Skocz do zawartości

Opiekunki w Anglii


Gość Aga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję oferty w Anglii. Nie chce pracować w domu opieki, ale zamieszkać z podopiecznym. Póki co rozmawiałam z jednąfirmą (bw agencja pracy), ale są super nieuprzejmi. Ktoś-coś na temat innych firm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Aga napisał:

Poszukuję oferty w Anglii. Nie chce pracować w domu opieki, ale zamieszkać z podopiecznym. Póki co rozmawiałam z jednąfirmą (bw agencja pracy), ale są super nieuprzejmi. Ktoś-coś na temat innych firm? 

Trzeba wpisać do wyszukiwarki live-in carer i nawiązać bezpośredni kontakt z angielską firmą. . Sama też rozważałam taką opcję. Angielski musi być przyzwoity i niestety   - co mnie odstraszyło - chodziło o wyjazdy co najmniej 3 miesięczne. Ale finansowo oferty są bardzo interesujące. Życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam taką opcję bo byłem już w Anglii ale jako pracownik magazynowy, niewdzięczna praca bo polska nadgorliwość odbiła się czkawką. Szefostwo zaczęło zwalniać z byle powodu i zatrudniać innych polaków na gorszych warunkach. Ale nieważne, Serenity dziękuje za info.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

moja znajoma wyjeżdża do pracy do Anglii za pośrednictwem agencji *usunięto* Z tego co mówiła to oferują dość dobre warunki zatrudnienia. Organizuje kompleksowo cały wyjazd za granicę. Przed wyjazdem miała dokładnie podane wszystkie niezbędne dane. Do jakiego konkretnie miasta w Anglii wyjeżdża, z jakimi schorzeniami u swojej podopiecznej może się spotkać, jaki będzie jej zakres obowiązków. Czy tylko opieka nad starszą panią czy dodatkowo sprzątanie, pranie i gotowanie. Wróciła bardzo zadowolona.

Edytowane przez Redakcja
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

@1bozka Podpowiedz proszę, jak zabrac sie do tematu. Rozważam wyjazd do Anglii ze względu na potrzebę zarobienia i podciągnięcia języka nawyższy poziom. Znajoma pracuje jako opiekunka w Niemczech i podrzuciła ten pomysł.

zy praca opiekunki w Anglii to 7 dni w tygodniu, czy jest tez jakis wolny dzień ? 

Ogłoszenia, które widzę sa dodawane głównie przez agencje. Czytałam rózne opinie i mam wrażenie, że wtedy zarobki są niższe, bo przecież część zabiera agencja.

Jak twoim zdaniem lepiej : szukać indywidualnych ogłoszeń.? Na co zwrócic uwagę,żeby nie zostać oszukaną?Jak okreslić zakres obowiązków.

Będę wdzięczna za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Od dłuższego czasu tez widuje sporo ofert dotyczących opieki w Anglii,z wyrazna przewaga domow opieki,nad opieka w domach prywatnych.Zastanawiajace jednak jest to,ze po referendum w sprawie brexitu mocna wzrosla ilość takich ofert.Ciekawe jak to ma się do sytuacji prawnej obcokrajowcow na wyspach,skoro na ta chwile,nikt nie wie jak będzie ta sytuacja wygladac od 1 kwietnia.Osoby,ktore przebywają tam powyżej 5 lat najprawdopodobniej będą miały inne zasady pracy i pobytu niż,osoby nowo przybyle.Ofert jest mnóstwo,a nie natknalem się na żadne wypowiedzi osób,ktore skorzystaly z tych ofert.Uwazam,to trochę za dziwne,taki nagly wysyp ofert,a wcześniej zdazaly się baaardzo sporadycznie.Odnosnie kwestii placowej,to nie jest to rewelacja,podane stawki sa najnizsza krajowa,i sa stawki brutto.Łatwo wiec policzyć ile się zarobi i ile trzba odliczyć na koszty utrzymania(nie sa wcale male).  Być może,wlozylem kij w mrowisko,ale jeśli ten temat został wywolany,to dobrze by było spojrzeć na niego ze wszystkich stron.Zycze powodzenia zainteresowanym praca w UK.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CHRISTINA napisał:

@1bozka Podpowiedz proszę, jak zabrac sie do tematu. Rozważam wyjazd do Anglii ze względu na potrzebę zarobienia i podciągnięcia języka nawyższy poziom. Znajoma pracuje jako opiekunka w Niemczech i podrzuciła ten pomysł.

zy praca opiekunki w Anglii to 7 dni w tygodniu, czy jest tez jakis wolny dzień ? 

Ogłoszenia, które widzę sa dodawane głównie przez agencje. Czytałam rózne opinie i mam wrażenie, że wtedy zarobki są niższe, bo przecież część zabiera agencja.

Jak twoim zdaniem lepiej : szukać indywidualnych ogłoszeń.? Na co zwrócic uwagę,żeby nie zostać oszukaną?Jak okreslić zakres obowiązków.

Będę wdzięczna za pomoc:)

 

najprościej szukac poprzez wpisanie w wyszukiwarke Care asistant w Anglii,i podac lokalizacje.Zycze powodzenia. Istotna sprawa,w czasie pocztkowe jrozmowy,jest ustalenie kwesii,Homeoffice i National Insurance NUmbercard.,czy zakwaterowania.W wielu przypadkach opieka w domach prywatnych,polega  na dochodzeniu do podopiecznych,bez mieszkania z nimi. Przede wszystkim starac się poszukiwac jakichś oficjalnych informacji nt,pracodawcy,i z pewnoscia nie wplacac zadnych pieniędzy.Zycze powodzenia.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 czy masz orientację odnośnie załatwiania insurance? Jak długo to trwa? Czy mozna eszcze na dowód załatwić czy potrzebny paszport? Czy to ma znaczenie gdzie się załatwia? Mam koleżankę w Londynie, ogłabym pojechać do niej i zacząć procedurę, ale moze poza Londynem szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, CHRISTINA napisał:

@Jurek50 czy masz orientację odnośnie załatwiania insurance? Jak długo to trwa? Czy mozna eszcze na dowód załatwić czy potrzebny paszport? Czy to ma znaczenie gdzie się załatwia? Mam koleżankę w Londynie, ogłabym pojechać do niej i zacząć procedurę, ale moze poza Londynem szybciej?

Wczesniej trzeba było uzyskac potwierdzenie od pracodawcy o zatrudnieniu,i razem z tym wypelnialo się wniosek,Praktycznie wszystkie formalności zalatwialo się w UK korespondencyjnie.Wczesniej wystarczal dowód,ale teraz wymagają paszport.Nie wiem czy teraz nadaja numer każdemu,czy sa jakies utrudnienia.POdobnie Homeoffice,wczesniej był bezterminowy,a teraz podobno czasowo wydawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.02.2019 at 21:16, CHRISTINA napisał:

@Jurek50 czy masz orientację odnośnie załatwiania insurance? Jak długo to trwa? Czy mozna eszcze na dowód załatwić czy potrzebny paszport? Czy to ma znaczenie gdzie się załatwia? Mam koleżankę w Londynie, ogłabym pojechać do niej i zacząć procedurę, ale moze poza Londynem szybciej?

Zapewne chodzi Ci o nr NIN .Z tego co wiem sà spore utrudnienia, tak samo jeśli chodzi o możliwość założenia konta w banku, jest  to praktycznie niemożliwe. Najłatwiej i najprościej jest wyjechać z polską agencją, Nie obchodzi Cię wtedy NIN oraz inne sprawy, oni się tym zajmują..Jeśli chodzi o Care Home to są to po prostu Pamperslandie.Wg mnie najlepszą opcją jest live in care. Zarobki dużo lepsze niż w DE. Priorytetem jest język, jeśli go znasz na pewno znajdziesz pracę.Powodzenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CHRISTINA napisał:

@1bozka Dziękuję. w następny poniedziałek jadę do Londynu do przyjaciółki, zorientuję sie na miejscu. I tak jeśli chce  się załatwić jakieś urzędowe sprawy, lepiej być na miejscu.

Jest też sporo innych ofert pracy, ale tez trzeba juz tam być:)

Powodzenia.Pozdrow Londyn ode mnie.Ostatnio pracowałam w Northampton jako live in care I byłam bardzo zadowolona.Ja mam NIN konto w Loyds ,więc zatrudnioniona byłam przez angielską firmę. Uważaj na Domiciliary care, tego nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1bozka Dziękuj jeszcze raz za info. Czy miałas jakies specjalne przygotowanie do pracy jako live in care? Rozumiem,ze musi być załatwiony NIN,żeby zatrudnic się przez angielską agencję? Czy dawno załatwiałas NIN i konto?

podobno sa problemy z kontem. Czy miałas pacjentów leżących?

Odezwij się proszę do mnie na priv:) [email protected]

 

Znalazłam taką agencję , co myślisz o tym, znasz?

http://www.cekal.pl/

Cekal Recruitment Limited
Company Number 8321774
tel. 0048 57 47 01 284

Co oferujemy?

Osoby zatrudnione za pośrednictwem Cekal podejmują pracę w oparciu o legalne umowy, uprawniające do wykonywania obowiązków za granicą. Przede wszystkim poszukujemy personelu do pracy w hotelach oraz opiekunów / opiekunek osób starszych do pracy w Anglii.

Jak dbamy o naszych pracowników?

Przyjmując ofertę pracy zarekomendowaną przez nas, mają Państwo pewność, że w razie nieprzewidzianych okoliczności, nie zostaniecie pozostawieni sami sobie, gdyż posiadamy specjalny fundusz SOS, który zostaje uruchomiony, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba spowodowana trudną sytuacją.

Dla osób które wyjadą dzięki nam do pracy oferujemy 24 h  wsparcie 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że w przypadku niespodziewanych zdarzeń kandydat może zadzwonić do nas bez względu na dzień czy godzinę a my pomożemy mu tak szybko jak to tylko możliwe. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Próbowałem wysłać aplikację z Helping Hands ale oni chcą pozwolenie na pracę. Więc wypełniłem aplikację, skan paszportu itp. ale apka nie przepuszcza bo twierdzi i ma rację, że nie jestem w UK teraz.
Więc angielskie firmy odpadają. Też czekam na odpowiedź z Cekal.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...