Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kuba, nie pisz tak, bo jola dobrze napisała...ten  artykuł  to alternatywa dla tych, co nie mogą wyjechać do DE i akurat mieszkają w pobliżu. Ale zatrudnienie tam jest obwarowane jeszcze dyplomem ukończenia szkoły w zawodzie opiekun medyczny, no i dobra znajomość niemieckiego. Umowa o pracę, ok. 3000 brutto. Żadna rewelacja to nie jest, ale zawsze coś. Opisuję akurat Zabełków, akurat koleżanka ze szkoły tam pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, jolantapl. napisał:

więc jak ktoś nie jest zainteresowany bo woli pracować za granicą bo tam oprócz wynagrodzenia ma jeszcze darmowe jedzenie i mieszkanie a na drugim miejscu jest rozłąka z rodziną ,ogród i króliki to jego wybór a nie ty próbujesz decydować za wszystkich

Przecież napisałem wyraźnie:

 

1 godzinę temu, kris napisał:

Gdyby mi w Polsce ktoś płacił

Ogarniasz sens mojej wypowiedzi? Komu i co narzucam? Piszę tylko co ja bym zrobił!

 

57 minut temu, jolantapl. napisał:

A teraz dokładnie o co mi chodziło Łukasz podał adres strony z której przypuszczam ,że można dowiedzieć się o możliwości zatrudnienia w Polsce w domach opieki

Nie czytałaś i się wypowiadasz?

 

19 minut temu, Gość kuba napisał:

ustawiasz wszystkich na tym forum!  wszyscy musza tańczyć jak zagrasz .Każdy ma prawo czytać po to jest forum droga PANI!! A jak tobie się nie podobają komentarze to Ty  nie czytaj ! :d

Bingo!!!:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

była to informacja dla wszystkich na tym forum nie tylko dla Ciebie więc jak ktoś nie jest zainteresowany bo woli pracować za granicą bo tam oprócz wynagrodzenia ma jeszcze darmowe jedzenie i mieszkanie a na drugim miejscu jest rozłąka z rodziną ,ogród i króliki to jego wybór a nie ty próbujesz decydować za wszystkich.Może znajdzie się tu ktoś co woli pracować na śmieciówce i dojeżdżać 60 km ale być w Polsce kosić sobie trawniczek i hodować króliczki.Jak  ktoś nie jest zainteresowany to po prostu nie czyta o tym.Pozdrawiam

@Łukasz mój komentarz dotyczył tego jw :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łukasz napisał:

kuba, nie pisz tak, bo jola dobrze napisała...ten  artykuł  to alternatywa dla tych, co nie mogą wyjechać do DE i akurat mieszkają w pobliżu

Tylko przed dyskusją wypadałoby go przeczytać.

Ale, Kiedyś na tym forum była dyskusja o obowiązku meldunkowym w Niemczech. Wywiązała się pyskówka i admin wątek chyba usunął.:( Ale i ile sobie przypominam mówiłeś, że wysłałeś zapytanie do konsulatu w Kolonii? Była odpowiedź, czy coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris,umknęło mojej uwadze, więc teraz napiszę. Z Kolonii nie dostałem odpowiedzi na maila. W styczniu skontaktowałem się z niemieckim urzędnikiem konsulatu RFN we Wrocławiu (wydział prawny). Uświadomił mnie, że każdy ma obowiązek zameldować się w miejscu pobytu. Ale ja się nigdy nie zetknąłem z sugestią rodziny typu ... Łukasz , leć do urzędu i się zamelduj...Czy rodziny to olewają, czy jak? Nie mam pojęcia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariimmarmariimmariimmarmmariimmarmamarimarmmmmariimariimmarmarmariimmarmariimmariimmarmmariimmarmamarimarmmmmariimariimmarma

Pomyłka, przepraszam. Telefon oglupial.

 

 

 

 

 

A Niemcow nie obchodzą nasze meldunki czy praca legalna czy nielegalna itp, opiekunowie osob starszych są chyba nietykalni, ale w istocie obowiazek meldunkowy istnieje, roznie to wygląda w roznych landach.

No i brak meldunku moze stworzyc problem z niemieckim ubezpieczeniem,gdyby ktos sie ubiegal o jakąś kwote. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre.:płacz:
Potrzebna opiekunka do Pana B i Pani G / 1250 Euro

Miejsce pracy: Münster, Niemcy

Region: zagranica

Numer ref.:

Prowadzimy rekrutację na stanowisko:

OPIEKUNKA/OPIEKUN OSOBY STARSZEJ

Rozpoczęcie pracy: 09.03.2017 – 09.05.2017

Oferta pracy

Pacjent – Pan ma 90 lat, występuje u niego choroba Parkinsona, ma osłabiony słuch  (nosi aparat słuchowy) i wzrok (nosi okulary).  Orientacja czasowo-przestrzenna nie jest zaburzona. Porusza się przy wsparciu drugiej osoby lub rollatora. Panu trzeba pomóc podczas wstawania z łóżka, z fotela. Sporadycznie budzi się w nocy, zażywa również środki nasenne.

Pacjentka – Pani ma 87 lat, ma chorobę nowotworową jelit. Ze względu na nietrzymanie moczu stosuje pielucho – majtki. Mowa i słuch  u Pani nie jest zaburzona, natomiast ma pogorszony wzrok (nosi okulary). Orientacja czasowo-przestrzenna nie jest zaburzona. Ma dietę – należy unikać potraw z dużą zawartością błonnika. Podopieczna może budzić się w nocy, natomiast bierze środki nasenne.

Państwo mieszkają w domu jednorodzinnym, do dyspozycji opiekuna jest osobny pokój oraz własna łazienka. Jest Internet. Do dyspozycji jest samochód i rower. 

Zadania Opiekunki/Opiekuna

Do zadań opiekunki należy wspieranie podopiecznych podczas pielęgnacji ciała, całodobowa gotowość niesienia pomocy gdy nastąpi taka potrzeba, przygotowywanie posiłków, pomoc  przy ubieraniu się i rozbieraniu, pranie i prasowanie ubrań, utrzymywanie porządku oraz sprzątanie w domu,  organizacja czasu wolnego, robienie zakupów. 

Nasza oferta

Legalne zatrudnienie, odprowadzone składki ZUS

Atrakcyjne wynagrodzenie + premie i bonusy

Organizacja podróży

Opieka polskojęzycznego koordynatora podczas trwania zlecenia

Dostęp do całodobowego numeru alarmowego w nagłych wypadkach

Wymagania

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi

Dobra znajomość języka niemieckiego 

osoba niepaląca

czynne prawo jazdy

Skontaktuj się z nami

tel. 71 377 8888

SMS o treści OPIEKA pod numer 600 020 315 

www.medipe.com

Lub aplikuj tutaj:

Aplikuj teraz



Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.

CAŁY TABUN opiekunów DO NICH ZADZWONI:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoje dorosłych ( jedno dorosłe chore) i dzieci:d

 

 

Miejscowość: xxxxxxxxxxxxxx

Stan podopiecznego:

stwardnienie rozsiane

porusza się na wózku

odleżyny

cewnik

      Informacje dodatkowe:

Pan jest aktywny zawodowo pracuje od pon. do pt. w godz. 9:00-18:00

W trakcie nieobecności pomoc żonie w gospodarstwie domowym

oraz pomoc w opiece nad 2 dzieci (3 lata i 11 lat)



Obowiązki:

pomoc w pielęgnacji ciała

pomoc w przechodzeniu z łóżka na wózek

towarzyszenie w wizytach lekarskich



Wymagania:

pani z komunikatywną znajomością j. niemieckiego

doświadczenie w opiece



Warunki mieszkaniowe:
-nowoczesny dom
-wyposażony w  3 podnośniki sufitowe
- dostęp do Internetu

Wynagrodzenie: 1250 € za miesiąc + do 200 € zwrot kosztów podróży

Kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej bo, musisz wyprawić chorego do pracy na 9. Dzieci 1 wiek szkolny, ona dziecko odwozi opiekunka z 3 latkiem w domu. Następnie jej pomagasz bo tak jest napisane. Obiad, zakupy , wstaw pranie ( full prania bo to 4 osoby), on wraca po 18. kolacja, poprasuj, połóż go do łóżka liczę że nie wcześniej jak ok. 22. 

Czy i kto tam pojedzie.

Desparatka, psychiczna samotnica, porzucona przez męża, kochanka.

Czego tam nie ma na cały dzień i kawałek późnego wieczoru do roboty.

A jaka kasa, 1250 e:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opiekunki by sie przydały:(

Kazda po 1250 euro to mozna by rozwazyc:)

Moze chociaz grzecznie spia w :hahaha:nocy

Miałam styczność z SM moim zdaniem to najcięzsze przypadki bo czesto to ludzie jeszcze młodzi chcą,zyć dzieci maja małe dlatego i depresja czesto sie pojawia.Ostatecznie ja bym tego chyba nie wzięła nawet we 2 chyba,ze z męzem bym pojechała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A ta 1 oferta ,dwoje chorych i tylko 1250 euro? conajmniej 1500 powinno być,,a ta druga to faktycznie ,,zaprzęg sobie ubrać jak dla konia i popindalać 24 h ,,gdzieś tutaj ktos był bardzo chętny na taką ofertę:hahaha: wiecie co? nie ma to jak praca z  ,jednym PDP w domu,,bez rodziny i bez podglądaczy,,, 

nie ma wtedy kontroli i człowiek się spokojniej czuje,,tak jak mam teraz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o co chodziło @kris66 moze jak chłopak sie troche uspokoi to dokładnie opisze co sie własciwie stało ale jak ja rezygnowałam ze zlecenia gdzie agencja wykupiła mi juz bilet bo sie rozchorowałam to mimo,ze nie miałam z nimi podpisanej umowy to wysłałam im zaswiadczenie od lekarza ,ze nie moge wyjechać:)

@Blondi masz racje stres jest mniejszy jak nikt Ci na rece nie patrzy.Ja miałam dobra ofertę ale przy toalecie porannej i wieczornej miała mi pomagac rodzinna wiec zrezygnowałam ,bo wole sobie robic wszystko sama pomalutku przeciez mam czas nikt mnie nie goni.Jakby rodzina patrzała mi na rece to pewnie nawet pampersa bym przodem do tyłu ubrała:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. ja też bym podziękowała za pomoc rodziny w toalecie,,bardzo Wam rodzinko kochana dziękuję,,,jak ja ich kocham ,,,,:płacz: teraz mam spokój i żadna córeczka o 21 nie zrobi wizyty ,,nikt juz po 19  tutaj nie zagląda,,koleżanki są z rana albo na kawce a potem już spokój ktory potrzebuje też babcia no i oczywiście ja,,,laptopik czeka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi najgorzej jak ktoś patrzy na ręce jak się przy podopiecznym coś robi ja kiedyś jak miałam dziadziowi oczy zakropić a stała żona i zięć to miałam takiego stresa ,że bałam się,że całą butle tych kropli mu do oka wleje ale jak zobaczyli,że mi nawet ręka ni drgnęła i po 1 kropelce do każdego oczka dałam to już więcej nie zaglądali:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. mi też ręka nie drgnie,,,ale zdarzylo się polać trochę kropelek po buzce,,taka rozrzutna kropelkami byłam,,dziadek sam nie mógł tego momentu doczekac i aż z podniecenia klapał oczkiem,,,:hahaha: napewno jeszcze znajdę sie w takiej rodzince ,gdzie będzie córeczka czy syneczek ale wiem jaki trzeba trzymać dystans,,oni są mili ,bardzo mili jak są z nami,,a za plecami drugi i inny człowiek się z nich robi,,kto jeszcze tego nie dostrzegł to dostrzeże,,wczesniej czy pózniej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zadanie ułatwione bo dziadzio sam sobie reka powieki  przytrzymywał i ani oczka mu nie drgnęły jak mu zakrapiałam:)

@kris66 rodzina moze nie chce Cie zatrudnic prywatnie bo w telewizji kiedys słyszałam,ze moga sobie do 4000 euro odliczyc od podatku rocznie jak zatrudniają opiekunkę ale rachunek musza mieć a po za tym to podobno jeszcze z socjalu jakieś pieniadze dostają ale jak dokładnie jest to z ciekawosci sie mojej kolezanki zapytam co w de na stałe mieszka i opiekunkę do tesciowej zatrudniają to dokładnie napiszę co i jak.A jak ze zlecenia zrezygnowałes tylko dla tego,ze rodzina nie chciała Cię prywatnie to mozesz miec kłopoty z agencją:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiecie coś z tego co napisał@kris66?Ja nie bardzo bo napisał,że nie mógł odbyć podróży z powodu stanu psychicznego ale jednak dojechał do de i wrócił z powrotem do Polski to do Polski mógł odbyć podróż?i jak znalazł tak od razu przewóz .Oj wydaje mi się,że coś nie tak z jego strony tam było.Szkoda mi go bo pewnie kłopotów sobie narobił szkoda,że chłopak nie czytał tego forum bo ja nie dawno pisałam,że te umowy -zlecenia to są tak skonstruowane,że zleceniodawcy są zabezpieczeni na milion sposobów a my w nie wielkim stopniu.Ciekawa jestem na rozstrzygnięcie w tej sprawie.Czy uda mu się uchronić od płacenia kary.Zawsze jednak jest zapis,że wszystkie spory można rozstrzygnąć polubownie i dopiero jak się nie można dogadać to pozostaje sąd.Mam nadzieję,że trafi na kogoś mądrego i kompetentnego co go właściwie pokieruje i doradzi.Ja zawsze uważnie czytam i jak mi coś nie odpowiada to nie podpisuje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwóch krisów, o tym też pamiętać

 

Ciekawa oferta

  

Niemcy

Opiekun/opiekunka osoby starszej

Dwie Opiekunki do podopiecznej – Flensburg

Opieka/Pomoc w domu, Opiekun/opiekunka osoby starszej

Flensburg, Niemcy

Zapewniamy

 1200-1500 EUR brutto

 transport

 zakwaterowanie

 wyżywienie

Wymagamy

 dokument CV  Nie wymagany

 doświadczenie w latach  rok

 język obcy. niemiecki

 prawo jazdy  Nie wymagane

Treść oferty

Poszukujemy dwóch Pań z dobrą/mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego do Podopiecznej w wieku 96 lat na okres 2-3 miesięcy. Podopieczna jest osobą niedowidzącą i choruje na demencje. Do obowiązków opiekunek będzie należeć troska o Podopieczną oraz prowadzenie domu. Pani mieszka w domku jednorodzinnym. Do dyspozycji Opiekunek jest całe piętro wraz z dostępem do internetu i TV.

OferujemyZapewniamy:
- Legalną pracę na podstawie umowy z polskim pracodawcą, 
- Terminowe wypłaty wynagrodzeń
- Zwrot kosztów podróży do 150 EUR, 
- Zakwaterowanie, Wyżywienie, 
- Koordynatora i pomoc na terenie Niemiec w języku polskim, 
- Europejską Kartę Ubezpieczenia, A-1, 
- Pakiet dodatkowych ubezpieczeń na okres oddelegowania
- Odprowadzamy ZUS i podatek dochodowy.
- Nie pobieramy od pracownika żadnych prowizji.
- Dodatkowe bonusy za polecenie innej opiekunki bądźrodziny z którą podpiszemy kontrakt
- Formę zatrudnienia: umowę zlecenie.

 

A tu ciekawa stronka 

https://www.pracujwunii.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @Łukaszku z babcią coś jest nie tak ,jak potrzebne są dwie opiekunki ,,ale co mi się podoba,że przy ciężkim przypadku agencja zatrudni 2 osoby,,czyli rodzina PDP wie co to za osoba i opłacą 2 opiekunki a nie jedną,,,rodzina widzi ,że jedna osoba się zajezdzi przy babci ,,a jak babcia jeszcze nocny marek to musi druga biegac albo siedzieć z babcią,,,a w dwójkę ? zawsze razniej i fajniej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...