Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Betty, jak fajnie że wreszcie skończy się Twój horror.

Miłego powrotu do domu.

Dobrze, że mamy gdzie wracać:love:

@Łukasz wpisz ich sobie w Google, są tam bo ja ich właśnie w Googlach znalazłam. teraz jestem juz spakowana i nie pamiętam ul. Klasztorna, Kościelna?

jak zajade do PL otrzymasz ich dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty również życzę Ci wielu sił, a najlepiej, żeby Dziada już zostawili w szpitalu, bo prawdopodobnie agencje przyśle kolejną opiekunkę ? a mało kto jest tak wytrwały jak Ty. Ja samej siebie nie umiem wyobrazić w podobnych opałach. Cóż...wszystkimi nami rządzi przypadek.

@A.NN.A szczęśliwej drogi do domu i udanego wypoczynku !

Nudę to odczuwam tu zawsze, ale to raczej taka niezdrowa monotonia starośći i taka jałowość. Nudę widzę tu wszędzie wokół , nawet ulice, sklepy, parki... Tylko w samej sobie mam życie i jakieś myśli sensowne. Może tylko pierwszy wyjazd jakoś mnie ciekawiły Niemcy, ale to było dawno.

Jasne, że każdy odbiera to w swój sposób. Zresztą tą niemiecką pustkę uważam za najmniejszy problem ze wszystkich

 W Polsce wszystko wydaje mi się ciekawsze i bardziej interesujące i jest jakaś adrenalina, walka, dzieje się ! życie, prawdziwe problemy i prawdziwe radości i rozmaitość na każdym rogu, i to właśnie lubię !

    Udanego pobytu w kraju jeszcze raz !

@Blondi a wracając do rzeczywistości naszej ; czy duża zmiana diety nie zaszkodzi twojej Babci ? Ja zawsze jestem ostrożna. Miałam raz Babcię karmiącą się zupą z puszek, miewiała rozwolnienia, ale gdy zaczęłam normalne jedzenie gotować to zatwardzenie przyszło, że hej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity co do diety ,to dam radę,,znam się na tym troszkę,,,ale babci nie upilnuję,,zjadła rosołku na ryżu dwa talerze i ziemniaki ugotowane z masełkiem,,,ale jeszcze było mało i korniszony musiała zjeśc,,,ale już jest bardzo dobrze,,,a je dalej wszystko co jadła do tej pory -oprócz trunków,,także babci nic nie będzie,,,ale fochy strzela,,,pierwszy raz widziałam u niej fochy,,przyjechali znajomi i coś pogadali gwarą swoją i babcia jakaś zrobiła się fochowata:hahaha: to zupa za zimna:hahaha: bo nie było rano  kawy i marmalady:hahaha: ale się prześpi i będzie dobrze,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanka -kaszanką ,,ale kiszka mięsna z kaszą jaglaną,,to dopiero pychota ,,robią u nas ta kiszkę zakłady mięsne ale tylko porą letnią,,a szkoda ,,jest przesmaczna i mięsa bardzo dużo i kaszy,,,ale sobie narobiłam apetytu,,, :święty: chodz jestem już dawno po obiedzie i się rozkosznie nudzę ,,podjadając babci owocki:jabłko::zielone_jabłko: ,,no ja mimo wszystko nie zjem w jeden dzień kosza owoców, jak to babcia potrafi,,,,ale widzę w lodowce pyszne ciasta tortowe ,,,,ktoś pod moją nieobecnośc przyniosł,,,,hahahha 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, zupełnie nie w bieżących wątkach, ale ciekawe: sukces polskiej piosenki śpiewanej przez Armeńczyków.

Ale się wyuczyli polskiego !

 

@Blondi a zmiana diety, nawet małe zmiany,  zawsze drażni starych ludzi - jak ja to widuje. No bo jedzenie to prawie całe ich życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

@A.NN.A jesteś szczęsciarą dzisiaj i zmykaj szybko do tego domku z tych nudów,,nudy zostaw w De a teraz zaczynaj żyć trochę na inaczej,,trochę weselej i radośnie,,,:hahaha: 

@Betty  a Tobie zostały 2 dni,,tylko 2 dni,,,jak tyle wytrzymałaś to i te 2 dni będą dla Ciebie pestką już,,,,życzę Ci szybkiego powrotu do domku,,,i ogromnego wypoczynku:love:

@jolantapl. na ten Twój bigos to ja też się piszę,,,też mam trochę miejsca ,,:płacz::hahaha:

 

Niedziela zaczęła się dla mne bardzo pracowitym dniem,,,babcia biegała całą noc do ,,klo"

ale na szczęscie babcia sama wszystko oporządziła,,i bardzo dobrze,,niech robi troszkę koło siebie,,dała radę ? dała,,,wiem ,że owocow za dużo,,wczoraj już miała nie jesc ,,ale co mam zabronić i zabrać? to nie ja!!!,,musi sama zrozumiec ,że musi zrobić przerwę,,i już zrozumiała,,a ,że jest kumata to dobrze wie o co chodzi,,,więc dzisiaj nagotowałam ryżu i dostanie zupkę ryżową,,i wcina sucharki z herbatką,,powiedziałam,żadnych trunków dzisiaj,,,:hahaha: a babcia mnie wygania do restauracji na obiad:hahaha: a ja ,że nie!!! ja mam co jeśc w domu,,mam kartofle i jajka ,,mięsa mogę dzisiaj nie jesc i nic mi się nie stanie ,,to babcia machnęła na mnie ręką,,bo o tej restauracji słyszę już 5 raz dzisiaj,,,,:hahaha: 

@Blondi droga bo tak to bywa,że naturalnym stanem są przemienne okresy biegunek i zaparć w tym wieku.Zaczopuje się ta okropność ,nazbiera się i popracuje to bagno w jelitach a na samym końcu wyleje się by ulżyć życiu.A czasem oczyści się taki człek nie zaburzając sobie snu....Pogodnej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...