Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, A.NN.A napisał:

Zastanówmy się nad rodzajem form komunikowania się o takich firmach wprost, lub na wiadomości w kopercie? Tylko jak to rozesłać do wszystkich  i kto byłby tym zainteresowany?

Wystarczy,że ktoś po powrocie z takiego dziadowskiego miejsca napisze na forum np,wróciłam tego samego dnia co wyjechałam i każdy zainteresowany,który ma w najbliższym czasie wyjechać przez wiadomość prywatną może dowiedzieć się z jakiej firmy był wyjazd i do jakiego miejsca.Ja jestem gotowa udzielać takich informacji jak jeszcze raz firma mnie okłamie.A temat proponuję Trefne stele .

A może ,żeby było sprawiedliwie to trefne i dobre stele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysł. Ale dziewczyny musiałby napisać uzasadnienie takich opinii. Dlaczego, bo tylko wtedy czytający taką opinię sam mógłby określić, czy aby opisująca osoba nie przesadziła w ocenie stelli. Obiektywizm jest tu bardzo potrzebny, a czytająca osoba może go zachować. Ciekawe czy to się powiedzie.:d

Ale może być tak, jak to był w moim przypadku, że jedna firma Nazywała się A...a Slovakia zrezygnowała ze stelli a przejęła ją nasz Pl agencja. Pisze o tym bo takie komunikaty od kiedy, lub czy już tam była opiekunka i ile czasu, są bardzo ważne. A przede wszystkim miejscowość z kodem. Inaczej się nie połapiemy i inf.będą przekłamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Wystarczy,że ktoś po powrocie z takiego dziadowskiego miejsca napisze na forum np,wróciłam tego samego dnia co wyjechałam i każdy zainteresowany,który ma w najbliższym czasie wyjechać przez wiadomość prywatną może dowiedzieć się z jakiej firmy był wyjazd i do jakiego miejsca.Ja jestem gotowa udzielać takich informacji jak jeszcze raz firma mnie okłamie.A temat proponuję Trefne stele .

A może ,żeby było sprawiedliwie to trefne i dobre stele.

Kiedyś założyłam taki temat ,,Niegrzeczne PDP! i na mnie naskoczyło parę osób,,ale to by było ostrzezenie i też tak uważam,,,że byśmy mogli sami nieraz się doczytać coś o naszych przyszłych PDP,,,nawet miasto i imię i już wystarczy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, A.NN.A napisał:

teraz tez może naskoczyć kilka osób, tylko czy to nie będą te osoby, które reprezentują właśnie dobro różnych  agencji. Przecież @Paniusia też nagle zamilkła, czy mi się zdaje?

Paniusię muszę poczytać,,jeszcze czasu na Paniusię nie miałam,,,ale poczytam już niedługo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blondi napisał:

Kiedyś założyłam taki temat ,,Niegrzeczne PDP! i na mnie naskoczyło parę osób,,ale to by było ostrzezenie i też tak uważam,,,że byśmy mogli sami nieraz się doczytać coś o naszych przyszłych PDP,,,nawet miasto i imię i już wystarczy ,,,

Chodzi nie tylko o podopiecznych bo jak już wcześnie pisałam głównie warunki jakie zastajemy na miejscu są powodem naszej rezygnacji a jeżeli chodzi o podopiecznych to oczywiście przed takimi co się na nas wyżywają i nie traktują nas z godnością należałoby ostrzegać .Ma być to informacja rzetelna np.moja kuzynka dostawała od rodziny dość niskie tygodniówki  ale ona twierdziła,że jej to wystarczało i rodzina nie miała pretensji jak przekroczyła budżet o 10 czy 20 euro Po zatym na zleceniu było wszystko w porządku .Więc i tak ostateczna decyzja będzie należała do nas.Bardziej chodzi mi o takie informacje,że np. firma mówi,że podopieczny pomaga w transferze a na miejscu okazuje się,że nie ale i w takim przypadku można do sprawy podejść indywidualnie np.powiedzieć,że jeżeli będzie zamontowany lift albo chociaż zakupiony pas do transferu to tam pojedziemy.Jeszcze wspomnę tu o paniusi,która pisała,że opiekunka narzekała,,że musi znosić podopiecznego na wózku z 1 piętra bo uzasadniała to tym,że są tacy niepełnosprawni co mieszkają na 1 piętrze bez windy są to kompletne bzdury bo nawet w Polsce albo montuje się windy albo podjazdy a jak nie ma możliwości to zamienia się takie mieszkanie na położone na parterze.Myślę ,że takie informacje byłyby bardzo przydatne bo nie tylko zdołałyby ustrzec nas przed bezsensownymi wyjazdami na 1 dzień ale mogłybyśmy uzyskiwać informacje o dobrych sprawdzonych miejscach pracy o  tym czy firma ,z której wyjeżdżamy jest rzetelna czy możemy liczyć na wsparcie w trudnych sytuacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze moja firma z ktora wspolpracuje od dluzszego czasu sprawdza sztele i jezdza na rozmowe z rodzina i sprawdzaja warunki.a w umowe jest wyszczegolnione co nalezy do obowiazkow opiekunki i sa tylko umowe ktora opiekunka podpisuje z rodzina i takia sama umowe ma firma nie ma czgos takiego ze ina umowa z opiekunka a inna z rodziny z firma.i to nie jest firma ktora bierze z lapanki tylko jesli ktos zacznie tam prace to pracuje dlugo.i wyplate placi rodzina na konto lub do reki kwestia do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

Marii to rzadkością jest by coś takiego istniało. Zazwyczaj firmy niemieckie przyjmują zgłoszenie od rodziny i nie przyjeżdżają na miejsce by sprawdzić jakie są faktyczne warunki. 

Co Ty piszesz przecież sprawdzenie miejsca jest ich obowiązkiem Znasz firmę,która pisze,że miejsce jest nie sprawdzone wszystkie piszą tylko sprawdzone miejsca więc mają być sprawdzone i kropka za to biorą pieniądze a nie za siedzenie i przyjmowanie ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zle doswiadczenia .a ja wrecz przeciwnie i nie zdazylo mi sie aby w  ciagu mich lat z wspolpracy siadlam na mine w tej firmie,prawie moje wszystkie kolezanki pracuja  tam i zadna nie mowi o zmianie firmy na ina.

Jesli firma niemiecka ma sztele na terenie calych niemiec to sprawdzenie czegokolwiek jest praktycznie niemozliwe.a ja pisze o niemieckiej firmie majacej sztele w promieniu 150 km od swojej siedziby w Dortmundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marii ja jeszcze nie trafiłam na nie sprawdzone miejsca a wręcz przeciwnie ,,,jak narazie mam kontakt i ze  zmienniczkami i miejsca się zgadzają,,,boże ,,aby tak było zawsze ,,,nie idzie wszystkiego ogarnąc agencji i wiem o tym,,,ale aby przypadek i choroby się zgadzały,,,a jak slyszę że ktoś chce tam wracać to mnie trochę stawia też na nogi,,,że to miejsce jest dobre,,,zobaczymy i napiszę Wam tutaj,,,a ja ,że jestem tak poukładana i spokojna to dam radę,,,wszędzie,,bo mam w sobie zaklymatyzowanie się w każdym miejscu,,,ale czy to się sprawdzi? zobaczymy,,,czy dam radę? zobaczymy,,,czy sobie poradzę z przypadkiem -też zobaczymy,,,bo nie wiem co mnie spotka,,,jak narazie miałam jak w bajce ,,,ale chcę nowych wyzwań i nowych PDP,,,napisałam jak w bajce -bo tą bajkę sama sobie wypracowałam,,,czyli coś potrafię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...