Skocz do zawartości

Telefon na kartę w de


Gość Jaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jadę po raz pierwszy i chciałam zapytać czy to prawda, że kupując niemiecką kartę telefoniczną trzeba ją rejestrować? Jak to wygląda? Jadę na czarno i chciałabym to jakoś ogarnąć przed wyjazdem, bo będę potrzebowała tam numer. Można być w de anonimowym tak jak u nas? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MałgorzataA napisał:

Każda karta musi być zarejestrowana. Możesz to zrobić na dowód lub paszport. Nie ma problemu, jesteśmy (jeszcze) w UE

ale daję dowód lub paszport w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mogę polecić Lycamobile,ale koniecznie zakupić ją w Polsce i nie ma kwestii meldunku w Niemczech.Jak to zrobić? Telefon do Lycamobile.pl,zamówič kartę niemiecką,za darmo,oni przysyłają na polski adres.Po odbiorze karty jeszcze jeden telefon do Lycamobile z prośbą o aktywację i fertig. W DE kupuje się doładowanie ,w opcji bez internetu za 5 ,10 lub 20 euro,a koszt rozmowy do PL ,na kom i stacj to 15centów za nawiązanie i 1 cent za minutę,dla przykładu 30 minut rozmowy to koszt 45 centów,60 minut - 75 centów. Ważna uwaga,po doładowaniu wysłać bezpłatnego SMS na nr 2525 o treści SPAR.Wtedy są powyższe ceny.Smski jakoś po 9 czy 12 centów,ja bynajmniej nie sms- kuję to już nie pamiętam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 5.08.2016 at 23:21, Łukasz napisał:

Ja mogę polecić Lycamobile,ale koniecznie zakupić ją w Polsce i nie ma kwestii meldunku w Niemczech.Jak to zrobić? Telefon do Lycamobile.pl,zamówič kartę niemiecką,za darmo,oni przysyłają na polski adres.Po odbiorze karty jeszcze jeden telefon do Lycamobile z prośbą o aktywację i fertig. W DE kupuje się doładowanie ,w opcji bez internetu za 5 ,10 lub 20 euro,a koszt rozmowy do PL ,na kom i stacj to 15centów za nawiązanie i 1 cent za minutę,dla przykładu 30 minut rozmowy to koszt 45 centów,60 minut - 75 centów. Ważna uwaga,po doładowaniu wysłać bezpłatnego SMS na nr 2525 o treści SPAR.Wtedy są powyższe ceny.Smski jakoś po 9 czy 12 centów,ja bynajmniej nie sms- kuję to już nie pamiętam.

Pozdrawiam

@Łukasz dzięki za klarowne wyjaśnienie:)

Ja od kilku lat korzystam z Voipdiscount , super sprawa :) http://www.voipdiscount.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czesc Wam:)

Nie wiem czy ktos mi pomoze,a sprobuje opisac problem.

 

Dostalam tu iPhona.  Chcialam do niego kupic karte sim,no i wybralam Lebara.

Nigdy takiej karty nie mialam.

Probowalam zarejestrowac ja onlin,ale juz na poczatku ,,zonk"!

W tej rejestracji w pierwszym punkcie trzeba podac numer lebara.ktory znajduje sie na rachunku i na karcie.

Wpisalam ten numer,ale pokazuje sie na czerwono napis,ze trzeba uzyc od 8-10 cyfr ,w tym 0.

poczatek automatycznie 0151......... i dalej 8  z tej karty. 

No i tu sie zaczyna problem,bo u mnie jest 9 syfr,co razem z zerem daje 13.

100000.... razy numer sprawdzalam,nic nie pomylilam.

Juz nie wiem co mam robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andreaa mam też kartę w Lebara  i sprawdzałam faktycznie od 10 -12 w tym zero bo już myślałam, że może coś nowego mają, ale możesz spróbować zarejestrować kartę SIM w punkcie partnerskim Lebara  https://mobile.lebara.com/de/pl/shop-suche wpisz swój kod pod którym przebywasz i może masz w pobliżu jakiś sklep gdzie to załatwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Estar57 napisał:

@Andreaa mam też kartę w Lebara  i sprawdzałam faktycznie od 10 -12 w tym zero bo już myślałam, że może coś nowego mają, ale możesz spróbować zarejestrować kartę SIM w punkcie partnerskim Lebara  https://mobile.lebara.com/de/pl/shop-suche wpisz swój kod pod którym przebywasz i może masz w pobliżu jakiś sklep gdzie to załatwią

Sprawdzalam juz. Moj pdp-ny jezdzi autem,ale do Mainz nie zaryzykuje z nim jechac.

Ja kupilam lebara komplett M

Nawet nr. Sim jakis tu dziwny na tej karcie z myslnikami, jest 19 cyfr

Nie mam whastapp na moim Pl telefonie i tak zalezalo mi ,zeby ta w lebara dzis zarejestrowac.

Normalnie mam jakiegos pecha.

 

Dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od lat Lycamobile i sobie chwalę.To chyba jedyna karta,która nieużywana dłuższy czas nie traci ważności .W D dawno temu,kiedy ja kupiłam rejestrowałam przez internet a szwajcarską Lycę  zarejestrowałam w kiosku ,gdzie kupowałam.I nigdy z nią problemu nie miałąm.Dodatkowo z osobami ,które w PL też mają Lycę gadam za free:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andreaa Bo Ty kwiatuniu,nie dośc że jesteś antytechniczna, to jeszcze raptus.Zamiast najpierw zajrzeć ,zapytać ,przemyśleć to nie,rachu ciachu kupiłaś i teraz buuuuu.Ale w sumie to już taka Twoja "uroda" i tradycja w tym temacie,hi hi hi.Może spróbuj na infolinię zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Estar57 napisał:

@Andreaa mam też kartę w Lebara  i sprawdzałam faktycznie od 10 -12 w tym zero bo już myślałam, że może coś nowego mają, ale możesz spróbować zarejestrować kartę SIM w punkcie partnerskim Lebara  https://mobile.lebara.com/de/pl/shop-suche wpisz swój kod pod którym przebywasz i może masz w pobliżu jakiś sklep gdzie to załatwią

Hurra........... juz znalazlam,gdzie robilam blad.

Czytalam o tym kod do identyfikacji. Jak to zrobilas? Ja nie mam aplikacji do skanowania.

Dzieki z gory za opowiedz:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lebarę już 7 rok i wcześniej proces rejestracji był bardzo prosty, a teraz już od kilku lat wymagają dostępu do kamerki internetowej z dokumentem tożsamości w ręku, po uzyskaniu jednorazowego kodu, czytałam tylko coś na ten temat, weryfikacji nie przechodziłam, dlatego gdybym była zmuszona kupić nową kartę to na pewno wolałabym rejestrować w tym punkcie partnerskim. Ale to rozumiem , że  teraz nie masz możliwości. Ale na pocieszenie powiem Ci , że Lebara ma fajne pakiety i jest to tani sposób komunikacji i też możesz bezpłatnie kontaktować się z posiadaczami Lebary, obojętnie czy w Polsce czy w Niemczech, acha sprawdzone, pakiety minut z Flexi z Lebary działają też w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Estar57 napisał:

Mam Lebarę już 7 rok i wcześniej proces rejestracji był bardzo prosty, a teraz już od kilku lat wymagają dostępu do kamerki internetowej z dokumentem tożsamości w ręku, po uzyskaniu jednorazowego kodu, czytałam tylko coś na ten temat, weryfikacji nie przechodziłam, dlatego gdybym była zmuszona kupić nową kartę to na pewno wolałabym rejestrować w tym punkcie partnerskim. Ale to rozumiem , że  teraz nie masz możliwości. Ale na pocieszenie powiem Ci , że Lebara ma fajne pakiety i jest to tani sposób komunikacji i też możesz bezpłatnie kontaktować się z posiadaczami Lebary, obojętnie czy w Polsce czy w Niemczech, acha sprawdzone, pakiety minut z Flexi z Lebary działają też w Polsce 

Dziekuje za wszystko. Na kamerce nie udalo mi sie,ale  przez poczte niem. moglam. Dostalam juz ten kod i jutro z tym zasuwam na poczte,tu niedaleko i mnie zweryfikuja,czy ja - to ja!

Buziaczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

@Andreaa Bo Ty kwiatuniu,nie dośc że jesteś antytechniczna, to jeszcze raptus.Zamiast najpierw zajrzeć ,zapytać ,przemyśleć to nie,rachu ciachu kupiłaś i teraz buuuuu.Ale w sumie to już taka Twoja "uroda" i tradycja w tym temacie,hi hi hi.Może spróbuj na infolinię zadzwonić.

Myslalam,ze ty masz ta lebara i dlatego to wybralam,ale okazuje sie,ze myslalam zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andreaa napisał:

Dziekuje za wszystko. Na kamerce nie udalo mi sie,ale  przez poczte niem. moglam. Dostalam juz ten kod i jutro z tym zasuwam na poczte,tu niedaleko i mnie zweryfikuja,czy ja - to ja!

Buziaczki :-)

@Andreaa o to bardzo się cieszę, że jednak będziesz miała tę Lebarę, powodzenia z pakietami :d i też:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...