Skocz do zawartości

Nauka niemieckiego przez piosenki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

     Myślę, że naprawdę bardzo  dobrą metodą nauki języka obcego jest słuchanie piosenek . Mam też kilka takich po niemiecku, choć  bardzo trudno mi coś ładnego  znaleźć. Wklejałam  już niektóre w innym temacie, ale chyba dobrze to wyodrębnić.

Zapraszam innych do wklejanie tu niemieckich piosenek i ich tekstów, z których można się też czegoś nauczyć.

Moją ulubioną piosenką - taką do nauki - jest

 

a tu zabawniej i dużo różnych słówek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

           A tu znalazłam stronkę do nauki z jedną piosenką, a  takich przetłumaczonych piosenek jest więcej w Internecie. Szczerze, to nie jest w moim typie ta piosenka o Smerfach, ale słówek i pożytecznych wyrażeń sporo tu

No i jest tłumaczenie na polski

http://niemieckiskutecznie.pl/piosenka-niemiecka-schlumpfenstern/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś pojawił się u nas temat alkoholu to znam jedną piosenkę o alkoholu, ale bardzo z ikrą. I słownictwo warto poznać...

Tu jest  tekst i tłumaczenie na polski

http://www.tekstowo.pl/piosenka,schandmaul,der_teufel.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie, jestem tu nowa, choć forum podczytuję już od jakiegoś czasu.

Spodobał mi sie ten temat, więc od niego zacznę swoje tu "bytowanie". :)

Ja uczyłam sie niemieckiego własnie z piosenek, i to tych najprostszych gramatycznie, bardzo fajne, łatwe, wpadające w ucho piosenki ma niemiecki zespół Die Prinzen. Od nich zaczynałam, jako kompletny laik, jeśli chodzi o niemiecki. Obecnie mówię po niemiecku biegle, bez kursów, w szkole też niemieckiego nie miałam, jestem samoukiem. Niemiecka muzyka - Die Prinzen, Rammstein, Xavier Naidoo, Peter Heppner, do tego słownik w ręku, jakaś ksiązka z gramatyką,żeby zrozumieć, dlaczego mówi się tak a nie inaczej i poszłoooooo. :)

Naprawde można, tylko trzeba chcieć. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blue napisał:

, Rammstein


Dzięki, właśnie posłuchałam. I choć nie moje to melodie ( metal ) to jednak zespół ciekawy. I piosenek ich o przetłumaczonych  jest na tekstowo.pl
mnie spodobało się najbardziej :

Haifisch

ale nie mogę teraz tego wkleić. Świetny teledysk.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.07.2017 at 17:25, Ramedy napisał:

ja, gdy chodziłam do nauczyciela (reklama), jesteśmy tam w takiej samej metodyce zajmowali. najważniejsze, że kiedy piosenka grała, jej tekst leżał przed oczami

Bardzo lubimy zakamuflowane reklamy albo kawy albo nauczyciela.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
26 minut temu, jolantapl. napisał:

Ups Guten Morgen filen dank @erika houte ich   seur gut schlafen bo wczoraj się wyspacerkowałam to i dobrze mi się spało a dzisiaj ciąg dalszy spacerkowania ha ha na prawdę myśleliście,że dam sobie spokój ha ha.

Meine Damen und Herren. Schön guten Tag.  Wie geht's bei Euch heute? Der Kaffee ist schon getrunken? Das Mittagessen gevorberaiten is? Und so weiter ich wünsche Euch guten Nachmittag :serce: No i udało się bez translatora.  Tylko ciekawe ile błędów :d A piosenki to super pomysł. Ja uwielbiam Reihard Mey "Über dem Volken". Nie umiem wkleić ale na YT jest z polskim tekstem do karaoke :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...