Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Afryka zaraz lecę po kapuchę! Dla mnie będzie bez truchełka. Dla mięsożerców moich mam schabowe zamarynowane.Dla mnie cukinia z batatem,fasolą masłową,passatą i papryką. Może jakie lody zrobię?

No,no ! Tylko mi tu bez kudłatych myśli proszę! Mam maszynę ,która w ciągu 45 minut robi lody!:oklaski:. Pierdziu-w Niemcach będę się odchudzać:hura:/amen/

Robienie lodów zawsze może się przydać nieoczekiwanie,trenuj,trenuj moje dziecko:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

Uduś w małej ilości wody, z zielem angielskim, listkiem laurowym, wiadomo sól, pieprz, czy  tam wegeta. Jak będzie miękkie pomidory z puszki krojone, i lekko zasmażka , na masełku. Duża ilość kopru i ewentualnie trochę soku z cytryny bądź octu winnego na kwasowość. Można też jakiś szpek przesmażony dorzucić. 

No i gitara .Szpek dzisiaj kupięi będzie obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj Chilli con carne,, sagan bigosu na golonkach i szynce wędzonej, sałatka warzywna, własciwie to gotowałam na jutro, urodzinowa impreza, ale nie moja, Słodziak starszy o rok, przyjdzie full ludzi,ja nie potrafię goscic ludzi przy pustym stole, a sami wiecie jacy potrafią być Niemcy w urodziny,też się skąpstwo włączyło bo inni nie szykują tyle na urodziny, więc kazalam mu sie nie odzywac i mi nie przeszkadzac itd, ale Niemieckie łepetynki muszą przemyśleć i za chwilę przyznał mi rację i teraz doszedł do wniosku ,że jeszcze mamy za malo i jutro rano jedzie szybko na zakupy -hahahha no wariatkowo,,a jeszcze zrobił full Tiramisu ,bo to jego specjalnosc,,no tyle jajek poszlo i Mascarpone:szydera: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj dla Muminka mielony w odsłonie drugiej czyli z sosem cebulowo - śmietanowym, piurre warzywne i mix sałat w sosie własnym winegret. Dla mnie cebulowa zupa, bo wino białe zalega w lodówce i parmezan, który trzeba zużyć, to se grzankę z tego machnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie gotuję! Huurrraaa! Kotlecik mielony po zmienniczce się ostał. Kartofla do tego babci ugotuje i jakieś warzywka z wody. A sobie kaszę gryczana zapodam z kawałkiem pieczonego schabu oraz surówka z kapusty kiszonej. 

No i alles klar. Wilk syty(ja) i owca(babcia) cała:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś nic nie gotują, siedzą na fejsie, bojcom, pierdzą w stołek, to nie dziwota, że te bidne seniory rękawy zawijają i pipcą te swoje "mniamniuśne frykasy", a potem narzekanie, że nie dobre... :szydera:

A tak na poważnie, u mnie dzisiaj fasolka po bretońsku, bo w zamrażarce zalegał Kasseler po zmienniczce , a i trochę gulaszu się znalazło, a to mój, więc będzie pyszna fasolka z dużą ilością majeranku... Może jak Muminek trochę popyrka, to... Ona ma żelazny przedwojenny żołądek, pozazdrościć takiej gastryki w tym wieku. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, salazar napisał:

Acha, teraz rozumiem :D. Fakt, inny wiatr miałam na myśli :D @fioletowa.mysz

U mnie dziś kurczak z rożna, szef kupi, bo chyba zdziwiony jest, że wróciłam :D.

Wiem, wiem...Ale na adresie gdzie aktualnie przebywam, będzie wiało inaczej:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Magdzie napisał:

U mojego dziadka ta zupka często króluje :mur:Tymczasem już po obiedzie, żeby tak bogato nie było, dziadek łososia (125g),podzielil na 3czesci, więc jeszcze będzie miał na dwa dni :haha:

Ta moja Franczeska z zeszłego roku, ta "królowa kuchni", pół szafki tego miała... Jeszcze jakaś wiosenna i z "mięsem" w formie maleńkich klopsików. Ile ona się nagadała, jakie to pyszne, pożywne, a moje zupy to się do tego "ideału"  nawet nie zbliżają. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A one co?Nie gotują dziś?Ja gotuję,choć to moze za duże słowo ,hi hi hi

Ziemniaki,camembert smażony z pudełka z sosem żurawinowym ,z pudełka a jakże,oraz suróweczka/sałata lod,puszka marchewki z groszkiem,jeden zdechły pomidor,ogórki kons i zielsko/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...