Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

J

Cytuj
Cytuj
3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Napisz mi gdzie można znależć takie opinie o firmach.Chce trochę poczytać o tej z którą mam wyjechać i może dodać swoją opinie o poprzednich firmach.

Ja googlam nazwe agencjii i wpisuje opinie no i leci...

Forum Opiekunki 24 ma tez zakladke opinie, sa opinie na ineed, my polacy, 

wujek Google ci pomoze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dogadaniem się z agencją w sprawie premii świątecznej a chciałabym mieć zapis w umowie co do kwoty jakbyście mogli to napiszcie mi wiadomość ile ta premia wynosi u Was oczywiście chodzi mi o święta Wielkanocne i czy za dni świąteczne np.1 maja ,które są wolne od pracy macie podwójną stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A.NN.A napisał:

@Betty, opowiadaj jak tam Twój podop?

Leki od lekarza działają?

jak mam pisac jak spie... wlasnie sie obudzilam i tu zajrzalam.... poszzedl dziad spac po lekach o 18:30... chcial juz isc spoac kolo 17-nastej, ale walczylam, walczylam i dotrwal do 18:30... o polnocy dawaj tym debilnym dzwonkiem dzwonic, ze on nie chce spac, on chce fruehstucken i reden... tlumacze mu, a gdzie tam... spionizowalam go z lekka w lozku i dawaj mu robic jedzenie... potem picie... potem piwo.... potem, ze on bedzie reden mit mir... no tlumacz mu, ze juz po 3 w nocy, ze juz nie masz sily.... wychodzilam na 10 min, przysnal... przebudzil sie i znowu jebut tym dzwonkiem i drze morde: Tante komm reden.. zaczelam mu tlumaczyc, ze za wstawanie nocne mi nie placi i od teraz jak mnie zawola to musi placic 10 euro za kazde przyjscie... wola mnie, no to ja wchodze i mowie: 10 Euro bitte, ohne das arbeite ich nicht... dowloklam sie do godz 4:30 i dziad padl... ja tez... ja sie wlasnie obudzilam, a on chrapie az sie sciany trzesa.... przetrzymam go do 11-nastej w lozku... i tyle... najedzony jest i napojony na maksa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Mam problem z dogadaniem się z agencją w sprawie premii świątecznej a chciałabym mieć zapis w umowie co do kwoty jakbyście mogli to napiszcie mi wiadomość ile ta premia wynosi u Was oczywiście chodzi mi o święta Wielkanocne i czy za dni świąteczne np.1 maja ,które są wolne od pracy macie podwójną stawkę.

u mnie w zapisie w umowie nie ma ani slowa o tym... i na koncu sie okazuje, ze to tylko zla lub dobra wola rodziny pdp czy wyplaci czy nie... ja 2 razy w Wielkanoc bylam... wpisalam to w rachunku, ale rodzina pdp pomarudzila, pomarudzila, ze w umowie nie ma o tym slowa... no i dali mi zamiast przepisowego 100% za kazdy dzien swiateczny to tylko po 50% za kazdy z dni.... czyli tak jakby mi za jeden dzien zaplacili... co do 1 maja, to tu tak to nie funkcjonuje... w sumie nie wiem dlaczego, ale to tylko odnosi sie pod Wielkanoc i Weihnachten... niestety.... ja mysle, ze jakby ktos pomyslal to przeciez za niedziele, gdy w austrii jest to ustawowo dzien wolny od pracy to mozna by zrobic dodatek plus 50%... skoro ustawowo wolny dzien.... no to trzymajmy sie tego, no nie?

1 minutę temu, A.NN.A napisał:

Oj, może te leki go trochę ustabilizują?

Na razie kiepsko, widzę.

Trzymaj się, miłego dnia @Betty.

on na to niby spanie dosal Tritico... to jest takie otumaniajace tez troche... przynajmniej takie byc powinno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale pewnie w Austrii jest inaczej po za tym Ty pracujesz na innych warunkach.Chodzi mi o opiekunki wyjeżdżające przez polskie agencje na umowy zlecenie.Wiem,że w każdej firmie jest innaczej  ale chciałabym mieć takie rozeznanie czy nie proponują mi za mało no i czy ja nie chce za dużo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Dzięki ale pewnie w Austrii jest inaczej po za tym Ty pracujesz na innych warunkach.Chodzi mi o opiekunki wyjeżdżające przez polskie agencje na umowy zlecenie.Wiem,że w każdej firmie jest innaczej  ale chciałabym mieć takie rozeznanie czy nie proponują mi za mało no i czy ja nie chce za dużo;)

wiesz.... no wiem, ze Ty jestes na innych zasadach... ale wlasnie chcialam takie porownanie zrobic, ze skoro ja mam Gewerbe, czyli w sumie jestem odrebna firma, ktora wystwia rodzinie rachunki i oni sie prawie tym rachunkiem nie wzruszyli i nie brali sie za bardzo do placenia, to ciekawa jestem jak ktos, jak Ty ma to ugryzc... jak sie Twoja agentura za to nie wezmie to pudlo.... nie wskurasz sama niczego.... chcyba, ze na firme bedziesz musiala mocno naciskac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie z jednej firmy miałam zapis ,że za każdy dzień ustawowo wolny od pracy czyli np Święta ,Nowy Rok,Zjednoczenie Niemiec przysługiwała mi podwójna stawka dzienna .W innej miałam zapis,wynagrodzenie plus premia noworoczna ale nie było napisane ile więc chciałam się dowiedzieć jak to wygląda.Czy ktoś ma zapis w umowie z podaniem konkretnej kwoty.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

W umowie z jednej firmy miałam zapis ,że za każdy dzień ustawowo wolny od pracy czyli np Święta ,Nowy Rok,Zjednoczenie Niemiec przysługiwała mi podwójna stawka dzienna .W innej miałam zapis,wynagrodzenie plus premia noworoczna ale nie było napisane ile więc chciałam się dowiedzieć jak to wygląda.Czy ktoś ma zapis w umowie z podaniem konkretnej kwoty.:)

i to by bylo najlepiej... nie opcja, ze do ustalenia... ze si zobaczy, tylko konkrety na papierze... bo dla Niemcow jak cos nie jest dokladnie zapisane i tego nie podpisali to tego nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolantapl. różnie firmy traktują wolne ustawowe, zawsze z reguły są to dwa dni BN, Nowy Rok i dwa wielkanocne...często Wielki Piątek , Trzech Króli. Nie spotkałem się jeszcze, żeby za 1 maja, 1 listopada i za zjednoczenie Niemiec płacili. W każdej firmie są inne rozwiązania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z Tobą polemizować ale w jednej z umów miałam taki zapis oczywiście nie chodziło o niedziele.Umowy nie mogę pokazać bo prawa autorskie naruszę :(

Konkretnie to chodzi mi o dodatek za pracę w Święta Wielkanocne a konkretów nikt nie pisze chyba wszyscy się boją tylko nie wiem czego?:(

Napiszę dla przykładu jak wyjeżdżałam na Nowy Rok miałam dostać 50 euro dodatku o to mi chodzi przecież ja nie będę pytać kto z jakiej firmy wyjeżdża i za jaką stawkę pracuje.:)

Już wszystko rozumie nikt nie pisze bo jedni się boją,że do ich firmy wszyscy będą chcieli się przenieść a inni boją się krytyki,że za mało.Dobra koniec tematu jakoś sama muszę sobie poradzić ala Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych co w Święta będą pracować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łukasz napisał:

jolantapl. różnie firmy traktują wolne ustawowe, zawsze z reguły są to dwa dni BN, Nowy Rok i dwa wielkanocne...często Wielki Piątek , Trzech Króli. Nie spotkałem się jeszcze, żeby za 1 maja, 1 listopada i za zjednoczenie Niemiec płacili. W każdej firmie są inne rozwiązania:)

@Łukasz tez się z tym nie spotkałam -czyż byś kogoś tym komentarzem "obraził"? ze dostaleś czerwoną łapkę?  

@jolantapl. ja w ostatnich firmach miałam tylko uzgodnienia przez telefon, w jednej miałam po 50 E za 2 dni wielkanocne, w drugiej podwójną stawkę mojej dniówki to były święta Boze Narodzenie i Nowy Rok, w następnęj miałam 150 Euro też Boże Narodzenie i Nowy Rok.  Ostatnio napotkałam,ze pewna Agencja płaciła tez za Wigilię, ale to rzadko się zdarza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że ktoś się z tym nie spotkał nie oznacza ,że tak nie jest to co napisałam to nie mój wymysł tylko zapis w umowie a na Łukasza ja przynajmniej się nie obraziłam bo nikt z nas nie pracował we wszystkich firmach a jak wiadomo w każdej umowie są inne zapisy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

W umowie z jednej firmy miałam zapis ,że za każdy dzień ustawowo wolny od pracy czyli np Święta ,Nowy Rok,Zjednoczenie Niemiec przysługiwała mi podwójna stawka dzienna .W innej miałam zapis,wynagrodzenie plus premia noworoczna ale nie było napisane ile więc chciałam się dowiedzieć jak to wygląda.Czy ktoś ma zapis w umowie z podaniem konkretnej kwoty.:)

Ja bylam raz na święta Wielkanocne w De i dostałam po 50 euro za dzień, czyli 100 euro za dwa dni i koniec dorobku mojego ,,,nic więcej ,,a 1 maja czy 15 sierpnia czy inne jakieś swięto w Polsce -mowy nie ma  ,aby jakas agencja zapłaciła,,jak pisze @Betty Wielkanoc i Boże Narodzenie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie za Święta w Polsce tylko w de oni taż mają swoje Święta państwowe .Ale dzięki bardzo to jest konkretnie 50 euro za dzień bo chyba więcej to już nikt nie płaci.

Nie spotkałam się aby agencje uznawały święta w De,,nigdy się z tym nie spotkałam,,,w De jest dużo swiąt,,,jak nam placą agencje za świeta,bo ta kasa idzej od PDP,,PDP płacą wtedy za dany miesiać 200 czy więcej euro ,,,wszystko pokrywa PDP,,ale z tej nadpłaty opiekunka dostanie tylko 50%,,bo agencja na tym tez dobrze zarabia,,,i tak to się kręci,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... przyszlo mi do glowy teraz cos... wiecie, czesto gdzies wpadaja w oko ogloszenia o prace dla opiekunek... no i tam chcac zachecic kogos czy jak czyta sie: dodatek za swieta tyle a tyle.... czyli co? dla mnie to nielogiczne... bo wynika, ze jedna firma te swieta honoruje, a ina nie? wydaje mi sie jeszcze inaczej.... ze kazda zwraca na to uwage, dolicza do rachunku rodzinie, a biedna opiekunka, ktora czy swieta, czy nie swieta i tak bedzie zapierdzielac...

moja kolezanka, taka zaangazowana gospodyni domowa w pozytywnym slowa znaczeniu trafila przed samymi swietami Weihnachten do jakiejs rodzinki... a ze niewiele miala do roboty przy podopiecznej, a mieszkala w domu z babcia na parterze, a na pietrze babki rodzina... i ona sama wyszla z propozycja,ze jak bedzie dla pdp gotowac to chetnie dla nich cos przygotuje, jak zrobia wieksze zakkupy... syn pdp, dr prawa, wlasciciel kancelarii wyjal wtedy 100 euro i polozyl na stole mowiac, ze placi extra, bo to nie jest w zakresie jej obowiazkow....

potem jak sie okazalo,ze ona w Polsce miala swoje biuro, to on jak jego matka przesypiala cale dnie, a opiekunka siedziala godzinami i czekala, a kancelaria byla obok domu, to bral ją po kilka godzin w tygodniu tam zeby drukowala dokumenty lub xerokopie robila... zwlaszcza jak on wieczorami lubil sobie chodzic popracowac, a ona polozyla juz jego matke spac... placil jej wtedy za to extra. ona byla happy, bo miala jakas odskocznie i dodatkowa kase, a on, bo mial niejako "na zawolanie" pomoc biurowa.... jak sie to zakonczylo? no nie ozenil sie z nią i nie zyli dlugo i szczesliwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty to rzadkość by ktoś się tak zachował 

3 minuty temu, Betty napisał:

wiesz... przyszlo mi do glowy teraz cos... wiecie, czesto gdzies wpadaja w oko ogloszenia o prace dla opiekunek... no i tam chcac zachecic kogos czy jak czyta sie: dodatek za swieta tyle a tyle.... czyli co? dla mnie to nielogiczne... bo wynika, ze jedna firma te swieta honoruje, a ina nie? wydaje mi sie jeszcze inaczej.... ze kazda zwraca na to uwage, dolicza do rachunku rodzinie, a biedna opiekunka, ktora czy swieta, czy nie swieta i tak bedzie zapierdzielac...

moja kolezanka, taka zaangazowana gospodyni domowa w pozytywnym slowa znaczeniu trafila przed samymi swietami Weihnachten do jakiejs rodzinki... a ze niewiele miala do roboty przy podopiecznej, a mieszkala w domu z babcia na parterze, a na pietrze babki rodzina... i ona sama wyszla z propozycja,ze jak bedzie dla pdp gotowac to chetnie dla nich cos przygotuje, jak zrobia wieksze zakkupy... syn pdp, dr prawa, wlasciciel kancelarii wyjal wtedy 100 euro i polozyl na stole mowiac, ze placi extra, bo to nie jest w zakresie jej obowiazkow....

Betty to rzadkość by ktoś sie tak zachował. Chwała, że są jeszcze ludzie a nie taborety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego matka zmarla, on chcac jej pomoc zaproponowal etat w firmie i pomoc przy sciagnieciu rodziny do Niemiec, ale jej mąż nie chcial sie przeprowadzac wiec ona wrocila do kraju i szuka czegos w kraju.... by byc z mężem, ale z panem radcą prawnym ma kontakt do dzis... wiec droga otwarta...

wiem @LENA_57 wiem... ale mimo wszytsko ciesza mnie takie historie, jak nas doceniają i szanuja.....

szkoda, ze nie czesciej....

ja sama tez mam duzo pozytywnych wspomnien z pracy opiekunki... o tych zlych staram sie zapominac..... 

kiedys zajmowalam sie lezaca pdp.... mieszkalam tylko z nią, ale przyjechala z Dortmundu jej corka z mezem... 60-cio latkowie.... wiec mieli byc 2 tyg.... i tyle byli, ale ona, Elisabeth zadecydowala, zebym ja robila sniadania i kolacje dla wszytskich, a ona bedzie gotowac obiady dla wszytskich....

po sniadaniu co 2 dzien wychodzilam z jej mezem, ktory mial cukrzyce i musial sie duzo ruszac, chodzilismy i on mi pokazywal Wieden... po 5 godz dziennie... wracalismy padnieci na obiad.... alez to byly czasy.... jak juz nie mial mi czego pokazywac, to zaczelismy kiedys zwiedzac budynek Allgemeine Krankenhaus in Wien... najwiekszy szpital, 5 tys lozek :) tylko c mozna zwiedzac w szpitalu ? jak to co? lodziarnia byla na parterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla rozwiania wszelkich wątpliwości zadzwoniłam do tej firmy i potwierdzili,że mieli taki zapis w umowie dodatek 50% stawki dziennej przysługiwał do wszystkich dni wolnych od pracy w danym landzie oprócz świąt również za dzień zjednoczenia Niemiec ,zielone świątki itd ale przed świętami Bożego N.zmienili to i wprowadzili 2 dodatki za Święta B.N I nowy rok 200euro i za świeta Wielkanocne 150 euro obojętnie w jakim landzie się pracuje.Nie ma już dodatku 50% bo powiedzieli,że było to mniej korzystne dla opiekunek.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisać prywatną wiadomość do kogoś z forum,jeżdzimy z różnych agencji i na pewno są tu osoby,które mogłyby udzielić Ci cennych informacji.Bierz też pod uwagę to ,że każdy ocenia inaczej a decyzja o współpracy z daną firmą zawsze należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...