Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Teraz to już wiem,  że macie  @Grzegorz B po jednej  Elce z @Baśka powtarzająca się

ALE na początku jak tu wlazlam,  to myślałam,  że RAZEM jedna Elka. xd

No, co babie bronisz?

Niech se jedzie. Goldkarte zum Deutsche Bank niech zostawi,  i arivedercii..xd

Mamy pojedyncze , każdy swoją  ...przysięgam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mamy pojedyncze , każdy swoją  ...przysięgam :szydera:

Ha ha ha ,już Ty lepiej nie przysięgaj ,bo to dopiero podejrzane:):):)

A co do kalendarza ukłądanego przez rodzinę PDP dla opiekunek,to nieraz się z tym spotkałam.Jakbyśmy były rzeczami,nie ludźmi.Wszystko w tym układaniu biora pod uwage, tylko nie nas.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Ha ha ha ,już Ty lepiej nie przysięgaj ,bo to dopiero podejrzane:):):)

A co do kalendarza ukłądanego przez rodzinę PDP dla opiekunek,to nieraz się z tym spotkałam.Jakbyśmy były rzeczami,nie ludźmi.Wszystko w tym układaniu biora pod uwage, tylko nie nas.

Normalka ....Tylko na szteli w N. , gdzie w sumie pracowałam 2.5 roku oni/rodzina dostosowywali się do mnie . Tutaj Elka układa pod siebie ...a to ferie i młodocianych pacjentów brak , więc ona też na urlop ...a to coś tam znowu i aby pod siebie . Ja nie dałam się na krótko , na moje urodziny wypchnąć , bo wytłumaczyłam jej , że co mi dadzą 3 -4 dni urlopu i z powrotem meczyć się w podróży ... Nie miała wyjścia ...talon do Galerii na 50 e był ....Zmienniczka urodziny obchodziła 1 listopada . Tak bardzo troszczyła się o nią , żeby była w tym dniu ze swoją rodziną ( zmienniczka chciała przyjechać normalnie na wymianę ) i pozwoliła nacieszyć się urodzinami wśród bliskich ...przybyła raptem dwa dni po urodzinach . Nawet życzeń nie miała złożonych , że o prezenciku nie wspomnę ...Elka jest tak bardzo obliczna , że w pale się nie mieści , żeby mogła to by nam dwudniowe urlopy dawała ...aby tylko zaoszczędzić :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, beatrix+ napisał:

Teraz to już wiem,  że macie  @Grzegorz B po jednej  Elce z @Baśka powtarzająca się

ALE na początku jak tu wlazlam,  to myślałam,  że RAZEM jedna Elka. xd

No, co babie bronisz?

Niech se jedzie. Goldkarte zum Deutsche Bank niech zostawi,  i arivedercii..xd

No właśnie kasa i kluczyki

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

Każdy ma swoją Elkę, ja też, a nawet dwie :haha:... A, tak w ogóle, to ja jeszcze nie spakowana, ale obiad dla rodziny wydany, i w ogóle jadę kole 3 rano, także spanie pójdzie sobie do lasu... A sosna:szydera: z nim 

Sosny nie wyganiaj do lasu ...może pożytek jeszcze z niej będzie podczas Twojego niespania :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Afryka napisał:

Osobisty na nockę zapitala, więc kofer na dół sama muszę znieść... to może go wcale nie pakować? O.o:szydera:

Trzeba sobie życie ułatwiać. Znieś o północy pustą walizkę a potem spokojnie znoś ubrania i pakuj do walizki. Powinnaś do trzeciej rano zdążyć. :szydera:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie  przemyślenia wieczorne mam w oczekiwaniu na pflegedienst. 

No bo niby nic nie mam do do Zmienniczki,  ale z miesiąc czasu MNIE zwodzila i nie chciała jasno powiedzieć,  kiedy przyjeżdża i czy w ogóle...

Aż w końcu firma ją zmusiła do konkretnych postanowień. No i zaczyna 1.lutego. 

Skoro ja pracuję do końca stycznia, to urlop mam już 1.02.

A ona mi dziś gada,  że "  musimy się umówić,  gdzie klucz zostawisz,  gdybyśmy się minęły?"

Toć Cuś NIE pojmuję...

To ona powinna już od rana  być na stanowisku pracy gotowa do działań przy PDP, nie?

Ja wyjeżdżam 1.02.W południe,  to palcem nie powinnam ruszyć,  nie?

Cuś się tej mojej koleżance porobiło w głowie...

Nic to! Ja ją naprostuję!

P.s.

I jeszcze  mi wmawia,  że busy od niej jeżdżą w czwartki. 

TYLKO. 

Kujawsko-pomorskiego????

Wolne żarty!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zmianami to różnie bywa. Ja na przykład wyjeżdżam nad ranem a zmienniczka przyjeżdża po południu poprzedniego dnia. Wybacz, ale po kilkunastu godzinach podróży to każdemu należy się wypoczynek a nie od razu do pracy. Zaczynamy więc pracę od następnego dnia.

Poza tym jeśli to nowa osoba to ten czas wspólnie spędzony jest na przekazanie informacji o pracy i podopiecznych.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta  Nie wybaczę,  zwłaszcza,  że mnie po 20 h podróży od razu zagoniono do roboty. I spać poszłam po kolejnych 12 h.

Przyjechałam soecjalnie wcześniej 2 dni,  żeby się i wypocząć i wszystkiego nauczyć. 

To ja tu jestem nowa,  a zmienniczka wyga. 

Ale zasady jakieś trzeba zachować. 

Skoro ją nie interesowało,  w jakim ja stanie przyjadę- potem 3 tyg. leczylam rwe pierdoną kulszową. I prosiłam,  mówiłam,  że msm chory kręgosłup...ona też. 

To litości nima!

Jak Kuba soltysowi...itp.

Dobro wraca,  owszem. 

Ale tylko wtedy,  gdy sami je zasiejemy,  o?

Prowde godom, cy niii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze wyjeżdżam wcześnie rano,ale zdarzyło mi się,że zmienniczka miała busa tylko we wtorek/okolice Mazur/ i o 9 rano była na zmianie w środę i od razu przy mnie za ścierki i odkurzacz i zaczęła nawet ròże obciąć,mimo,że ogrodnik był...razem pełne 36 godz to trochę za dużo.. Teraz zmieniłam osobę co się nie dogadała z busem o godz odjazdu i biedna nie spała całą noc,a bus odebrał ją na następny wieczòr o 21...nie mam pojęcia jak tego busa zamawiała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania39 kiedyś mal bus przyjechac po mnie pod wieczor a przyjechal nastepnego dnia o 10-tej rano . Nie zmruzylam oka , bo bałam się , że nie usłyszę telefonu jak się rozespie . Walizkę miałam wystawiona na taras , żeby nie budzić nikogo po nocy hałasem kołek ...Jakie było zdziwienie opiekunki i PDP , kiedy rano ujrzały mnie siedząca w pokoju xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ania39 napisał:

Ja też zawsze wyjeżdżam wcześnie rano,ale zdarzyło mi się,że zmienniczka miała busa tylko we wtorek/okolice Mazur/ i o 9 rano była na zmianie w środę i od razu przy mnie za ścierki i odkurzacz i zaczęła nawet ròże obciąć,mimo,że ogrodnik był...razem pełne 36 godz to trochę za dużo.. Teraz zmieniłam osobę co się nie dogadała z busem o godz odjazdu i biedna nie spała całą noc,a bus odebrał ją na następny wieczòr o 21...nie mam pojęcia jak tego busa zamawiała.

Każdy, kto chce się podzielic czy to swoją radością, czy smutkiem, czy pierdoletem uważa samozwańczo, że ma rację i tak jest, bo ponieważ zawsze to subiektywne.

Niemniej jednak, jak się człek wysili i postara się o odrobinkę zrozumienia dla drugiego to okaże się, że porozumienie jest możliwe. Wyjmujac tylko przypadki ekstremalne, działa.

I o to chodzi, żeby dobrze funkcjonowało a wykorzystać do tego możemy narzędzia mowy, słuchu, tudzież gestu/ bez serdecznego palca/ i mimiki twarzy. Działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@ania39 kiedyś mal bus przyjechac po mnie pod wieczor a przyjechal nastepnego dnia o 10-tej rano . Nie zmruzylam oka , bo bałam się , że nie usłyszę telefonu jak się rozespie . Walizkę miałam wystawiona na taras , żeby nie budzić nikogo po nocy hałasem kołek ...Jakie było zdziwienie opiekunki i PDP , kiedy rano ujrzały mnie siedząca w pokoju xd

...to samo było tutaj...wielkie zdziwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Ja tez się przewietrzylam.....I portfel też  :szydera: Zwiążcie mi ręce....:d Nie sposób było nie kupić jak z przecenionych rzeczy jeszcze 50% reduziert....tylko brać i wybierać.....:szydera:  A szmacianka w domu została  :grzmotnąć:

Ja jutro wybiorę się na łowy .

 

Jeśli chcesz to Ci szmacianki podeślę xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...