótkim urlopie zaczęłam pracę na nowo. W nowym miejscu u nowej rodziny. Drżę na myśl, że moja PDP umrze a to przecież naturalna kolej rzeczy. Jesteśmy opiekunami w stadium finalnym naszych podopiecznych :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dariusz

Mi zmarło 3 podopiecznych akurat jak byłem w Polsce na urlopie. Dobrze się stało jak się stało, bo przynajmniej nie musiałem bezpośrednio przeżywać śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Moja podopieczna jest teraz w stadium agonalnym. Niewiele czasu jej zostało a ja płaczę jak ona cierpi. 2 noce nie spałam, bo przy niej czuwam, żeby tylko nie musiała umierać w samotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was dziś naszło na taki smutny temat jak ja mam 2 dni do urlopu? :( Ja też mam jednego PDP u Aniołków :( . Umierała 3 doby :( . I jakkolwiek ktoś powie "czas leczy rany" to u mnie nie uleczył ran, ale nauczyłam się, że śmierć jest bardzo naturalna i jest zwieńczeniem naszej pracy. Jesteśmy po to, żeby pomóc umrzeć naszym podopiecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was dziś naszło na taki smutny temat jak ja mam 2 dni do urlopu? :( Ja też mam jednego PDP u Aniołków :( . Umierała 3 doby :( . I jakkolwiek ktoś powie "czas leczy rany" to u mnie nie uleczył ran, ale nauczyłam się, że śmierć jest bardzo naturalna i jest zwieńczeniem naszej pracy. Jesteśmy po to, żeby pomóc umrzeć naszym podopiecznym.

Ivka, żeby ktoś opacznie nie zrozumiał twojego ostatniego zdania ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maddalena, no wiesz co miałam na myśli, że trwamy przy naszych podopiecznych, żeby nie umierali w samotności. Bo chyba najgorsza z możliwych śmierci to śmierć w samotności.

Ja tez mialem pogrzeby ale na 2 uroniłem łzy ,bo byłem juz tak z źyty z podopiecznym a jaka satysfakcje miałem jak kilka osob podeszło i mi dziekowali za opieke.. to była najwieksza nagroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Moja PDP w końcu przeszła na tą lepszą stronę :( . W końcu przestała cierpieć. Zmarła o 15.00. Zdążyłam zadzwonić po rodzinę. Teraz zabrali mnie do siebie, bo śp. PDP czeka na zabranie przez zakład pogrzebowy a podobno może to trwać nawet 24h. Pozwolili mi zostać do pogrzebu. Później wracam na kilka tygodni do Polski, żeby odreagować. To moja pierwsza śmierć w trakcie pracy. Jest ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo smutny temat ale wiem ,że też bym bardzo przeżywala odejscie mojej babci-ale bedzie dobrze ,bo moja babcia wszystkie babcie przeżyje.To babcia z full energią.

życie toczy się dalej i wiem,że po takim przeżyciu śmierci PDP to chyba bym szybko szukała nowej oferty wyjazdu aby zając się pracą i nie myślec ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...