Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas walizy rozpakowac, schowac letnie rzeczy a wyjac berecik z antenka i jesionke w jodelke otrzepac z naftaliny, na nutriie jeszcze za wczesnie . Jutro to  to zrobie, dzis po kilkunastogodzinnej podrozy jestem zmeczona ale szczesliwa,  teraz  dwa miesiace wolne. Taka sobie muza na jesienny wieczor i potem spac. Dobranoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda szykujesz się na święta do pracy?  zapomniałas o karakułach ,które też trzeba otrzepać i zobaczyć ile jest za duże albo za małe,,,pamiętam ,że zawsze futra były  za duże na mnie -oczywiście nie moje ,,,ale kożuch raz mialam bardzo fajny ,,,za to był opięty na mnie ,,,ja chudzinka i kożuch mikrusi ale długi ,,taka moda była,,,trzeba było do dużych miast jechac na bazar albo komis aby kupić kawałek baranka na plecki-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swieta do pracy? Nie, ja nigdy nie  pracuje w swieta , raz bylam wyjatkowo na Wielkanoc , ale BN i Nowy Rok tylko w domu. Napisalam dwa miesiace i tak rzeczywiscie mozna by bylo myslec , ze jade na  swieta . Wybieram sie do pracy dopiero w styczniu przyszlego roku. Futerko, a wlasciwie kuteczke z lisich lapek mialam. Do dzinsow i kozaczkow na szpilce jaki to byl szyk! Wolalam jednak i lepiej, swobodniej czulam sie w kozuszku Tez mialam dlugi, turecki, wyszywany kupiony od przedsiebiorczej kobity, ktora przywozila z  Turcji na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, nalezy mi sie odpoczynek , bo w tym roku na raczej krotkie turnusy , ale czesto jezdzilam.  mam juz dosc tych podrozy. Tylko w kwietniu i 5  tygodni w lecie mialam przerwe . Za ostatni  wyjazd niespodziewanie dostalam dobry Geschenk  i teraz juz  ciesze sie, ze wszystko zakonczylam  tak jak planowalam.  Powiedzialam Dobranoc i jeszcze nawijam z laptopem w lozku hahaha...No to teraz wreszcie Dobranoc..Milych snow..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi, aż wypieków na policzkach dostałem, haha. Dziękuję, a ode mnie masz :zielone_jabłko::love:

Dobrze ,że tylko wypieków -hahahhaha ,że nic więcej  burzliwego  :hahaha::love::love:

Ale pogoda mokra,,brrr brrr -dobrze ,że w domu cieplutko,,:) jest co jeśc i pić ,ale zakupki dzisiaj muszą być ,,pieczarki brązowe w promocji -parę centów taniej i trzeba koniecznie kupić,,,a pamiętam ostatnio ,że kazał mi dziadek wyrzucic pieczarki bo uważał ,że stare i krzyczał ,że więcej nie kupi grzybów ,mowy nie ma,,,ale zapomniał już i dobrze,,,hahhaha babcia demencja a dziadek już też powoli widzę ,że ma demencję,,małymi krokami zagląda do dziadka ,,,jestem tutaj tydzień a mam wrażenie jakbym była już tu ponad miesiąc,,,jakoś się ciągnie powoli,,,zamiast schnella schnella :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze w swym lozeczku snic i rano kawke pic!. Wyspana ide zaraz na zakupy, zaplanowalam rosolek  na kurczaku. Po podrozy zawsze mam na rosol ochote, szczegolnie ostatnio, kedy zywilam sie fastfoodami  czy szybkimi daniami w knajpkach albo  z mikrofali  i suchym prowiantem, co  tam bylo w lodowce i zupka z torebki..W chlodny dzien, chociaz sloneczny bedzie smakowal nie tylko mnie, gotuje duzy gar. Jutro  polaze po sklepach, moze kupie jakas fajna , cieplejsza kurtke. W De. nic specjalnie mi sie nie podobalo a jesli juz to bylo za drogie jak na zwykla kurtke. @Blondi pytalas o karakuly, przypomnialam sobie, ze mam w szafie  futerko o dlugosci 3/4 ze sztucznych karakulow,   na takie sztuczne futerka  tez byla moda jakis czas temu, ekolodzy potepiali te, ktore nosza prawdziwe. Wczesniej juz  z mojej stylowy i kurtki z lisich lapek nabijali sie moi znajomi "ekolodzy" i mowili, ze jest z mysich cipek hahaha, ale noszona na luzie , nie  jak pancia nawet fajnie wygladala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda takie z mysich cipek kochałam futerka ,,,do tej pory mam fajne krótkie lamparcie ,,,liski też lubię ,ale takie jak piszesz z łapek czy cieniutkich paseczków,,,takie lekkie ,,,kocham futerka i lubię mież na zimę coś z futerkiem,,,hahahha i mam oczywiście,,,nawet kamizelkę mam z futerka z długim włosem,ma byc po pleckach ciepło i jest,,,odpoczywaj i zajadaj się rosołkiem,,,ja jestem po obiedzie i obżarta na maxa ale z jabłuszka nie zrezygnuję i jeszcze popcham ten obiad :zielone_jabłko::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi zrobil  sen i goracy rosolek, czuje sie juz  calkiem  wypoczeta. Taki rosolek dobry na jesienne, chlodne  dni rowniez dla tych smarkajacych, kaszlacych ,  moze mnie nie wezmie. Jabluszka i inne owoce jem  , witaminki naturalne najzdrowsze.

 Do posluchania moze utwor tegorocznego noblisty w dziedzinie literatury. Bardzo mnie to zaskoczylo, do tej pory Bob Dylan kojarzyl mi sie z balladami, ktore graja takze zespoly rockowe np Guns N "Roses  jak znany "Pukajac do nieba bram". Ten utwor to tez muzyka z westernu " Pat Garret i Billy Kid". Milego wieczoru .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna muza -stare ale wspaniałe ,,,lubię to!

Ale mnie dziadek dzisiaj przejezdził autem do tej pory,,po nocach już mnie ciąga tu i tam,,,babcia padła w aucie -sobie pospała ,,,jakie tu kręte drogi ale dalam radę -no jak nie ja ,to kto? ,mądrala ? nie ma siły na pedałki w aucie,,,,jeszcze deszcz pada ,,nie lubię takich por do jazdy ,,,ciemno jak  w  dupie ,tutaj w Niemczech też oszczędzają na prądzie ,,wioski ciemne i bez lamp -strasznie dziwne dla mnie ,,,ale tak jest ,,,bylismy w Lidlu i dziadek strasznie lubi kupowac i co chwila czy chce to czy tamto,babcia wybrała sobie jogurciki,,,a ja prawie nic ,bo wszystko jest w domu,,to po co? już widze ,że zaczynam przybierać i jak  się nie powstrzymam to będe zaraz znowu lekką tłusciutką Blondi-więc podobało mi się ,że mądrala tak bardzo chce mi coś kupić a ja wybrzydzam równo,,ale fajnie było na zakupach ,,,a potem do rodzinki i tam kolacja ,,,niedawno przytargałam towarzystwo do domu i szybko pobiegli w bety,,,hahahha dzieci moje już śpią-hahahha dobrze ich tak przewozić to padają do snu chodz trochę wczesniej,,,:hahaha:

 

Diablica -hahahhahhaha:love::serce::love: pasuje trochę do mnie-hahahha:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Łukasz napisał:

Życzę wszystkim spokojnej nocy  :)     Dobranoc:love::serce:

Blondi mistrzem niemieckich dróg zostaniesz, wow   :hahaha:Zmęczona pewnie, to idź też odpoczywać :love::serce:

hallo!!! ja jeszcze mam coś do zrobienia-hahahha:love::serce::love: diabliki mam chyba -:serce: byłam zmęczona wcześniej a teraz już odżyłam ,,powera dostałam i koniec ze zmęczeniem,,,potrzebuję mało na zregenerowanie się -buziaki:love: 

Dobranoc kochani!!! ale tak do końca nie wiem czy już Dobranoc!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata witaj! z tego co pamiętam to Ty sie starasz aby wyjechac do pracy do Niemiec ,,,uczysz się niemieckiego i jeszcze pracujesz -czy dobrze pamietam? chyba tak,, więc  ja do końca nie wiem ,na jakich zasadach jest ta umowa niemiecka -zaczynasz pierwszy swój wyjazd od umowy niemieckiej ,,,ja chyba mimo wszystko zaczełabym od umowy z agnecją w Polsce i pojechalabym do tej pracy i zobaczyla jak naprawdę taka praca wygląda i potem w każdej chwili można zmienic agnecję i umowę ,,dobrze się zorjentowac we wszystkim i czemu !nie od razu na umowe niemiecką ,,,ale najpierw upewnij się ,że ta praca to właśnie to i chcesz tego ,aby potem po miesiącu nie wycofywac się, bo to nie ma sensu,,jesteś młoda i napewno opłaca się od razu być tylko na umowie niemieckiej -nie wiem jakie są wynagrodzenia ,,,nie orjentuje się też ,jakie są zasady w danej agencji,,także ja pierwsze kroki bym stawiała w chyba w agencji polskiej a potem szła na głęboką wodę do DE i na ich umowę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...