Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@LENA_57 jak pisałam,że nie sprostam wymaganiom to chodziło mi o wymagania od rodzinny.Kiedyś jak szukali na tą ofertę to nawet byłam zainteresowana ale jak poczytałam czego oni wymagają od opiekunki to stwierdziłam,że jeszcze dużo musiałabym się nauczyć.Jak byłam nad jeziorem bodeńskim to nawet nie wiedziałam,że jest na nim taka przepiękna wyspa i obiecałam sobie,że jak w lato trafi mnie się oferta w tamte rejony to na tą wyspę muszę pojechać koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz więcej firm wykupuje dla opiekunów dodatkowe ubezpieczenia.Firma z którą wyjeżdżam też takie ubezpieczenie mi wykupiła nie wiem ile kosztowało bo nie pisze ale zakres jest duży od kosztów leczenia ,transportu sanitarnego na wypadek śmierci po odpowiedzialność cywilną .Kwoty też duże prawie jak w oc samochodowym.Po za tym można sobie wykupić dodatkowe ubezpieczenie za 10 euro ,które obejmuje wypłatę zasiłku chorobowego.

Jak by zdarzyło mnie się puścić z dymem dom podopiecznych to by chyba nie starczyło na pokrycie szkód ale jakby w porę ugasili to nie byłoby tak żle:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Blondi napisał:

Opiekunka do domu 3 Seniorów Wynagr.1800 EURO!

Miejsce pracy: Niemcy

Oferta ważna do: 07.02.2017

Opiekunka z komunikatywną/dobrą znajomością języka niemieckiego od 27.01(najpóźniej 30.01) do 3 seniorów 1800Euro

 

Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego 1800 Euro/mc na rękę.

 

Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1700Euro/mc na rękę.

 

Prawo jazdy niewymagane, palenie możliwe na zewnątrz.

 

Do opieki:

1.Pan David lat 85

Cierpi na demencję (jest zapominalski i miewa zakłócone poczucie czasu), osłabienie związane z wiekiem ( porusza się za pomocą balkonika lub wózka – w zależności od formy w danym dniu-w gorszych dniach potrzebuje wsparcia przy transferze z łóżka na wózek) oraz Inkontynencję (pieluchy).

 

2x dziennie przychodzi Pflegedienst by umyć Podopiecznego, ubrać i przygotować do spania.

 

2.Pani Klara, lat92

Cierpi na reumatyzm, początki demencji , osłabienie związane z wiekiem oraz Inkontynencję (pieluchy).

Na chwilę obecną jest mobilna i porusza się samodzielnie.

 

Bardzo lubi rozwiązywać krzyżówki i czytać.

 

Potrzebuje pomocy przy kąpieli.

 

3.Pani Maria, lat 95

Cierpi na reumatyzm , częściową inkontynecję, jest osłabiona w związku ze swoim godziwym wiekiem , jest po udarze.

Przychodzi Pflegedienst w razie konieczności 2 razy dziennie w ramach pielęgnacji  worka przepuklinowego oraz by założyć pończochy uciskowe.

 

Pani Maria porusza się na wózku w związku z czym potrzebuje pomocy przy transferze z łóżka na wózek (pomaga przy tym z całych sił).

 

Hobby Pani Marii to rozwiązywanie krzyżówek i czytanie.

 

 

 

Może się zdarzyć , że w nocy jeden z Podopiecznych będzie musiał skorzystać z toalety –jednak nie zdarza się to często.

Seniorzy są spokrewnienie i mieszkają razem w domu ok.150m2

Dom ogrzewany jest piecem w związku z czym jednym z obowiązków Opiekunki będzie dokładanie opału a w przypadku wygaśnięcia ponowne rozpalenie w piecu.

 

Sklepy usytuowane ok.20min spacerem od domu Podopiecznych.

 

Do dyspozycji Opiekunki własny pokój, TV, Radio, Internet na kartę.

 

Do obowiązków Opiekunki należeć będzie:

-prowadzenie domu (gotowanie, pranie, sprzątanie, zakupy w razie potrzeby- w przypadku większych zakupów, aby Opiekunka nie musiała dźwigać  może pomóc syn jednej z podopiecznych , który mieszka w pobliskiej miejscowości oddalone 20km od domu Podopiecznych)

-pomoc Podopiecznych w codziennych czynnościach tj. pomoc przy kąpieli, kontrola płynów (należy zwracać uwagę na to , by Podopieczni spożywali odpowiednią ilość płynów by zapobiec ewentualnemu odwodnieniu co niestety u ludzi w tym wieku zdarza się bardzo często), towarzyszenie  w toalecie, pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu itd.

 

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Już dzisiaj organizowałam grupę 3 PDP a tu masz ci los ,,jest 3 PDP -jak Wy na to byście patrzyli? jest ktoś chętny?

Wez to wszystko ogarnij????O.o

Widzialam tez to ogloszenie,

nie wiem co gorsze, przenoszenie PDP , czy palenie w piecu

 

A kto nosi tzw ,,opal,, ?_

No komment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą ofertę bym się nie załapała ,chociaż bardzo bym chciała .Oni chyba zapomnieli dodać,że 3 opiekunów potrzebują i każdemu po 1800 euro płacą.Ciekawe jak Ci dziadkowie są spokrewnieni chyba łączą ich interesy dzieci,które chcą mieć opiekę dla rodziców za tak zwane frico:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzięła bym takiej szteli gdzie 2 osoby muszą być transferowe. Palenie w piecu.sklep 20 minut piechotą w jedna stronę to jakieś 3 km.oraz normalne obowiązki .to zarobek za 3500e.ja mam 2 osoby chodzące. Bez transferu.za 1800 netto.a ciężkie zakupy przywozi firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta do byłej baletnicy-to moje klimaty obowiązki tam wykonywałabym śpiewająco a raczej tańcząco a jak pósciłabym się z babcią w tany to by nas w całym de szukali a może i po europie tak jak co niektórych:hahaha:

No i babcia tańczy pewnie jak jej opiekunka zagra.Ogółem fajne zlecenie tylko trochę mało płacą ale zabawa za to wyśmienita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @sayonara 52 jedno i drugie do luftu,:płacz:,przy przenoszeniu jeszcze obsługa PDP,,zawsze coś a przy paleniu? ja wybieram palenie,,popalę jeszcze parę fajek aby oczyscić płucka i za jakiś czas dołączę do tej trójcy jako ciocia i załatwię te 1800 euro na łepka-tylko się nie bić potem o tą ofertę,,miejsca starczy wszystkim,,,jestem komunikatywna i załatwię każdemu dobrą posadkę,,,zgoda?

 

@jolantapl. przy baletnicy najpierw byś musiała nauczyć się chodzić:hahaha: a tańce to mogą być daleko daleko daleko,,,w tyle,,,znam takie paniusie ą-ę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi  zawsze powtarzam jaki ten świat mały jest góra z górą się nie zejdzie ale baletnica z kolejną opiekunką pewnie tak.Dała bym radę, z nie jedną baletnicą już sobie poradziłam :hahaha:

Tak masz trzymać,,,z każdym dasz sobie radę ,tylko trzeba w to wierzyć,,,i chcieć,,,:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blondi napisał:

przy baletnicy najpierw byś musiała nauczyć się chodzić:hahaha: a tańce to mogą być daleko daleko daleko,,,w tyle,,,znam takie paniusie ą-ę;)

Chodzić i to koniecznie na paluszkach i jeszcze rączki do góry i kilka obrotów.Pewnie Cię zaskoczę ale ja to doskonale potrafię szczególnie jak podopieczny śpi i chcę mieć święty spokój jak najdłużej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, A.NN.A napisał:

@jolantapl. walnęłam Ci polubienie, bo ja też tak potrafię chodzić i tańczyć jak pdp. śpi lub mnie nie woła.:d

Jakie to jeszcze umiejętności opanujemy przy nich??????????:hahaha::hahaha::hahaha:

Mi się fajnie drzemie też,,właśnie to ćwiczyłam teraz przez godzinkę,,,:hahaha: to mam  opanowane perfekt:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podopieczna: 55 lat, 100 kg, 170 cm
Dolegliwości:
-stopień niepełnosprawności- złożony wniosek
-początek demencji
-wysokie nadciśnienie ( bierze tabletki)
-problemy z mową
-nosi okulary
-częściowa inkontynencja
-porusza się ze wsparciem
Dodatkowe informacje: Podopieczna mieszka w domu z mężem i córką, którzy pomagają w domu. Córka rozdziela tabletki dla mamy. Podopieczna jest osoba wierzącą jednak nie chodzi do kościoła. Jest osoba cierpliwą chętną do współpracy. Dużo się śmieje, zawsze odpowiada „tak” jednak nie wiadomo czy wszystko rozumie. Podopieczna lubi spacery jak również być wożona samochodem. W domu znajduje się również biuro i pomieszczenia firmowe, rodzina prowadzi firmę pogrzebową. W domu mieszka  mały piesek. Podopieczna przesypia noce, jednak może się sporadycznie obudzić.

 

W firmie pogrzebowej nie pracowałem!:hahaha: Ale wszystko pod ręką, jakby co!

Podopieczna: 83 lata, 55 kg, 167 cm
Start: 03.03.17

Dolegliwości:

- II stopień niepełnosprawności,
- apatyczna,
- zaburzenia orientacji osobowościowej,
- demencja,
- lekka depresja,
- porusza się przy odbiorze,
- problemy z mową,
- nosi okulary,
- częściowa inkontynencja,
- może obudzić się w nocy.

Nie mogę wykumać tego poruszania się przy odbiorze? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe oferty @kris.  Czy mógłbyś zdradzić skąd je  wziąłeś? zwłaszcza tą pierwszą ? Ja wzięłabym tą drugą, chociaż cwaniacy tu też  napisali, że Babcia może się w nocy obudzić ( a kto niby nie może ? oj cwana ta agencja ...cwana...)  - w tym tu problem, ale zaryzykowałabym.

       Pierwsza oferta dla mnie odpada, bo osoby z demencją autem nie wożę - miałam przykre doświadczenia, a mistrzem kierownicy nie jestem, herkulesem też nie. Ale miejsce ciekawe bardzo.No i demencja w takim młodym wieku ! 55 lat  ? STRACH SIĘ BAĆ.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris ale przy tej pogrzebówce, można się wiele nauczyć,,,wpieranie ludzi w ciężkich chwilach,,niesienie pomocy w przygotowaniach ceremoni,,,dopiero można się lekko zdołować,,jak ktoś ze słabą psychą to wsysiada moment,,,ale całą rodzinę mieć na głowie ,,nie nie nie!!!!

dla mnie odpada,,,teraz sobie już leżę a tak może bym musiała drzwi pilnować i klientów jeszcze,,,

a druga oferta ? zawsze coś się znajdzie,,te same prawie objawy co w pierwszej ofercie,,chodz kilogramami się panie różnią i to dużo,,chyba wczoraj pączkami się obżerały:hahaha:

ale to poruszanie to chyba przy rolatorze,,, a może ,,porusza się przy odbiorze np. odpowiednich dzwięków? albo kasy? albo tv? pani się chyba pomyliła wypisując ofertę,,tyle tego mają,,,

modne są okularyO.o:cool: też ich mam kilka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...