Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kris Kris, sorry, czytałeś ten artykuł czy tylko tytuł? Płyn do naczyń tez jest niebezpieczny, jesli się go wypije! No a Domestosie to ja juz  nie wspomnę! Artykuł jest tak idiotyczny, że nawet przebija tego dziadka, co to dzisiaj , w mega upalny dzien, zostawił 4 letnią wnuczkę w samochodzie i udał się na zakupy! 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@kris Kris, sorry, czytałeś ten artykuł czy tylko tytuł? Płyn do naczyń tez jest niebezpieczny, jesli się go wypije! No a Domestosie to ja juz  nie wspomnę! Artykuł jest tak idiotyczny, że nawet przebija tego dziadka, co to dzisiaj , w mega upalny dzien, zostawił 4 letnią wnuczkę w samochodzie i udał się na zakupy! 

Artykuł czytałem cały i wydawało mi się że zrozumiałem.;) Ale Ty chyba nie do końca zrozumiałaś.:( Nie chodziło o to kto co wypije, whisky czy domestos. Chyba chodziło o to ile osób zatruło się kapsułkami do prania! I kto jest tym zagrożony. Opiekujemy się dementykami, więc jakiś problem dla nas może być. Choć nie wszyscy używają kapsułek. Ja tak, i to sobie cenię. I proszę oświeć mnie - co w artykule było tak idiotycznego?;) I to już nie pierwszy raz, nie doczytasz, nie zrozumiesz i napadasz na innych.>:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris Nie napadam na nikogo, tylko czytam ze zrozumieniem. Artykuł jest idiotyczny, bo tytuł sugeruje , że uzywanie kapsułek do prania jest niebezpieczne. Podkreślam ,, DO PRANIA"  Okazuje się, według tego co zawiera artykuł , kapsułki sa niebezpieczne, bo dzieci i demencyjni staruszkowie chcą je jeśc. Nie widzisz roznicy? Co ma do rzeczy sprawnosc i wygoda stosowania kapsułek do zachowań okreslonych ludzi bez względu na wiek? Normalny czlowiek zabezpiecza srodki chemiczne ktore uzywa w domu. Tak czy nie? No przecież nie leżą z pewnoscią na stole i nie czestuje się nimi gosci oraz domowników. Nie widzisz tutaj idiotyzmu?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dodzisława napisał:

kris Jeszcze jedno pytanie. Zatruli się , bo prali przy uzyciu kapsułek, czy zatruli się bo skosztowali tychże ? 

Cytat z artykułu:

"Co więcej kolorowe detergenty są też groźne dla osób starszych, które mają problemy z pamięcią i kojarzeniem. Oni także dość często sięgają po żelowe detergenty, traktując je jak słodycze."

I co tu jest niejasnego?:p

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris :d :d Jako komentarz, podpowiem Ci, lec prędko do moderatora, że ta wredna Dodzisława znów na Ciebie napadła. No taka to franca jest, że się się uparła na @kris i tylko ban czasowy, bądz też na zawsze spowoduje, że @kris bedzie bepieczny w wirtualnej przestrzeni :d . Ja juz nic wiecej nie napisze, bo po prostu ręce mi opadły!

 

P.s . Osobiscie uzywam kapsułek piorących, ale ani podpopiecznej , ani własnej rodziny nimi nie czestuje w celu spozycia!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kris napisał:

Cytat z artykułu:

"Co więcej kolorowe detergenty są też groźne dla osób starszych, które mają problemy z pamięcią i kojarzeniem. Oni także dość często sięgają po żelowe detergenty, traktując je jak słodycze."

I co tu jest niejasnego?:p

Częstujesz podopiecznych srodkami  chemicznymi? A mslalam, że juz nic mnie nie zadziwi w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dodzisława napisał:

@kris :d :d Jako komentarz, podpowiem Ci, lec prędko do moderatora, że ta wredna Dodzisława znów na Ciebie napadła. No taka to franca jest, że się się uparła na @kris i tylko ban czasowy, bądz też na zawsze spowoduje, że @kris bedzie bepieczny w wirtualnej przestrzeni :d . Ja juz nic wiecej nie napisze, bo po prostu ręce mi opadły!

Nie polecę do moderatora, w wirtualnej przestrzeni jestem bezpieczny, ale to nie pierwszy raz kiedy podaję jakiś artykuł który sam nie napisałem, a Ty napadasz na mnie jakbym był jego autorem. I może dobrze, że ręce Ci opadły i nie będziesz pisała głupot.:oklaski:

 

21 minut temu, Dodzisława napisał:

P.s . Osobiscie uzywam kapsułek piorących, ale ani podpopiecznej , ani własnej rodziny nimi nie czestuje w celu spozycia!

Ja też nie częstuję! Zrozumiałaś artykuł? I jak Ty jeb..sz ten PiS? Hurtowo czy detalicznie? Straponem?

Edytowane przez kris
literówka
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie swoje 3 grosze.I niestey,@Dodzisławo moja muszę po części zgodzić się z @kris

To oczywiste,ze nikt dzieci kapsułkami nie częstuje ,naszych podopiecznych też nie ,ale i dla jednych i dla drugich łatwo dostępne kapsułki.czyli w zasięgu ręki moga być kuszące bo kolorowe ,mają śmieszny kształt a pomysły dzieci sa nieprzewidywalne.Dorosłych też/Moim zdaniem wcale to nie jest idiotyczny artykuł.Takich przypadkó jest duzo i nie dzieją się one bo ktoś dziecko poczęstował.Dziecko jest ciekawe i próbuje.

https://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-piorace-kapsulki-truja-dzieci,nId,1550176

Zresztą,na dowód jak pomysłowi potrafią być wcale nie dementywni dorośli przytoczę śmieszną historyjkę.Śmieszną ,bo nic się nie stało.

Dawano temu moja babcia.wtedy przed 60tką/dostałą od przyjaciółki z NRD paczkę ze słodyczami,kawą itp.Wolne przestrzenie w niej były wypełnione małymi różowymi kosteczkami podobnymi do pianek.Babcia je prawie wszystkie zjadła,ale narzekałą,że jakieś takie dziwaczne w smaku....Co to było?Otóż nie pianki tylko styropianki właśnie do wypełniania paczeka,ha ha ha Poza problemami z wypróżnieniem nic się nie stało ,ale sama widzisz...Zdrowa,dorosła osoba a zjadła coś co wcale jedzeniem nie było.A co dopiero mówić  dementyku!

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

My tu sobie pitu pitu a tymczasem w  mieście Łasku........

https://publiszer.pl/zle-zwazyla-pierogi/

@Baśka powtarzająca się,Nie kupuj pierogów!!!

To w moim Kauflandzie nie będzie niedługo pracowników.

A policja to chyba naprawdę się nudzi,żeby do takich głupot przyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63...ale żeś newsa walnęła . Ojojoj ...sprzed kilku lat :szydera:

Ady wysil się trochę , coś na czasie wyszukaj....a nie z przed Wojny Japońskiej :szydera:

P. S . Pierogów w Kauflandzie nigdy nie kupowałam ...sama lepiłam . Na ważenie produktów w marketach bardzo zwracam uwagę , bo a nuż trafi się nadgorliwy pracownik i jeszcze bardziej nadgorliwa ...władza ?! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Teresadd napisał:

To w moim Kauflandzie nie będzie niedługo pracowników.

A policja to chyba naprawdę się nudzi,żeby do takich głupot przyjeżdżać.

Teresa ...pracownicy w Kauflandzie są a sytuacja miała miejsce już dawno ....To tak jak nieraz ktoś , kto umie wklejać artykuły , wiadomości wklei " wypadek busa " ...my szalejemy , boimy się jeździć , dyskutujemy  a wypadek miał miejsce kilka lat temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris ....Niejednokrotnie były opisywane sceny ( na forum ...tym , tamtym ) , kiedy demencyjny  PDP usiłował jeść sztuczne , plastikowe owoce , które na stole ( nie wiem po kiego ?! ) na tacy stały . Ostrzeżenie bardzo dobre , bo nie świeżynki , ale powiedzmy ,  stare wygi miały ubaw , że babcia , czy dziadek próbuje przegryźć pomarańczkę , czy inne winogrono . Może taki artykuł otworzy komuś oczy , co może się stać , jeśli choremu , staremu człowiekowi ...również dziecku ...uda się przegryźć albo nie daj Boże połknąć . Tak samo jest z kapsułkami , kolorowością mogą kusić ...i innymi środkami chemicznymi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@foczka63...ale żeś newsa walnęła . Ojojoj ...sprzed kilku lat :szydera:

Ady wysil się trochę , coś na czasie wyszukaj....a nie z przed Wojny Japońskiej :szydera:

P. S . Pierogów w Kauflandzie nigdy nie kupowałam ...sama lepiłam . Na ważenie produktów w marketach bardzo zwracam uwagę , bo a nuż trafi się nadgorliwy pracownik i jeszcze bardziej nadgorliwa ...władza ?! :szydera:

Jakie to ma znaczenie czy nowa sprawa czy stara.Ty jak się czegoś/kogoś nie czepisz to chora jesteś:(A spoks,mnie to lotto:) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, foczka63 napisał:

Jakie to ma znaczenie czy nowa sprawa czy stara.Ty jak się czegoś/kogoś nie czepisz to chora jesteś:(A spoks,mnie to lotto:) 

Teraz to naprawdę nie rozumiem . Przecież ja Ci tylko odpowiedziałam na " zawołanie " . A sprawa pierogów była kilka lat temu , była bardzo głośna ( tv/ gazety ) i wtedy na serio był wielki szum ...było , minęło ...kobitka walczyła o odszkodowanie , czy je dostała to nie powiem , bo nie wiem , ale poparcie miała solidne . Nie wiem Kasiu , dlaczego napisałaś , że się  czepiam , wiem , często to robię , ale w tym wątku chyba do nikogo nie doczepiałam się ....odpowiedziałam na posta , napisałam swoje zdanie .No to chyba jeszcze mi wolno . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

dlaczego napisałaś , że się  czepiam , wiem , często to robię

No,właśnie dlatego.

 

44 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

jeszcze mi wolno . 

Ależ naturalnie,skoro masz taką potrzebę.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...