Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"sałatka z mortadelą-sklepowa +dorżnięte 3 kartofle i 1 jabłko" - to jest nazwane kartofelzalat i do tego i hnia biała, pokrojoną w plasterki i odsmażona:szok:!  To jest obiad na życzenie pdp. a nie moja radosna twó:haha:rczość. 

Ja mam kotlety warzywne z cieciorką i płatkami owsianymi, ziemniactwo i surówkę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak  @beatrix+ musze coś zjesc aby schudnąc,  :szydera: no więc ,,prawdziwa zupa szczawiowa z ziemniaczkami,szczawiem, jajeczkiem,  a do tego piekę pierwszy raz chleb z gara,,tutaj wyrosło po raz drugi, a teraz siedzi już w piekarniku, a pachnie jak w piekarni,, aby tylko wyszedł ten mój piorun :hura: tyle :serce: w niego włożyłam,,trzyamć kciuki,,,jak wyjdzie to napewno poczęstuje Was wszystkich,,:cmok:

 

pierwszy chleb.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi taki ciepły jeszcze chleb z masłem............ oezu! Jak ja bym taki zjadła! 

Do ubiegłego roku-piekłam chleb na zakwasie z mąki orkiszowej z ziarnami albo orzechami. Po wyjęciu z piekarnika zżerałam prawie cały-a piekłam w szklanych keksówkach no i taki bochenek za jednym podejściem! :tak2:. Nie można się oprzeć. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BabaJagusia napisał:

@Blondi taki ciepły jeszcze chleb z masłem............ oezu! Jak ja bym taki zjadła! 

Do ubiegłego roku-piekłam chleb na zakwasie z mąki orkiszowej z ziarnami albo orzechami. Po wyjęciu z piekarnika zżerałam prawie cały-a piekłam w szklanych keksówkach no i taki bochenek za jednym podejściem! :tak2:. Nie można się oprzeć. 

Też mi się te cudne czasy przypomniały ,,a ten zapach,,,teraz jak będe piekła to z ziarnami slonecznika albo z kminkiem,,oraz dam większośc mąki pszennej, teraz dałam jakąś ichną tutaj co miałam i pszenną, wyszedł jaśniutki,smaczny też,,jak na pierwszy raz to uważam super ,,drugim to tak przedobrze ,że wyjdzie zakalec , bo tak jest ,,jak się bardzo dobrze,,:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Blondi masz rację z tym przedobrzeniem. Namawiam cię na mąkę orkiszową zwaną tutaj Dinkel i 650 czy 670 a nie tą ok. 1000-bo wyjdzie Ci tektura. 

Tą Dinkel właśnie mialam,,i jej dalam 600 g a reszta to pszenna, ,,już myślalam ,że tej inszej Dinkel za dużo dałam,, zobaczę jaki jutro będzie ,,czy do zjedzenia czy podeszwa,,:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Tą Dinkel właśnie mialam,,i jej dalam 600 g a reszta to pszenna, ,,już myślalam ,że tej inszej Dinkel za dużo dałam,, zobaczę jaki jutro będzie ,,czy do zjedzenia czy podeszwa,,:szydera:

Orkisz to pszenica, a właściwie stara jej odmiana, bez modyfikacji genetycznych. Jak dasz tylko orkisz, to i tak wyjdzie. Ona jest ciut mniej "klejąca", ale super do chlebka. Ja kupuję w PL nawet orkiszową tortową 450 i na niej robię ciasta. Pyyyyyycha.  Teraz będę polować na taką w DE. Podobno jest tutaj tańsza :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Orkisz to pszenica, a właściwie stara jej odmiana, bez modyfikacji genetycznych. Jak dasz tylko orkisz, to i tak wyjdzie. Ona jest ciut mniej "klejąca", ale super do chlebka. Ja kupuję w PL nawet orkiszową tortową 450 i na niej robię ciasta. Pyyyyyycha.  Teraz będę polować na taką w DE. Podobno jest tutaj tańsza :haha:

Czy Ty nawet na mąkach  musisz się tak dobrze znać??? :szydera::święty:  :tak:  @Mirelka1965  od dzisiaj jesteś encyklopedia forumowa,,,:zwyciezca: masz tu kielich bo medal z kartofla gdzieś zaginął,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Czy Ty nawet na mąkach  musisz się tak dobrze znać??? :szydera::święty:  :tak:  @Mirelka1965  od dzisiaj jesteś encyklopedia forumowa,,,:zwyciezca: masz tu kielich bo medal z kartofla gdzieś zaginął,,

A ty chytrusko i leniwcze :haha: Strugaj z brukwi ten medal, wszak narzędzi masz dostatek :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

czyli co? kapusta niemiecka a reszta polska??? czy odwrotnie<,,czy Wy we dwa z PDP w jednym garze,,żartowałam:szydera:

Kapustki obojga narodów :szydera: A wkładka niemiecka z polskiej nierogacizny :szydera: I na razie nie planuję zostać ludożercą....Diva jest za tłusta i zebrałoby się za dużo gazów w trzewiach :szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Kapustki obojga narodów :szydera: A wkładka niemiecka z polskiej nierogacizny :szydera: I na razie nie planuję zostać ludożercą....Diva jest za tłusta i zebrałoby się za dużo gazów w trzewiach :szydera:

Już ją ta kapucha ruszy,,oj ruszy,,polska ją pogoni do klopa,,:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

Ja nazarta pod korek frytami.

 Dla Pop gotuje ,,pelkartoffeln,, dostanie sledzia  w smietanie-gotowca, zetre jej jabluszko(tak lubi)

Lekko i szyblo!

Jutro corka pop robi frykadele (dla nas tez)

i papryke faszerowana z miesem.:oklaski:

Nie lubie papryki z miesem-zjadam tylko papryke i sos.

Mieso dostaja sroki....

Dla mnie papryka smakuje tylko z serem tartym!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...