Skocz do zawartości

Gotowanie z seniorem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wasi podopieczni pomagają wam w gotowaniu? Ja bardzo tego nie lubię jak ktoś plącze mi się po kuchni jak gotuję, ale wzrok babci nie pozwala mi odmówić jej tej chwili przyjemności. Daję jej zawsze jakieś warzywa do krojenia i babinka siedzi (3 razy dłużej niż ja) i kroi te ziemniaczki z uśmiechem na buzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podopieczna w tym czasie jak ja gotuję to siedzi przy mnie i rozmawia albo rozwiązuje krzyżówki i o wszystko pyta. Oczywiście nie zawsze znam odpowiedź, bo nie jestem alfą i omegą z niemieckiego.

Dobre ćwiczenie na sprawność dłoni takie gotowanie, ale moja seniorka woli przyglądać się z boku. Zresztą lepiej dla mnie, bo wszytko szybciej idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas gotowania uczę mojego podopiecznego języka polskiego. Dobre na pamięć z którą ostatnio coraz gorzej. Nazywam warzywa po polsku a podopieczny powtarza. Ile przy tym śmiechu :D. Mój podopieczny to bardzo fany wesoły dziadziuś. Często śmiejemy się razem ze wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasi podopieczni pomagają wam w gotowaniu? Ja bardzo tego nie lubię jak ktoś plącze mi się po kuchni jak gotuję, ale wzrok babci nie pozwala mi odmówić jej tej chwili przyjemności. Daję jej zawsze jakieś warzywa do krojenia i babinka siedzi (3 razy dłużej niż ja) i kroi te ziemniaczki z uśmiechem na buzi.

A jak mam ugotować obiad aby nie było zapachu gotowania? Zna ktoś przepis? Ja znam -,,nic nie gotować".

Ale ja gotuję i po chwili wietrzenie całego mieszkania-masakra dla mnie.Przecież zapach gotujacego się jedzenia to ciepło domu rodzinnego.Prawda? A moja seniorka jeszcze uwielbia jeśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasi podopieczni pomagają wam w gotowaniu? Ja bardzo tego nie lubię jak ktoś plącze mi się po kuchni jak gotuję, ale wzrok babci nie pozwala mi odmówić jej tej chwili przyjemności. Daję jej zawsze jakieś warzywa do krojenia i babinka siedzi (3 razy dłużej niż ja) i kroi te ziemniaczki z uśmiechem na buzi.

A jak mam ugotować obiad aby nie było zapachu gotowania? Zna ktoś przepis? Ja znam -,,nic nie gotować".

Ale ja gotuję i po chwili wietrzenie całego mieszkania-masakra dla mnie.Przecież zapach gotujacego się jedzenia to ciepło domu rodzinnego.Prawda? A moja seniorka jeszcze uwielbia jeśc.

Ja też nie rozumiem jak to jest gotować bez zapachów. Chyba na podwórku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, jak to gotować bez zapachu gotowania? No faktycznie jedyne rozwiązanie to nie gotować, ale może okap rozwiąże problem.

A co Twoja podopieczna nie lubi zapachów jedzonka?

Okap chodzi i okno jest otwarte i drzwi nawet aby szybko zapachy poszły sobie na zewnątrz. Wiecie jak jest teraz? Moja babcia nie potrzebuje obiadu bo je śniadanie w porze obiadowej i jej to w zupełności wystarczy.Chyba ,że ja coś wykombinuję sobie na obiad ,ze bedę robiła to wtedy też zje ze mną -ale ja mam problem obiadu z głowy no i nie śmierdzi gotowaniem.Jaja jak berety z tą moją babcią.A lubi jeśc i to bardzo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ze swoją podopieczną gotuję i sprzątam, bo wymaga tego nawet jej stan. Musi brać udział w życiu domu terapeutycznie i często wymyślam jej zajęcia, żeby czuła się potrzebna a nie była roślinką do podlewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoją podopieczną gotuję i sprzątam, bo wymaga tego nawet jej stan. Musi brać udział w życiu domu terapeutycznie i często wymyślam jej zajęcia, żeby czuła się potrzebna a nie była roślinką do podlewania

i tu się z Tobą zgadzam ,tacy ludzie z Demencją ,Alzheimerem itp. potrzebują takiej profilaktyki ,mój też mi pomaga a wręcz go zachęcam,bo jak nic nie robi to tylko "kombinuje w swojej głowie" i wymyśla bzdury.

[ Data: 20-04-2015, 08:19 ]

ktoś powie czy to jest profilaktyka a tak....Profilaktyka zdrowotna – działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Wyróżniamy następujące fazy:

profilaktyka wczesna – utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia

profilaktyka pierwotna (I fazy) – zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka

profilaktyka wtórna (II fazy) – zapobieganie konsekwencjom choroby poprzez jej wczesne wykrycie i leczenie (przesiewowe badanie skriningowe)

profilaktyka III fazy – zahamowanie postępu choroby oraz ograniczenie powikłań

--------a więc nie likwidacja choroby a tylko zachamowanie,bo to jest proces nie wsteczny a postępowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoją podopieczną gotuję i sprzątam, bo wymaga tego nawet jej stan. Musi brać udział w życiu domu terapeutycznie i często wymyślam jej zajęcia, żeby czuła się potrzebna a nie była roślinką do podlewania.

Tak i ja też wymyślam cuda, ale moja babcia jest tak energiczna ze ona wymyśla i ja jej w tym pomagam -zabawa nieraz niesamowita,,,ale moja babcia jeszcze to takie wymyśli rzeczy do zrobienia ,że zastanawiam się czy ona naprawdę potrzebuje opieki? ona potrafi wszystko zrobic sama -dobra babcia,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawda .Takich ludzi trzeba wręcz motywować żeby coś robili .Wtedy ten proces chorobowy zwłaszcza u chorych na Alzheimera przebiega dużo wolniej.Wiadomo że nie jest to do wyleczenia.Ale jednak im dłużej PDP jest aktywny i czuje sie potrzebny to jednak ta jakoś życia jest troche inna.Wiadomo że z tego się nie wyleczy ale zapobiegac jak długo sie da jednak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...