Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klasycznie i na niemiecka modle: biale szparagi, mlode kartofelki z wody, krucha szynka i sos holenderski. Szybko i smacznie.

Alutka mi pomagala i obiad byl gotowy na 11.15.  

Znowu nie mogla doczekac i juz myslalam, ze szparagi beda niedogotowane, bo zaczela je wyjmowac, wg mnie ciut za wczesnie. Troche mnie wkurza to pchanie sie do garnkow, mam nadzieje ze sie tym znudzi. 

Nie umie sie zajac sama soba  i to jest niefajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wołany od wczoraj makaron,,makaroni i makaroni,,,więc dzisiaj mięso kupilam i będzie makaroni bolognese  ,,,,szybko to zrobię,,,bo sos boloński mam gotowy w słoiku,,nawet dobry z bazylią,,dodam podsmażone mięsko mielone i po robocie,,,doprawię jak co,,,no to lecę do tej kuchni,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledz w smietanie, zakupiony w markecie pt. Aldi, kartofel w mundurku, na deser lody orzechowe. To menu podopiecznej. Ja wszamie rybke pieczona i miche salaty. Na deser zadowole sie sorbetem z truskawek.

Takie rozne podniebienia posiadamy, ze nijak sie nie da w jednym "garze" gotowac obiadu :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bolognese wczorajsze,,bo dużo bylo,,ale na kolację pieczone kiełbaski i zrobię dużo salaty,,, 

Ale dawno nie jadlam gołąbków,,,i nie będę jadła ,,bo dla dwoch osób nie będe robiła,,nie potrafię tyci tyci robić,,a potem przyjdzie mi jesc  na siłę,,czego nie nawidzę,,,:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

U mnie też bolognese wczorajsze,,bo dużo bylo,,ale na kolację pieczone kiełbaski i zrobię dużo salaty,,, 

Ale dawno nie jadlam gołąbków,,,i nie będę jadła ,,bo dla dwoch osób nie będe robiła,,nie potrafię tyci tyci robić,,a potem przyjdzie mi jesc  na siłę,,czego nie nawidzę,,,:o

Przecież można poporcjowac i zamrozić.Z jednej kapusty dużo nie wyjdzie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dzisiaj nie będę" umartwiać" i na obiad będzie indycza wątróbka z cebulką i jabłkami oraz surówka z młodej kapusty kwaszonej ( pycha :tak2:...zeżarłam już połowę ) z mojego ulubionego miejsca na bazarku , gdzie mają kwaszonki charsznickie.:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Teresadd napisał:

E tam Kasiu.Jelita mi szwankują od trzech tygodni i muszę je wykurować.

Stres z Ciebie wyłazi,ot co:( Siemię lniane pij-tworzy "filtr" na "flakach" i łagodzi podrażnienia.I staraj się nie ejść zimnych potraw-ciepłe albo w pokojowej temperaturze,napoje też.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Stres z Ciebie wyłazi,ot co:( Siemię lniane pij-tworzy "filtr" na "flakach" i łagodzi podrażnienia.I staraj się nie ejść zimnych potraw-ciepłe albo w pokojowej temperaturze,napoje też.

Chyba tak.Narazie rodzinna mi antybiotyk dała ,ale kora dębu ,siemię,elektrolity to na dokładkę piję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golabki z mlodej kapustki , fasolka po bretonsku- to robi dzis moj maz , byl rana na gieldzie i musial sie pochwalic , ze nawet truskaweczki kupil,mlode pyry,  ale on z tych " gamoni", ze nie wie jak to czlowieka "urwia! !!.

A u mnie coz innego moze byc : szparagi z sosem i stare pyry :(:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Magdzie napisał:

Golabki z mlodej kapustki , fasolka po bretonsku- to robi dzis moj maz , byl rana na gieldzie i musial sie pochwalic , ze nawet truskaweczki kupil,mlode pyry,  ale on z tych " gamoni", ze nie wie jak to czlowieka "urwia! !!.

A u mnie coz innego moze byc : szparagi z sosem i stare pyry :(:(

A ta fasolka to z mlodego Jasia ? Bo co tam pyry,  to moze byc, jeszcze gorsza opcja:$xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...