Skocz do zawartości

Jedzenie w proszku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszek na studiach, ale do dziś uwielbiam szybki barszcz czerwony. Na studiach zaś jedliśmy w proszku wszystko. Szczytem lenistwa, ale też pomysłowości było zrobienie kotleta schabowego w tosterze (tym zamykanym). Był dobry. Naprawdę. A zupki chińske? Ostra z kurczakiem smakowała jak żadna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wielu z nas w pewnym momencie zajadalo sie zupkami w proszku i tym podobnym jedzeniem. Ja wprawdzie od dawna nie potrafie w siebie wmosic np. zupki chinskiej (ten zapach mnie odrzuca), ale taki goracy kubek to juz cos innego. Zwlaszcza zurek z grzankami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ze względów zdrowotnych stanowczo odraczam wszystkie dania w proszku. Przecież istnieje wiele prawdziwych potraw, które można przyrządzić bardzo szybko. Może i zajmuje to trochę więcej niż zalanie gorącego kubka wodą, ale nikt nie każe stać przy kuchni pół dnia.

W dzisiejszych czasach ludzie są badzo leniwi i właśnie dlatego wszystkie szybkie dania mają takie wzięcie. Mi też one smakują ale staram się ich unikać jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Mój PDP jada tylko zupy z proszku. Innych nie lubi. Nie wiem jak mu to może smakować, ale bez zupki z proszku nie widzi obiadu. Może to już jakieś uzależnienie od chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, temat akurat na dzisiejszy dzień ;) . Widzieliście dzisiejszą rocznicę na google? 105 rocznica urodzin Mamofuku Ando - ojca zupek chińskich :D . Hahaha

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/momofuku-ando-w-google-doodle-na-105-rocznice-urodzin/r10rn8

A to ciekawa data :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Adamos przewodnicy zapychali się pieczonymi świniami i obrastali w tkankę tłuszczową i dlatego po większości widać nawet -którzy po takich pielgrzymkach bywali i co widzimy? że większośc z nich nie je zupek chinskich i proszkowych ,a mało tego to jeszcze każdy władca ma swoją osobistą kucharkę która dogadza jak może i jak potrafi i to we wszystkich rodzajach ,

ale dużo jest teraz młodzieży co je te zupki proszkowe i wiele jeszcze innych dań z proszku itd.

bo nieraz nawet taka sytuacja ,że albo nic nie jesc i czuć głod albo zjeśc zupkę chińską i sama bym też wybrała zupkę chińską i dziękowałabym ,że mam chodz tą zupkę.Zupka dobra na zaspokojenie głodu dla nie jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 5.03.2015 at 22:30, zabcia napisał:

A widziałam na Google jakiś obrazek, ale szczerze nigdy tam nie wchodzę. Faktycznie temat na dzisiejszy dzień.

Ja z zupek chińskich to jedynie mogę sałatkę zrobić, bo przynajmniej 80% całej sałatki jest naturalna ;) .

Ja też robię sałatki, ale największy problem mam z tym, że zawsze muszę dodawać nieskończoną ilość majonezu, bo ciągle wciąga go makaron. A masz jakiś fajny przepis na taką sałatkę? Ja osobiście robię taką z papryką  i kukurydzą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, namdu napisał:

Nie znoszę takiej sałatki. Podobno tego typu makaron trawimy 3 miesiące ;) 

Jak to 3 miesiące? O czymś takim nie słyszałam. W sumie jak się raz na jakiś czas zje taką sałatkę, to co w niej złego. :) A skąd doszły Cię takie słuchy? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komercyjny majonez pełen jest niestabilnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które często są częściowo utwardzane prowadząc do powstania niebezpiecznych trans tłuszczy. Nie wspominając już o dodatkach takich jak sztuczne aromaty, zagęstniki, cukier, słodziki czy żółtka w proszku. Gorsze produkty mają w składzie nawet modyfikowaną skrobię i różne konserwanty (np. E385 czy E142).Dlatego zachęcam by majonez robić samemu i w tedy bedzie zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...