Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, ava napisał:

Czy wy aktywiści Obywateli RP i LGBT nie znacie żadnych granic? Nie ma takiej podłości, przed której popełnieniem byście się powstrzymali? Nic mi do tego gdzie rozklejacie swoje flagi. Skoro je porozklejaliście na sraczach i śmietnikach to pewnie uznaliście, że tam ich miejsce. Ale Wara od Matki Bożej.

Nie pytam nawet co taka ateistka i aktywistka, razem z tymi faszystami z ONR robiła  przed wizerunkiem Matki Bożej na Jasnej Górze, ale skoro piszesz że hajlowali to pewnie wiesz co piszesz. Wszyscy mają coś za uszami i faszyści z ONR i policja i „wodzu” . A wy to święci niby jesteście? Tak bez jakichkolwiek podstaw, wasza aktywistka została zatrzymana do przesłuchania? Nie wiesz czy nie chcesz wiedzieć? Jeżeli nie wiesz to podaję kilka informacji, jeżeli nie chcesz wiedzieć to już zupełnie insza inszość.

Waszej aktywistki nie zatrzymano do przesłuchania ot tak sobie. Została przesłuchana w związku z ponad 2 tygodniowym śledztwem. 

W Płockim kościele ksiądz udekorował Grób Pański Zdjęcia grobu w sieci. Dekoracja nie podobała się aktywistom LGBT  i Wiosny Biedronia i postanowili zaprotestować.

Wypowiedzi dla lokalnego radia aktywistki:

https://twojplock.pl/monika-niedzwiecka-swiateczna-awantura-w-plockim-kosciele/

https://radiorpl.fm/podcasty-rplfm/poranny-dialog-30-04-monika-niedzwiecka/

 

Wypowiedzi naocznych świadków odbiegają trochę od tych wypowiedzi.

Tu nagranie z kościoła. Trochę „obrobione” znajduje się na fejsie aktywisty Wiosny Biedronia.

https://pikio.pl/ksiadz-awantura-w-kosciele-2104192/

Niedziela Wielkanocna, kolejni aktywiści pojawiają się w kościele i kolejna interwencja policji. W nocy z 26 na 27 kwietnia w okolicach kościoła w tym na śmietnikach i toi- toiach został rozklejony obraz Matki Bożej ustrojony we flagę LGBT

Ksiądz otrzymuje groźby karalne, w tym zarąbanie siekierą. Na aktywistkę wylewa się fala hejtu w internecie.

Prokuratura i policja ma pełne łapki roboty. Zawiadomień 3 worki.

Zadyma jak na aktywistów przystało.

Czy aktywistki Podleśna i Niedźwiedzka to „kobiety z mostu”?

Tak sobie trochę pograsowałam w sieci i stwierdzam, że ci biedni faszyści z ONR potrzebują jednak ochrony policji.

Czuwaj!!!

 

 

 

 

"Waszej aktywistki nie zatrzymano do przesłuchania ot tak sobie. Została przesłuchana w związku z ponad 2 tygodniowym śledztwem. "

Skoro tak ochoczo bronisz organy scigania i twierdzisz,ze aktywistka została przesluchana w ramach 2 tygodniowego śledztwa,to co powiesz na to,ze od stycznia do tej pory nie przesłuchano naczelnego dewelopera RP?????

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jurek50 napisał:

No,rzeczywiście,świat się kończy!W pozytywnym sensie,powiedziałabym.Terlikowski i takie refleksje?!Wow.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tylko-nie-mow-nikomu-tomasz-sekielski-o-swoim-filmie-o-pedofilii/kbb2bg8

Wklejam, bo tu jest wyjasnienie, co autor mial na mysli. 

Bardzo ciekawe sa wnioski Sekielskiego, ktory obserwowal postawe ksiezy pedofilow.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biskupi przepraszają????

No ten to akurat dalej bredzi od rzeczy i bynajmniej nie przeprasza, oraz odwraca kota .......ku........m.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/abp-slawoj-leszek-glodz-przyszedl-czas-ze-w-polsce-rozbrzmiewa-wobec-boga-slowo-nie/6dzm7h0

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj następny piękny ,,kwiatek" i przykład dobrego księdza. Ja znam tylko dwóch dobrych księzy, księdza Mateusza i księdza Kozioła. Obie postaci sa fikcyjne! 

https://www.wprost.pl/kraj/10215853/ks-eugeniusz-m-jednym-z-bohaterow-filmu-sekielskiego-kulisy-odwolania-kustosza-sanktuarium-w-licheniu.html?fbclid=IwAR0tpv7uF82r1ae8Cbr_4FquB361uBRYPIxbgNJf75ijBKBtUZr68S23sbQ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dodzisława napisał:

Biskupi przepraszają????

No ten to akurat dalej bredzi od rzeczy i bynajmniej nie przeprasza, oraz odwraca kota .......ku........m.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/abp-slawoj-leszek-glodz-przyszedl-czas-ze-w-polsce-rozbrzmiewa-wobec-boga-slowo-nie/6dzm7h0

Hipokryta 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48 

Basia, odpowiem Ci troszkę „dłużej” :) Też jestem wyznania rzymsko-katolickiego. Nawet praktykuję, ale tak jakoś z przyzwyczajenia, bo przyznaję się bez bicia: nie jestem raczej człowiekiem wielkiej wiary.  I myślę, że jestem statystycznym katolikiem, który do kościoła chodzi, bo wszyscy chodzą; który na mszy się wyłącza i myśli o innych rzeczach; który po wyjściu z kościoła nie wie, o czym było czytanie, a nawet homilia, no chyba że była tak denerwująca, że o mało człowiek ostentacyjnie nie opuścił świątyni; który nie zna za bardzo pisma św.; który z niecierpliwością spogląda na zegarek, czy długo jeszcze; który po mszy św. - wcześniej w każdą niedzielę, a teraz jedynie w handlową – zawija z rozmachem do Biedronki :)

Pewnie wielu z Was, zwłaszcza tych silnie wierzących się obruszy i dostanę tu mój Fett, ale taki jest właśnie obraz statystycznego katolika. Kiedyś mój nastoletni syn wrócił ze szkoły po lekcji religii i się mnie pyta: mamo, wymień 5 cudów Pana Jezusa. No to ja: cud w Kanie Galilejskiej, uzdrowienie Łazarza,  rozmnożenie chleba… jąkam się i wiję, a on do mnie: nie przejmuj się, w klasie na 34 osoby (szkoła średnia – dosyć prestiżowa) znali tylko cud w Kanie.

To samo pytanie mój mąż zadał koledze, wielkiemu fanowi jedynie słusznej partii, obnoszącemu się z wiarą na każdym kroku i co? Ano był jeszcze słabszy niż ja :d

A najlepszy numer jak kiedyś przy końcu roku szkolnego jeden z kolegów syna mi mówi: proszę Pani, będę miał chyba czwórkę z religii na koniec roku. Mam zdać jeszcze przykazania kościelne, ale to już umiem. Pierwsze: pycha, drugie: chciwość ….

Ot i cały look statystycznego katolika. Wierzy, ale nie za bardzo wie w co...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Afryka napisał:

@ewal8 Dorzucam do tego jeszcze stosowanie antykoncepcji, in vitro nie zgodnej z nauką Kościoła i mamy obraz przeciętnego katolika i takie są fakty. 

Dokładnie. Jednak na usprawiedliwienie pominiętych faktów :d, dodam, że powyższy obraz tworzyłam na podstawie swojej skromnej osoby. :d

Oczywiście, doszły już do mnie informacje, że zbyt delikatna w opisie swym byłam, więc na drugie usprawiedliwienie DODAm, że tworzyłam obraz przeciętnego, uśrednionego, oklepanego czy tam przeciętnego katolika. Natomiast fanatyczni wyznawcy to całkiem inna i nie moja  bajka. :p Jednakowoż wszystkim wiadomo, że punkt widzenia zależy od doświadczenia :)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barbara48 napisał:

płacę procent na kościół

Jeśli w Polsce kiedyś wprowadzą podatek kościelny to się okaże ilu jest katolików....

Mam przyjaciółkę fanatyczkę religijną- żyje ,delikatnie mówiąc mocno niezgodnie z przykazami KK.Od lat jej powtarzam,że ta jej "wiara" nie wynika z czystej potrzeby wiary ,tylko z tego, że po pierwsze mama ją tak nauczyła a po drugie z czystej hipokryzji,na zasadzie "muszę jechać na mszę"Tak wygląda wiara u wielu polskich katolików,niestety.Ale też po trosze ich usprawiedliwiam,bo wszyscy wiemy,że przykład nie idzie z góry.

W naszym kraju to zreszta chyba takie charakterystyczne -wszystko po łebkach,w każdej dziedzinie ,wiara też.Więc idzie jeden z drugim najpierw na niedzielną msze ,w drodze powrotnej na piwo i przy rosole już nie pamięta ,że w ogóle był......Ale przecież niedziela,"musiał" iść .....

Mhm...jak ja coś "muszę" ,to nigdy nie jest to szczera chęc tylko mus:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie naczytam teraz :d

Wychowywana byłam w katolickiej rodzinie . Rodzice gonili do kościoła w każdą niedzielę i jak jakieś święto , bez czerwonej kartki w kalendarzu było ....wszystko do czasu . Dorastaliśmy , obieraliśmy własne drogi , potrzeby i nauczyliśmy się naszych " starych " oszukiwać . Wychodziliśmy potulnie z domu i ....zamiast w prawo w ulicę Kościelną to nas nogi same niosły do parku miejskiego . Wszystkie ławki ( o ile się  wcześniej nie przyszło ) zajęte były ...za to nogi młode były i można było tą godzinkę postać ....Kilka minut przed zakończeniem mszy ruszaliśmy grupami z parku i napotykaliśmy wracających z kościoła ludzi . Pierwszy napotkany znajomy w skrócie opowiedział o czym mówił ksiądz na kazaniu ...i spokojnie wracało się do domu ...mogli pytać ile chcieli i wpadki nie było . A ...pieniądze na tacę przeznaczane były na ściepę na fajki , lody itp . Wina nie piliśmy ...zaraz by wyczuli :szydera:...Swoim dzieciom nie nakazywałam , kiedy w wieku dorastającym byli . Były chrzczone , przystępowały do Pierwszej Komunii ...i dalej już sami obierali własne drogi , jeśli o wiarę biega . Ot ...rozpisałam się , na wspominki mnie wzięło ....Oznajmiam tylko , że nie mylę wiary w Boga z praktykowaniem , patrzeniem w oczy księdzu ( choćby najprzyzwoitszy był ) , bo dla mnie to chłop , tyle , że w sukience pod którą i tak ma fiuta jak każdy inny ....Taka ze mnie katoliczka , praktykująca okazjonalnie ...chrzest , ślub , komunia , pogrzeb . A to , czy moja wiara jest mocna , prawdziwa to wiem tylko ja i nikomu nic do tego . U spowiedzi... dzieści lat nie byłam... i nie mam najmniejszego zamiaru spowiadać się ani przed księdzem ...ani przed innymi ludźmi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, foczka63 napisał:

Jeśli w Polsce kiedyś wprowadzą podatek kościelny to się okaże ilu jest katolików....

Mam przyjaciółkę fanatyczkę religijną- żyje ,delikatnie mówiąc mocno niezgodnie z przykazami KK.Od lat jej powtarzam,że ta jej "wiara" nie wynika z czystej potrzeby wiary ,tylko z tego, że po pierwsze mama ją tak nauczyła a po drugie z czystej hipokryzji,na zasadzie "muszę jechać na mszę"Tak wygląda wiara u wielu polskich katolików,niestety.Ale też po trosze ich usprawiedliwiam,bo wszyscy wiemy,że przykład nie idzie z góry.

W naszym kraju to zreszta chyba takie charakterystyczne -wszystko po łebkach,w każdej dziedzinie ,wiara też.Więc idzie jeden z drugim najpierw na niedzielną msze ,w drodze powrotnej na piwo i przy rosole już nie pamięta ,że w ogóle był......Ale przecież niedziela,"musiał" iść .....

Mhm...jak ja coś "muszę" ,to nigdy nie jest to szczera chęc tylko mus:)

I dlatego kosciol broni się rakami nogami przed wprowadzeniem tego podatku ,po mieliby pusta kase

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jurek50 napisał:

I dlatego kosciol broni się rakami nogami przed wprowadzeniem tego podatku ,po mieliby pusta kase

Jak ktoś ma chwilkę (dłuższą:)) to może poczytać pod tymi linkami o zasadach podatku wyznaniowego w Niemczech:

http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=4919

https://euro-tax.pl/blog/kirchensteuer-niemiecki-podatek-koscielny-w-pigulce/

I nie jest to takie proste, nie da się oddzielić finansowo kościoła od państwa.>:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris Pierwszy link się nie otwiera-Error:(

Drugi tak.Przeczytałam.Ciekawe rzeczy.

Zainteresowały mnie 3 sprawy.

1/dlaczego prawosławni i muzułmanie nieposiadają statusu prwnego i nie moga korzystać z podatku?

2/podatek "od pogaństwa"-wierzysz czy nie ,jakz arabiasz za dużo to i tak cię kościelny fiskus dopadnie:)

3/wystąpienie z kościoła-było niedawno głośno o tym  w odniesieniu do Polaków.Masowo występują z niemeickiego koscioła ,żeby podatku nie płacić.Potem chcą ślub,chrzciny,pogrzeb itp a tu zonk-w Polsce też są usunięci z kościoła i zdziwienie wielkie..Brak znajomości prawa nie zwalnia od konsekwencji.

 

Ogólnie to idea podatku jest słuszna.U nas też powinno to wreszcie wejśc w życie.Ale czy nasze pokolenie tego dożyje?:(

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...