Skocz do zawartości
Reklama:

hernikus

Ulubione dania na obiad

Rekomendowane posty

Normalny dzień normalne danie soboty i niedziele 2 wielkie dania :mrgreen:

Najbardziej lubię Kurczaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdecydowanie spaghetti i ogolnie włoska kuchnia, niestety żadko znajduje czas zeby cos ugotowac, jakas zonka by sie przydala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio wydzedł na rynek polski przepis na roladki schabowe. Powiem szczeze ze jak tego przysmaku sprobowałem to uuuuu. Moge jesc to codziennie jest tak fantastyczne ze brak słow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja ogolnie nie bardzo potrfie gotowac wiec korzystam z "pomysł na"...i powiem szczerze nie jest zle lubie kurczaka w sosie smietanowo-ziolowym ,roladki schabowe tez sa ok :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość pan zdzichu

a ja lubie groch i fasole bo po nich duzo pierdze hehehe :shock:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ulubione danie obiadowe to zdecydowanie miesne gulasze, leczo, kapusniak i flaczki. A ostatnio polubilam makaronowe zapiekanki z zupa cebulowa i irlandzkie kraby. Polecam jedno i drugie, a jak znajde przepisy to je Wam podrzuce, bo naprawde warto sprobowac :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie obiad to zawsze jedno, ale za to duże danie. Raz jest to zupa, a raz coś innego. Najbardziej lubię ziemniaczki polane sosem czosnkowym, z kotletem schabowym. Do tego jakaś suróweczka z kapusty i jestem w 7-mym niebie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra zupka jarzynowa...ewentualnie zupa krem z kalafiora i do tego ziemniaczki z filetem z kurczaka w panierce i suróweczka z białej kapusty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość maxima

Tradycyjnie po śląsku - rosół i rolada z kluskami i czerwoną kapustą. Uwielbiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dorsz na parze z warzywami, to coś co mogłabym jeść codziennie :)
Gienia to również i moje ulubione danie obiadowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chyba zmienie zdanie... wczoraj u podopiecznej były dzieci - gotowały obiad dla wszystkich i mialam wolne a jesczze pojadłam - pizzy własnej roboty. Powiem szczerze, lepszej pizzy jeszcze nie jadłam! Pychota.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Zaraz
A ja chyba zmienie zdanie... wczoraj u podopiecznej były dzieci - gotowały obiad dla wszystkich i mialam wolne a jesczze pojadłam - pizzy własnej roboty. Powiem szczerze, lepszej pizzy jeszcze nie jadłam! Pychota.

Pizza domowej roboty jest przepyszna. Mój mąz uwielbiam i jest wręcz uzalezniony he he więc czesto ją robi. Mi również bardzo smakuje. U nas składnikiem głównym są pieczarki - dużo pieczarek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pierś z kurczaka z najwyklejsza mrożonką warzyw.

Ja taką mrożeonkę jadłam ostatnio poraz pierwszy wlasnie z miesem mielonym podsmazanym i tez bardzo dobre wyszlo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Włoska kuchnia jest bardzo szybka i prosta,baza to składniki najwyższej jakości i z bliskiej odległości,to co rośnie i to co się hoduje w zasięgu 50 km,każdy rejon ma swoje potrawy o każdej porze roku inne,ale są też potrawy typowo krajowe znane w całym Świecie,dieta Śródziemnomorska-tego nie trzeba chwalić,ją znają wszyscy...

O niemieckiej kuchni powiem,że co innego kuchnia u podopiecznych schorowanych a co innego u ludzi po 30 czy 40, ale jest beznadziejna,z dziada pradziada jedzą utarte zestawy obiadowe np sadzone jajo,szpinak i ziemniaki lub ziemniaki w mundurkach i sałatka śledziowa...nic nie może być zmienione...A najlepiej to zupa z puszki na 2 dni :lol: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się