Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Motylek napisał:

@Blondi jadę tylko dlatego, że dziadek zwariował. Dosłownie. Ma napady agresji i rodzina chce go na jakiś czas w heimie umieścić....

a to tak wyszło!!! trudno,lepiej faktycznie dziadka mieć pod obserwacją,powikłania po wylewie,może być coraz gorzej,,dobrze ,że rodzina kumata,a Ty wracaj cała ,,trafiła ci się przygoda Motylku,akcje i niespodziewane inne sytuacje,wszystko zwaliło się naraz,,

@Motylek polubili Ciebie,,fajnie się czyta,,,miło,ciepło,no zawsze szkoda ,że za szybko nieraz coś się skończy ale tak musiało być,,faktycznie fajna rodzina,,,

5 minut temu, makaroni napisał:

Jutro i pojutrze dzień wolny :święty:. Za powiada się szopping w Penisie :hahaha:.

 

@makaroni błagam kup tylko Penisa ,,:hahaha::płacz: inne rzeczy zostaw na potem:święty: kurcze ,czego ja tutaj nie mam Penisa,,no czemu,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Serenity napisał:

@Motylek Dziadek już z hajmu raczej nie wróci. I yak lepiej.

Spokojnej nocy Ci życzę i jutro udanej i szybkiej podróży !

Liczą na to, że jak go ustawią lekami to wróci. Choć ja też w to wątpię... 

Dziękuję :serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kawa: smakowita jak zawsze ,a nasz kolega @Łukaszek dzisiaj ranny kogutek:hahaha::love: oraz koleżanki opiekunki na posterunku od rana,,Wszyscy kawkujemy ,,będzie dobry dzień @erika :serce: czemu miało by być inaczej,,może u mnie dzisiaj będzie trochę spokoju,,wczoraj było gwarno,,najgorsze ,że wiedzą ,że babcia lubi się połozyć po obiedzie ale oni uważają,aby wyszła na powietrze ,a tam wczoraj grzało,,na słońcu posiedziała w samo południe,najgorsze słońce,,ale wszyscy mądrzejsi,a potem przed 15 sama uciekla do domu,narzekala na słońce,,i śpi na siedząco ze zmęczenia,,nieraz jak tak patrzę na nich wszystkich jakie mają pomysły,to od razu myslę sobie ,nie wtrącam się ,bo i zaraz mnie tu nie będzie,,,:hahaha: cieszę się ,że jeszcze dosłownie parę dni i wolnośc,,wolnośc i domek i rodzina:hahaha: 

@Motylek spakowana? a może już jedziesz do domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blondi napisał:

 

@Motylek spakowana? a może już jedziesz do domku?

Piję poranną kawkę... :kawa: 

Wyjeżdżam wieczorem.

Spakować się  nie mogę :hahaha: raz, że ciężko bo plecy bolą a dwa, że nie mogę się pomieścić... zakupów nie robiłam bo jeszcze nawet nie ujrzałam wypłaty :hahaha: a w walizce coś miejsca jakby mniej.... O.o i od rana kombinowanie i przepakowywanie....

Chyba przez te niemieckie proszki i płyny ubrania mam bardziej miękkie i objętość ich wzrosła ;) 

Edytowane przez Motylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek albo nasze walizki się pomniejszają:hahaha: kurczą,,ja narazie wyrzucam puste opakowania,slodyczy nie będzie już,trochę opakowań po kosmetykach też,fajek nie będzie ,więc myślę ,że teraz na luzie się zmieszczę,,,będzie raz lekko,,chodz jeszcze przedemną zakupy małe,,dla maluchów,, to jeszcze dzień przed Tobą,,a masz jakieś przeciwbólowe tabletki? zawsze troszkę pomogą,,śmigaj do synowej jak co!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Blondi napisał:

@emma mam na myśli to,że zawsze będzie przy mnie facet ,jakbym nawet zostala sama to szybko poszukam drugiego i trzeciego jak będzie potrzeba ,nie jest łatwo znalesc fajnego faceta ,,nie ,nie,,jest np, przystojny i ładny i miły,ale nie nadaje się na jednych falach i nawyki różne i klapa,ale miec przyjaciela fajnego też jest fajnie,jest z kim pogadać o pierdoletach,albo mieć znajomych w internecie i też jest do kogo buzkę otworzyć,,a ja to jestem śmiała i mam tych przyjaciół troszkę ,zawsze nie jeden podniesie na duchu,a jeszcze inny się zakocha -samo życie,,życie jest piękne,Mam koleżankę co sama siedzi w 4 scianach i strasznie samotnośc jej dokucza,tęskni za głupim przytuleniem, dobrym słowem,,marzy o facecie,ale nic w tym kierunku nie robi aby sobie kogoś znaleśc,,a potem będzie stara i nikt nawet nie spojrzy na nią,,mogłabym jakiś portal prowadzić randkowy-hahhaha 

Rozumiem, ja również mam dużo znajomych i często coś się dzieję, ale to poczucie uciekającego czasu i nic poza tym. A za Twoją radą robię trochę w tym kierunku, ale to sami po przejściach i pokręceni, że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emma napisał:

Rozumiem, ja również mam dużo znajomych i często coś się dzieję, ale to poczucie uciekającego czasu i nic poza tym. A za Twoją radą robię trochę w tym kierunku, ale to sami po przejściach i pokręceni, że hej.

@emma to prawda ,większośc to popaprańcy  i to równo,musi swój na swojego trafić,,ale się nie poddawaj,czas pokaże,,ale ten uciekający czas to wszystkich nas dotyczy,,leci jak zwarowany ,a teraz jeszcze bardziej bo się czeka z jazdu a potem wyjazdu i tak w kółko i leci rok za rokiem,trzymaj się ,pięknie się wystrój i na miasto i do sklepów,nowe szmatki kupić i się trochę zrelaksować,,jakiś fajny kosmetyk,fryzurkę  śliczną ,kolorek ładny i od razu sama w sobie będziesz weselsza i extra samopoczucie będzie:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma  Można i inaczej niż radzi @Blondi zamiast szukać partnera polubić swoją wolność i pojedyńczość. Ja np tak właśnie planuję bieżący rok, bo akurat koniec nastąpił z moim poprzednim partnerem. No i dobrze. Kogoś bym pewnie też znalazła, ale nie chcę. Teraz chcę pobyć sama i odpocząć od życia we dwójkę.

Jak napisał jakiś poeta: samotność jest zła tylko wtedy gdy się od niej ucieka. No to ja ją polubię.

   Ajak ktoś się trafi to mu się przyjrzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Serenity napisał:

Jak napisał jakiś poeta: samotność jest zła tylko wtedy gdy się od niej ucieka. No to ja ją polubię.

   Ajak ktoś się trafi to mu się przyjrzę... 

I miał rację... człowiek chyba nigdy nie jest samotny, częściej to jego nastawienie do tego stanu sprawia, że albo żyje pełnią życia, albo jedynie cierpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kochani... tak to jest, ze jak jestem w Polsce to wpadam tu tylko podpatrzec czy jestescie, czy zyjecie i czy wszytsko w porzadku.... ale jak jestem na wyjezdzie w pracy, to jestescie dla mnie jak najblizsza rodzina, jak powietrze....

mozecie byc ze mnie dumni.... jestem po rozwodzie ze stara agentura od dziada hitlerowca.. znalazlam jakas inna, a raczej ona mnie znalazla, bo znajoma mojej dobrej kolezanki, ktora mnie kiedys zmieniala poszukiwala zmienniczki... no to ok, pojade, tylko, ze nie Weden, ale 30 km za Wiedniem w Tulln, tez dziadek do opieki, ale 85 lat, spokojny z Parkinsonem... jutro wyjezdzam, stawka 60 euro dziennie, ale rodzina pdp oplaca ubezpiecznie, wiec to tak jabym do zarobkow za 2 tyg mogla dodac sobie 350 euro, wiec nie jest zle. a z Maxem, Beraterem z nowej agentury poznalam sie na fejsie jakis czas temu, wiec jakis taki fajny zbieg okolicznosci. On jest austriakiem polskiego pochodzenia. moze bedzie fajnie i ktos z Was bedzie chcial sprobowac szczescia w Austrii? wyjezdzam jutro do tego Tulln na 2,5 tyg, czyli do 23 kwietnia.... zdam Wam od razu relacje jak jest. musi byc lepiej, muuuusi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Betty, nie wiedziałam, że towarzyszyły ci jakieś problemy. Jak ostatni raz dotarł do mnie post od ciebie to byłaś u babci w Wiedniu, w jakimś małym mieszkanku... to po śmierci Pdp, którym zajmowałaś się dwa lata. Zawsze jeździsz na tak krótkie okresy do pracy, cczy to norma w Austrii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, agryppina44 napisał:

Witaj @Betty, nie wiedziałam, że towarzyszyły ci jakieś problemy. Jak ostatni raz dotarł do mnie post od ciebie to byłaś u babci w Wiedniu, w jakimś małym mieszkanku... to po śmierci Pdp, którym zajmowałaś się dwa lata. Zawsze jeździsz na tak krótkie okresy do pracy, cczy to norma w Austrii

 

ojnkochana, to nie wiesz jak bylam teraz 4 tyg u faceta, jakiegos ss-mana ktory w czasie wojny terroryzowal w obozie koncentracyjnym Polakow i w czasie szalu wrzeszczal po polsku: daj mi prosze chleba? trafil do szpitala zwiazany, a mnie agentura austraicka probowala obciazyc tym, ze pod wplywem kontaktu z polska opiekunka wrocily mu przezycia wojenne i nasilila sie agresja... kuzwa, trauma hitlerowca, co? dlatego posatnowialam rozstac sie z agentura....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszeliście o zbrodni na Bawarii jaką  dokonał brat byłej opiekunki.

Opiekunka zatrzymana. 

Wcześniej wkleiłam tu link, do tego artykułu, ale chyba nikomu sie nie chce czytać. 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/w-rzeszowie-ujeto-wspolnika-mordercy-emerytow-w-koenigsdorf-w-bawarii/t5rsff4

@Betty miło cie widzieć. Mam nadzieję, że nie trafisz na jakiegoś uprzedzonego do Polaków.

Dziś mój pdp, czytał przy śniadaniu gazetę a tam też pisali o tej zbrodni. Powiedział, że Polacy są niebiezpieczni. Całe szczęście ma Alzheimera i już zapomniał. 

Edytowane przez LENA_57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agryppina44 czy to norma, hm.... jakos tak jest, ze w Austrii pracuje sie glownie na 2 tygodnie, czasem 3, ale jest tez tak, ze mozna sie dogadac i trafiaja sie tez miejsca gdzie jezdzie sie na 4i nawet 6 tygodni...

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

Nie wiem czy słyszeliście o zbrodni na Bawarii jaką  dokonał brak byłej opiekunki. Opiekunka zatrzymana. Wcześniej wkleiłam tu link, do tego artykułu, ale chyba nikomu sie nie chce czytać. Dziś mój pdp, czytał przy śniadaniu gazetę a tam też pisali o tej zbrodni. Powiedział, że Polacy są niebiezpieczni. Całe szczęście ma Alzheimera i już zapomniał. 

o kurcze... najgorsze jest to, ze w tej sytuacji nikt nie bedzie myslala i pamietal ile dobra spotkalo Niemcow od polskich opiekunek... teraz bedzie wrzucanie wszytskich do jednego wora, ze wszscy zli i mordercy... przykre to, oj przykre... 

to jak generalizowanie, ze kazda Rumunka to zlodziejka i brudaska... a ja mam calkiem przeciwne doswiadczenia.... na szczescie.... jade teraz do tego Tulln, ale jakos tak troche lżej mi niz wczesniej, bo zyje juz wakacjami, planujemy wyjazd do Bulgarii okolo 12-nastego czerwca na jakies 2 tygodnie, juz sie nie moge doczekac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty to super, że już sobie zaplanowałaś wakacje. Ja wczoraj rozmawiałam ze znajomym i mam zaproszenie tylko nad nasze morze. 

@agryppina44, wokól tyle zazdrości i uprzedzeń, że trzeba tak do tego podchodzić. 

Ale naprawdę się cieszę, że dziadek zapomniał ten artykuł, bo takie sytuacje mogą wpłynąć na naszą współpracę. Tacy ludzie mogą się obawiać zatrudniać opiekunki z Polski. 

Ja nie bardzo wierzę w udział opiekunki w tej zbrodni. Mogła opowiadać za dużo w rodzinie a zbir brat to mógl wykorzystać. Często lepiej nie mówić co gdzie i co ile kto ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LENA_57 napisał:

@Betty to super, że już sobie zaplanowałaś wakacje. Ja wczoraj rozmawiałam ze znajomym i mam zaproszenie tylko nad nasze morze. 

@LENA_57 ja zaczelam planowanie od polskiego morza... ale pani mi w biurze podrozy uswiadomila, ze bedzie zimne morze o tej porze i moze nie byc pogody... i ze w Bulgarii pewna pogoda i cieple morze i jeszcze jakies naclegi prywatne znalazlam za 1400 zl dla 2 osob doroslych i 2 dzieci na 16 dni to mysle, ze super... jeszcze zamek Drakuli mi sie w Rumunii marzy po drodze, bo autem chcemy jechac z noclegiem w Rumunii :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...