Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lucyna.beata Lucyno, może miejsca trochę zrób, żeby ser po rozpuszczeniu miał gdzie się podziać i więcej jajek daj do masy mięsnej, to będzie bardziej zwarta ale, niestety, również twardsza po usmażeniu. Ja wrzuciłabym te mini na głęboki tłuszcz, "złapie" je od razu i nie powinno nic wypłynąć. Małe będą, to chwila im wystarczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, salazar napisał:

@lucyna.beata Lucyno, może miejsca trochę zrób, żeby ser po rozpuszczeniu miał gdzie się podziać i więcej jajek daj do masy mięsnej, to będzie bardziej zwarta ale, niestety, również twardsza po usmażeniu. Ja wrzuciłabym te mini na głęboki tłuszcz, "złapie" je od razu i nie powinno nic wypłynąć. Małe będą, to chwila im wystarczy.

swoje zeby ma to pogryzie da rade..a ze na glebokim tluszcu....bedzie posikany ze ma tluuuusto ...ok dziekowac sprobuje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Wyciągnęłam mrożonkę...tak...tak...własną kapustkę zasmażaną...podobno trzeba zrobić miejsce w zamrażarce :szok: Skoro trzeba, to nie protestuję...mniej pracy będzie :haha: Zatem....kapustka i kartofelki :oklaski: Fertig...

no to pot po plecach nie bedzie sciekal:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magdzie napisał:

No to ja się też pochwalę, bo też "niby" gotuję :oklaski:

Dla dziadka :zupa z torebki pod nazwa:Fruhlings :haha:, będzie miał na 3dni,pewnie z 2 ziemniaki ugotowane 2dni temu rozgniecie, żeby papka była :mur:

A dla mnie patelaszka, gotowiec :mur:

:kopara:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, INEZ napisał:

@lucyna.beata  nie chcą zupy .Wyciągnęłam coś z zamrażarki :d widzę w tym paprykę i grzybki .Podobno "dzieło" ich córki .Obiad mam więc z głowy no i przekonam się dzisiaj jak córka dziadków gotuje .Na "gwałt "potrzebuje przepisu na ciasto drożdżowe!!!!!!pomocy :haha:

nie mam nie znam sie nie pieke ale cos w poradnikach jest

szogun zna zupy ale ich nie je....jedynie co mnie udalo se kiedykowliek tu przemycic to bulio na indyczej piersi a mnie si marzy..rosolek makaron zielone marcheweczka...nie to ze nie moge sobie zrobic ale qwa bede to jadla przez ...tydzien??

zadna frajda zupa najlepsza jest siwezynka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata  kuzyneczka podała mi przepis na drożdżaka .Zupy nie robiłam bo nie lubią podobno a i ta zupa znaleziona w zamrażarce okazała się dziełem jednej z opiekunek a nie córeczki :haha:babka jak spróbowała to zaraz powiedziała,że to nie jej córka robiła :haha:za dobra była chyba???? :haha:.Miałam dzisiaj dobry obiadek bo i leśne grzybki w tym były ,pychota mówię Ci .Już przez chwilę uwierzyłam ,że jakaś Niemka potrafi gotować a tu znów rozczarowanie mnie spotkało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Polędwiczki wieprzowe z sosem śliwkowym, puree ziemniaczane z koperkiem, mix sałat z vinegretem na bazie musztardy i soku z pomarańczy. Na deser garść adwentowych ciasteczek i kawa z kardamonem, mniam,mniam.:szydera:

 

Jestem dopiero co po obiedzie, a prawie się zaśliniłam. Chyba muszę na domowy obiad wpaść, żadne łażenie po knajpach i nocne wycieranie wuerzburgskiego bruku :D.

Fioletowomyszo, jak robisz sos śliwkowy? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

Jestem dopiero co po obiedzie, a prawie się zaśliniłam. Chyba muszę na domowy obiad wpaść, żadne łażenie po knajpach i nocne wycieranie wuerzburgskiego bruku :D.

Fioletowomyszo, jak robisz sos śliwkowy? 

Zawsze Ciebie zapraszam. Chyba nie masz wątpliwości?:szydera:

 Sos śliwkowy robie bardzo prosto. Suszone śliwki siekam i przesmażam na maśle wraz z szalotką. Do tego dodaję ocet winny, tak z łyżkę i trochę miodu, może łyżeczkę. Dodaje też połowę papryczki chili, posiekanej of korse , oraz dwie szczypty cynamonu. Gotuje aż wsio zmieknie. Potem blenduję i już. Dzisiaj dałam do tego troche śmietany kremówki bo śliwki suszone maja jednak ciutke ostrzejszy smak niż świezuteńka węgierka. I to cała filozofia:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Zawsze Ciebie zapraszam. Chyba nie masz wątpliwości?:szydera:

 Sos śliwkowy robie bardzo prosto. Suszone śliwki siekam i przesmażam na maśle wraz z szalotką. Do tego dodaję ocet winny, tak z łyżkę i trochę miodu, może łyżeczkę. Dodaje też połowę papryczki chili, posiekanej of korse , oraz dwie szczypty cynamonu. Gotuje aż wsio zmieknie. Potem blenduję i już. Dzisiaj dałam do tego troche śmietany kremówki bo śliwki suszone maja jednak ciutke ostrzejszy smak niż świezuteńka węgierka. I to cała filozofia:haha:

Miło mi bardzo (teraz spłonęłam prawie dziewiczym rumieńcem :D), ale najpierw rewizyta :).

Proszę się do działu poradnikowego udać i tam ładnie skopiować przepis ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, salazar napisał:

Miło mi bardzo (teraz spłonęłam prawie dziewiczym rumieńcem :D), ale najpierw rewizyta :).

Proszę się do działu poradnikowego udać i tam ładnie skopiować przepis ;).

Dobra, już dobra. Chciałąm tylko przypomnieć,że Ty masz większe pole manewru niż ja. Dlatego nie mozesz mnie szantażować rewizytą:szydera:

Sosik przeniose do porad w pierwszej wolnej chwili. I tak się zastanawiam,że chyba nie musze nic dodawać na temat soli etc? I że proporcja octu do miodku, wedle uznania własnego języka wystepuje?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...