Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja się tak przyglądam tej mojej steli i widzę lekką komunę,,jak to często bywa u takich ludzi starszych,,ale smrodka się pozbyłam ,,poprostu!!! nie było wietrzone ,,bardzo mało mówi moja babcia,,ja ją muszę za język ciągnąc,,więc się jej pytam co chwila o coś,,,lubi ciszę i spokój,,w dzień nawet tv nie chodzi,,dopiero zaczyna karierę telewizyjną wieczorem i tak do rana,, gazetę wezmie i przeleci tytuły i weg,,, chyba ważniejsza jest stela na jaką się trafi od opinii agencji,,,są sytuacje gdzie agencja  może  sobie poradzić z rodziną PDP i załatwić problemy opiekunki,,,ale wszędzie się zawsze znajdzie taka czarna owca gdzie nawet agencja ma jedno g....o do wskurania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wszystko zorganizowałam,,radio gra ,,laptop w łóżku,,nie ma to jak wygoda,,,cukierków narazie mam pod dostatkiem,,czekoladek i orzeszków w karmelu też,,ja to dopiero się spasę,,,za mało mam tutaj ruchu,,,schody jakies nie wygodne do biegania,,skrzypaki,,babcia trochę głucha ale na 100% słyszy te skrzypaki,,,muszę coś wymyslec,,,jesc sałatę a na wieczór dowalić słodyczami,,,:płacz: etiopczyk się ze mnie zrobi,toż to tragedia,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

Już sobie wszystko zorganizowałam,,radio gra ,,laptop w łóżku,,nie ma to jak wygoda,,,cukierków narazie mam pod dostatkiem,,czekoladek i orzeszków w karmelu też,,ja to dopiero się spasę,,,za mało mam tutaj ruchu,,,schody jakies nie wygodne do biegania,,skrzypaki,,babcia trochę głucha ale na 100% słyszy te skrzypaki,,,muszę coś wymyslec,,,jesc sałatę a na wieczór dowalić słodyczami,,,:płacz: etiopczyk się ze mnie zrobi,toż to tragedia,, 

Blondi,przestaw się na rodzynki,daktyle,migdały,suszone morele,no i dorzuć kilka kostek gorzkiej czekolady.To dużo zdrowsze,no i pupa nie rośnie.Ja tak zrobiłam,i efekty są.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RenataK napisał:

Blondi,przestaw się na rodzynki,daktyle,migdały,suszone morele,no i dorzuć kilka kostek gorzkiej czekolady.To dużo zdrowsze,no i pupa nie rośnie.Ja tak zrobiłam,i efekty są.:)

same dobre smakołyki proponujesz,,a ja nawet o tym nie pomyślałam,,,ale najpierw zjem to co przywiozłam a potem suszki będę zajadała,,,dzięki za fajne rady:hahaha: sexiska brak:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Betty napisał:

u mnie w zapisie w umowie nie ma ani slowa o tym... i na koncu sie okazuje, ze to tylko zla lub dobra wola rodziny pdp czy wyplaci czy nie... ja 2 razy w Wielkanoc bylam... wpisalam to w rachunku, ale rodzina pdp pomarudzila, pomarudzila, ze w umowie nie ma o tym slowa... no i dali mi zamiast przepisowego 100% za kazdy dzien swiateczny to tylko po 50% za kazdy z dni.... czyli tak jakby mi za jeden dzien zaplacili... co do 1 maja, to tu tak to nie funkcjonuje... w sumie nie wiem dlaczego, ale to tylko odnosi sie pod Wielkanoc i Weihnachten... niestety.... ja mysle, ze jakby ktos pomyslal to przeciez za niedziele, gdy w austrii jest to ustawowo dzien wolny od pracy to mozna by zrobic dodatek plus 50%... skoro ustawowo wolny dzien.... no to trzymajmy sie tego, no nie?

on na to niby spanie dosal Tritico... to jest takie otumaniajace tez troche... przynajmniej takie byc powinno....

No w Tritico to nie bardzo wierze, ale moze za kilka dni zadziala,

Zreszta sama wiesz, bo masz ulotke.

Edytowane przez sayonara 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wrócę do tematu, którym jest tutaj przyglądanie się różnym sztelom w Internecie. Oferty sa istotnie ciekawe, również na naszej stronie.

Dzis znalazłam pracę od 13tej i za dobrą stawkę , choć też jest to ukryta oferta do pary, ale mimo to oferta ciekawa :

Informacje na temat oferty: 1400euro

Pani ma 71 lat, posiada czwarty stopień niepełnosprawności, ma 158 cm wzrostu, waży 55 kg, mieszka z mężem, który nie wymaga opieki. Cierpi na stwardnienie rozsiane i częściową inkontynencję. Nie ma problemów z  komunikacją i orientacją czasowo- przestrzenną. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego (na miejscu są podnośniki konieczne do transferu). Pacjentka nie budzi się w nocy. Jest osobą spokojną, cierpliwą i wdzięczną za okazaną pomoc.

Zadania Opiekunki:

Do zadań Opiekunki należeć będzie wsparcie w codziennych czynnościach życiowych - całkowite wsparcie podczas pielęgnacji ciała; karmienie pacjentki. Gotowanie i sprzątanie jedynie od czasu do czasu. Min. raz w tygodniu przychodzi pomoc domowa. Opiekunka będzie miała dużo czasu wolnego, opiekę nad pacjentką Opiekunka przejmuje dopiero od godziny 13:00. 

 

Od godziny 13tej ...

Takiej oferty jeszcze nie widziałam. Może istotnie mąż nie wymaga opieki i sam coś robi ?

Na pewno warto nam się przyglądać różnym oferowanym nam sztelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity wcale nie jest ciekawa oferta,,,pani leży i opiekunka przy niej non stop do nocy,,a w międzyczasie jeszcze pan z wózkiem,,coś na ten temat wiem,,i wiem jak to się kończy,,dlatego taka stawka ,,tam jest przy dwójce roboty po kokardę,,w życiu bym  nie chciała tej kasy i takiego przypadku,,chyba ,że przez niewiedzę w takie coś wdepnę,,,pracuje się od 13 ale za to na pełnych obrotach ,,,do której godziny? nie napisano,, ale nam świeci przed oczami 1400,,,,no fajna kasa,, a może i jest tam fajnie,,ktoś może tam jest albo jedzie to niech pisze tutaj,,,wszyscy jesteśmy ciekawi,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, mnie tez zastanowiło , że od 13.

To jest dopiero pierwsza połowa dnia, a popołudnia jak Ci wiadomo zawsze się ciągną( przede wszystkim dla mnie).

Potem ona po obiedzie spać, a ty co gotowanie na następny dzień obiadu.

A wieczorem oni będą chcieli posiedzieć, a opiekunka warowanie przy nich. 

Czy jakoś tak, może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudnia to prawda ,,wleką się jak ślimak ,,jak ktos wdepnie do PDP to jest ok! możesz zostawić towarzystwo jak Ci się nie chce siedzieć,,ale ogólnie popołudnia są nudne,,przecież moja babcia nie gada,,dlatego mam coś takiego ,,jak udawanie ,że coś robię,,,coś tam zrobię ,,ale to jest szukanie igły w stogu siana,,,,,trzeba nauczyć się udawać i jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od godz. 13.30 do 18.30 czas ciągnie się w nieskończoność. 4 dni miałam z babcią "psychiatryk"

po wyjeżdzie mojej zmienniczki zorientowałam się że moja podop. jest inna niż w dzień mojego przyjazdu. Leków ma mało, prawie nic. rano i po obiedzie po pół tabl. a na wieczór 1 cała ( na sen domyślam się).

Szybko połapałam, że była faszerowana przez swoją opiekunkę lekami. I zgadza się po 2 dniach obserwacji następne 2 dni wzięłam się za babkę. 

Efekt?

Babcia zaczęła bardziej kontaktować, pierwsza kąpiel do było takie darcie g..y, że cała ulica ją słyszała. Teraz jest po 3 i bardzo spokojnie to przebiega. Chodzi o balkoniku, aż przyszedł lekarz i nadziwić się nie mógł. Jej siostrzeniec pieje ze szczęścia i mówi że jeszcze ona będzie biegać. Opiekunka na godziny nie wierzy!!!! Załatwia się do toalety. Dzisiaj pierwszy raz od trzech tyg. z sypialni do łazienki przeszła sama z pomocą balkonika, mycie, podciąganie pieluchomajtek, spodni SAMA sobie podciągała. Sama obiera sobie mandarynki, wczoraj sama kroiła jabłko. Nie fajdoli mi w pieluchomajtki. 1 para dziennie, zmieniane rano. Sama myje zęby, wszystkie ma swoje. Ona sama moja podop. czasami mam wrażenie jakby nadziwić się nie mogła " jakąś" dla niej zmianą? W domu cisza, bo sama sobie chodzi wokół ławy, przemieszcza się. Ja spokojnie sobie siedzę, nikt mi nie wyje z odgłosami zwierząt.

Dlaczego w naszych szeregach muszą być opiekunki, które resztę lat i świadomości chcą zepsuć, pozbawić, odebrać,  tak w końcu jeszcze fajnej kobiecie ?????

A teraz ona przyjedzie ( ta zmienniczka) i wszystko "podawaniem czegoś tam" w sekrecie zepsuje.

Czy rodzina, lekarz, opiekunka która tu przychodzi na 2 godz. dziennie jak ja mam wolne nie zainteresują się taką różnicą w zachowaniu podop. Czy faktycznie ich nie obchodzi kogo zatrudniają i z jakiej firmy? Czy są aż tak obojętni ???

I może dlatego, że rodziną ( nie wszystkim naturalnie) jest wszystko jedno to dlatego jest tyle agencji, które tylko chcą zarabiać kasę i nam przy okazji skapnie.

Myślę, że może rodziny którym zależy wolą prywatnie poszukać dziewczyny?

Bo wiedzą niektórzy ile my dostajemy na rękę,  od sumy jaką oni płacą do agencji.  jak się podpisze na 2 lata umowę, to konsekwencje 5 tys.e za zerwanie kontraktu minimum!2 lata jeżeli oczywiście podop. nie umrze mają stały dochód. A w między czasie pytają się nas o stan podop. bo jak my powiemy" częściej wstaję do niego w nocy, inkontencja już całkowita, muszę już go myć na leżąco, muszę go karmić, transfer itd., itd Agencje kasują rodzinę a nam nic nie dorzucają kasy. jedna rezygnuje, bo wie że stan bardzo się pogorszył i idzie na lepsze warunki do opieki a przyjeżdża " nowa" i jeszcze jejj wmówią , że język słaby, więc tylko 1000e ( a ja pytam, żeby myć, obcinać paznokcie, wycierać dupę, obracać na boki, słuchać " wycia", prać, gotować , trzeba znać dobrze język N.?????)

Czytałam taki kontrakt, bo 1 rodzina chciała abym pracowała u nich prywatnie, ale agencje mają w łapkach opiekunkę i rodzinę.

Kończę, bo mam wolne i muszę się przejść.

Piszcie, żebym sobie nie myślała że aż  tyle wiem:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się przyglądać różnym sztelom. Wróciłam na sztele gdzie byłam we wrześniu na zastępstwo 5 tyg.zeszła wczoraj do pralni a tam stos ciuchów i pościeli do prania.po segregacji okazało się ze jest tego 7 pralek .wczoraj ogarnęła 4 a dzisiaj 3 pralki..niektóre panie myślą że praca przy 2 osobach to urlop każda tylko wydział wynagrodzenie 1800e.a nic nie robić i zostawić zmienniczce.nawet pościeli po sobie nie zmieniła. Ręce opadają na takie zmienniczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poinformowała firmę o takim przypadku.a tam potwierdzono ze panie które zmieniały ta  kobietę miały te same problemy..a znając moja firmę juz ta pani nie przyjedzie na sztele do 2 osób. Każda z nas chce pracować na bieżąco a nie wykonywać pracę po poprzedniej zmienniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2 osób już nie.bo zaduzo skarg jest na nią. A rodzina tez miała zastrzeżenia i to niejedno.

Ona przyszła z polskiej firmy a ze język zna dobrze to ja przyjęli i tak jeździła przez 6 miesięcy po różnych sztelech tylko tam gdzie 2 osoby i duży zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marii jak wiem jak to jest. Ale nawet tutaj poskarżyć się nie mogłam , bo na mnie niektórzy uczestnicy tego forum na mnie napadli, że niby brudy wyciągam. Niestety agencja nie ma na to wpływu, bo nie ma kontroli co która robi.  Płaca na danej stelli taka sama, a jedna dosłowne przesiedzi wykona tylko co niezbędne, a resztę zmienniczce zostawi.  Ostatnie tygodnie przed zmianą niektóre nie piorą nie sprzątają, bo co mają się przemęczać. Zmienniczka już na wejściu nie wie w co ręce włożyć, tyle jest do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...