Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

Cudnie!

Brawo!

Dech mi zaparlo.

A swoja droga ,to musieli byc ludzie na pozimie, tacy, ktorzy potrafia przyznac sie do bledu i niewiedzy.

Mam taką teorię, że racjonalność z naszej strony, ważenie słów i logiczne argumenty są w stanie przekonać nawet tych "nie na poziomie". Moja koleżanka, również opiekunka, na wyzwiska "gorącej patriotki" lat 94 że złodziejka ( rodzina miała majątek w Wielkopolsce) i k...a ( bo młodsza o pół wieku) odpowiedziała stoicko: ok, ale to ta złodziejka i k...a teraz podciera ci d...ę :) I "patriotka" zamilkła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łukasz napisał:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/czechy-nie-popieraja-zadan-polski-ws-reparacji-wojennych/p6sk2t3

Czy tak trudno zrozumieć , dlaczego teraz akurat powrócił problem reparacji? kupili ludzi na 500plus, to Morawiecki nie ma pomysłu, jak zabezpieczyć środki na ten programu.

Czas na relaks, Aquapark i zapomnieć o szteli, haha

A co Czesi mają do określania naszych odszkodowań ?

A temat powinien istnieć zawsze. Nawet gdy jest przegraną sprawą, teraz przegraną, ale kto wie co będzie później ?

6 godzin temu, jolantapl. napisał:

I tak powinien postąpić każdy z nas i nie powinno być żadnej dyskusji a niektórzy siedzą tam po kilka miesięcy i dają sobą pomiatać:( może by ci mądralińscy wyjaśnili dlaczego nie rezygnują z tych miejsc ? bo co uwazają się za gorszych od Niemców? a uważają,że oni nam łaskę robią ,że nas zatrudniają?Zastanówcie się czy warto dla paru euro więcej tyrać ponad siły ,niedosypiać,rezygnować z przerwy żeby wykonywać dodatkowe pracę.Miejcie chociaż trochę honoru i ambicji .

Tym razem zgadzam się całkowicie.

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Reasumując: tylko uzbrojeni w racjonalne argumenty możemy być partnerami do dialogu. I nie dotyczy to tylko historii, ale również ekonomii, geopolityki i innych sfer życia. 

Ja również jestem pod wrażeniem twojej wiedzy i gratuluję, gratuluję Ci również posiadania takich rozmówców w Niemczech. Nie wiem czy czytałaś może komentarze do strony z niemieckiego internetu dotyczące ewentualnych reparacji wojennych dla Polski ? te komentarze Niemców są bardzo agresywne.

http://www.t-online.de/nachrichten/ausland/internationale-politik/id_81934828/polen-prueft-reparationsforderungen-an-deutschland.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Serenity napisał:

A co Czesi mają do określania naszych odszkodowań ?

A temat powinien istnieć zawsze. Nawet gdy jest przegraną sprawą, teraz przegraną, ale kto wie co będzie później ?

Tym razem zgadzam się całkowicie.

Ja również jestem pod wrażeniem twojej wiedzy i gratuluję, gratuluję Ci również posiadania takich rozmówców w Niemczech. Nie wiem czy czytałaś może komentarze do strony z niemieckiego internetu dotyczące ewentualnych reparacji wojennych dla Polski ? te komentarze Niemców są bardzo agresywne.

http://www.t-online.de/nachrichten/ausland/internationale-politik/id_81934828/polen-prueft-reparationsforderungen-an-deutschland.html

Przeczytałam i wcale mnie nie dziwią. Obserwuję scenę polityki zagranicznej naszego rządu i nasuwa mi się taka myśl, że na agresję odpowiadają agresją. My od siebie nie dajemy nic ( obcych nie przyjmiemy bo nas wysadzą w powietrze, a co się Europa wtrąca do nas, a czemu nam dyktuje, a czemu to, a czemu tamto- wszystko jest be i fuj) a wiele żądamy - mamy umowy to dawajcie kasę, przecież jesteśmy takim wspaniałym członkiem Unii! Naród niemiecki nie lubi pieniactwa, naszej przywary narodowej która jest w apogeum i dają temu wyraz. Jeśli ktoś chce od kogoś coś otrzymać to nie może wymachiwać szabelką tylko przedstawić rzetelne argumenty DLACZEGO żąda odszkodowań. Jeśli jakieś kwoty zostały przekazane po 1989 roku to wykażmy że były zaniżone, bądź nierzetelnie wyliczone. Ale nie- my musimy ŻĄDAĆ!!! Bo taki mamy teraz styl. Brak w tym stylu racjonalności i zdrowego rozsądku. Po wyborach w Grecji była analogiczna sytuacja: zadłużony kraj ŻĄDAŁ repasacji!!! Czy rzeczywiście miałyby to być repasacje? A może tylko ratowanie cudzymi pieniędzmi pustej kiesy? Premier Cipras krzyczał, krzyczał... A potem przestał i poszedł na ustępstwa. Dlaczego inne kraje z byłych Demoludów nie wyciągają łapek? Zadajmy sobie to pytanie. I poszukajmy odpowiedzi. II wojna to już zamierzchła historia. Schowajmy ją do książek, uczmy się jej i wyciągajmy wnioski na jej podstawach. Narody akceptujące taki sposób myślenia nie wyciągają rączek tylko zakasują rękawy i biorą się do pracy aby demokracja którą po latach ucisku otrzymały przynosiła im profity. No ale te inne narody nie mają swojej historii warcholstwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że nie denerwuj się tak , bo jak widzisz z tekstu jasno to strona polska jedynie bada możliwości prawne dochodzenia takich możliwości,a nie warcholi , a ostro plują się tam w komentarzach i bardzo agresywnie - sami Niemcy.

nawet bym poszła dalej : czytając te niemieckie komentarze i widząc ich bardzo niski poziom moralny i brak wiedzy historycznej, a jedynie ..co...agresję...wprost odradzałam innym opiekunkom podejmowanie tematów historycznych i wycofanie się z tak niebezpiecznych wątków - chyba, że spotka tu ludzi na istotnie wysokim poziomie kultury i jakiejś wiedzy, ale jest to tutaj bardzo rzadkie - przynajmniej jeśli chodzi o moje doświadczenia. tych ludzi się i tak nie przekona, a można sobie bardzo zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuję. Przedstawiłam mój punkt widzenia. Wiadomo, że ilu ludzi tyle punktów widzenia na ten sam temat. A denerwuję się tylko wtedy gdy natrafię na kanał z "wiadomościami" :( Te wszystkie tragedie którymi media nas raczą!!! A żadnych pozytywów... Tak bym chciała usłyszeć ile to mieszkań z naszych podatków otrzymały dzieci z domów dziecka na start. Albo ile przeszczepów dzieciom zafundował NFZ z naszych składek. Albo że osoby po 75-tym roku życia nie muszą płacić za przejazdy komunikacją miejską. Albo że ZUS sam z siebie przeliczył emerytury i emeryci bez problemu dostaną parę groszy więcej. Oooo!!! To by było coś! No takie mam przed snem marzenia :)  I życzę wszystkim słodkich i spokojnych snów, marzeń o stellach za co najmniej 1500 Euro netto, a w życiu ich spełnienia :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a agresywność i pogarda tych internautów niemieckich spowodowana jest oczywiście brakiem edukacji historycznej w Niemczech i w sumie musimy to ...zrozumieć, ale uważam, że bezpieczniej jest te tematy w Niemczech mit Vorsicht geniessen. - ostrożnie bardzo traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot tak, edukacja historyczna to się dopiero zacznie

http://m.newsweek.pl/opinie/men-zdecydowal-ze-w-podrecznikach-bedzie-tylko-historia-polski-bez-historii-powszechnej,artykuly,414948,1.html

indoktrynacja od najmłodszych lat. Z naciskiem na okres drugiej wojny. Już widzę tę falę antyniemieckości,antyrosyjskości, tę agresję,te młode pokolenia narodowców. Zamiast poszukiwać wspólnego mianownika w relacjach z sąsiadami, to będziemy się dalej izolować. Nasi pdp i rodziny też mogą zmienić jeszcze bardziej obraz widzenia nas. Później o wiele częściej będziemy narażeni na nieprzyjemne dyskusje.Nawet na sztelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

ot tak, edukacja historyczna to się dopiero zacznie

http://m.newsweek.pl/opinie/men-zdecydowal-ze-w-podrecznikach-bedzie-tylko-historia-polski-bez-historii-powszechnej,artykuly,414948,1.html

indoktrynacja od najmłodszych lat. Z naciskiem na okres drugiej wojny. Już widzę tę falę antyniemieckości,antyrosyjskości, tę agresję,te młode pokolenia narodowców. Zamiast poszukiwać wspólnego mianownika w relacjach z sąsiadami, to będziemy się dalej izolować. Nasi pdp i rodziny też mogą zmienić jeszcze bardziej obraz widzenia nas. Później o wiele częściej będziemy narażeni na nieprzyjemne dyskusje.Nawet na sztelach

Myślę że nasze dyskusje to będzie mały problem w porównaniu do tego co nasze młode pokolenia będa mieć w głowach. Póki co to historia jest na kanałach youtubowych i mam nadzieję że to co zaserwuje "szkoła" - w sensie indoktrynacji nie dotrze do świadomości młodych, tak jak chcieliby rządzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię piszą zwycięzcy. Natomist w Europie nasza historia jest całkowicie zmieniona.

Nasz noblista Henryk Sienkiewicz pokazany jako pisarz nacjonalistyczny. Piłsudski jako dyktator.

Nie ma wzmianki o Chopinie czy Sobieskim. Historia II wojny też nie taka jaką znamy. 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-06/otwarto-dom-historii-europejskiej-potraktowanie-naszego-regionu-per-noga-jest-kontrowersyjne/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Serenity napisał:

tylko, że nie denerwuj się tak , bo jak widzisz z tekstu jasno to strona polska jedynie bada możliwości prawne dochodzenia takich możliwości,a nie warcholi , a ostro plują się tam w komentarzach i bardzo agresywnie - sami Niemcy.

nawet bym poszła dalej : czytając te niemieckie komentarze i widząc ich bardzo niski poziom moralny i brak wiedzy historycznej, a jedynie ..co...agresję...wprost odradzałam innym opiekunkom podejmowanie tematów historycznych i wycofanie się z tak niebezpiecznych wątków - chyba, że spotka tu ludzi na istotnie wysokim poziomie kultury i jakiejś wiedzy, ale jest to tutaj bardzo rzadkie - przynajmniej jeśli chodzi o moje doświadczenia. tych ludzi się i tak nie przekona, a można sobie bardzo zaszkodzić.

 

22 godzin temu, Serenity napisał:

a agresywność i pogarda tych internautów niemieckich spowodowana jest oczywiście brakiem edukacji historycznej w Niemczech i w sumie musimy to ...zrozumieć, ale uważam, że bezpieczniej jest te tematy w Niemczech mit Vorsicht geniessen. - ostrożnie bardzo traktować.

Mialam nie odzywac sie ale musze

 

 

cytat z komentarza 

 

Es ist komisch, dass ausschließlich die Staaten nach fast 100 Jahren Reparationen verlangen, die in der Zeit selbst nichts auf die Reihe gekriegt haben und bis zum EU-Beitritt zum Armenhaus Europas gezählt haben. Ich bin gespannt, wann England Reparationen von den nordischen Ländern für den Wikingerüberfall im 800. Jahrhundert fordert. Wir könnten noch Reparationen von Italien verlangen, weil die Römer germanisches Gebiet vor 2000 Jahren besetzt und geplündert haben - und und und

 

po prostu gotowa odpowiedz !!!

genialnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
O 22.08.2017 at 16:12, erika napisał:

Temat "Polityka" juz kiedyś był i został zamknięty przez @Moderator..

Witam. Tak było, ale tylko dlatego, że niektórzy dyskutujący nie potrafili uszanować zdania innych. Z tym tematem jest spory problem, bo jak widać "Problemy opiekunki z historią w Niemczech" zaczynają się już u nas. Macie różne zdania i różnie patrzycie w przyszłość. Polityki krajowej w tym wątku nie unikniemy, zwłaszcza w świetle zapowiadanych przez rząd roszczeń i nierzadkiej krytyki działań Angeli Merkel. O ewentualnym przywróceniu miejsca na dyskusję o polityce porozmawiamy jutro na blogu. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, LENA_57 napisał:

Historię piszą zwycięzcy. Natomist w Europie nasza historia jest całkowicie zmieniona.

Nasz noblista Henryk Sienkiewicz pokazany jako pisarz nacjonalistyczny. Piłsudski jako dyktator.

Nie ma wzmianki o Chopinie czy Sobieskim. Historia II wojny też nie taka jaką znamy. 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-06/otwarto-dom-historii-europejskiej-potraktowanie-naszego-regionu-per-noga-jest-kontrowersyjne/

 

No właśnie. Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo śliski temat : problemy opiekunki z historią w Niemczech.

     Tym bardziej, że jak widzę - propaganda niemieckich mediów w Polsce hoduje ludzi coraz  bardzo jednostronnych i rodzi głębokie podziały, Przykro to czytać. Z historii wiemy doskonale, że nigdy nie uderza najpierw słabszy. To i z życia każdy dobrze wie.

       Rozumiem doskonale opiekunki, które unikają zupełnie tematów typu historia czy polityka jak @Blondi, bo na pewno lepsze to niż wchodzenie w spory podgrzewane przez zagraniczne fora. Niemniej czy my chcemy czy nie chcemy wszyscy jesteśmy produktami historii i ciężko całkiem nie myśleć, choć można

     Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy biedni i w Polsce warunki płacy i płacy są dla większości niedobre i tu możemy zarobić. . Koszt tej pracy tutaj też jest poważny: rozłąka, samotność,  bardzo niski status, często  praca grubo poniżej kwalifikacji i brak poważniejszych  perspektyw....    Cięzko się nad tym zupełnie nie zastanawiać ; dlaczego ?

    Odpowiedzi są różne, ale to nie jest obojętne co kto myśli, że niby są różne opinie, bo tyle powiedzieć to nic nie powiedzieć.

     Najgorsza jest oczywiście pogarda dla Polski, dla kraju, dla naszej historii, dla Polaków, ba ! w końcu dla samych siebie, biczowanie siebie i innych, kąsanie dookoła i poczucie niższości, kajanie się czy co tam jeszcze ktoś tu napisał. Tak szkodzi się samemu sobie.

       A współczesna niedola ekonomiczna Polski- to  ostre wyrzucenie nas poza nawias Europy -  zaczęło się 1 września 1939 roku, a straty wojenne przypieczętował wprowadzony silą socjalizm. O tym trzeba pamiętać zamiast się kąsać samemu. Takim atakom nie byłby  w stanie przeciwstawić się żaden naród. W Polsce wymordowano elity zdolne państwem zarządzać

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Tannenberg

, a bezsilne  resztki inteligencji  po wojnie uciekły przed Sowietami. Teraz na  dobrych zarządców Polski i sprawny aparat państwowy  potrzeba czasu i cierpliwości, zbiorowego wysilku, edukacji w każdym kierunku,  a nie pogardy i kąsania samych siebie jak sobie życzą zagraniczne media.

     Nie wolno nam dawać sobie wmawiać, że jest u nas jak jest, bo jesteśmy jako naród do niczego, bo to już nas zrujnuje jako naród i jako jednostki.

    Oczywiste jest jednak , że świadomość historyczna Polaków  nie powinna też prowadzić do nienawiści i pogardy dla innych, co też nam  zagraża.

       Śliska jest ta ścieżka Polaków  między pogardą dla siebie a nienawiścią dla innych i każdy z nas musi tych upadków w obie strony unikać.

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Serenity napisał:

współczesna niedola ekonomiczna Polski- to  ostre wyrzucenie nas poza nawias Europy -  zaczęło się 1 września 1939 roku, a straty wojenne przypieczętował wprowadzony silą socjalizm. O tym trzeba pamiętać zamiast się kąsać samemu. Takim atakom nie byłby  w stanie przeciwstawić się żaden naród. W Polsce wymordowano elity zdolne państwem zarządzać

A teraz co się dzieje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

              Zupełnej prawdy albo coś więcej  z prawdy o naszych czasach możemy się dowiedzieć pewnie za...kilkadziesiąt lat. Źródeł informacji coraz więcej a  mimo tego kwitnie propaganda i to właściwie już prawie wszędzie i w każdym temacie, jasne w Niemczech i w Polsce tak jest, choć w Niemczech państwo bardziej kontroluje media i pewnie dobrze, bo źle gdy ktoś ferment sieje.

Każdy jedynie może próbować wyłuskać sobie jakieś ziarenka prawdy, ale do tego potrzeba coraz  większej wiedzy ogólnej. Trzeba się więc uczyć.

I ty mnie @LENA_57 do tego zachęcasz, ale i czasu do tego potrzeba, a nie każdy ma ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.08.2017 at 10:45, Serenity napisał:

  Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy biedni i w Polsce warunki płacy i płacy są dla większości niedobre i tu możemy zarobić. . Koszt tej pracy tutaj też jest poważny: rozłąka, samotność,  bardzo niski status, często  praca grubo poniżej kwalifikacji i brak poważniejszych  perspektyw....    Cięzko się nad tym zupełnie nie zastanawiać ; dlaczego ?

    Odpowiedzi są różne, ale to nie jest obojętne co kto myśli, że niby są różne opinie, bo tyle powiedzieć to nic nie powiedzieć.

     Najgorsza jest oczywiście pogarda dla Polski, dla kraju, dla naszej historii, dla Polaków, ba ! w końcu dla samych siebie, biczowanie siebie i innych, kąsanie dookoła i poczucie niższości, kajanie się czy co tam jeszcze ktoś tu napisał. Tak szkodzi się samemu sobie.

nic dodac, nic ująć... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat ciekawy przeczytałam wszystkie wpisy, niektóre bardzo ciekawe i mądre inne niemal agresywne ,temat raczej nie na spokojny wieczór, ale korci mnie aby dodać komentarz w temacie. Myślę ,że ta moja opowieść z historią w tle was rozbawi. Moja pierwsza Pdp była z altzhaimerem  Olga była przesympatyczną kobietką ,cichutką, i spokojną któregoś dnia przez przypadek usłyszała moją rozmowę z rodziną po polsku ,dodam , że nie rozmawiałam przy niej po polsku z tego powodu , że nie chciałam jej nie niepokoić obcym językiem dla niej głośne rozmowy dzieciaków za oknem były stresem.Po zakończeniu rozmowy przez telefon poszłam do niej do salonu żeby zobaczyć czy muszę ją może uspokoić ,ale wszystko było ok no to usiadłam w fotelu i trochę się zamyśliłam Olga podeszła do mnie i mówi ,że coś mi zaśpiewa i wiecie co mi zaśpiewała   hymn ,,Jeszcze Polska nie zginęła szczęka mi opadła .Jak przyszła jej córka zaczęłam ją delikatnie wypytywać o przeszłość jej mamy  gdzie się urodziła i okazało się ,że Olga pochodzi z Łodzi urodziła się w niemieckiej rodzinie, ale wychowywała się z polskimi dziećmi i żydowskimi myślę ,że pod wpływem mojej rozmowy jakaś klapka w szufladzie dzieciństwo jej się otworzyła ,pamiętała jeszcze jakąś żydowską rymowankę.Przez tę historię chcę powiedzieć, że gdy emocje opadają to wszystko jest takie proste ci ludzie kiedyś żyli obok siebie wymieniali się przepisami kulinarnymi pilnowali sobie dzieci póki nie znalazł się jakiś oszołom ,który dla jakiejś swojej chorej wizji napuścił ich na siebie i wszystko zniszczył.Dlatego uważajmy na słowa ,emocje i idee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.11.2017 at 22:46, maryna napisał:

Temat ciekawy przeczytałam wszystkie wpisy, niektóre bardzo ciekawe i mądre inne niemal agresywne ,temat raczej nie na spokojny wieczór, ale korci mnie aby dodać komentarz w temacie. Myślę ,że ta moja opowieść z historią w tle was rozbawi. Moja pierwsza Pdp była z altzhaimerem  Olga była przesympatyczną kobietką ,cichutką, i spokojną któregoś dnia przez przypadek usłyszała moją rozmowę z rodziną po polsku ,dodam , że nie rozmawiałam przy niej po polsku z tego powodu , że nie chciałam jej nie niepokoić obcym językiem dla niej głośne rozmowy dzieciaków za oknem były stresem.Po zakończeniu rozmowy przez telefon poszłam do niej do salonu żeby zobaczyć czy muszę ją może uspokoić ,ale wszystko było ok no to usiadłam w fotelu i trochę się zamyśliłam Olga podeszła do mnie i mówi ,że coś mi zaśpiewa i wiecie co mi zaśpiewała   hymn ,,Jeszcze Polska nie zginęła szczęka mi opadła .Jak przyszła jej córka zaczęłam ją delikatnie wypytywać o przeszłość jej mamy  gdzie się urodziła i okazało się ,że Olga pochodzi z Łodzi urodziła się w niemieckiej rodzinie, ale wychowywała się z polskimi dziećmi i żydowskimi myślę ,że pod wpływem mojej rozmowy jakaś klapka w szufladzie dzieciństwo jej się otworzyła ,pamiętała jeszcze jakąś żydowską rymowankę.Przez tę historię chcę powiedzieć, że gdy emocje opadają to wszystko jest takie proste ci ludzie kiedyś żyli obok siebie wymieniali się przepisami kulinarnymi pilnowali sobie dzieci póki nie znalazł się jakiś oszołom ,który dla jakiejś swojej chorej wizji napuścił ich na siebie i wszystko zniszczył.Dlatego uważajmy na słowa ,emocje i idee

Brawo, brawo, brawo :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...