Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@franceska ja miałam podobną sytuację ,gdzie synek przychodził i wydzierał się na matkę,darł japę,że coś zle zrobiła ,że dzwoniła do niego w nocy itd,itd, matka zawsze po jego wyjsciu płakała, i mi opowiadała ,że on zawsze był bardzo nie dobry dla niej -szkoda mi jej było,bo ona chora a byk zdrowy z mordą do niej,,babcia miała już dużą demencję,nie pamiętala w ogóle niczego,,tłumaczyłam synkowi ,że matka jego chora itd, że nic nie pamięta,ale do niego nic nie dochodziło,,jak się pogniewał na matkę to nie przychodził przez jakiś czas a matka nawet o niego nie pytała,,,zawsze przy takich kłótniach ja zle się czułam,,bardzo zle odbierałam,,nie lubię takich sytuacji i może też dlatego zawsze mówię,nie chcę żadnej rodzinki,,żadnej,,po co mi ten stres ,,nie mój,,

@franceska ja ci współczuję,,nie wiem ,czy ja bym w takiej atmosferze została,,chyba mnie,ten synek by  stamtąd wypędził,,bo bym dziadowi nie jedno powiedziała,,wszystko mi jedno co by było,,nie znoszę jak dzieci w ten  sposób traktują swoich rodziców,,ja sobie nie wyobrażam znosić taki stres przy jedzeniu i to o pierdoletę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły palant.... ni tam choroba. Starszych schorowanych ludzi tak traktować?! 

Ja siedzę cicho do czasu, taka już jestem. Jak mi się nazbiera to pozamiatane. A tutaj szybko by mi się nazbierało i pewnie  bym wyjechała bo by mnie wyrzucili....

Współczuję ogromnie. A dzwoniłaś do firmy z informacją, że tam taka patologia? Przecież to podchodzi pod przemoc psychiczną i trzeba zareagować, biedni starsi ludzie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi aaaaaaaaaaaaaaahahahaha zobacz jaki hicior znalazłam na facebooku. Pozwoliłam sobie wytłuścić co nieco...

OSTATNIE DNI REKRTACJI NA SEZON 2017R, JEZYK NIEWYMAGANY
http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php… Dla Opiekunek W Niemczech i Anglii
1250 Euro + 500 Euro dodatek wiosenny
Nie Musisz Mieć Doświadczenia
Pomagamy od A do Z. Wypełnij formularz na stronie poniżej ??? Oddzwonimy w 24h i odpowiemy na wszystkie pytania !
http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php…

 

:hahaha::hahaha::hahaha: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek tylko nie jest to P---ka 24? bo oni też tak ładnie się reklamują:hahaha: nie wchodziłam jeszcze w formularz,,ale jest tu haczyk,,,czuję nosem ,że coś jest,,nauka języka za 700 na początek? trzeba sprawdzić,,,do dzieła,,,

nie otwiera mi się:płacz:

i może i dobrze !!! po co mi to,prawda? 

500 euro? dodatek wiosenny? pracuj 3-5 miesięcy non stop,to zaoszczędzimy na biletach i damy za ciągłośc pracy ale nie 500 a 200 euro,,a może mniej,,bo jeszcze musi być bonus dla pracownicy Agencji-wszystko się może zdarzyć po drodze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpucha jakich mało-cwaniaki

Ta agencja, nie wie już, jak ma zwerbować opiekunki ,bo większośc już otoworzyła oczy i nie chce za 700 euro tyrac ,,a ma w umowie np, rok czy 2 lata i musi ,bo straszą potem karami itd, to jest dopiero niewolnictwo,,wierzyć się nie chce ,że takie są metody,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Motylek napisał:

Zwykły palant.... ni tam choroba. Starszych schorowanych ludzi tak traktować?! 

Ja siedzę cicho do czasu, taka już jestem. Jak mi się nazbiera to pozamiatane. A tutaj szybko by mi się nazbierało i pewnie  bym wyjechała bo by mnie wyrzucili....

Współczuję ogromnie. A dzwoniłaś do firmy z informacją, że tam taka patologia? Przecież to podchodzi pod przemoc psychiczną i trzeba zareagować, biedni starsi ludzie :( 

Oni nie są staruszkami, syn jest przed 40 a rodzice po 60. Zdrowy młody facet chyba nie krzyczy że jajko miało być na twardo a wyszło wielkanocne! albo że wolałby jeśc sam.. czy też, że tu powinna być ścianka i stół przedzielony zeby ojca nie oglądać! Sąsiedzi tez słyszą, zerkają zza płota i nie reagują, potem jeszcze wspólnie z nim grillują. Czasami jej brat tu zagląda to tylko cichutko zwróci mu uwagę, że nie jest tak źle, żeby nie krzyczał, nikomu to nie przeszkadza to ja mam się udzielać? dziwaczne miejsce.. ta kobieta wyręcza mnie w pracy, zwłaszcza w gotowaniu, musi wszystko sama, chyba się boi że źle zrobię i syn będzie nie zadowolony. Zobaczymy jak będzie.. dziś było na kolacji nie najgorzej, dwa razy napięcie rosło, że głos zaczynał podnosić, ale przeszło bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@franceska może byc tak,że z czasem to będziesz się z niego śmiała ,,przyszedł nadrzeć gębę i się wyżyć,,no bardzo dziwaczne ,bardzo,nie dosc że masz PDP to jeszcze powinnaś dostać wynagrodzenie za synka -przecież się bardzo udziela ,cała okolica słyszy,,a ty za jakiś czas zatyczki sobie będziesz musiała wlożyć,bo ogłuchniesz przez krzykacza,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.03.2017 at 11:55, jolantapl. napisał:

@Łukasz przeciez monolog to tez rozmowa tyle ,ze z samym sobą:).Jedna oferta mnie rozbawiła do łez podopieczny ma podobno bajbasy:hahaha: ja słyszałam tylko o bajpasach ale moze w de sie to inaczej nazywa albo o coś innego chodzi:)

O matko!!!

czy one mu sie dyndaja?_xd te bajbasy ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie córki pdp zaglądają często do matki ale zazwyczaj są źle przez pdp traktowane. Myślę że ona czuje się opuszczona i uważa że to one powinny się nią opiekować. Skarży się na nie do mnie, po każdej takiej wizycie zakończonej krzykiem. Córki mają trochę mniej cierpliwości do niej niż ja. Pewnie to wynika z faktu tego jak ona je traktuje, albo za bardzo pamiętają jak było kiedyś. Córki nie są złe, powiem nawet że są dobre dla swoich rodziców. Bardzo mnie wspierają i chyba boją się że zwieję bo ich mama jest konfliktowa.

Tylko że mnie akurat traktuje bardzo dobrze. Wczoraj poszła spać, ale coś ją męczyło, zawołała mnie i coś tam mówiła i pytała. Kompletnie nie zrozumiałam. Siedziałyśmy obok siebie na łóżku i jak się zorientowała że czuję się jak na tureckim kazaniu to zaczęła się śmiać i szturchnęła mnie ramieniem, to ja ją też szturchnęłam. I tak się śmiałyśmy aż nagle załapałam  o co jej chodziło i wyjaśniłam sprawę. A ona ma depresję ! Córki nawet ją straszyły psychiatrą i zakładem zamkniętym. Słaba znajomość języka o dziwo, w tym wypadku działa na korzyść.

Moja pdp jest silnie uzależniona od swojego męża. Willi jest teraz w klinice bo jest po operacji. Normalnie to on wszystko w domu robi i pomaga Gerdzie. Tylko że teraz nie powinien, więc będę musiała go pilnować żeby mi pracy nie odbierał. A z kuchni to go chyba ścierką będę wyganiała. :d Córki bardzo się boją że Willi będzie wykorzystywany przez Gerdę. Nawet teraz czasem w nocy słyszę jak woła Williego przez sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta i braki języka i konflikty w rodzinie ; wszystko można jakoś wykorzysać ii na swoje dobre obrócić.

  Tylko nie wolno przyznać żadnej stronie racji: ani Gerdzie ani jej dzieciom.

    I może nowy temat ?

Pdp woli mnie od swoich dzieci !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj widzę taką ofertą

Klient to 32 letni pan M, który szuka nowego opiekuna do swojego pierwszego samodzielnego mieszkania. Pan Michael porusza się na wózku od dziecka, do tej pory mieszkał w domu rodzinnym. 

Od maja dostanie swoje samodzielne mieszkanie, które będzie dostosowane do jego potrzeb, oraz do potrzeb opiekuna. Pan Michel pracuje w tygodniu aktywnie zawodowo, codziennie między 7-17 jest w pracy (przywożą go i odwożą z pracy ).  Opiekun ma 10 godzin podczas których musi zadbać o porządek w domu, zakupy i gotowanie.  Reszta czasu wolna. Specjalne Lifty pozwalają transportować pana Michaela z łóżka na wózek, z wózka na toaletę. Nie trzeba dźwigać. Zadania to  pomoc przy myciu, ubieraniu, pan Michael załatwia się sam. Jest to młody i sympatyczny człowiek, zlecenie wydaje się zupełnie inne niż praca z chorymi czy seniorami.

netto 1200 euro

Oferta inna niż przeciętne.

 

a, i co ważne, oferta jak piszą ważna do 22 kwietnia, czyli rozumie się pan M. wtedy  dokona wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunkowo znacie coś dobrego w Niemczech na odciski u nóg? babcia ma i ją boli,wszyscy wiedzą i nikt nic nie kupil i ja muszę iśc do  apteki ,maśc kupię ,ale może znacie nazwę i ktoś używał albo używa u swoich PDP? piszcie,,bo tak nie może być,,jęczy z bólu babcia,,,

Taka pielęgniarka pomocna ,,robiła babci paznokcie to widac gołym okiem dwa odciski i nic? i ja mowiłam i nic,,rodzinie mówiłam i nic,,a babcia jak wygadana to boi się powiedziec..wariatkowo,,nie chce nikomu narzucać się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi rzecz konieczna jako nowy temat.

Ja sama poleciłabym zioła szwedzkie w formie nalewki, bo znam je z doświadczenia i na skórne sprawy bardzo dobre.

Ale zaraz nalewki nie zrobisz, niestety.

Może są w aptece ?

Schwedenkräuter » Schwedentropfen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynudziłam się dziś. Pogoda taka sobie, pochmurno nie chcialo mi się łazić po okolicy. Usiadłam w głębokim fotelu wyciągnełam nogi i hop na kurnik na szachy i jednoczesnie oglądanie TV. Jutro sobie pojeżdżę na zakupy, upiekę ciasto, czas szybko zleci. Czasami pracy za dużo a czasem nuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity dzięki. . :serce:

 

Jak ktoś z tego portalu załapie się na tę "stelle" to prosze o kontakt. 

Dobra stella. 

Opiekunka do Pani
Wynagrodzenie: 1250 euro miesięcznie
Termin: od 01.05.2017 (na 1 miesiąc)

 

O podopiecznej

Poszukujemy opiekunki dla Pani Christy (82 lata, 160 cm, 56 kg). Pani jest osobą mobilną, porusza się przy pomocy rollatora lub laski, cierpi na początkowa demencję. Jest osobą nadal prowadzącą aktywny tryb życia. Potrzebuje pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz towarzystwa. Mieszka sama w domku jednorodzinnym.

Warunki mieszkaniowe

Do dyspozycji opiekunki osobny pokój oaz własna łazienka, internet + telefon.

Wymagania

 Dobra znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w opiece nad osobami starszymi oraz prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego - chyba dla pracowitych i odważnych...:p

Opis stanowiska

Opieki potrzebują dwie Panie, które mieszkają w domu jednorodzinnym z ogrodem w małej miejscowości w ................. Obydwie Panie są pacjentkami niemobilnymi.
Pierwsza z seniorek ma 94 lata, Pflegestufe 5, leżąca, choruje na zaawansowaną demencją, ma założony cewnik. Podczas pobytu w szpitalu przeszła wylew, ma całkowicie nieruchome lewe ramię. Seniorka choruje również na nowotwór. Do tej pory noce spokojnie przesypiała, ale może się zdarzyć, że po pobycie w szpitalu sytuacja ulegnie zmianie. Podopiecznej należy przypominać o regularnym jedzeniu i piciu.
Druga z seniorek ma również 94 lata, Pflegestufe 5, jest osobą leżącą lub porusza się na specjalnie przystosowanym wózku inwalidzkim. Podopieczna nie ma demencji, jest kontaktowa, choruje na niewydolność nerek, ma również założony cewnik. Przeszła wylew i złamanie kości udowej. W nocy nie potrzebuje pomocy. Codziennie rano przychodzi Pflegedienst, które zajmuje się poranną toaletą podopiecznych.
W tym samym domu mieszka trzecia seniorka, która do tej pory prowadziła całe gospodarstwo domowe, ale nie ma już na tyle sił i potrzebuje pomocy.
W pobliżu mieszka syn z synową, którzy chętnie pomagają w organizacji opieki i będą zajmować się seniorkami w czasie wolnym Opiekunki.

Wymagania

- dobra znajomość języka niemieckiego
- doświadczenie w opiece osób starszych

Nasza oferta

- praca od...... na 2 m-ce
- praca legalna na umowę zlecenie
- 1700 euro netto miesięcznie + 150 euro zwrot kosztów podróży 
- przerwy do ustalenia na miejscu
- formularz A-1, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

 

W sumie 3 sztuki! :d Karmić trzeba, ugotować trzeba, pilnować zmiany pozycji trzeba, w nocy wstawać trzeba, posprzątać trzeba, ogród jest, brakuje chyba tylko psa...:rozpacz:

I jeszcze coś dla nocnych marków.:d

Opis stanowiska

Opieka dotyczy Pana w wieku 80 lat, który waży około 76 kg, ma 180 cm wzrostu. Mieszka wraz z żoną (78 lat), zupełnie sprawną oraz niewymagającą opieki . Podopieczny jest osobą chodzącą(do toalety chodzi sam). Komunikacja jest ograniczona pod względem mowy.
Małżeństwo mieszka w mieszkaniu na 4 piętrze o powierzchni około 100 m2.
Opiekunka wstaje w nocy około 3 razy. Żona podopiecznego również pomaga.
Opiekunka ma do dyspozycji pokój o powierzchni około 11m2, dostęp do Internetu oraz telefonu(połączenia wychodzące do Polski na numery stacjonarne).

Około 3 razy to może być i 5 razy. O zarobkach w tej ofercie nic nie piszą...:hahaha:

Edytowane przez kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba kolejna top oferta! O zarobkach też nic nie piszą...:p

Opis stanowiska

Opieka dotyczy Pana w wieku 83 lat, ważącego około 90 kg, mieszkającego w domu o powierzchni około 100m2, który jest osobą komunikatywną, porusza się za pomocą Rollatora, potrzebuje asekuracji. Opiekunka musi wstawać około godziny 7:00 rano, do 8:00 należy umyć  podopiecznego(co drugi dzień), nabalsamować ciało, zabandażować nogi, założyć pończochę uciskową, zmienić katedrę z nocnej na dzienną, pomóc w ubraniu ciuchów codziennych oraz pomóc podopiecznemu w myciu zębów i goleniu. Następnie po godzinie 8:00 przygotowuje się śniadanie. Około godziny 12:00 jest obiad,. podopieczny je wszystko, obecna Opiekunka gotuje po polsku. Po obiedzie Opiekunka idzie z podopiecznym na spacer(za pomocą wózka inwalidzkiego, podopieczny jedzie sam).  Przed godziną 15:00 jest podwieczorek oraz kawa. Po podwieczorku podopieczny ogląda, TV(dużo czasu spędza siedząc). Opiekunka w tym czasie ma czas dla siebie. Około godziny 17:00 jest kolacja, po kolacji Opiekunka ma 2h przerwy. Podopieczny ma cztery razy w tygodniu rehabilitację po godzinie czasu która odbywa się w domu, chodzi spać około godziny 23:00. Opiekunka ma dostęp do Internetu. Opiekunka musi wstawać w nocy maksymalnie do trzech razy(podprowadzenie do toalety, podanie tabletki przeciwbólowej lub pomoc w ułożeniu podopiecznego w wygodnej pozycji).

Choroby: problemy z chodzeniem(stwardnienie rozsiane), problemy ze słuchem(aparat słuchowy, zakładany tylko podczas oglądania TV lub do wyjść), cewnik.

Obowiązki Opiekunki: gotowanie(2 osoby podopieczny+ Opiekunka), sprzątanie, pranie, robienie zakupy(przed obiadem lub po, sklepy są po drugiej stronie ulicy), prasowanie, mycie okien, pomoc w codziennej higienie ciała, ubieranie/rozbieranie, zakładanie aparatu słuchowego i pończoch uciskowych, chodzenie na spacery, zmiana katedry, balsamowanie ciała, pomoc w goleniu, pomoc we wstawaniu i kładzeniu się do łóżka asekuracja podczas chodzenia, balsamowanie ciała, bandażowanie nóg.

Reasumując: Dla opiekunki przerwa nocna krótsza niż 8 godzin + wstawanie na żądanie ( kiedy podopieczny wydrze m...ę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...