Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, FrauMiau napisał:

A wy dalej na fejsbuczku wałkujecie temat forum? Widzę, że zabolało i zabawa trwa, Basieńko my mamy co robić, a nie pitolić przez dziesiątki stron dziennie i szukać zwady. Może nie wiesz, że poza forum jest normalne życie i realne koleżanki? Teraz polecisz się pochwalić? Pozdrów wszystkich albo nie i tak przyjdą popatrzyć :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ciebie to chyba faktycznie uwiera obecność Baśki tutaj. Ciągle ją zaczepiasz jednocześnie zapewniając, że nie szukasz zwady. Szkoda tylko, że wygląda to inaczej gdy się patrzy na Twoje posty.

Poza tym nie wiem jakim prawem wyrzucasz komuś uczestniczenie w grupach fejsbukowych i jakie kto i gdzie tematy wałkuje. Tobie się wydaje, że jesteś forumowym guru i masz prawo do dyktatu gdzie i co można? I do sugerowania, że jest to błe? Serio?

Ostatnie zdanie to już w ogóle mnie rozbawiło. Ktoś kto dwa lata przychodził na forum aby popatrzeć, pozwala sobie piętnować to samo zachowanie u innych. Ciekawe podejście.

Co do chwalenia się, to są jednak ciekawsze powody do tego, niż fakt, że całkiem obcy ktoś ( mentalnie i fizycznie) uczynił ten "zaszczyt" i zacytował inną osobę, wylewając swoje hormony na zewnątrz.

I pomyśleć, że tak się zachowuje osoba, której podobno nie zależy na konfliktach...Naprawdę postawa godna naśladowania. Nic tylko bić brawa;)

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz, nie ma nic do Baśki tylko do jej sposobu komunikacji Przychodzi tutaj pisać, że nikt nie pisze i dziwi się, że ktoś jej na to odpowiada? Spróbujcie inaczej, to znaczy nie piszcie o czymś to nikt nie będziecie wam na to coś odpowiadał. Jak ja napiszę miłego dnia, to się nie dziwię, że ktoś mi na to odpowiada to zasada od wieków towarzysząca komunikacji międzyludzkiej (akcja-reakcja). Tak jak teraz odpowiadam tylko dlatego, bo wróciłaś do tematu więc się nie zdziw. Miłego dnia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FrauMiau napisał:

@fioletowa.mysz, nie ma nic do Baśki tylko do jej sposobu komunikacji Przychodzi tutaj pisać, że nikt nie pisze i dziwi się, że ktoś jej na to odpowiada? Spróbujcie inaczej, to znaczy nie piszcie o czymś to nikt nie będziecie wam na to coś odpowiadał. Jak ja napiszę miłego dnia, to się nie dziwię, że ktoś mi na to odpowiada to zasada od wieków towarzysząca komunikacji międzyludzkiej (akcja-reakcja). Tak jak teraz odpowiadam tylko dlatego, bo wróciłaś do tematu więc się nie zdziw. Miłego dnia.

Mnie od dawna nic nie dziwi. I ogarniam temat pt. Odpowiedzi w wątkach. Wiem na czym to polega. Nie wiem natomiast po co w odpowiedzi się wytyka inne fora czy grupy, albo piętnuje, że ktoś przyjdzie poczytać. To jest niezrozumiałe dla mnie. Uczestnictwo w forum nie zobowiązuje nikogo do omijania innych portali. Przynajmniej ja nic takiego nie wyczytałam w regulaminie, a przeczytałam go od dechy do dechy, niejednokrotnie. Tekst pt. Pozdrów wszystkich, w domyśle zbanowanych lub niepiszących, też miał za zadanie dokopanie tym, z którymi Ci nie po drodze. Bo gdyby było inaczej sama byś te osoby pozdrowiła, szczególnie że jesteś dobrze zorientowana gdzie i co kto pisze.

Również pozdrawiam. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam . Już wypoczęta po podróży.Jechałam wyjątkowo szybko pomimo zatorów na granicy z DE. Stracone dwie i pół godziny. Pech! W busiku było nas pięcioro .Zmierzono nam temperaturę,sprawdzono  dowody i umowy o pracę i pojechaliśmy dalej, nikt nie załapał się na kwarantannę! To tyle o przekraczaniu granicy.Idę dalej się napawać ......wszystkim!!!! Miłego sobotniego popołudnia:cześć:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2020 at 17:45, Blondi napisał:

Witam, hejka, dzień dobry kochani:cmok: jestem cała i już nawet zdrowa:oklaski: jestem w Polsce, jechałam busem za 90.euro, trochę szaleją z cenami, ale teraz trudno wyłapać kogoś na mojej trasie.. 

blondi nie narzekaj ,, ja duzo wiecej za busa zaplacilam ........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, foczka63 napisał:

Dobry wieczór.Właściwie to powinnam napisać "niedobry" ,bo czytanie zaległości mnie zniesmaczyło:(

Wpis na blogu może jutro,dziś weny niet.

Dobranoc.

no wcale ci sie nie dziwie  ze stracilas wene     ....   dobranoc 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wszystkim.  Milej niedzieli zycze ...

Godzinę temu, elf napisał:

@lusi42 już wypoczęta?. Prawda że to dziwne codziennie gdziekolwiek byśmy nie poszły zakładać maseczkę. To był dla mnie najtrudniejszy sprawdzian po kwaranttane. Aaaa i zmiana automatycznej skrzyni na manualną. 

Narazie to tylko w podrozy zakladalam na postojach , idac do kibelka .. to jeszcze nie wiem . Ja po 6 rano przyjechalam ( a ze w busie nie umie spac )  to w domu pospalam do 13 ,30 ,,,, pozniej dlugo  wylegiwalam sie w wannie to moj staly rytual po powrotach do domu haha ,, troche sie poobijalam , walizki rozpakowalam i wczoraj wogule z domu nie wychodzilam (corka wziela 2 tygodnie urlopu bo miala byc kwarantanna )  i nie moglismy sie nagadac ,   Dzis tez dopiero wstaje ,,,,   pelny luzik ,pewnie z pol dnia polaze w szlafroku ..   Wiec narazie nie chodzilam w masce ,, aleee napewno bedzie to denerwowac . A tak wogule  to mysle ze beda jaja  ,,  bo moj sasiad jak mnie tylko zobaczy ze wyszlam to bedzie dzwonil na policje ( Zapewne nie wie ze nie mam kwarantanny )  ,,, wiec moze byc wesolo .      

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziela.jpg

 

Wszystkim miłego i spokojnego dnia życzę...:)

Niedziela, 10.30 aż 2 wpisy... Kawę w Polsce i w Niemczech wykupili... Ciastek nie upiekli... tylko koni żal (tych w Janowie Podlaskim).:(

 

Edytowane przez kris
dopisek
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris napisał:

niedziela.jpg

 

Wszystkim miłego i spokojnego dnia życzę...:)

Niedziela, 10.30 aż 2 wpisy... Kawę w Polsce i w Niemczech wykupili... Ciastek nie upiekli... tylko koni żal (tych w Janowie Podlaskim).:(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i zimny, jak cholera:( Obudziłam się zmarznięta potwornie bladym świtem,ubrałam zimowe skarpety i udało mi się jeszcze dospać trochę.Aż mnie telepało.Okropnie wieje u nas już drugi dzień.Chałupa przewiana na wskroś:( Trzeba było w kominku przepalić - w połowie maja!

Wykończenie kuchni piętrzy problemy póki co.Gazu nie ma jeszcze,hydraulika też niepodłączona.Teraz jest tak,że część firm gazu ani hydrauliki nie montuje,bo są reklamacje częste.Kiedy gaz będzie wiadomo po niedzieli,bo gazownik zarobiony,mamy zadzwonić.Z hydrauliką kłopot bo jak się zamontuje wsio to się szuflada nie zamknie:(W we wtorek montażysta będzie i lista dla niego się wydłuża....

Starą lodówkę i mikrofalę wystawię chyba na OLX ,bo chętnych nie ma w pobliżu.Kuchenka już do ludzi poszła.Stare meble,nie aż tak, bo ledwo 10 lat, rozpadają się i chyba pójdą na ognisko,do niczego się już nie nadają a przechowywać nie ma gdzie.

Dopóki na 100% wsio nie skończne nic jeszcze do szafek nie układam ,więc styl "na partyzanta" wciąż obowiązuje :)Łącznie z gotowaniem na jednym turystycznym palniku i myciem garów w wannie,ha ha ha Do kompletu awaria studni:(Trzeba hydrofor wymienić, bo stary pada:(

Ale jak już się wszystko skończy pomyślnie, to sobie siądę i będę podziwiać,hi hi hi

Pytanie mam do posiadaczek zmywarki-czy ktoś używa chemii z Biedry?https://www.biedronka.pl/pl/produkty-kraft

Nawet nie wiedziałam ,że mają i to zdecydowanie tańszą niż ta markowa,ale czy jakościowo to nie mam zadnych info.Planowo ma być chemia z LIDLA ,córka używa i poleca,ale jeśli można taniej to czemu nie?Lecę rychtować jakiś obiadek turystyczny:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Dzień dobry i zimny, jak cholera:( Obudziłam się zmarznięta potwornie bladym świtem,ubrałam zimowe skarpety i udało mi się jeszcze dospać trochę.Aż mnie telepało.Okropnie wieje u nas już drugi dzień.Chałupa przewiana na wskroś:( Trzeba było w kominku przepalić - w połowie maja!

Wykończenie kuchni piętrzy problemy póki co.Gazu nie ma jeszcze,hydraulika też niepodłączona.Teraz jest tak,że część firm gazu ani hydrauliki nie montuje,bo są reklamacje częste.Kiedy gaz będzie wiadomo po niedzieli,bo gazownik zarobiony,mamy zadzwonić.Z hydrauliką kłopot bo jak się zamontuje wsio to się szuflada nie zamknie:(W we wtorek montażysta będzie i lista dla niego się wydłuża....

Starą lodówkę i mikrofalę wystawię chyba na OLX ,bo chętnych nie ma w pobliżu.Kuchenka już do ludzi poszła.Stare meble,nie aż tak, bo ledwo 10 lat, rozpadają się i chyba pójdą na ognisko,do niczego się już nie nadają a przechowywać nie ma gdzie.

Dopóki na 100% wsio nie skończne nic jeszcze do szafek nie układam ,więc styl "na partyzanta" wciąż obowiązuje :)Łącznie z gotowaniem na jednym turystycznym palniku i myciem garów w wannie,ha ha ha Do kompletu awaria studni:(Trzeba hydrofor wymienić, bo stary pada:(

Ale jak już się wszystko skończy pomyślnie, to sobie siądę i będę podziwiać,hi hi hi

Pytanie mam do posiadaczek zmywarki-czy ktoś używa chemii z Biedry?https://www.biedronka.pl/pl/produkty-kraft

Nawet nie wiedziałam ,że mają i to zdecydowanie tańszą niż ta markowa,ale czy jakościowo to nie mam zadnych info.Planowo ma być chemia z LIDLA ,córka używa i poleca,ale jeśli można taniej to czemu nie?Lecę rychtować jakiś obiadek turystyczny:)

hej , ja uzywam juz z rok tylko kapsulkek z lidla  do zmywarki  i sa super ,ale te zwykle (cytrynowe nie sa dobre ) wyprubowalam juz rozne firmy ale to ze sa drogie nie znaczy ze sa dobre ,te z biedry  typu kraft tez nie dobre  ... a druga sprawa co do kapsulek zauwazylam ze jak sie wlacza krotszy program to nieraz kawalki tego plastiku zostaja a ze  ja to lubie kombinowac ,probowac  wiec ze wszystkich tabletek zdzieram folie ,tabletka sie szybciej rozpuszcza i tym sposobem nawet na krotszym programie mam wszystko pieknie wymyte lsniace ( corka stwierdzila ze powinnam opatentowac ten pomysl ) tanio i dokladnie umyte  nawet na 30minutowym programie   

Edytowane przez lusi42
blad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy. Miałam kwarantannę od forum, zasłużoną, przepraszam, ale moim zdaniem na pewne rzeczy należy odpowiadać nie patrząc na konsekwencje. Byłam w tym czasie w lesie i polecam bo nic tak dobrze nie robi jak rowerowy wysiłek - lubię to wieczorne padnięcie. Las piękny, udało mi się niestety uchwycić przyrodę walczącą ze skutkami pożaru, wiele drzew pewnie już nie odżyje chociaż pod nimi lekko się zieleni Nadpalone setki pni robią wrażenie. :(((((

las1.thumb.png.5eb94e83c804cb5281836e897cd07199.png 

 

las2.png.6b1583c991715ca3276369031a2fe9d2.png

 

las.png.79e53c253930080d8eb7dc2b6a99fe9d.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...