Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sayonara 52 bym się :rozpacz:,,,co to jest 2x w tygodniu,,to jest nic ,,teraz przed każdym wyjazdem to będę 5 razy pytać,,Czy jest internet" ma być ,,nigdzie nawet dupki nie podniosę i nie ruszę tam gdzie niet internetu,,,dzien idzie jakoś ciężko przeżyć bez internetu,,ale wieczory? a w czasie pauzy jak mam teraz to przecież na laptopku siedzę,,a jak by nie było laptopka? to co robić? książek się już naczytałam , wolę fajny film obejrzeć ale gdzie jak np, nie ma tv? albo tv jest i niemcy w domu i niemcy w Tv,,,,spacer? na siłę latać po pustych ulicach? nie chce się,,po pauzie mogę isc na spacer ,,dlatego się nie wyrywam w czasie pauzy,, także internet jeszcze raz internet ,,,musssssssssssss

@sayonara 52 teraz tylko od Ciebie zależy ,,czy godzisz się na pobyt bez internetu,,musisz sama zadecydowac,,albo -albo!! za drogo u nich jest wszystko ,,sknery i tyle,,nie wiem jak jest ze stickiem ,,nigdy nie korzystałam,,

fajnie powiedziała kuzynka,,były młodsze i nie potrzebowaly internetu" powiedz mi co to były za ludki ufolutki,,co nie potrzebowaly internetu,,napewno nawet nie wiedzące co to internet--o mój boże,,,:płacz:gdzie Ci się trafiło,,nie dosc że bida i serwetki lecą na sztucce, woda wyliczona to jeszcze zamknięty świat,,to jest dopiero przymusowa praca,,tak! trzymaj się i jak długo wytrzymasz tak pracuj a jak będzie ciężko i trudno i tęskno bardzo to pakuj walizy i zmykaj stamtąd,,,buzka :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ofertę i miejscowosc by mi pasowała ale wynagrodzenie????  dwie osoby,,co by nie było,,zawsze jest praca przy tym zdrowym też,,

STARSZA PANI Z BIELEFELDU POSZUKUJE OPIEKUNKI OD 02.04.2017 + BONUS ŚWIĄTECZNY

Starsza Pani mieszkająca w domu jednorodzinnym wraz ze swoim małżonkiem poszukuje opiekunki. Pani ma 86 lat i cierpi na demencję. Ma lekkie problemy ze sprawnością, dlatego potrzebuje wsparcia w prowadzeniu domu oraz w trakcie higieny. Małżonek, Pan Franz nie wymaga opieki, radzi sobie sam.
Zakwaterowanie opiekunki w domu jednorodzinnym ok. 85 m2. Do dyspozycji opiekunki własny pokój z dostępem do łazienki. Internet na miejscu.
Do obowiązków opiekunki należy: gotowanie dla siebie i małżeństwa, robienie zakupów, pomoc w ubieraniu i w myciu się, sprzątanie domu, pranie, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza.

INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY

Miejscowość: 33689 Bielefeld

Podopieczna: Pani 86 lat, Pan 90 lat
Termin rozpoczęcia: 05.04.2017

Rodzaj umowy: Umowa zlecenie
Czas trwania wyjazdu: 2 miesiące
Wynagrodzenie miesięczne netto: 1000 eur

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KANDYDATA

doświadczenie w opiece

dobra znajomość języka niemieckiego

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

pomoc w ubieraniu

pomoc w myciu

prasowanie 

gotowanie

zakupy

sprzątanie

mycie okien

wizyta u lekarza

prace ogrodowe

Oferta do dobego zapindolu,,,pan zdrowy do poganiania ,,a Pani do rozkazywania,,szkoda ,że jeszcze kotów nie ma i psów ,,ogród zapewniony,,a wiosna idzie-co za cwaniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi ten zdrowy to 90latek ! długo to nie potrwa to zdrowie  i może podwyżkę dadzą ?

No i domek malutki : 85 m2 ?

Domek malutki - mało do sprzątania....:p Miałem takich klientów - zerwałem trawę w ogrodzie, założyłem nowy trawnik, bukszpany zrobiłem w kulki, inne drzewa też, oczyściłem rododendrony, pielęgnowałem żywopłot z tuj. Wszystko po to żeby z tym dziadem nie siedzieć...:p Miał żonę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

Domek malutki - mało do sprzątania....:p Miałem takich klientów - zerwałem trawę w ogrodzie, założyłem nowy trawnik, bukszpany zrobiłem w kulki, inne drzewa też, oczyściłem rododendrony, pielęgnowałem żywopłot z tuj. Wszystko po to żeby z tym dziadem nie siedzieć...:p Miał żonę...

też tak bym robiła,,aby jak najdalej od złych ludzi,,:hahaha: bo prace ogródkowe też lubię,,:|

Godzinę temu, Serenity napisał:

@Blondi ten zdrowy to 90latek ! długo to nie potrwa to zdrowie  i może podwyżkę dadzą ?

No i domek malutki : 85 m2 ?

@Serenity te 90 latki mogą,,oj mogą jeszcze dac tak w kośc,że nie jedna nie doczeka się podwyżki bo zwieje ze stelli:hahaha: domek malutki i się gotujemy i kisimy w tym domku wszyscy:płacz: a ja np, lubię ,kocham duże powierzchnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Swietna oferta za 1000, chyba za jedna, a jeszcze ogrod?!!!!? Zdesperowanych jest wielu, no to tylko zakasac rekawy i do "roboty", ha,ha,ha,ha!!!!! 

Zdesperowani z dobra znajomoscia niemieckiego, bo taka jest  wymagana na to zlecenie, moga przebierac w ofertach , chociazby tu po prawej,  za lepsza kase do jednej osoby i bez  dodatkowego zapindolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DaGa napisał:

Zdesperowani z dobra znajomoscia niemieckiego, bo taka jest  wymagana na to zlecenie, moga przebierac w ofertach , chociazby tu po prawej,  za lepsza kase do jednej osoby i bez  dodatkowego zapindolu

Jeden lubi rybkę, drugi pipkę...:p Jeden lubi zapierdzielać w stresie za np. 1300€, drugi odbębnić bezstresowo 2 miesiące za 1000€. I tyle w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kris napisał:

Oczywiście można...:p Jak masz szklaną kulę lub dobrą wróżkę to wszystko wiesz...:p Ale nie taką co wróży na meila...

 . Nie wiem wszystkiego i  ty tez nie. Oczywiscie za 1300-1400  moze byc miejsce stresujace , ale  mimo, ze wszystkiego nie wiem,  jednak na pewno wybralabym stelle za 1300 do jednej osoby niz do dwoch za 1000 jak to opisywane zlecenie.  Jak widac nie ja jedna  nie pojechalabym na ta stelle.   . Gdybym teraz miala wybierac to  wyjechalabym np do Wallenhorst(oferta obok) za 1300 z dobrym niemieckim niz na ta obsmiana stelle za 1000 i nie potrzebna mi do tego wrozka czy na meila czy bez ani  jakies czarodziejskie rekwizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DaGa napisał:

 . Nie wiem wszystkiego i  ty tez nie. Oczywiscie za 1300-1400  moze byc miejsce stresujace , ale  mimo, ze wszystkiego nie wiem,  jednak na pewno wybralabym stelle za 1300 do jednej osoby niz do dwoch za 1000 jak to opisywane zlecenie.  Jak widac nie ja jedna  nie pojechalabym na ta stelle.   . Gdybym teraz miala wybierac to  wyjechalabym np do Wallenhorst(oferta obok) za 1300 z dobrym niemieckim niz na ta obsmiana stelle za 1000 i nie potrzebna mi do tego wrozka czy na meila czy bez ani  jakies czarodziejskie rekwizyty.

Dlatego mówię: Twój cyrk, twoje małpy. I mi nic do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, erika napisał:

Są też Agencje ,dla których wystarczą referencje,zdjęcia itd .. płace maja super!  ..  ale taki Agencje nie musza się reklamować , bo jedna pani drugiej pani itd  
 

@erika mam jedno i drugie:hahaha: do wyboru i do koloru,,,

@kris ja bym chciała do cyrku:hahaha: ale bez małp:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis stanowiska

Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego dla pani Eroli od 20.03, 88682 Salem (mała miejscowość 11tys.mieszkańców, nad Jeziorem Bodeńskim, Badenia-Wirtembergia, ok.20 km od Friedrichshafen) – PIĘKNE tereny.
 
Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego 1400Euro/mc na rękę + 100Euro PREMII Wielkanocnej.
 
Palenie tylko na zewnątrz, prawo jazdy niewymagane.
 
Preferowany wiek Opiekunki do 40 lat ze względu na młody wiek Podopiecznej.
 
Jest to zlecenie skierowane dla DWÓCH OPIEKUNEK –Wynagrodzenie dla każdej z Pań jak wyżej. Mile widziane , gdyby Panie się znały, gdyż będą razem mieszkać w oddzielnym mieszkaniu.
Opiekunki będą pełnić dyżury na zmianę – zmiana dzienna 9:00-18:30, zmiana nocna 18:30-10:30.
 
 
Do opieki Pani Erola,  lat 38, ok.60kg, 173cm.
Podopieczna jest sparaliżowana poprzecznie od pasa w dół, porusza się na wózku inwalidzkim, ma cewnik.
W ramach środków pomocniczych przeznaczonych do podnoszenia z łóżka i transferu Podopiecznej na wózek znajduje się również tzw.Deckenlift  czyli winda/podnośnik przymocowany do sufitu.
 
3x w tyg.przychodzi Pflegedienst
 
Podopieczna mieszka z 7-letnią córką (dlatego mile widziane Panie, które są serdeczne, ciepłe i lubią zajmować się dziećmi) i mężem, który ze względów zawodowych nie może zajmować się żoną.

Opiekunka wraz z Podopieczną będzie kłaść dziecko do łóżka oraz spędzać czas przy wspólnej zabawie.
W dni szkolne Podopieczna budzi się o 5 rano (trzeba ją wówczas ubrać i posadzić na wózek), by z pomocą Opiekunki wyszykować córeczkę do szkoły.
 
Sklepy oddalone są ok.10min spacerem od domu Podopiecznej.
 
Do dyspozycji Opiekunek oddzielne mieszkanie ,ok.40m2 usytuowane ok.10min drogi busem od domu Podopiecznej, Internet, TV, łazienka, kuchnia
 
Do obowiązków Opiekunek będzie należeć:
-pomoc Podopiecznej przy codziennych czynnościach tj. opróżnianie cewnika, obracanie Podopiecznej w nocy z boku na bok, przyjmowanie posiłków, kąpiel, kremowanie, czesanie włosów, transfer z łóżka na wózek za pomocą windy, ubieranie i rozbieranie, toaleta, opieka nad córką Podopiecznej.
-prowadzenie gospodarstwa domowego ( ścielenie łóżek, zakupy, gotowanie, pranie, prasowanie, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich, sprzątanie itd.,Podopieczna ceni sobie porządek w domu).
 A co byscie powiedzieli o tej ofercie?  

5 minut temu, kris napisał:

A co byś była? Tygrysy, woltyżerka, słonie, konie, clowni czy co? Bo małpy chyba nie dają się ot tak trenować...:p

W tym cyrku wystarczy  mi dwoje PDP i nie trzeba więcej nikogo,,:hahaha: zastąpią mi cały zwierzyniec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynagrodzenie przyzwoite ale zlecenie trudne. Cudowna sprawa, że dwie opiekunki. Dla mnie nocna zmiana byłaby lepsza choć w czasie wolnym to chyba siedzenie na lapku (kiedy nikogo nie ma) i czytanie książek ;) 

Szczerze... chyba bym się nie podjęła... mam za małe doświadczenie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie chciała tej kasy i tej rodziny i tej pani ,,osoby chore w tym wieku sa różne,,i przez chorobę i niemoc są nieraz bardzo nie miłe i wredne,,,ja też nie zaliczam sie do tej oferty,,

Ale co mnie zastanowiło,przeglądając oferty dzisiaj co jedna to 1000 czy 1100 euro i takich jest full ofert i naprawdę dużo pracy i PDP schorowani i wózki inwalidzkie i podnosniki i transfer a wynagrodzenie bardzo biedne,,,czy rodziny takie biedne? czy rodziny szukają taniej agencji,a  agencja wezmie każdą rodzinę bo zawsze znajdzie do tej rodziny opiekunkę,,,może ja na takie oferty trafiam,,albo  wystawią ofertę za 1400 euro ,to taka podpucha bo oferta już zajęta ale łapią opiekunki na wynagrodzenie ,a  na samym dole nie jednej takiej oferty wypisane,,płacimy od 900 do 1400 euro,,czyli na 1 rzut zaproponują 900 euro,,i tak jest,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej ofercie? Znaleziona dzisiaj, (zamieszczona z wczorajszą datą) Usunęłam nazwę miejscowości, oraz agencji, imię pdp  zastąpiłam pierwszą literą.
Nurtuje mnie, jak to wygląda z ubezpieczeniem w niemieckiej kasie chorych... Wie ktoś, jak to funkcjonuje?

OFERTA DLA OPIEKUNKI - Do Pani F. - na działalność lub umowę zlecenie z ubezpieczeniem w niemieckiej kasie chorych
NOWOŚĆ
Wynagrodzenie: 1700, 1300 €
Opis

OFERTA NA DZIAŁALNOŚĆ LUB UMOWĘ ZLECENIE Z UBEZPIECZENIEM W NIEMIECKIEJ KASIE CHORYCH

- Opiekunka do Pani F.

w ...(Górna Bawaria, miejscowość ok 16 tyś)

DATA WYJAZDU: 17 - 23.03.2017 (do ustalenia) – na 2 miesiące

WYNAGRODZENIE MIESIĘCZNE:

1700 E – na działalność polską lub niemiecką,

1300 E – umowa zlecenie z ubezpieczeniem w niemieckiej kasie chorych

+ zwrot kosztów przejazdu 150 Euro

Podopieczna: 91 lat, 55 kg, 168 cm

Podopieczna choruje na demencję. Ma osłabienie związane z wiekiem. Jest częściowo inkontynentna. Pani o normalnym usposobieniu, nie jest agresywna. Jest cierpliwa i zależy jej na dobrych relacjach z opiekunką. Orientacja bywa zaburzona. Nie ma żadnych problemów z mową, słuchem. Niewielkie problemy ze wzrokiem. Porusza się za pomocą rollatora, istnieje ryzyko upadku. Po schodach porusza się ze wsparciem opiekunki. Jest bardzo pomocna przy ewentualnym transferze z łóżka. Potrzebuje pomocy przy pielęgnacji i ubieraniu. Możliwe wstawanie w nocy. Podopieczna wstaje ok. godziny 7 – 8, idzie spać ok. 19 - 20. Pani F. mieszka w domu jednorodzinnym z mężem, który jest całkowicie samodzielny. Do domu przychodzi sprzątaczka, a posiłki gotuje kucharka. Pani F. bardzo chętnie spaceruje.

DLA OPIEKUNKI: własny pokój z wyposażeniem

WOLNE: pauza poobiednia 13-14 oraz 1 dzień w tygodniu lub 2 x pół dnia na tydzień (do uzgodnienia z mężem podopiecznej).

POZOSTAŁE OBOWIĄZKI DLA OPIEKUNKI: gotowanie (tylko kiedy nie ma kucharki), przygotowanie posiłków, pranie, prasowanie, zakupy (ca. 10min na pieszo)

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI:

Język niemiecki – mocny komunikatywny

prawo jazdy

niepaląca

doświadczenie z demencją

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
....(dane agencji)

 

Edytowane przez ex_opiekunka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Ja też bym nie chciała tej kasy i tej rodziny i tej pani ,,osoby chore w tym wieku sa różne,,i przez chorobę i niemoc są nieraz bardzo nie miłe i wredne,,,ja też nie zaliczam sie do tej oferty,,

Ale co mnie zastanowiło,przeglądając oferty dzisiaj co jedna to 1000 czy 1100 euro i takich jest full ofert i naprawdę dużo pracy i PDP schorowani i wózki inwalidzkie i podnosniki i transfer a wynagrodzenie bardzo biedne,,,czy rodziny takie biedne? czy rodziny szukają taniej agencji,a  agencja wezmie każdą rodzinę bo zawsze znajdzie do tej rodziny opiekunkę,,,może ja na takie oferty trafiam,,albo  wystawią ofertę za 1400 euro ,to taka podpucha bo oferta już zajęta ale łapią opiekunki na wynagrodzenie ,a  na samym dole nie jednej takiej oferty wypisane,,płacimy od 900 do 1400 euro,,czyli na 1 rzut zaproponują 900 euro,,i tak jest,,

Co jedna oferta to 1000 czy 1100?  Dzis po kolei oferty ze stawka 1300 i nawet lekkie zlecenia z  wymaganym dobrym niemieckim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DaGa napisał:

Co jedna oferta to 1000 czy 1100?  Dzis po kolei oferty ze stawka 1300 i nawet lekkie zlecenia z  wymaganym dobrym niemieckim .

Nie pisze tutaj o ofertach  jakie są na forum,,przeglądałam na stronach internetowych i tam są same takie wynagrodzenia,,nie wziełam tych wynagrodzen z kosmosu sobie,,, 5 czy 6 z rzędu ofert to 1000 albo 1100,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...