Skocz do zawartości

hernikus

Społeczność
 • Postów

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  B-B

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia hernikus

 1. hernikus

  Jedzenie w proszku

  Lubicie jedzenie w proszku? uznajecie je w ogóle? Znacie jakieś przepisy z tego typu jedzeniem?
 2. hernikus

  Uczciwość

  Czym jest dla Was uczciwość? Czy jest ona ważna w dzisiejszym świecie, czy jest ceniona?
 3. PC vs KONSOLA jak ktoś by nie wiedział to chodzi tutaj o pojedynek gier na kompa i na np: PS3 Wolicie grać na Konsoli czy PC (dlaczego?)
 4. Zna ktoś i słucha? Podoba się Wam, czy raczej to nie dla Was? Byliście na jakimś koncercie albo festiwalu muzyki chrześcijańskiej
 5. Co sądzisz o piractwie? Myślę, że tematu nie muszę tłumaczyć! Ja mam troszkę dziwne zdanie na ten temat, bo staram się mieć w domu wszystko oryginalne albo wolne oprogramowanie typu open office! Ale przyznam, że wydane pieniądze na płytki mi brakują. Rok temu kupiłem oryginalnego Windowsa za około 600 złoty, dzisiaj żałuję tych pieniędzy, ponieważ mógłbym te pieniądze wydać na ubrania lub jedzenie i zainstalować sobie Linuxa! Moim zdaniem byłoby mniej piractwa gdyby nagrane płyty były tańsze! A jakie jest Wasze zdanie?
 6. hernikus

  Muzyka do nauki

  Jestem pewien, że wielu z Was (tak jak i ja z resztą :) ) nie wyobraża sobie nauki bez muzyki. Czego wtedy słuchacie? U mnie to jest uzależnione od przedmiotu. Kiedy robię zadanie z fizyki/matematyki to włączam sobie coś szybkiego, jakiś power metal a'la Blind Guardian. W przypadku historii czy polskiego, to klasyczny rock - Pink Floyd albo Led Zeppelin. Jeśli chodzi o biologię czy geografię, to muzyka celtycka, uspokajająca. Z chemią to różnie bywa, ale właściwie to nieźle pisze się reakcje chemiczne przy folk metalu :lol: J. angielski, tutaj zależy co. Do nauki słówek - muzyka celtycka, do gramatyki - Pink Floyd. Reszta to jakoś tak podobnie. Jak widać, moje zróżnicowanie muzyczno-przedmiotowe jest dość duże :lol: A jak jest u Was?
 7. jak w temacie jeśli tak to od czego??
 8. Chciałem się dowiedzieć co Polska młodzież sądzi o używkach. Także proszę, wyrażajcie swoje opinie czy to negatywne czy też superlatywy.
 9. Nie jestem ale lubie posiedziec sobie przed kompem !!!
 10. hernikus

  Apokalipsa

  To co jest napisane w ewangelii św. Jana jest już odzwierciedleniem kilku wieków wstecz. Kiedyś też były kataklizmy, brak zaufania zawsze był, wojen też bez liku. To co zostało opisane w Biblii ma być przestrogą dla ludzi, aby żyli według praw pokoju i miłosierdzia. Niestety w dzisiejszych czasach[jak i kiedyś...z resztą]dążenie do władzy, do 'ustawienia' siebie na resztą część życia, chęć wywyższenia się nad innych ludzi, porzucenie jakichkolwiek zasad wiary i uczciwości buduje biblijną wieżę Babel od dziesiątek pokoleń. Natura człowieka jest skłonna do grzechu i do zbytniej chęci 'dogodzenia sobie' w każdej dziedzinie świata materialnego i po części astralnego. Statystyki to tylko wykresy, słupki i liczby mówiące, że źle się dzieje. Teraz trzeba mądrych jak powstać i mówić o sobie jako o człowieku prawym i godnym bycia nazywanym człowiekiem.
 11. hernikus

  Sekty

  Świadkowie Jehowy są uznani przez Kościół za sektę. Osobiście znam kilka osób, którzy są ŚJ. Pod względem żarliwości i znajomości Pisma Świętego o wiele przewyższają większość katolików, jednak (w moim odczuciu mozna to tak nazwać) - nadinterpretują słowa Biblii. Szczegółem, który jest dla mnie nie do przyjęcia, jest zakaz transfuzji krwi, a co za tym idzie - ŚJ nie mogą być operowani. Przez to mogą pozbawić się szansy na swoje dalsze życie, ale również mogą pozbawić tej szansy kogoś ze swojej najbliższej rodziny - rodziców, rodzeństwa, własnych dzieci. Nie sądzę, żeby ktoś był zadowolony z tego, że z powodu jednego wersu Pisma Świętego (btw odnoszącego się do spożywania krwi, tak jak to czyniły jakieś ludy żyjące w czasach Jezusa i Apostołów - surowe mięso, nie przyrządzone - co Kościół odniósł do postu w środę popielcową i Wielki Piątek jako ogólne spożywanie mięsa), przyczynił się do śmierci kogoś ze swojej rodziny.
 12. przeczytaj sobie alchemika , bardo ciekawa pozycja
 13. Nie widziałem "Zmruż oczy" ani "Sztuczek", ale jeśli chodzi o Hi Way to rzeczywiście wyjątkowy film. W "Zmruż oczy" gra chyba Zamachowski...
 14. Nie jestem jakoś specjalnie przeciwny. Skoro on chce reprezentować kraj, w którym mieszka i jest on teraz jego domem, to czemu nie? Mam nadzieję, że pojedzie na Euro, bo brakuje nam takiego piłkarza. Na rezerwę pewnie, ale daje dużo dodatkowych wariantów taktycznych. Dla zaskoczenia rywali.
 15. Cierpienia młodego Wertera, Ludzie Bezdomni, Syzyfowe prace, wszystkie ksiazki Forystha

O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2022 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR - cennik

×
×
 • Dodaj nową pozycję...