Skocz do zawartości

Zus od średniej


Gość Duszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dziś wyczytałam że od tego roku wszystkie agencje powinny opłacać zus od średniej krajowej czyli ponad 4000 zł. Czy coś o tym wiece? Napisano tam że emerytki i rencistki też taki powinny mieć zus. Nie wiem co o tym myśleć bo jeżeli to prawda to dla osób z komornikiem takich jak ja albo dorabiających emerytek to koniec legalnej pracy. Myślicie że nie będzie niskich zusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirosława

U mnie nic się nie zmieniło i mam malutki zus, ale za to większe wynagrodzenie tak co roku gadają i nic się na szczęście nie dzieje i uważam, że dobrze bo dla każdego jest to czego szuka. Będzie dobrze myśl pozytywnie :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kasa w dół. Nie wiem kto jeszcze wierzy w polski zus i nie wiem jak długo trzeba byłoby pracować żeby praca w opiece dała jakąś sensowną podwyżkę. Wolę dostać więcej na rękę i sama sobie odłożyć. Młodzi mogą się cieszyć, ale nie my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

             Myślę, że wszystkie agencje powinny być zobowiązane do opłacania minimum Zus-u od średniej, bo w tej chwili panuje między agencjami chora konkurencja: szukają naiwnych i niedoinformowanych kobiet, żeby schować do swojej kieszeni 150 euro i opiekunce rzucić z tego w najlepszym wypadku 100 euro  albo i nic . Niektóre agencje płacą uczciwie średni Zus, ale większość chce zaoszczędzić na opiekunkach i wmawia im, że Zus zbankrutuje i po co płacić, a efekt taki, że sporo opiekunekj traci ciągłość ubezpieczenia do renty i nie dopracuje sobie do emerytury, którą nie wszystkie opiekunki już mają, większość opiekunek nic nie ma.

      ZUS od średniej uważam za moją dodatkową inwestycje na przyszłość i wykluczyłam już dawno firmy , które tego nie płacą. Do emerytury mi sporo brakuje, ale prawo do dobrej  renty już wypracowałam, gdyby coś...odpukać.

A gdyby skusiła się na to 100 euro to i tak by mi się rozleciało...

   Ale na prawdę dobre agencje i tak tego nie proponują takich szemranych układów i rezygnacji z ubezpieczenia, albo jakiś minimalnych kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Duszek napisał:

Dziewczyny dziś wyczytałam że od tego roku wszystkie agencje powinny opłacać zus od średniej krajowej czyli ponad 4000 zł. Czy coś o tym wiece? Napisano tam że emerytki i rencistki też taki powinny mieć zus. Nie wiem co o tym myśleć bo jeżeli to prawda to dla osób z komornikiem takich jak ja albo dorabiających emerytek to koniec legalnej pracy. Myślicie że nie będzie niskich zusów?

ZUS od średniej krajowej to już od dawna agencje mają obowiązek a nie od tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miło. To ja tego nie rozumiem. Chcecie mi powiedzieć, że zus niższy od średniej krajowej jest niezgodny z prawem to jak to możliwe, że tyle agencji nie daje tego zusu dużego? Moim zdaniem są pewnie obejścia które oni wykorzystują, chyba że te agencje są takie głupie w co nie wierzę bo przecież mają armie prawników. Na tym forum widziałam agencję dającą umowę o pracę, zus prawidłowy i platny urlop i tak sobie myślę, że gdyby wszyscy chcieli takich umów to inne agencje nie miałyby czego szukać i szły by tylko tam. Nie rozumiem tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Izab napisał:

gdyby wszyscy chcieli takich umów to inne agencje nie miałyby czego szukać i szły by tylko tam. Nie rozumiem tego wszystkiego. 

 

           Nie wszyscy we wszystkim się orientują i wielu nabija kasę agencjom ponad konieczność. Agencje wykorzystują niewiedzę opiekunek jak tylko mogą.

     @AnnaAgata niby jest obowiązek, a w praktyce go nie ma. Do mnie przed Świętami zadzwonili z największej agencji niemieckiej w Polsce z 24 ( mieli połowę rynku ) , w której pracowałam przed laty, i znów propozycja pracy : zus płaca teraz od 2tyś, a 4 lata temu ewentualnie najniższy, a potem nic. Ile osób straciło u nich szansę na renty ? A reklama tej agencji jest wszędzie - zwłaszcza w urzędach pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Serenity napisał:

 

           Nie wszyscy we wszystkim się orientują i wielu nabija kasę agencjom ponad konieczność. Agencje wykorzystują niewiedzę opiekunek jak tylko mogą.

     @AnnaAgata niby jest obowiązek, a w praktyce go nie ma. Do mnie przed Świętami zadzwonili z największej agencji niemieckiej w Polsce z 24 ( mieli połowę rynku ) , w której pracowałam przed laty, i znów propozycja pracy : zus płaca teraz od 2tyś, a 4 lata temu ewentualnie najniższy, a potem nic. Ile osób straciło u nich szansę na renty ? A reklama tej agencji jest wszędzie - zwłaszcza w urzędach pracy !

Oni się wszędzie reklamują, bo doświadczone opiekunki omijają ich szerokim łukiem i zgadzam się, że w tym przypadku wykorzystują niewiedzę i co zarobili to ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika Ale jak widzisz masz emeryturę, nawet wcześniejszą  i pewnie  możesz podwyższyć sobie podstawę do naliczeń płacąc dalej składki ? potrzeba dokładniej informacji w miejscowym oddziale Zus, bo każdy przepracowany miesiąc się liczy :

http://www.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/dzieki-nam-podwyzszysz-swoja-emeryture_196211.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.01.2017 at 12:39, Gość Izab napisał:

Witam wszystkich miło. To ja tego nie rozumiem. Chcecie mi powiedzieć, że zus niższy od średniej krajowej jest niezgodny z prawem to jak to możliwe, że tyle agencji nie daje tego zusu dużego? Moim zdaniem są pewnie obejścia które oni wykorzystują, chyba że te agencje są takie głupie w co nie wierzę bo przecież mają armie prawników. Na tym forum widziałam agencję dającą umowę o pracę, zus prawidłowy i platny urlop i tak sobie myślę, że gdyby wszyscy chcieli takich umów to inne agencje nie miałyby czego szukać i szły by tylko tam. Nie rozumiem tego wszystkiego. 

Mozesz napisac ktore to agencje?

To raczej nie bedzie podchodzic pod reklame?-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Mozesz napisac ktore to agencje?

To raczej nie bedzie podchodzic pod reklame?-

 

Tutaj masz listę i tam jest napisane które dają zus od średniej i jedna jest z umową o pracę a tam gdzie nie ma nic to pewnie płacą mniejszy zus ale od ilu to niewiadomo https://opiekunkaradzi.pl/page/5-formularze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś artykule ostatnio czytałam, że aby nabyć prawo do niemieckiej emerytury musi być ciągłość pracy i system pracy opiekunki nie podchodzi pod niemieckie przepisy, można kiedyś jedynie walczyć w naszym ZUSie o doliczenie jakiejś kwoty do naszych lat składkowych. Do tego było tam napisane, że agencje obiecujące opiekunkom wypracowanie niemieckiej emerytury oszukują je, gdyż nigdy takiego prawa nie nabiorą nie mając ciągłości pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erika dlatego lepszym rozwiązaniem jest umowa, zatrudniająca pracownika w obydwu krajach. Na oddelegowaniu zdaje się, że można pracować tylko 6 m-cy w roku, a pierwszym przypadku nie ma takich ograniczeń  i składki na ZUS są odprowadzane od średniej krajowej przez więcej niż 6 m-cy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O 8.01.2017 at 23:14, LENA_57 napisał:

 

Erika pracujesz 12 miesięcy w roku?

 

@LENA_57 

 

O 8.01.2017 at 06:49, erika napisał:

 

Zależy wszystko od Agencji i umowy jaką mamy zawarta . W moim przypadku ZUS był odprowadzany regularnie , czyli przez 12 m-cy . 

 

@LENA_57 ja miałam umowę zawartą na 12 m-cy składki  Zus są odprowadzane od średniej krajowej! z chwilą kiedy "zjeżdżam" do domu i mam np.przerwę 2 m-ce  również otrzymuję wynagrodzenie od którego odprowadzane sa składki ZUS i podatek doch. .Żeby to sprawdzić wchodzę na stronę :pue.zus.pl  i wszystko się zgadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...