Skocz do zawartości

Czy gotujecie podopiecznym jakieś specjalne potrawy?


Gość poważna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mają jakąs specjalną dietę? wymagania co do jedzenia, które im przygotowujecie? Ja teraz trafiłam na taką stelle i mam wrażenie, że te gotowanie bedzie tu dla mnie największym wyzwaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Mój podopieczny tego nie zle, tamto mu nie smakuje, tamto nie zdrowe, prędzej trzebaby było zapytać "Co zje", bo wyliczac na palcach można ilość tych potraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Mój podopieczny tego nie zle, tamto mu nie smakuje, tamto nie zdrowe, prędzej trzebaby było zapytać "Co zje", bo wyliczac na palcach można ilość tych potraw.

Współczuję... sama też jesz to samo co podopieczny? tez tak monotonnie? Mój podopieczny co prawda też nie lubi niektórych rzeczy, ale tak w normie, jk każdy normalny człowiek (ja np. też nie zjem grochówki, bo nie lubie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuchareczka

Moja podopieczna ma problemy z żełądkiem i jej lekarz zaleca, żeby jadła rzeczy lekkostrawne, nie smażone tylko gotowane, itd. Więc tak też gotuję i zamiast kotlecików - piers gotowana w bulionie. Powiem Wam, że na dobre mi to wychodzi bo schudłam już na ofercie 3 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podopieczna ma problemy z żełądkiem i jej lekarz zaleca, żeby jadła rzeczy lekkostrawne, nie smażone tylko gotowane, itd. Więc tak też gotuję i zamiast kotlecików - piers gotowana w bulionie. Powiem Wam, że na dobre mi to wychodzi bo schudłam już na ofercie 3 kg :D

no no no, mi samej taka dietka by się przydała. Ale z podopoecznym lubimy sobie kulinarnie dogadzac i niekoniecznie zdrowo sie odżywiamy... właściwie to on gorzej ode mnie jadl, staram się czasem coś zdrowego ugotowac, ale on mnie na złą drogę sprowadza he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kuchareczka

Mój podopieczny je tylko rzeczy gotowane na parze - maniak zdrowego jedzenia co dla Niemców przynajmniej tych, których do tej pory poznałam nie jest charakterystyczne. Ale takie potrawy trzeba dobrze doprawić, bo mają jednak inny smak niż takie smażone czy pieczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym to różnie bywa ,,ja ugotuję wszystko a jak mam geldy to nie problem to mogę dogadzać podopiecznemu i sobie ha ha... a co ja gorszy ?!!!ha ha...na ogół trafiam na stele ,,że nie miałem z tym problemu i nie mam obecnie...gotuje wszystko i polskie i niemieckie wg.żądania i kaprysu ale muszę sam kupować i mieć forse to jest warunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym to różnie bywa ,,ja ugotuję wszystko a jak mam geldy to nie problem to mogę dogadzać podopiecznemu i sobie ha ha... a co ja gorszy ?!!!ha ha...na ogół trafiam na stele ,,że nie miałem z tym problemu i nie mam obecnie...gotuje wszystko i polskie i niemieckie wg.żądania i kaprysu ale muszę sam kupować i mieć forse to jest warunek!

adamos no ba, nie ma że podopieczny schabowe a my same ziemniaki hehe. Tacy sami ludzie jestesmy i takie same potrzeby mamy ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnych specjalnych potraw nie gotuję...Raz poproszono mnie o sos boloński,ale taki prawdziwy jak się robi w Italii i został specjalnie dla całej rodziny zrobiony...Składniki kupione,wszystko świeże,oczywiście kosztowne :wink: ,ale jedli z dokładkami i resztki do domu córka próbowała zabrać :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od czasu do czasu sa specjalne życzenia to ugotuje :) czemu nie, chyba że wydziwiają za bardzo i jakies wykwitne dania by się wymarzyły, których zrobić nie umiem, to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Mój podopieczny je tylko rzeczy gotowane na parze - maniak zdrowego jedzenia co dla Niemców przynajmniej tych, których do tej pory poznałam nie jest charakterystyczne. Ale takie potrawy trzeba dobrze doprawić, bo mają jednak inny smak niż takie smażone czy pieczone

Moja podopieczna też BIO. Ziemniaki w łupce, żeby czasem składniki odżywcze nie uciekły do wody, chleb ten najdroższy bez spulchniaczy, jajeczka z wolnego wybiegu. Przez to ja cierpię, bo racje żywieniowe mam wydzielane. Wolałabym kupować sobie taniej a więcej. Smak ten sam tylko cena wygórowana.

Adamos, no tym bardziej, że my to w pracy jesteśmy (i to nie lekkiej) a nie w szpitalu, żeby ktoś trzymał nam dietkę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że któraś z Was zna się na diecie dla diabetyków, bo będę musiała taką stosować u babci, i mi pomożecie :D

To ci się narobiło tych dolegliwości. Inkontynencja, demencja cukrzyca, trudności w poruszaniu :shock: . Przy cukrzycy przeważnie wszystkie potrawy są gotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulewa, nie tylko gotowane. PDP na pewno ma dietę rozpisaną. Ktoś z rodziny wprowadzi Cię w ulubione potrawy itp. zreszta byłaś już na stelli to powinnaś wiedzieć jak to jest ;) .

W cukrzycy ważne jest żeby nie wprowadzać tłuszczu do potraw czyli potrawy gotujemy, dusimy, przygotowujemy na parze, pieczemy :)

Nie panikuj Anno :), będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulewa, nie tylko gotowane. PDP na pewno ma dietę rozpisaną. Ktoś z rodziny wprowadzi Cię w ulubione potrawy itp. zreszta byłaś już na stelli to powinnaś wiedzieć jak to jest ;) .

W cukrzycy ważne jest żeby nie wprowadzać tłuszczu do potraw czyli potrawy gotujemy, dusimy, przygotowujemy na parze, pieczemy :)

Nie panikuj Anno :), będzie dobrze.

Chyba masz racje Kamelio. Panikuję i od pewnego czasu żyje tylko tą pracą. Jeszcze nie wyjechałam a już próbuję układać menu dla podopiecznej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...