Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minut temu, magdalenk@ napisał:

Myślałam, że tylko ja mam takie wrażenie, że noce ostatnimi czasy są tak krótkie. Szczególnie po wczoraj, pdp miał gorączkę, słabiej się czuł, więc już całą noc byłam tak naprawdę na śnie bardzo lekkim. Na szczęście to coś jednorazowego, był już rano lekarz, przepisał jakiś lek. Jednak pdp już się czuję dobrze i wspomina coś, aby upiec ciasto do popołudniowej kawy. Ja zjeżdżam na urlop w styczniu, aż sama nie wiem gdzie spędzić ten wolny czas :)

Leć kochana tam gdzie pięknie  i ciepło ;) Polecam Hiszpanię ....Ja w tym roku będę korzystać z uroków zimy ;) Spędzę tydzień w Zakopanym a następnie tydzień na Słowacji ;) Trochę się przemrożę ,troszkę zasmakuję nart ,gorących źródeł ,orzełków na śniegu .......odliczam już  dni .....dam radę ....muszę dać

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo !!! Cześc Wszystkim ,,,:hahaha: ,,a czy noce a czy dnie to raz szybko a raz długo lecą,,wszystko zależy od tego całego planu? Ja Wam mówię ,,aby do niedzieli a potem z górki już ,,,zleci i poleci ,,,:love: Ja mam gosci od rana,,,młode dziewcze -kominiarzem,,oj zdziwiłam sie bardzo ,,rączki umorusane ,,czarne ,sympatyczna bardzo ,,młoda dziewczynka pogrzebała w kominie na gorze i na dole ,,pozmieniała tylko narzędzia ,trochę sadzy sobie wzięła w worek i baj baj,,,poszła a ja myślę ,,czy codziennie domyje swoje sliczne rączki,,wiem jak sadzę trudno zmyć,,chyba ,że są wspaniałe środki,,napewno są,,,  praca jak kazda inna ,,ale ten czarny strój i młode dziewcze -szczuplutkie i mikre,,,kominiarzem,kominiarką,,,

a dziadka do lekarza nie mogę popędzić i nic na siłę,,raz powiedziałam rano i już nie będe mu tyłka zawracać,,a dziadek ma to gdzieś:hahaha: no to ja tym bardziej,,ok!  

no to buziaki dla Was ,,:love::serce::love:

@magdalenk@ jesteś taka samiuteńka na tym świecie?:płacz: szkoda urlopu przesiedziec w domu ,,dobry miesiąc do wymyślenia czegoś atrakcyjnego ,,no ja to palmy i słońce   wybieram,,oceany,

też tak pomyślałam o fajnych znajomych i bez zastanowienia żadnego ruszaj na te Włochy,,,tak bym też zrobiła ,,, fajne sklepy i fajne ciuchy mają,,lubię ,

@Łukasz a Ty z Busa piszesz? czy już w domku jestes,,trzym się grzecznie,,abyś nam wstydu nie przyniósł jak się rozpuscisz przy tym prawdziwym browarze-hahahha 

A masz ktoś kaca??:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

@magdalenk@ jesteś taka samiuteńka na tym świecie?:płacz: szkoda urlopu przesiedziec w domu ,,dobry miesiąc do wymyślenia czegoś atrakcyjnego ,,no ja to palmy i słońce   wybieram,,oceany,

 

też tak pomyślałam o fajnych znajomych i bez zastanowienia żadnego ruszaj na te Włochy,,,tak bym też zrobiła ,,, fajne sklepy i fajne ciuchy mają,,lubię

A no jestem. Nie mam żadnej bliskiej rodziny, faceta. Stąd też łatwo jest mi wyjeżdżać i poświęcać się całkowicie pracy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magdalenk@ Twoi PDP nie śpią po obiedzie? nie leżakują ,,moi od razu na łóżka i kanapy i drzemka pełną gębą, a ja mam przerwę ,,oj  wiem jak bardzo lubią oglądać zdjęcia ,,wiem ,babcia jak się cieszy jak jej pokazuje zdjecia swojej rodziny ,czy z imprez róznych ,,zawsze mówi ,,jaką Ty masz dużą rodzinę,, :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

@magdalenk@ Twoi PDP nie śpią po obiedzie? nie leżakują ,,moi od razu na łóżka i kanapy i drzemka pełną gębą, a ja mam przerwę ,,oj  wiem jak bardzo lubią oglądać zdjęcia ,,wiem ,babcia jak się cieszy jak jej pokazuje zdjecia swojej rodziny ,czy z imprez róznych ,,zawsze mówi ,,jaką Ty masz dużą rodzinę,, :o

To zależy najczęściej dziadek drzemie zaraz po obiedzie, wtedy mam przerwę od 13:30 do 15:30, jeśli jednak chce się położyć trochę później to mam wtedy przerwę od 16 do 18, a później już powoli myślimy o jakiejś kolacji, rozmawiamy o planach na następny dzień. Mój pdp ogólnie kładzie się ok. 22:30-23, więc mamy tak rozsypany plan dnia. Jednak pdp jest sympatyczny, lubi spędzać czas w fotelu, pooglądać telewizję to i zdarzy się tak, że mam więcej czasu dla siebie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry:kawa::kawa::kawa: ,,,kawusia czeka na Wszystkich ..Miłego Dnia,dużo radości i wesołości ..:love::serce::love:

czytając wasze posty o nasłuchiwaniu nocnym wyobrażam sobie jakie to musi być męczące ,,to nie spanie ,,,ale i tak jest i pocieszamy się ,że jeszcze trochę i sie wyśpimy ,,że to nie trwa non stop ,,:)

Ja dziękuję ,ze mam śpiochów i całe noce są moje,,,to trzeba docenic i to jak bardzo:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.dzień dobry:serce::love: dzięki za kawkę bo ledwom żywa.Co tam noce u dziadka,tu dopiero sie nie wysypiam a i dni tak napięte i pełne zajęć,że mowy nie ma o odpoczynku.Tam jak wczasy miałam.Wczoraj zadzwoniłam do dziadka,jejku jak się ucieszył i wzruszył.Dziękuję Ci za niespodzankę,tak mi powiedział. To było na pewno fajne,bo on jest samotny,dzwoni do niego tylko raz na jakiś czas córka .Napiszę mu też kartę,bo ma tylko jeden list i pilnuje go i trzyma w szafce.Humor mam na kilka dnie i w głowie jego uradowany głos.

Wspaniałego dnia Wam życzę:serce::love::serce::love: a co tam jeszcze serduszek też

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówię ,że będac w Polsce to roboty mamy po pachy,,czemu tak jest? jaki to urlop,,jak nie można ogarnąc wielu rzeczy ,wszystko na głowie ,no i non stop goście,,a ja mój dom mam otwarty więc lgną do niego wszyscy:hahaha: tak ja urlopuje w De -niestety ,,praca -pracą ale tutaj odpoczywam ,,zero spraw i problemów co by były w Polsce,, w De -nic -tylko spokój,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam:):love: z kraju miodem i mlekiem płynącym, dookoła "dobre zmiany", haha :całus:Trochę poprzebywam i znów do dojczlandu czy dojczlandii, ,jak kto woli, hehe :)

Blondi, erika, luttka, całuski:love::love::love:  ale bez języczka:płacz: No, żartowałem :hahaha:Czas na :piwo:Dobrze, że wódki nie piję i nie będę mieszać, więc żadnego zwracania beeee nie będzie :hahaha:

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i do miłego:serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ Ty czujesz ,że żyjesz -super wypoczynek i aż miło widzieć zadowoloną buzkę i szczęsliwą,,,oj dobrze tam leczą i rehabilitują,,,trzeba chyba będzie spróbować, też tak za parę lat się po rehabilitować,,,pozdrawiam z roboty w De -hahahha ja się rehabilituję na małżeńskim łożu:hahaha: i uśmiecham się też do Ciebie,,,buziole wczasowiczko:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się sam do siebie, oczywiście, jak wczoraj zmiennik opowiadał mi o swoim 3letnim doświadczeniu w opiece....wybierał lekkie sztele, mało obowiązków. Nie wiedział jednak, jak umyć głowę dziadkowi, jak zrobić toaletę w łóźku. Ech.... chciałoby się powiedzieć, doświadczenie ma .... niejedno imię, haha. Ale choćby ze względu na 3 letni staż w jeżdżeniu do opieki, zawsze będzie mówił ... mam doświadczenie, haha. Ok, mykam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszmasz rację co do powiedzenia ,,cyt,,,doświadczenie ma .... niejedno imię"

ja poznałam opiekunkę z 12 letnim stażem i doświadczeniem  w opiece, jak opowiada , ale to nie doświadzczenie w opiece ma ,,tylko w piciu i to w pożądnym piciu ,,alkoholu,,od rana ,,na steli oczywiście,, ja mogę być bez doświadczenia i wystarczy mi to czego sie do tej pory nauczyłam i to co potrafię ,,to co widziałam i aby sobie radzić z wszystkim,,,

kolega Twój nawet filmików nie obejrzał jak umyć głowę,,a ja przestudiowałam to wszystko bo nawet mnie to bardzo ciekawiło, ,,aby potem nie stanąc jak słup i mieć problem jak to zrobić itd, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam opowiem,,no fajnie mam z tym upierdliwym moim mądralą,,,miały być zakupy jutro ale nie wytrzymał napięcia i dzisiaj pojechaliśmy ,,jesteśmy w sklepie i dziadek się mnie strasznie pyta co kupić itd, popisał sobie na karteluszkach co ma kupić ale nie wziął bryli i nie mógł doczytać a jego pismo trudno odczytac i tylko można było sie domyślec co on tam napisał :hahaha: a bardzo fajne są dziewczyny za ladą i gadka i jedna pyta się czy to mój tata? a dziadek słyszy i zadowolony od ucha do ucha opowiada ,że to jego opiekunka itd, od razu poleciała cała historia ,,ile było smiechu ,,,kupuje wszystko co chcę ,,nieraz to mysle co za dobroć w Ciebie wstąpiła ,,ale jedzenia jest naprawdę dużo ,,nie trzeba daleko szukać aby zostać córką,,:hahaha: fajnie jest jak praca na takim luzie fajnym mija ,,radosnym,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...