Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.Piękna pogoda ,cieplutko jak w lipcu.

Mi  jakaś pokrzywka wylazła na brzuchu.No spokju za cholerę.Coś w aptece właśnie nabyłam.Jak nie pomoże ,to w piątek do lekarza.

Miłego dnia wiem życzę.

Moze pokarmowa?

Zmienialas jedzenie ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sarmaci Polacy!!!!

Przystopujcie trochę, bo zaraz antagonizmy nam się tu pojawią .

Ja już nie uzewnętrzniam swoich poglądów politycznych od czasu jak u babci na imieninach rodzina za różnice poglądowe rzuciła się sobie do gardeł. Fatalny widok. Talerze i inne szkła potłuczone, płacz dzieci, lament żon. Kłótnie teraz na pokolenia. Po co to komu ? Niech każdy robi co uważa za słuszne i tyle. TV nie chce się otwierać, radia słuchać, i jeszcze tutaj zacznijcie uprawiać politykę , to będzie nas tu mniej ( przynajmniej ja tu wpadnę dopiero po wyborach, jeszcze nie wiem, którego roku ) 

My tu mamy swoje rządy @Moderator-a i niech tak zostanie. My tu wszyscy równi jesteśmy i dobrze, że wyborów u nas na profilu nie ma ( chyba, że miss lub miss-tera:)). Nasz szczęśliwy land jest tutaj na forum i uszanujmy ten fakt i osoby

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Teresadd napisał:

Mi  jakaś pokrzywka wylazła na brzuchu.

Szybciutko zaaplikuj sobie 2 tabletki musujące wapna. Szybko smaruj do lekarza. Jeśli łamią ciebie kości, to oby to nie był pułpasiec:szok:. Wysypka na pasie brzusznym jest tego wskaźnikiem. Im szybciej pojawisz się u lekarza tym lepiej dla Ciebie. Zdrowia życzę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Grzegorz B napisał:

Hę? Prawo wyborcze, jak sama nazwa mówi, jest prawem. Nie obowiązkiem. Sięgnij do Konstytucji. To raz. Dwa: mój głos jest zbyt cenny, bym dawał go komuś/partii, której nie ufam, kto mnie okłamał itd

Nie wiem jak teraz , czy ktoś ...jakaś gmina prześcignęła , ale pamiętam , że kilka lat temu Kleszczów był najbogatszą gminą w kraju . Hieny ...Grzesiu ...są wszędzie i będą zawsze ...Właśnie warto głosować ...wybrać sobie kogoś niekoniecznie z jakiejś partii , ale kogoś o kim słyszało się ....chociaż ...że jest ten ktoś człowiekiem ..nie czyhającą na padlinę hieną ....Gdybym była w kraju podczas wyborów ..możliwe , że ja @foczka63..zalapię się na drugą turę ...to głosowałabym na M Ł O D Y C H ....bo jeszcze nie są zepsuci ...A dawno temu , jeszcze za Wałęsy ...śp. prof. Falandysz powiedział mądre słowa : " rzeki tym różnią się od polityków , że szybciej z koryta występują ..." ...Mądre i prawdziwe słowa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Szybciutko zaaplikuj sobie 2 tabletki musujące wapna. Szybko smaruj do lekarza. Jeśli łamią ciebie kości, to oby to nie był pułpasiec:szok:. Wysypka na pasie brzusznym jest tego wskaźnikiem. Im szybciej pojawisz się u lekarza tym lepiej dla Ciebie. Zdrowia życzę 

Półpaśca miałam w lutym .Przynajmniej na to się leczyłam.A tu mam pokrzywkę  w miejscu gdzie majtasy są.Pani w aptece odradziła wapno ,bo chciałam kupić ,tylko dała antyhistaminowe tabsy do krótkiego stosowania.I do lekarza pójdę.

@hawana zmieniłam wszystko bo jestem u nowej Pdp.Jedzenie normalnie jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Teresadd napisał:

Półpaśca miałam w lutym .Przynajmniej na to się leczyłam.A tu mam pokrzywkę  w miejscu gdzie majtasy są.Pani w aptece odradziła wapno ,bo chciałam kupić ,tylko dała antyhistaminowe tabsy do krótkiego stosowania.I do lekarza pójdę.

@hawana zmieniłam wszystko bo jestem u nowej Pdp.Jedzenie normalnie jak wszędzie.

Jakiś guziczek ...napa ...z niklem , nie miały styczności z goła skórą ?...Wystarczy , że metalowy guzik dotknie mojej skóry i ...potwornie swędząca pokrzywka . Drapię do krwi ...później boli jak jasny gwint . Haftka od biustonosza ...zegarek na ręce ...trochę skóra spocona i gotowe . Jestem uczulona na nikiel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

Witaj, mam silne ramię, dawaj na moje barki Twoje boleści. Gdzie i co  Ciebie gniecie ? :papieros:

Spodnie mi sie spraly i w ogóle wszystkie ubrania! Widocznie programy pochrzaniłam:szydera:

A na powaznie to nic mnie nie boli. Tylko troche gardło od fajek bo z nerw jaram jak dureń. A i czasami jeszcze czekolady kawałkiem dym popycham.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Teresadd napisał:

Półpaśca miałam w lutym .Przynajmniej na to się leczyłam.A tu mam pokrzywkę  w miejscu gdzie majtasy są.Pani w aptece odradziła wapno ,bo chciałam kupić ,tylko dała antyhistaminowe tabsy do krótkiego stosowania.I do lekarza pójdę.

@hawana zmieniłam wszystko bo jestem u nowej Pdp.Jedzenie normalnie jak wszędzie.

Alergia stykowa. Albo od detergentow albo material, z jakiego gacie masz. Albo na nikiel jak @Baśka powtarzająca się napisała. Wapno jednak nie zaszkodzi. Tym bardziej,ze mozesz je ciagle pić a antyhistaminy z doskoku przyjmować będziesz.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margaritka napisał:

Dzień dobry wszystkim . Witam cytując swój wczorajszy wpis, bo wiadomo jakie tutaj tempo. Pozwoliłam też sobie na powysyłanie tych danych do osòb, co mam kontakt przez inne komunikatory . Możecie zrobić to dalej, bo przecież są też kontakty poza forumowe. Nie będę tutaj rozpisywała się o szczegółach dotyczących Kingi, ale wspomnę tylko o jej samotności w tym  trudnym czasie.  Życzę Wam, nam, im, sobie dobrego, spokojnego dnia . U mnie końcówka 3,5 miesięcznego zlecenia, więc spokój, spokój Margaritka

Już Gosiu ...załatwione :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz B napisał:

Prasówka w zasadzie zrobiona.  Czytam te polskie gazety i widzę że nic normalniej w kraju nad Wisłą zdałem sobie sprawę że na wybory przyjadę do domu. Oleję wybory. Niech się zagryzają beze mnie 

I kto to mówi? Człowiek potrafiący zmierzyć się z obcą kulturą, z chorobami, stawiający czołu życiu na wygnaniu.... nie chce iść na wybory? Tak właśnie postąpiło 30% społeczeństwa na wyborach parlamentarnych i teraz mamy co mamy....Idź na wybory...i oddaj głos, a wtedy będziesz mógł z czystym sumieniem krytykować to, co się w kraju dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Samorządowe i dlatego ku mojemu ubolewaniu nie mogę głosować będąc w robocie:(Oczywiście ,że to wyjątkowo wstrętna kampania,  wszędzie na świecie tak jest, ,ale czy to znaczy ,że należy ją olać,olać wybory?Takie podejście oznacza pełną akceptację tego ,co się dzieje w najbliższym nam otoczeniu.Udział w wyborach,jeśli ma się możliwość to obowiązek każdego ,kto ma prawa wyborcze.

Niestety,podobny Twojemu stosunek do wyborów reprezentuje duża część Polaków i potem są efekty.Ale Polacy prawie się nie interesuja kto kandyduje,z jakiego komitetu wyborczego,jakie ma dokonania,nic nas generalnie nie obchodzi:(To jest na zasadzie,"a co to da","a co ja mogę" i tak przy każdych wyborach:(Kompletnie aspołeczna postawa obywatelska-dla mnie osobiście niezrozumiała:(

Jako swoista, moją wsiową ciekawostkę wyborczą  podam takie coś/

Przyszła do nas znajoma z 2 tyg temu i mói do mojego męża:weź mi tu podpisz poparcie dla Xińskiego....Nazwisko znamy,najbogatszy gospodarz z drugiej wioski,ale to wszystko co o nim wiemy.Pyta się mój znajomej ,czemu jej tak zależy na tym podpisie.Ano,zalezy bo X jej kiedyś węgiel załatwił......Ręce opadają.Nie wiedziała nawet jakie ugrupowanie reprezentuje Xiński.....Mój nie podpisał,obraza święta.....Taka jest "świadomość"polityczna większości Polaków:(

Inny przykład

ONR-każdy wie ,ze to ugrupowanie faszystowskie,ale już DiN-ktoś wie bez sprawdzania w internecie?Mało kto.A to podobne ugrupowanie faszystowskie pod uroczą nazwą DUMA i NOWOCZESNOŚĆ-i na ich KRS wciąż spływają datki z 1%..........Czy każdy ,kto oddał swój 1% podatku faszystowsiej organizacji zadałsobie trud sprawdzenia kogo w ten sposób wspiera???Wątpię:(

Ogólnie jako naród,jesteśmy zupełnie obojętni na to co się dookoła nas dzieje.Codziennie się zastanawiam co jeszcze musi się stać ,żeby się Polacy obudzili....Co jeszcze?

 Jesteś WIELKA....WSPANIAŁA....BRAWO...:zwyciezca::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

To nie narzekaj na samorząd i na rząd. Nie masz takiego moralnego prawa skoro nie głosujesz. Nieważne czy Za czy Przeciw, brak głosu w wyborach odbiera prawo do uczestnictwa w komentowaniu rzeczywistości politycznej. To oczywiście tylko moje zdanie.

I moje...:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzegorz B napisał:

Biedrona montuje jakąś partię.

Biedroń jest ok ,ale moim zdaniem to jeszcze nie jest na niego pora,za słaby jest politycznie na samodzielnego lidera partyjnego.Ale wejście w polityke parlamentarną dziś może mu się udac właśnie dlatego,że tych wszystkich innych ludzie mają dosyć.A Biedroń wydaje się być nieumoczony w politycznych machlojach i uczciwy.Kwestia uczciwych doradców,współpracy z jakąś ,młodą,nie skażoną jeszcze ekipą polityczną i kto wie co z tego wyniknie.W Słupsku robi dobrą robotę.Czy podobną udźwignąłby na wyższym poziomie niż powiatowe miasto?Zobaczymy.

Z łączki osobistej

Mój syn kandyduje do rady miasta Wrocławia jako bezpartyjny/jest aktualnie radnym rady osiedla/Ja się śmieję ,że w kolejnych wyborach będzie startował wyżej:)I szczerze mówiąc, wcale bym się nie zdziwiła:)

Córka jest w tylko komisji wyborczej i mówi że swój limit zaangażowania politycznego póki co wyczerpała:)

A mamusia partyjna:)He he 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beatrix+ napisał:

Jesuuuu !!

Wszędzie ta polityka!!!!

Błagam...zlitujcie się..

 

Dotychczas na forum prawie słowa o polityce nie było,jakby nie istniała.....Ważne rzeczy się dzieją,podyskutować zawsze warto zamiast udawać ,że nas to nie dotyczy bo zarabiamy za granicą.Dotyczy i to aż za bardzo,o czym obyśmy się niedługo nie musieli przekonywać.

Zawsze można omijać niemiłe oczom posty.Wszystko jest potrzebne  i tematy poważne i pierdoły.Nie żyjemy przecież tylko Opiekunkowem.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mirelka1965 napisał:

I kto to mówi? Człowiek potrafiący zmierzyć się z obcą kulturą, z chorobami, stawiający czołu życiu na wygnaniu.... nie chce iść na wybory? Tak właśnie postąpiło 30% społeczeństwa na wyborach parlamentarnych i teraz mamy co mamy....Idź na wybory...i oddaj głos, a wtedy będziesz mógł z czystym sumieniem krytykować to, co się w kraju dzieje....

Nie umiem inaczej. Ludzi którzy chcą rządzić moją gminą w większości znam. I tak: ci na których zagłosowałem 4 lata temu zawiedli na całej linii. A pozostali albo nadają się co najwyżej do kierowania rowerem, a nie najbogatsza gminą w Polsce, albo to sprytni partyjni karierowicze. Wykorzystają urząd jak trampolinę, by wspiąć się wyżej po szczeblach partyjnej kariery. I jeśli byłaby druga tura w której walczyć będzie ktoś z lokalnego komitetu z jakimś pisuarem lub platfusem, zagłosuję za lokalnym kandydatem. Ale tak nie będzie. Wszystko rozstrzygnie się jednego dnia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, foczka63 napisał:

Biedroń jest ok ,ale moim zdaniem to jeszcze nie jest na niego pora,za słaby jest politycznie na samodzielnego lidera partyjnego.Ale wejście w polityke parlamentarną dziś może mu się udac właśnie dlatego,że tych wszystkich innych ludzie mają dosyć.A Biedroń wydaje się być nieumoczony w politycznych machlojach i uczciwy.Kwestia uczciwych doradców,współpracy z jakąś ,młodą,nie skażoną jeszcze ekipą polityczną i kto wie co z tego wyniknie.W Słupsku robi dobrą robotę.Czy podobną udźwignąłby na wyższym poziomie niż powiatowe miasto?Zobaczymy.

Z łączki osobistej

Mój syn kandyduje do rady miasta Wrocławia jako bezpartyjny/jest aktualnie radnym rady osiedla/Ja się śmieję ,że w kolejnych wyborach będzie startował wyżej:)I szczerze mówiąc, wcale bym się nie zdziwiła:)

Córka jest w tylko komisji wyborczej i mówi że swój limit zaangażowania politycznego póki co wyczerpała:)

A mamusia partyjna:)He he 

 

Mnie przeraża bezrefleksyjność rodaków. Prawo do wypowiadania się na temat polityki i rządów mam choćby dla tego że mam pełnię praw obywatelskich, po drugie, bo od 25 lat płacę podatki na tych darmozjadów, po trzecie, bo jestem obywatelem Polski. A wracając do tematu bezrefleksyjność. W 2007 roku głosowałem nie za PO, ale przeciw IV RP. Nie za PO, ponieważ ludzi którzy to tworzyli od wielu lat widzę w polityce i kompletnie utracili moje zaufanie. Potem były dwie niezmiernie jałowe w stosunku do możliwości kadencje.  Przegrana ich w wyborach prezydenckich. I kolejne dopuszczenie Jarosław Polskę Zbaw do władzy... I żenada jaką są opozycją. To powoduje, że póki co nie mam na kogo głosować. Bo te doświadczenia budzą we mnie refleksję, a refleksja jest taka, że być może ludzie na których będę głosował w przyszłości dopiero kończą studia. Albo jak Biedroń, powoli z lokalnych liderów wyrastają na liderów nieco większych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, foczka63 napisał:

Zawsze można omijać niemiłe oczom posty.Wszystko jest potrzebne  i tematy poważne i pierdoły.Nie żyjemy przecież tylko Opiekunkowem.

Polityka i religia tylko wojny wywołują...

 

Lepiej o pogodzie, albo o seksie..:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...